Koç Burcu Ekim 2023

Koç Burcu Ekim 2023

Merhabalar herkese ! Nasılsınız sevgili okuyucularım ?

Ekim ayı için yorumlarımı paylaşacağım bu kez. Ekim bir tutulma ayı. Yıl içindeki özel zamanlardan biri. İçinde bir Güneş, bir Ay tutulması var.

Tutulmalara detaylıca bakacağız. Ayın transitleri ağırlıklı olarak 7. ve 8.evlerinizde. Onlara bakacağız.

Merkür ve Venüs retrolarının ardından nasıl bir tablo var elimizde ? Merkür başakta, Venüs aslanda iken neler söyledi size ? Nasıl bir dönemdeyiz, nelere doğru gidiyoruz, hepsine bakacağız.

Hatırlatmamı yapayım önce. Çünkü herkes bu bilgiye sahip olmayabilir. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz koç ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 7.evinizde.

Size ilişkilerin önemini hatırlatacak burada iken. İlişkileri yolunda götürmenin yollarını gösterecek.

Güneş burada iken uyumsuz açılar aldığında zorlanmalar olabilir elbette, iyi açılı zamanlarda bağlantılarınızdan fayda bulabilirsiniz. İşin teknik kısmında uyumlu/uyumsuz açılar böyle çalışıyor bir tema üzerinden.

Diplomasi, politika, uyum, iş birliği, birlik olabilmek, biz olabilmek. Uyumlanabilmek. Birlikte karar alabilmek. Birlikte hareket edebilmek.

Bunu yaparken hem kendimizi eksiltmemek, karşı tarafa uyumlanma çabasıyla kişisel sınırlarımızı kendi elimizle zedelememek, hem de aynı şekilde karşı tarafın haklarını, sınırlarını, iyiliğini ve menfaatini gözetmek. Bu konuların altını çizen bir Güneş transiti sizin için.

İlişkiler içinde alma verme dengesi vurgulanıyor.

Danışmanlıklar, danışmanlar, uzman kişiler bu evin konusudur. Bir alanda danışmanlık alabilirsiniz.

İşinizde yeni iş birlikleri doğabilir. Birlikte çalışmaya başlayacağınız kişiler olabilir. İş kurma hazırlığında olanlar, kendi işi olanlar için bir muhasebe, bir mali müşavirlik hizmeti, biriyle çalışmaya başlamak gibi bir başlangıç olabilir.

Başkalarıyla birlikte yapacağınız şeyler var burada.

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

Bu transit önemli sizin için. Bir arınma, temizlenme, iyileşme süreci.

Bu iyileşme fiziksel anlamda olabilir. Bir sağlık konusunu aşabilirsiniz ya da olumlu yönde değişimler olabilir, iyiye gidiş başlayabilir.

Bu iyileşme mental ve ruhsal bir iyileşme olabilir. Ruhunuzu, zihninizi, size iyi gelmeyen duygu ve düşünceleri temizleyeceğiniz bir zaman olabilir. Tabii o temizlik de gereği yapınca olabiliyor.

O duyguları, düşünceleri önce kabul etmek. Kaçınmaya çalışmamak. Üzerine düşünmek. Tahlil etmek. Hangi deneyimler sebebiyle zihninizin, ruhunuzun bir yerinde durduğunu fark etmek, kök nedenlerini görmek..Böyle bir analiz, böyle bir çözümleme gerekiyor.

Değişim ve arınma niyetinde olursanız, bu yönde eylemleriniz olursa, size çok faydası olacak çok şey çıkabilir karşınıza. İlmi alanlar, meditatif alanlar, mindfulness, kişisel gelişim alanları, nefes çalışmaları, meditasyon, mandala çalışmaları, yoga, çakra çalışmaları..Aklıma gelenleri yazdım sizin için ama bilgisinden yararlanabileceğimiz çok alan, çok konu var tabii.

Ruhunuzu şifalandıracağınız bir dönem.

Korkulardan, evhamlardan, tekrar eden takıntılı düşüncelerden, zihninizin size yaşattıklarınızdan özgürleşebileceğiniz bir dönem.

Başka şeyler de ekleyeceğim. Parasal konularla, özellikle borçlarla ilgilidir bu ev. Güneş ise güçtür, güçlenmektir.

Bazı borçlarınızı ödeyebilirsiniz, böyle bir temizlik de yapabilirsiniz. Maddi tarafta da bir güçlenme var.

Düze çıkmak gibi bir değişim olur bu ev iyi bir transit alınca. Sizin için de tam olarak böyle ifade edebileceğim bir dönem.


Koç Burcu Ekim 2023


MERKÜR

Merkür 5 Ekim tarihine kadar başak burcunda. 6.evinizde.

Günlük düzeninizi, yaşam düzeninizi, işinizi, üretimlerinizi, bedeninize, sağlığınıza, özeninizi anlatan yerde olacak.

Burada bir retro gerçekleşti. Bir retro sürecinden çıktık. Bu retro nelerin ne yönde değişmesi gerektiğini gösterdi size.

Sağlık, düzen, verim demektir başak ve 6.ev. Sağlıklı bir yaşam için, düzen için, zamanı iyi kullandığınız, iyi şeyler ürettiğiniz, çalıştığınız, kazandığınız, sistemli bir hayat için neleri değiştirmeniz ve düzenlemeniz gerektiğini gösterdi size. Bu değişimleri yapın. Fayda buradan gelecek.

5 Ekim günü 03:09’da terazi burcuna geçiyor Merkür. 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanına geliyor bu kez. Size yeni insanlar, yeni yeni bağlantılar getirebilir. Tanışmalar olabilir. Hem işinizde, hem kişisel/sosyal hayatınızda yeni insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

Kayıt yapacağınız bir yer olabilir. Bir hizmetten yararlanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin bir spor salonu. Örneğin bir aplikasyon, dijital bir uygulama. Örneğin bir platform üyeliği. Böyle bir kontrat da mümkün bu transit döneminde.

22 Ekim’de bu transit de sonlanıyor, 09:48’de akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Akrepte iken 8.evinizi hareketlendiyor olacak.

Parasal alan güçleniyor. Borçlarınızı ödeyebileceğiniz bir dönem.

Geçmişin konularını tamamlıyorsunuz. Bunu hem maddi anlamda söylüyorum, hem de ruhsal tarafta bir değişim var.

Zaten her şey bütündür ve bütünün parçaları birbirine bağlıdır.

Kendi içimizde ne kadar iyi hissediyorsak, ne kadar mutlu, huzurlu ve dengede isek o kadar yüksek bir frekansta oluruz. O frekans ile de bereketi çekeriz kendimize. Şansları, mutlulukları çekeriz. Sizin için de maddi manevi bir dengelenme süreci. İyileşmek, dönüşmek ve daha iyi bir hale varmak..Transitin özeti bu.


Koç Burcu Ekim 2023


VENÜS

Venüs 9 Ekim gününe kadar aslan burcunda. 5.evinizde.

Uzun zamandır aslanda Venüs. Burada bir retrosu oldu. Uzun sürdü o yüzden bu transit.

Retro 4 Eylül’de tamamlandı. Çoktan geride kaldı. 1 aydır normal seyrinde bir Venüs var elimizde. Tıkır tıkır çalıştı. 5.evinizi canlandırdı. Bu evin temalarını hareketlendirdi bu süre boyunca.

Şimdi bu transit bitmek üzereyken dönüp bakın, Venüs geçişini yeterince iyi değerlendirdiniz mi ? Söylediklerini dinlendiniz mi Venüs’ün ? 🙂

‘Hayatını renklendir. Kendini canlandır. Çocuksu neşeni hatırla. Enerjini temizle. Nerede olmak iyi hissettirir sana ? Neye dönmek heyecanlandırır ? Neye başlamak heveslendirir ? Buralara bak.’ dedi tam olarak 🙂

Yeni bir hobi. Bir sanat kursu. Bir spor faaliyeti. Yeni bir aktivite. Resim, çizim, illustrasyon ? Müzik ? Bir enstrüman ? Tenis ? Yüzme ? Pilates ? Hayatınıza yeni bir deneyim alanı katın derim. Bu şey size iyi gelecek, sizi canlandıracak bir şey olsun.

9 Ekim 04:10 itibariyle başak burcuna geçiyor Venüs. 6.evinize geliyor.

Maddi şanslar, maddi tarafta açılımlar getirebilir size.

Başak burcu işimizi, üretimlerimizi, emeğimizi, çabamızı anlatır. Venüs ise bir toprak elementi gezegeni. Paranın gezegeni.

Emeklerinizin karşılıklarını getirebilir size. Son zamanlarda işinizde yaptığınız yeni uygulamalar varsa, ürünlerinizi/hizmetlerinizi çeşitlendirdiyseniz, içeriklerinizi yenilediyseniz, bunların dönüşlerini almaya başlayabilirsiniz. Daha çok kazanabileceğiniz bir dönem.

Her zaman en iyisini ortaya koymak için çabalamak, özenmek gerekiyor. Hayat hareket istiyor. Bereket, hareket olunca geliyor.


Koç Burcu Ekim 2023


MARS

Mars 12 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 7.evinizde.

Dış dünyaya açılmak gibi bir değişim var bu transitte. 6.ev zamanı daha kendi içinizde geçmiş olabilir. O süreçte kendinizle, kendi içinizde yapmaya çalıştığınız şeyleri şimdi başkaları ile birlikte yapma ihtimaliniz var. Hem başkaları ile doğrudan birlikte, hem de başkalarının imkanlarından yararlanarak ve karşılığını vererek yapabileceğiniz şeyler var.

Çok temel bir örnek vereyim, anlaşılsın : Belki bir süredir sporunuzu evinizde yapıyordunuz, kendi imkanlarınızla yapıyordunuz. Şimdi bir spor salonuna yazılabilirsiniz örneğin. Bir hocayla çalışabilirsiniz, bir spor ortamını kullanabilir, ekipmanlardan yararlanabilirsiniz. Bu arada Mars da sporu temsil eden gezegen. Örnek olarak söyledim ama doğrudan bu da olabilir.

İşinizde bağlantılarınız artabilir. Bunlar kendiliğinden değil, sizin hareket almanızla olabilir. Özellikle kendi içinizde henüz yeterince güçlü olmadığını düşündüğünüz noktalarda iş birlikleri yapmak, başkaları ile ortaklı işler yürütmek, karşılıklı kazanacağınız şekilde güçleri birleştirmek isteyebilirsiniz. Bunlar da olabilir.

Kişisel hayatınızda da insan ilişkileriniz öne çıkıyor. Başkalarının devreye girmesiyle, sizin için aracı ve referans olmasıyla kuracağınız bağlantılar, başlayacağınız şeyler olabilir.

Danışmanlıkları temsil eder ayrıca terazi burcu. İhtiyaç duyduğunuz alanlarda danışmanlıklar alabileceğiniz bir dönem.

12 Ekim’de akrep transitine başlıyor Mars. 8.evinize geliyor.

Bu ay gezegenler 8.evinize gelmeye başlıyor. Mars da burayı hareketlendirecek.

Yukarıda söylediğim gibi önemli bir dönüşüm, bir sıfırlanma, bir deri değiştirme, yeniye geçiş sürecindesiniz. Bırakışlar var.

Muhasebeler, hesaplar son kez yapılıyor ve bazı defterler artık kapanıyor. Siz kapatıyorsunuz. Kendinize olan sevginizle, kendinize verdiğiniz değerle, öz saygınızla yapıyorsunuz bunu.

‘Geçmişi zihnimde taşımaya, yüklerini ruhumda taşımaya devam etmeyeceğim. Yaşananlar yaşanması gerektiği için yaşandı. Neyin neden olduğunu artık anlıyorum. Hangi şeyin bana ne kattığını görüyorum. Geçmişin sayfaları eski defterlerde kaldı. Artık kendime yeni sayfalar açıyorum’ diyorsunuz. Böyle bir değişim hali geliyor gözümün önüne.

Bir şeylerin içinden geçtiniz, artık böyle bir noktadasınız. Maddi manevi, fiziksel, mental, ruhsal..Her anlamda bir değişim var. Bir şifa niyeti var. Enerji buraya akıyor.

Maddi anlamda ne olabilir ? Kazançlarınızı doğru hamlelerle artırabilirsiniz. Borç demektir 8.ev. Özellikle borçları ödemeye odaklanabilirsiniz. Onları en kısa zamanda temizlemek olabilir hedefiniz. Odak noktalarından biri burası.


Koç Burcu Ekim 2023


Ekim 2023 Ay Döngüleri :

14 Ekim : Terazi Burcunda Güneş Tutulması : Ay 21° Terazi, Güneş 21° Terazi

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 7.evinizde gerçekleşecek. İlişkiler alanında önemli bir tutulma.

Merkür ile kavuşuyor, Kiron ile karşıtlığı var.

İlişkilerinize yeni bir şekil vermeye başlıyorsunuz. Bu zamana kadar bağ kurduğunuz yerlerde, sevdiğiniz, saydığınız, değer verdiğiniz kişilerden yana, insan ilişkilerinizden yana neler iyi hissettirmedi size ? Neler iyi gelmedi ? Hangi konularda fazla paylaşımcı, fazla açık oldunuz ve bu sınırlarınızı koruyamamanıza neden oldu ?

Neleri fazla verdiniz ? Nerelerde fazla verici oldunuz ve karşı taraftan dengi olan şeyler gelmedi ?

Şimdi artık bunları değiştirmek gerekiyor.

Bu defa aynı şeylerin olmaması için size iyi hissettirecek sınırları belirlemeniz ve bu çizgiler içinde hareket etmeniz gerekiyor. Bir ayar, bir ölçü, bir denge gerekiyor.

Bağ kurmak denir hani..Bunu yine yaşayabilirsiniz. Sevdikleriniz olabilir. Ama eskisi gibi kurmayabilirsiniz artık o bağı. Ahbaplıklar, arkadaşlıklar, yakın ilişkiler konusunda bir güncelleme bu tutulma sizin için.

Eğitmenler, hocalar, uzmanlar, danışmanlık hizmeti alabildiğimiz kişiler de bu evin konusudur ve Kiron var tutulmanın içinde. Bir şifa niyeti var.

Fiziksel ya da ruhsal, maddesel ya da manevi, somut ya da soyut, bir konunuzu daha iyi hale getirmek için bir uzmandan danışmanlık alabilirsiniz.

Bir eğitime katılabilirsiniz. Bir alanda özel ders almaya başlayabilirsiniz. Bir koçluk alabilirsiniz, bir spor eğitmeni ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Merkür ile kavuşumda bir tutulma. Eğitim demektir Merkür. O yüzden bir eğitim, bir eğitmen vurgusu zaten var.

Danışmanlık ya da eğitmenlik yapmakta iseniz, işiniz bunları içeren bir iş ise üretimlerinizde, hizmetlerinizde iyileştireceğiniz şeyler olabilir. Zenginleştirmek, çeşitlendirmek..Böyle bir değişim var.

Bu değişimler daha çok bağlantı getirebilir size. Hem manevi anlamda iş tatmininizi artırabilir, hem de maddi anlamda kazançlarınızı artırabilir.

28 Ekim : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 5° Boğa, Güneş 5° Akrep

2.evinizde, para evinizde bir Ay tutulması olacak bu. Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşiyor. Özünde bir dolunay her biri. Ama dolunaylardan daha güçlüler. Kuvvetli bir dolunay etkisi alacak yani 2.ev konularınız.

2.ev parayı, para kazanmayı, maddi konuları simgeliyor ama sadece böyle söyleyemeyiz. Büyük resimde toprağımızı temsil ediyor burası.

Hayata ne ölçüde topraklandığımız, ne kuvvetle köklendiğimiz, yaşamla ilişkimiz, güven duygumuz, bireysel gücümüz, imkanlarımız. Böyle bir ev. Kendi kendine yetebilmekle ilgili. Kendi ayaklarının üzerinde durabilmekle ilgili.

Dolunay ise fark etmek demek. Uyanmak, göremediklerini görmek demek. Belirsizlikleri aşmak, netlik kazanmak, önünü görmek, yolu görmek demek. Tamamlanma, netice, sonuç demek.

İşte bu tutulma böyle çalışacak 2.ev konularınızda.

Yaşamdaki toprağınızın daha güzel, daha güçlü, daha temiz, daha bereketli olması için, daha güçlü bir köklenme için, daha çok kazanmak + daha iyi yaşamak için, huzurlu olmak, güvende hissetmek için, hayat düzeninizi oluşturmak için neler yapmanız gerektiğini gösterebilir size.

Sorun yaratan, toprağınızı zedeleyen, eksilten şeyleri daha net görebilirsiniz. Tespit edebilirsiniz. İşte oraları değiştirmeniz, düzeltmeniz gerekiyor. Toprağınızı oluşturuyorsunuz içinden geçtiğiniz bu tutulma süreçlerinde.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize. Sonbahar bize güzel şeyler getirsin.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!