Merkür Retrosu 23 Ağustos-15 Eylül 2023

Merkür Retrosu 23 Ağustos-15 Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın üçüncü Merkür retrosu 23 Ağustos’ta başlıyor. 15 Eylül’e kadar retro sürecinde olacağız.

Tamamı başak burcunda gerçekleşecek olan bir retro.

Başak burcunun 21 derecesinde başlayacak, 8 derecesinde tamamlanacak.

Merkür retroları fark etme, düzeltme, yenileme, düzene girme, konulara yeniden şekil verme zamanıdır. Bir şeylere çekidüzen veririz Merkür retrolarında. Değiştiririz, geliştiririz. Düzene koyarız, daha iyi bir hale getiririz.

Çünkü geçmişin muhasebesi önümüze gelir. Nerelerde ne yaptık ? Nasıl seçimler yaptık ve şimdi bunlar nasıl sonuçlar yaratıyor ? Hangi noktalar hata veriyor ? Bunlar neden oldu ? Aslında nasıl olabilirdi, bu yaptığımız şeylerin yerine neler yapabilirdik ?

Hataları ve eksikleri gördüğümüz zamanlardır bu retrolar.

Retroda ne olur ? Düzen bir yerinden aksar. Sistem bir yerlerden hata verir. İşleyişte bir şeyler akmaz. Takılır. Pürüz yaratır. Sorunlu deneyimler ile düzeltmemiz gereken yerleri gösterir retro bize.

Genel olarak böyle çalışıyor Merkür retroları.

Bu kez başak temaları üzerinden çalışacak. Başak burcunun konuları üzerinden neler olabilir ? Nerelerde dikkat etmemiz gerekiyor ? Süreci nasıl değerlendirebiliriz ? Detaylara inelim şimdi.

Başak burcu diyorsak, burada şöyle bir temel nokta var her şeyden önce : Merkür başak burcunun yöneticisi.

Zodyakta iki burcun, ikizlerin ve başağın yöneticisi. Başak burcu bu anlamda kendi evi. Dolayısıyla temalar zaten paralel.

Merkür retrosu düzenle ve düzene girmekle ilgilidir dedik. Başak burcu da aynı şekilde düzenimizi temsil ediyor.

İşimizde düzenimiz, çalışma şeklimiz, akışımız, işleyiş ve sistemimiz. Kişisel hayatımızda günlük düzenimiz. Bir gün içinde yaptıklarımız. Rutinlerimiz. Hepsi başak ile ilgili.

Verim. Üretim. Emek. Emekle gelen hasat. Çalışmak ve başarmak. Çalışmak ve kazanmak. Devamlılık. Disiplin. Stratejik olabilmek. Nokta atışı yapabilmek, para kazandıracak olan şeyleri üretebilmek. Talep edileni sunabilmek. İş başarısı. İş tatmini. Köklenmiş hissetmek. İş düzenini oluşturmak. Bunların hepsi başak burcunun konusu.

İşte Merkür retrosu bu konularda işimize yarayacak.

‘İşimize yarayacak’ diyorum. Çünkü çoğunlukla korkuluyor Merkür’ün retro vakitlerinden. Elbette dikkat etmemiz gereken şeyler var. Ama esasen doğru kullanırsak farkındalık, fırsat, değişim ve gelişim zamanlarıdır bunlar.

Ne olur retroda ? Bir sorun doğar. O sorun neyi değiştirmemiz, neyi düzeltmemiz gerektiğini gösterir bize. Bir aksaklık yaşanır, düzenlememiz gereken konuları görürüz. İşleyişte bir şey pürüz yaratır, daha iyi bir akış için sistemimizi gözden geçiririz.

Daha verimli, daha düzenli bir yaşam için,

daha bereketli, daha başarılı bir iş hayatı için,

zamanı daha doğru kullandığımız daha düzenli, daha kaliteli bir günlük yaşam için

bazı şeyleri değiştireceğiz bu retroda. Bu zamana kadar yaptığımızdan farklı şekilde yapmaya başlayacağız.

Sağlık bir başak temasıdır ayrıca. Burada ne var ? Daha sağlıklı bir yaşama geçiş var. Bunu kendi tercihimizle, kendimiz için daha iyi olanı seçme isteğimizle de yapabiliriz, bir gereklilik de olabilir.

Örneğin bir sağlık konusu doğar, kişinin perhiz yapması gerekir. Geçici bir süre için bazı şeyleri yememesi gerekir.

Sağlık derken ayrıca her anlamda söylüyorum. Bedensel sağlık, mental sağlık, ruhsal sağlık.

Bütünüyle iyi olmak için, bütünü oluşturan her bir parçayı ele almak gerekiyor. İşte biz de başağın detaycılığıyla dip bucak gireceğiz konulara 🙂

Daha huzurlu hissetmek için, daha enerjik hissetmek için, daha yüksek bir motivasyon için, daha kaliteli bir yaşam için yaşam bileşenlerimizi düzenleyeceğimiz bir zamandayız.

Daha temiz bir beslenme düzenine geçmek, uyku saatlerimizi düzenlemek, ihtiyaç varsa ve tespit edilmişse vitamin takviyeleri almak, detoks yapmak, vücudu arındıracak şeyler yapmak, spor yapmaya başlamak, sporu daha düzenli hale getirmek retronun olasılıkları arasında.

Başak burcunda bir Merkür retrosu, evhamları yüzeye çıkaracaktır ayrıca. Korkularımız, kaygılarımız konumuz olacaktır. Bunlar daha güçlü şekilde yaşanabilir. Görmemiz, analizini yapabilmemiz için önümüze daha vurgulu şekilde getirebilir retro. Nelerden korkuyoruz ? Neden korkuyoruz ? Korkularımız rasyonel mi ? Bir mantık zeminine oturuyor mu ?

Vitamin eksikleri, mineral eksiklikleri ile iyi hissetmiyor olabilir miyiz ? Bu yüzden bu evhamlı duygulara kolayca kapılıyor olabilir miyiz ? Burada bir eksiğimiz var mı ?

Hayatın bir yerlerinde köklenemediğimiz için, her yerinde aynı duyguya düşüyor olabilir miyiz ? Zihnimiz genelleme yapıyor olabilir mi ?

Bir şey şahane olmadıysa, her şey kötü gidecek diye bir şey var mı ? Hiçbir şey iyi olamaz mı ? Kendimizi boş yere üzüyor, korkutuyor olabilir miyiz ?

Psikolojik olarak terapiye ihtiyacımız var mı ? Bunu eğer yapamıyorsak, bize iyi gelecek neler yapabiliriz ?

Spiritüel alanlar ? Yoga ? Meditasyon ? Uzmanlar, içerikler, kanallar, kitaplar ?

Hayatımızda, günlerimizin içinde bize iyi gelen şeyler var mı ? Bir hobi. Sevdiğimiz bir meşguliyet. Bir keyif alanı. Huzurlu bir yer. İyi hissettiren bir şey ?

Yaşamımızı düzenleyeceğimiz bir dönem bu Merkür retrosu. Bunu yapanlar, bu yönde adımlar atanlar retroyu değerlendirmiş olacak.

Bedensel temizlik. Mental temizlik. Ruhsal temizlik. Bunları sağlayacak araçlar. Yollar, yöntemler, bilimler, ilimler.

Verimli bir günlük akış. Yeni rutinler. Düzenli bir günlük yaşam.

Yeni üretimler. İş başarıları.

Böyle bir tarafa gidiyoruz bu retro ile.

Temizlik ve düzenleme demektir başak. Evimizi, ofisimizi, yaşam alanlarımızı da temizleyelim bu retroda. Dolaplarımızı, çekmecelerimizi düzenleyelim. Bunu çok tavsiye ederim sevgili okuyucularım.

Alanlar, mekanlar fiziksel olarak temizlenirken, bir enerji temizliği de oluyor. Frekansımız yükseliyor. Daha yüksek bir frekansın getirileri de başka oluyor tabii. Emekler karşılık buluyor. Bereket oluyor. Huzur oluyor. Yeni güzel olasılıklar daha kolay tezahür ediyor hayatımızda.

Merkür iletişim gezegeni. Başak da madem temizlik anlamına geliyor, öyleyse bu retro aynı zamanda iletişim dilimizde bir temizlik süreci olacaktır.

Nasıl kelimelerle konuşuyoruz ? Kelime seçimlerimiz kendimizi doğru ifade etmemizi sağlıyor mu ? İnsanları kırdığımız, gücendirdiğimiz ya da kızdırdığımız oluyor mu ? Kişisel sınırlara girdiğimiz, sormamamız gerekenleri sorduğumuz, söylemememiz gerekenleri söylediğimiz oluyor mu ?

Merkür retrosu bu konularda da kendimizi güncellememizi sağlayacak deneyimlerin, dialogların olabileceğini söylüyor.

Yakın çevremizden, sosyal hayatımızdan, iş hayatımızdan insanlar rahatsızlık duydukları konuları (varsa) ifade edebilirler. Farkında olmadığımız yanlışlarımızı görebiliriz.

Eleştirel olmakla ilgilidir ayrıca başak. Çünkü doğası eksikleri, hatalı noktaları görmeye eğilimlidir.

Yaptığımız işlere eleştiriler gelebilir. Söyleyen söylediğinde haklı ise kulak verelim. Daha iyi yapmaya çalışalım o şeyleri. Ama iyi niyet barındırmayan, iyi yönde bir değişim yaratmak için yapılmayan, adabı eksik konuşmalara duvarımızı çekelim tabii.

Çok temel noktalarda, yaşamın içinde bir anahtar diyeceğimiz noktalarda, iletişimlerde, üretimlerde, düzenimizi oluşturan alanlarda güncelleneceğimiz bir retro geliyor.

Temeli, zemini, öncesi olmayan konularda büyük başlangıçlar yapmamaya, keskin kararlar almamaya çalışalım. Önemli atılımlar, imzalı işler, büyük girişimler için retro sonrasını beklemek daha iyi olur. Beklemek mümkün değilse de, çok iyi düşünmek, durumlar içinde atladığımız, görmediğimiz bir nokta var mı, konulara 360 derece detaylıca bakmak gerekiyor.

Burçlar üzerinden de anlatacağım retroyu.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Bu arada iletişim adresim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

6.evinizde bir Merkür retrosu deneyimleyeceksiniz. Güneş’in olduğu alanda bir retro etkisi alacaksınız. 6.ev konularını düzenleyeceğinizi anlıyoruz buradan. Güneş ile bir güçlenme, toparlanma var. Merkür retrosu ile muhasebeler, hesaplamalar, düzenlemeler var.

Bir gününüz içinde neyi nasıl yaparsanız daha iyi bir düzeniniz olur ? Kaçta uyanmalısınız ? Bunun için en geç kaçta uyumalısınız ? Çalışma saatlerinizi siz düzenliyorsanız, en verimli olduğunuz vakitler neler ? Hangi saatlerde işinize daha çok yüklenmelisiniz ? Günlük yaşamınızın içinde spor var mı ? Enerjinizi yükselten şeyler var mı ? Yaşam kalitenizi yükseltmek adına neler yapıyorsunuz ?

İşinizde disiplinle, devamlılıkla ilerleyebiliyor musunuz ? Nasıl değişimler motivasyonunuzu yükseltir ? Yeni planlarınız var mı ? Yeni hedefleriniz ? Bunları nasıl projelendirirsiniz ? İş geliştirme olarak söyleyebileceğimiz şeyler 6.evin konusudur. İşinizi büyütmek, işinizde yükselmek için yapabileceğiniz neler var ? Atıl bıraktığınız nasıl potansiyeller, nasıl fırsat alanları var ? Nereleri hareketlendirebilirsiniz ?

Genel olarak yaşamınızı, özellikle de iş düzeninizi elden geçirme, düzenleme vakti bu retro sizin için. Üretim, hizmet, verim, fayda, kar, kazanç, başarı, düzen, işleyiş, sistem konuları retronun ana çatısını oluşturuyor.


Yükselen Boğalar :

5.evinizde bir retro etkisi olacak.

5.ev ateş elementimizle ilgili. Potansiyellerimizi çalıştırmak, iyi şeyler üretmek, ürettiklerimizi göstermek, görünür kılmak, hem kendi alanımızı oluşturmak, imajımızı, reputasyonumuzu oluşturmak, hem de başkalarına ilham olmak, yaratıcı şeyler yapmak, farklı şeyler üretmek. Görünür olmak, görünür alana çıkmak, yetenekleri saklamamak..Hepsi 5.evin konusu.

Başak burcu ise özellikle iş hayatımızla ve yaşam düzenimizle ilgili. Bu konular yaşamınızda ne durumda ? Yaptığınız işleri hak ettikleri yere koyuyor musunuz ? En başta ‘siz’ layıkınca onurlandırıyor musunuz ? İşinizde hangi noktalarda konuya hakim hissediyorsunuz ve kendinizden eminsiniz ? Daha görünür bir alana çıkmak için/çıkmadan evvel hangi tarafları geliştirmeye ihtiyacınız var ? Buralara daha detaylı bakın. Bir dönüşüm etkisi var. Kullanmak adına iyi bakın.

Ayrıca reklam, tanıtım konuları bu retronun ana konuları arasında sizin için.


Merkür Retrosu 23 Ağustos-15 Eylül 2023


Yükselen İkizler :

4.evinizden bir retro etkisi alacaksınız. 4.ev ve başak temalarında bir geriye dönüp bakma vakti bu. Bunu sağlayacak deneyimleriniz olacaktır.

Aile, ev, ev düzeni, konut, emlak konularında, aile içi iletişimlerde, aile büyükleri ile ilgili konularda, yaşam düzeniniz içinde nerelerde nasıl sorunlar çıkıyor ? Sistem nerelerden hata veriyor ? Bunlar hep aynı noktalar mı ? Hayat bizimle konuşur. Kesintisiz olarak konuşur. Yaşananlar, olaylar, durumlar size ne söylemeye çalışıyor olabilir ? Görmezden geldiğiniz, gördüğünüz halde kaçındığınız ve çözüm yönünde bir şey yapmadığınız konular var mı ?

Bunlar artık bir pik noktasına varabilir. Her zamankinden daha pürüzlü hale gelebilir. Sizi çözüm yoluna götürmek için yapabilir bunu hayat. ‘Artık bu konuyla ilgilen. Düzeltmen gereken yerleri düzelt’ diyebilir.


Yükselen Yengeçler :

Retro 3.evinizde olacak. Yakın çevre alanında.

Yakınlarınızla anlaşmazlıklar olabilir bu dönemde. Kendi sınırlarından taşan, kişisel sınırlarınıza girecek şekilde konuşan, sormaması gereken soran, söylememesi gerekeni söyleyen kişiler olabilir. Hatta bu zamana kadar birilerini çok tolere etmiş olabilirsiniz. Artık kendinizi ifade edebilirsiniz. O cümlelerden, o sorulardan duyduğunuz rahatsızlığı ifade edebilirsiniz.

Bunun dışında yakın çevre içinde muayene, tahlil, kontrol konuları olabilir.

İşinizde düzenleyeceğiniz alanlar var. Bunlar özellikle tanıtım noktaları. İşinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi tanıttığınız, kendinizi anlattığınız alanlar. Örneğin websitenizde ‘Hakkımızda’ sayfası. Örneğin ürünlerin fotoğrafları, özelliklerini anlattığınız açıklama metinleri. Böyle şeyleri elden geçirebileceğiniz, iş geliştirme anlamında yenilenmeye gidebileceğiniz, verimli bir dönem.

Böyle ihtiyaçlar, gereklilikler gözlemleyip kendiniz bir değişime gidebilirsiniz ya da ne olabilir ? Müşterilerden gelen talepler, geri bildirimler bu değişimlere götürebilir sizi.


Merkür Retrosu 23 Ağustos-15 Eylül 2023


Yükselen Aslanlar :

2.evinizde bir retro. Para evinizde. Geriye dönüp bakmalar var.

Müşteri bağlantılarınızın artması, dolayısıyla gelirinizin artması için, üretip sunduklarınızı daha faydalı ve işlevsel hale getirmek için, iş düzeninizi oturtmak, içinde daha güvende hissedeceğiniz, daha güçlü bir yaşam düzeni oluşturmak için neler yapmanız gerekiyor ? Sisteminizin, işleyişinizin içinde nereleri güncellemeniz gerekiyor ?

Neler geliştirilebilir, hangi noktalarda değişime ihtiyaç var ? İşte bunları görebilirsiniz bu retroda. Türlü deneyimler, farkındalıklara aracı olacak kişiler, konular ile bu noktaları tespit edebilirsiniz.

Müşterilerinizden gelen geri bildirimler üzerine değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Yeni bir sistem tasarımı. Yeni bir çalışma düzeni. Daha iyi üretimler. Daha faydalı hizmetler. Verim, üretim, fayda, kazanç. Bu retronun konuları bunlar sizin için.


Yükselen Başaklar :

Retro 1.evinizde. Bir başak retrosu. Doğrudan sizinle bağlantılı.

1.ev retrolarında temel olarak ne oluyor ? Düşüncelerimiz değişiyor. Seçimlerimiz değişiyor. Çünkü daha önce fark etmediklerimizi fark ediyoruz.

Merkür iletişimi temsil eden gezegen. Bazı arkadaşlıkların bize göre olmadığını görüyoruz. Birilerini çıkarıyoruz hayatımızdan. İlişkilerde mesafeler değişiyor.

İşimizde pürüzler olabiliyor. Bu pürüzler iyileştirmemiz ve yenilememiz gereken yerleri gösteriyor aslında bize. Değişimlere gidiyoruz. Güncellenmeler oluyor. Bazı şeyleri daha farklı biçimde, bu kez daha iyi yapmaya başlıyoruz. Doğrusunu buluyoruz.

1.ev doğrudan bizi anlattığı için kendimizle ilişkimizi değiştirecek şeyler oluyor. Kendimize daha anlayışlı, daha şefkatli davranmayı öğreniyoruz. Hatalarımıza daha yumuşak bir tutumla, daha yüksek bir bilinçle bakıyoruz. Kendimizi anlamaya başlıyoruz.

Duygusal ihtiyaçlarımızı görüyoruz.

Yaşam becerilerimiz gelişiyor. Nerelerde eksiğimiz var ? Kendimizde neleri geliştirmemiz gerektiğini görüyoruz. Sizin için de tam böyle bir zaman.

Bir süredir görüşmediğiniz birileri ile yeniden irtibatlar doğabilir ayrıca. 1.evde bir Merkür retrosunun getirebilecekleri arasında bu da var.


Merkür Retrosu 23 Ağustos-15 Eylül 2023


Yükselen Teraziler :

12.evinizde bir retro.

Haberdar olmadığınız şeylerin bir şekilde ortaya çıkabileceği bir zaman. Konular sizinle ilgili olabilir, yakınlarınızla ilgili olabilir, işinizle ilgili olabilir, sosyal hayatınızda ilgili olabilir. Bazı şeyleri öğrenmeniz mümkün.

12.ev retrolarında yanılgılarımızı fark ediyoruz. Fazla güvendiğimiz, fazla emin olduğumuz hata noktalarını fark ediyoruz. Köklendiğimiz, bağ kurduğumuz yerlerde aslında öyle bir toprağımızın olmadığını görebiliyoruz. Soğumalar, uzaklaşmalar olabiliyor.

Değer verdiğiniz, sizde bir hatrı olan, sizde bir yeri olan kişilerde aynı yere sahip olmadığınızı görebileceğiniz bir zaman. Ama bu sizinle ilgili olmak zorunda değil. Herkesin değer mekanizması aynı kuvvette değil. Kişi, bir başkasına kendisine değer verdiği ölçüde değer verebiliyor.

Kendinizi hatalı, eksik, yanlış hissetmeyin. Herkesle güçlü bağlar içinde olmak zorunda değilsiniz. Farkındalıklar olursa, ona göre düzenleyin mesafelerinizi.

Başak burcunun gölgesinde kurnazlıklar var. Birilerinin bu yönde davranışları üzerine bitireceğiniz iletişimler de olabilir.


Yükselen Akrepler : 

11.evinizde bir Merkür retrosu. Burası sosyal alan.

Çevrenizden birileri ile ilgili görüşlerinizin değişebileceği bir dönem. Daha önce görmediklerinizi görebilir, daha doğru analiz yapabilirsiniz insanlar hakkında. Varsayımlarınızda yanıldığınızı fark edebilirsiniz. Düşünceleriniz olumlu ya da olumsuz yönde değişebilir.

İnsanları daha iyi tanıyabileceğiniz bir zaman. Öyle söyleyeyim. Deneyimler içinde böyle farkındalıklar gelecektir.

İşinizde ekip içinde, iş bölümlerinde anlaşmazlıklar olabilir.

Kişisel menfaatine fazla odaklanan, karşı tarafın hakkını eksilten kişiler olabilir.

Küçük şeylerin hesabını yapan insanlar görebilirsiniz.

Arkadaşlıklar içinde biraz tatsız bir zaman belki ama yanılgılardan arınmak iyidir. Bundan sonrası için faydanıza olan bu.


Merkür Retrosu 23 Ağustos-15 Eylül 2023


Yükselen Yaylar :

10.evinizde retro yapacak Merkür.

İş yaşamınız, kariyerinizi ilgilendiren şeyler, işinizde sorumluluk ve yetki alanlarınız, yöneticileriniz, yöneticilerinizin talepleri, ayrıca resmi konular, yönetmelikler gereği yapılması gerekenler, evrak/başvuru/kayıt, vb işlemler bu evin konusu.

İşinizde sorumluluklar artabilir. Geçmişten gelen konularla meşgul olmanız gerekebilir. Geçmişe dönük inceleme yapmanız gereken çalışmalar, raporlar, kayıtlar olabilir.

Başvuru yaptığınız bir resmi konunun sonucu gelebilir. Bir resmi süreç içinde tamamlamanız, yeniden beyan etmeniz gereken evraklar olabilir.

Bir şeyleri kuralına uygun hale getirmek, yönetmelikler ile uyumlu hale getirmek, devletin kuralları, devlet birimlerinde yapılacak işlemler..Böyle şeyler var sanırım burada.


Yükselen Oğlaklar : 

9.evinizde bir Merkür retrosu yaşayacaksınız.

Başak burcu üretimlerimizi, hizmet sunduğumuz alanları, işimizi simgeleyen bir burç.

9.ev ise uzakları. Yabancı ülkeleri. Başka şehirleri.

İşinizde yurt dışı ile irtibatınız varsa, şehirler arası faaliyetleriniz varsa, geçmişten bağlantılar canlanabilir yeniden.

Daha önce iş yaptığınız birileri ile tekrar çalışabilirsiniz.

Bir iş seyahatiniz olabilir. Özellikle bir süredir yapılamamış bir seyahat ise şimdi gerçekleşme olasılığı artıyor.

Başak burcunun gölgesinde kurnazlıklar var. Bireysel faydaya, menfaatine fazla odaklanma durumu var. 9.ev ise yanlışlardan arınmakla ilgili. Bu tür bir konuda karmik bir bedel ödemeniz mümkün. Bir deneyim olabilir. Kendinizde bir şeyleri düzeltmenize vesile olacak bir yaşam dersi olası.

‘Bu iyi ki böyle oldu. Ben dersimi aldım. Artık böyle yapmayacağım’ diyebilirsiniz.

9.evin derinliği ile dönüşecek şeyler var.


Merkür Retrosu 23 Ağustos-15 Eylül 2023


Yükselen Kovalar : 

8.ev konuları üzerinden bir retro etkisi alıyor olacaksınız.

Yakın çevre içinde parasal anlamda yardımlaşmalar mümkün. Ailenize destek olabilirsiniz, aileniz size yardımcı olabilir. Bir arkadaşınıza destek verebilirsiniz. Birinin bir ihtiyacını siz karşılayabilirsiniz.

Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Gecikmiş paralar gelebilir.

Kamu borçlarının yapılandırılmasından yararlanmış olabilirsiniz. Geçmişten gelen bu ödemelerinizi bitirmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Yaptığınız işlerde sigorta, prim, vergi konularınız, muhasebecilik, mali müşavirlik işlemleriniz olabilir. Bunlar 8.ev teması. Başak burcu ise iş demek. İş hayatınızda bu tür konularla meşgul olabileceğiniz bir zaman.


Yükselen Balıklar :

7.ev ikili ilişkileri, eşi, partneri simgeler. Başak burcu ise işi, sağlığı, günlük yaşamı, düzeni.

Eşinizin günlük yaşam düzeni değişebilir bir süre için. Çeşitli nedenlerle işe ara verebilir. Küçük bir istirahati olabilir. Sizin için de geçerli bu olasılık. Rutinlerinize, düzenli olarak yaptığınız şeylere bir süre için ara verebilirsiniz. Bir mola ihtiyacı olabilir. Bu molaların yaptığınız şeylerin kendisinden kaynaklı, size bağlı olmayan nedenlerle de olması mümkün.

İş hayatınızda daha önce çalıştığınız, müşterisi olduğunuz ya da müşteriniz olan kişilerle yeniden irtibatların da olabileceği bir retro zamanı.

Eski bağlantılar canlanıyor gibi.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!