31 Ağustos 2023 Balık Burcunda Dolunay

31 Ağustos 2023 Balık Burcunda Dolunay

31 Ağustos Perşembe günü 04:35’te balık burcunun 7 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek sevgili okuyucularım.

Bu dolunayın diğerlerinden bir farkı var. Ay, ‘Süper Ay’ olarak söylenen konumda iken, Dünya’ya diğer zamanlardan daha yakın bir noktada iken gerçekleşecek. Ay’ı daha büyük göreceğiz. Daha yakınımızda olacak tüm ihtişamıyla 🙂

Ağustos ayı içinde iki dolunay olacağını, bu aya iki dolunay sığdığını ay başlamadan söylemiştim. Normal akışta her ay 1 kez dolunay yaşıyoruz. Bu kez iki dolunay birden aynı ayın içinde.

Biri ayın ilk günündeydi, bu dolunay son gününde. Dolunayla açtık, dolunayla kapatıyoruz Ağustos’u.

Balık dolunayı önemli. Zodyağın son burcunda gerçekleştiği için önemli. Bir kapanışı, bir dönemin sonlanmasını temsil ediyor. Hayatımızda bir sayfa kapanıyor artık. Bir deneyim tamamlanıyor.

Ayrıca işin içinde Satürn gibi bir faktör var. Satürn güncelde balığın 3 derecesinde. Dolunay buraya yakın bir noktada gerçekleşiyor. Satürn ile kavuşum halinde.

O yüzden ne diyeceğiz bu dolunaya ? Satürnyen bir dolunay diyeceğiz.

Satürn büyük bir şans bu tablonun içinde. Desteğimiz, yol gösterenimiz. Yolumuzu bulmamıza yardımcı olan bir bilge konumunda.

Neden söylüyorum ? Satürn neyi ifade ediyor ? Balık temaları ile neler olabilir ? Satürn bizi hangi tarafa çağırıyor ? Hadi girelim işin detaylarına.

Balık su elementinden bir burç ve ‘dengede olmayan bir suyu’, ‘suyun fazlasını’ temsil ediyor sevgili okuyucularım. Suyun fazlasında neler var ?

Toprak değerlerimizi simgeler. Toprağın çamurlaşması var. Fazla su yüzünden köklenememek var. Köklerin sıkıca tutunamaması var. Hayata tutunamamak var. Değerlerini bilmemek, kişisel sınırlarını koruyamamak var.

Kendini ezdirmek var. İyi niyetini kullandırmak var.

Hak etmeyenlere değer vermek var. Layık olmayanları yüceltmek var.

İyiliğin fazlası var. Kendini eksiltmek var.

Olanı olduğundan farklı düşünmek, nasıl iyi hissettiriyorsa öyle düşünmeyi istemek var.

Hayalcilik. Gerçekleri çarpıtmak. Gerçeklerden kaçınmak. Hakikatlerle yüzleşememek. Hepsi dengede olmayan, fazla suyun konusu.

İlişkilere bağlılığın ötesinde bağımlılık geliştirmek. Kendini yalnız hissetmek. Kendi içinde köklenememek. Kendini yalnız hissetmemek için hayata ilişkiler ile tutunmaya çalışmak. Başkaları ile köklenmeye çalışmak.

Tabiatına uygun olmayan kişilere razı olmak. Yalnız olmamak için zedelendiğin ilişkilerin içinde durmak. Gitmemek. Gidememek. Kendini seçememek.

Su (duygular, duygusal ihtiyaçlar) fazla, toprak (öz değer) eksik olunca işte bunlar oluyor ne yazık ki.

Hepimizin böyle deneyimleri var. Ama akıl deneyimlerle, tecrübelerle oluşuyor. Bu deneyimlere de ihtiyacımız var.

Bu dolunay tam da böyle hallerin içinden çıkmayı, gerçeklerle yüzleşmeyi, olana objektif biçimde bakıp gitmek gerektiğini fark etmeyi, değerlerini ve kendini korumayı, kendini seçmeyi, kendi yoluna gitmeyi anlatıyor sevgili okuyucularım.

Yaşananlar yaşandı. Neyin bize nasıl hissettirdiğini, bize neyin iyi geldiğini, neyin iyi gelmediğini gördük. Acı çektik, hatalar yaptık, dersler aldık. Ama anladık artık neyin nasıl olmasını gerektiğini. Hayatımızda nasıl kişilerin olmaması gerektiğini. Nasıl hallerin, durumların içinde durmamamız gerektiğini. Bunları artık çok daha iyi biliyoruz.

Işığa vardık, tünelden çıkıyoruz. Deneyimlerin ne söylemeye çalıştığını anladık. Hikayeler hizmetini tamamladılar ve sonlanıyorlar, hayatımızdan çıkıyorlar artık.

Gerçeklerle yüzleşmek. Hataları fark etmek. Kişisel sınırlarımızın zedelenmesine müsaade ettiğimiz yerleri görmek ve o şeyleri sonlandırmak. O yerlerden gitmek. O iletişimleri bitirmek.

Bu dolunayın ana teması bu.

Duygularımızı dengeye getirmeyi öğreniyoruz. Duygusal ihtiyaçlarımızı aşıyoruz. En önemli ilişkinin kendimizle ilişkimiz olduğunu şimdi bugünün aklıyla daha iyi görüyoruz.

Suyu azaltmak ve toprağı güçlendirmek. Bu ! 🙂 Tam olarak bu.

Bedensel, ruhsal, mental, her anlamda iyileşmekle ilgilidir balık. Satürn ise toprağın temsilcisi. Gücü, yaşam enerjisini, sağlığı, dengeyi temsil ediyor. Bu dolunay bir şifa dolunayı sevgili okuyucularım.

Burçlar üzerinden de bakacağız şimdi dolunaya.

Önce  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

12.evinizde bir dolunay. Burada aynı yönde iki etki birden var. Nedir onlar ?

Balık zodyakta son burç. Zodyağın bir tam turunun, bir döngünün sonu. Bitişleri, sonlanmaları sembolize ediyor.

Dolunay da aynı şekilde tamamlanmakla ilgili bir sembol. Sonlanma, tamamına varma, neticelenme, neticeye ulaşma gibi bir temsili var.

Dolayısıyla bu dolunay ile yaşamınızda hizmetini tamamlamış bir şeyler artık sonlanacak olabilir.

Tekrar tekrar şans verdiğiniz halde bir türlü güzel şekil almamış bir ilişki, bir arkadaşlık, bir ahbaplık. Zaman içinde köklenme duygunuzun eksildiği bir ortam. Kar, kazanç getirmeyen üretimler. Faydası olmayan, hatta belki zararı olan alışkanlıklar. Zihninizi yoran ve enerjinizi eksilten düşünceler. Etkisinde kaldığınız bir konu.

Bir şeyleri bitiriyorsunuz. ‘Bu bana iyi gelmiyor’ deyip sonlandırıyorsunuz gibi bir resim var. Bir şeyin etkisinden çıkmak, ruhsal anlamda bir silkelenme, iç dünyanızda güzel bir karar..Böyle değişimler var. Birkaç gün dinlenmek, sessizleşmek, kendinizle kalmak, inzivaya çekilmek, istirahat etmek isteyebilirsiniz. Ama güç toplayarak güzel kararlarla çıkabilirsiniz o inzivadan. Bir bırakış ve yenilenme vakti bu dolunay sizin için.


Yükselen Boğalar :

11.evinizde bir dolunay.

Dolunaylar bitişleri simgeler. Balık burcunun da böyle bir sembolizmi var. Çünkü zodyakta son burç. Bir döngünün sonunu, bitişleri temsil ediyor.

11.ev neleri simgeliyor peki ? Sosyal hayatınızı. Arkadaşlarınızı. Dostlarınızı. İçinde olduğunuz sosyal ortamları. Arkadaş grupları.

Bir arkadaşlığı bitirebilirsiniz bu dolunay ile. Bir arkadaşlığın, belki bir ortamın, belki bazı çevrelerin içinde olmanın size iyi gelmediği konusunda netleşebilirsiniz. Küslük olmak zorunda değil ama uzaklaşmalar olası.

Bunun dışında balık burcu spiritüel alanlarla ilgilidir. 11.ev ise eğitimlerle, eğitim grupları ile. Bir alanda bir kursa başlayabilir, bir sınıfa katılabilirsiniz ya da böyle bir şey tamamlanıyor da olabilir. Eğitimin sonuna gelmiş olabilirsiniz.

Bir tamamlanış var gibi.


31 Ağustos 2023 Balık Burcunda Dolunay


Yükselen İkizler :

10.evinizde bir dolunay.

10.ev otorite kurmakla, yönetme ve güç arzusuyla ilgili bir ev. Balık burcu ise bunun tam tersi, otorite karşısında edilgen kalan tarafı anlatıyor.

Birine karşı sınırlarınızı aşıp, onun sınırlarını aşıp bir kararına, bir seçimine müdahale ettiyseniz, yönetmek diyebileceğimiz şekilde bireyselliğini, benlik alanını zedeleyecek bir şey yaptıysanız, seçeneklerini siz belirlediyseniz, özgür iradesini daralttıysanız bunun karmik bedeli yaşanabilir.

Biri size bunları yapabilir.

Tam tersi şöyle bir olasılık da var : Bir ilişki içinde bir süredir birinden yana bunları yaşıyorsanız, artık tavrınızı koyacağınızı, bu kişiye gereken şekilde kendinizi ifade edeceğinizi düşünebiliriz.

İlişkileriniz içinde karşınızdaki kişiyle eşit olmadığınız yerleri, eşitliği bozan kişileri daha objektif biçimde görebileceğiniz bir zaman.

Bunlara müsaade etmeyin.

İşinizde yöneticileriniz yine bu evin konusu. Balık burcu ise sağlık sorunları ile ilgili. Patronunuzun, yöneticilerden birinin böyle bir gündemi de olabilir.


Yükselen Yengeçler :

9.evinizde bir dolunay. Bir bitiş var sanırım burada. Hatta bu yönde kuvvetli bir gösterge bu dolunay.

Çünkü dolunaylar bitişleri simgeler + balık burcu da böyle bir sembol taşıyor. Zodyakta son burç. Burçların sonuncusu. Bir döngünün sonunu, tamamlanmayı temsil ediyor.

Uzağınızda olan bir ahbabınızla, belki bir yakınınızla iletişimde mesafelenmeye karar verebilirsiniz. Belki defalarca şans verdiniz, belki çok tolere ettiniz bir şeyleri. ‘Bu ahbaplıkta verdiğim değerin karşılığı yok’ netliğine varabilir, uzaklaşmayı seçebilirsiniz.

Vazgeçişler, bırakışlar vardır balıkta. 9.evde ise önemli kararlarımız, farkındalıklarla gelen değişimler. Yurt dışı bağlantılı bir plandan vazgeçebilirsiniz. Bu bir dil kursu niyeti olabilir, bir seyahat planı olabilir, bir ikamet değişimi olabilir, bir yolculuk olabilir. İşinizde ithalat-ihracat gibi bir şey olabilir. Yabancı ülkelerle bağlantılı bir konudan vazgeçme ihtimaliniz var.

Belki akış, olayların gidişatı sizi farklı bir yöne sevk edebilir.

Eğitim ve akademik konular da 9.ev teması. Buralarda bir şey tamamlanabilir. Bir proje bitebilir. Sorunlu bir durum bitebilir. Bir grup çalışmasından çıkabilirsiniz. Size iyi gelecek olan bu olabilir.

İçinde iyi hissetmediğiniz bir iletişimde gücendiğinizi, kırıldığınızı ifade edebilirsiniz.

Kendinizi iyi etmek için size iyi gelmeyen şeylerden uzaklaşabileceğiniz bir dolunay. Yeni kararlar var gibi.


31 Ağustos 2023 Balık Burcunda Dolunay


Yükselen Aslanlar :

8.evinizde bir dolunay.

Dolunaylar bitişleri simgeler. Balık burcunun da böyle bir sembolizmi var. Çünkü zodyakta burçların sonuncusu. Bir döngünün tamamlanması, bir dönemin kapanması gibi bir sembolü var.

8.ev ödemelerle, borçlarla ilgili genel olarak. Bir ödemenin sonuna gelmiş olabilirsiniz.

Bir devlet birimine yatırmanıza gereken bir para tamamlanıyor olabilir. Yasal bir konu kapanıyor olabilir.

Bir vergi ödemeniz olabilir. Bir sigorta priminiz olabilir.

Balık burcu yardım almakla ilgilidir. Bu ödemelerinize aileden destek gelebilir.

Bir mal paylaşımı, ortaklı gelir paylaşımı konusu varsa bu konu tamamlanabilir.

Bir parasal konu bitiyor, geride kalıyor gibi.


Yükselen Başaklar :

Dolunay 7.evinizde meydana geliyor.

İşinizde karşılıklı olarak kazanmak amacıyla yaptığınız anlaşmalar, iş birlikleri varsa bunlara daha objektif biçimde bakmanızı sağlayacak deneyimler olabilir. Bu bağlantıların, bu kişilerin aslında sizi aşağı çektiğini fark edebilirsiniz. Tamamlayacağınız, bitireceğiniz iş birlikleri olabilir.  Bundan sonrasında bireysel olarak hareket etmek isteyebilirsiniz.

Ruhsal açıdan kuvvetli bir dolunay. Balık burcu uyanışlarla ilgili. Dolunaylar da farkındalıkları temsil ediyor. Kendinize, insan ilişkilerinize, ilişkiler içinde kendinizi nasıl konumlandırdığınıza dönüp bakabileceğiniz bir dolunay etkisi alıyorsunuz.

Nerelerde veriyorsunuz ama almıyorsunuz ? Alma verme dengesi nerelerde bozuluyor, bu konulara bakın.

Ayrıca ;

Dışarıdan nasıl görünüyorsunuz ? Parladığınız yerleri kendiniz mi sönümlüyorsunuz ? Ön planda olmaktan, önden giden kişi olmaktan çekiniyor musunuz ? Kendinizi aşağı mı çekiyorsunuz ? Tevazunun ölçüsünün kaçtığı yerler var mı ? İnsanlar sizi olduğunuz halinizle tanıyorlar mı ?

Buralara bakabileceğiniz bir zaman.

Özgüvenli olmak, kendinden emin olmak, kendi ışığını fark etmek, kendi toprağını oluşturmak, kendini eksiltmemek, eksiltenlerden uzaklaşmak, sunduğunuz güzel şeylerin karşılığının olmadığı yerlerden geri çekilmek..Böyle bir tarafa çağırıyor dolunay sizi.


31 Ağustos 2023 Balık Burcunda Dolunay


Yükselen Teraziler :

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İşimizi, düzenimizi, bedensel sağlığımızı, düzenli olarak yaptığımız şeyleri ve bunları yapabiliyor olmamızı, görevlerimizi yerine getirebiliyor olmamızı, işimizin başında olmamızı anlatıyor bu ev.

6.ev de, balık burcu da sağlık temasıyla bağlantılıdır.

Dolunaya yakın günlerde ufak bir sağlık gündemi, bir yorgunluk, bir enerji düşüklüğü, bir istirahat ihtiyacı doğabilir ve rutinleriniz aksayabilir bu sebeple.

Birkaç gün normal düzeninizin dışında olabilirsiniz.

Onun dışında çalışanlar için tempoyu yükseltecek yeni gündemler doğabilir. Yaptığınız işlere ek olarak bir şeylerle ilgilenmeniz gerekebilir. Başkalarının sorumluluk alanları bir şekilde size verilebilir. Bazı işleri geçici olarak sizin üstlenmeniz gerekebilir. Bunlar biraz yorabilir sizi.

Rutinlerle, düzeninizle, görev alanlarınızla ilgili bir dolunay.


Yükselen Akrepler : 

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

5.ev şans oyunlarıyla, balık burcu ise para kayıpları ile ilgili. Şans oyunlarından uzak durmanız faydanıza olabilir. Spekülatif yatırımlar da risk yaratabilir, aynı olasılık burada da geçerli. Bu tür şeylere çok dahil olmamanızı önereceğim.

5.ev etki aldığı için çocuklarla ilgili konular, onlar için yapılması gereken işler de gündeminizde olabilir bugünlerde. Onlar için koşturmalarınız olabilir. Bir konuyu tamamlayabilir, bir şeylerini hazırlayabilirsiniz.

Sanat, spor, hobiler, meşguliyetler, işimiz dışında bir ilgi alanı olarak yaptığımız şeyler, keyif alanlarımız, etkinliklerimiz bu evle ilgili.

Balık burcu dolunayı rahatsızlanmak, düzenli yaptığınız şeyleri yapamamak, birkaç gün rutinlere ara vermek, çalışamamak, istirahat etmek gibi olasılıklara işaret ediyor. O yüzden kurslarınıza, özel derslerinize gidemeyebilirsiniz belki.

Kendi tercihinizle dinlenmeyi, mola vermeyi de seçebilirsiniz. Biraz kendinizle kalmak istiyorsunuz, durmak, dinlenmek, istiyorsunuz gibi bir görüntü var.


31 Ağustos 2023 Balık Burcunda Dolunay


Yükselen Yaylar :

Dolunay 4.evinizde meydana geliyor.

4.ev dolunayları aile içi huzursuzluklara, ev içinde ilgilenmeniz gereken durumlara, ailenizle ya da evinizin kendisi ile ilgili ihtiyaçlara işaret eder çoğunlukla.

Bir konuyu ailece ortak karar alarak çözmeniz gerekebilir.

Evinizde bir tamirat, bakım ihtiyacı doğabilir. Balık burcu suları temsil eder. Su tesisatınız ile ilgili kaçaklar olabilir özellikle. Böyle bir konuyla ilgilenmeniz, durumu çözmeniz gerekebilir.

Bir eşyanın yenilenmesi, yenisinin alınması gerekebilir.

Aile büyüklerinizle ilgili destek vermeniz gereken konular olabilir. Onlara yardımcı olmanız gerekebilir.

Memleketinizde, köyünüzde yaptırdığınız bir şey varsa, bir şeyin inşa sürecinde iseniz buralarda ihtiyaçlar doğabilir, yeni gündemler olabilir.

Aile, aile büyükleri, kökler, ev, ev yaşamı, ev düzeni. Bu dolunayın böyle bir çatısı var sizin için.


Yükselen Oğlaklar : 

Dolunay 3.evinizde meydana geliyor.

Kardeşlerimiz, akrabalarımız, yakınlarımız, komşularımız, yakın çevremizi oluşturan kişiler var bu evde.

Balık zodyakta evlerin sonuncusunun, 12.evin sahibi ve döngülerin tamamlanmasını temsil ediyor.

Kardeşlerinizin, bir yakınınızın yaşamında kendisini meşgul eden bir konu tamamlanabilir. Bir dönemin sonuna gelmiş olabilir kendisi. Tamamlayacağı, kapatacağı, sonlandıracağı bir şey olabilir. Bir çabanın sonuna gelmiş olabilir. Bir işi kendi isteğiyle bitirebilir. Bir alandan ayrılabilir.

3.evin çok sayıda teması var. İnternet ve sosyal medya üzerinden yapılan işler, online ticari faaliyetler, eğitim, danışmanlık gibi faaliyetler, içerik üretilen platformlar bu evin konusu.

Böyle bir işiniz varsa, internet üzerinden bilginizi paylaştığınız, eğitici içerikler ürettiğiniz, danışmanlık yaptığınız alanlar varsa, buralarda bazı şeyleri yenilemenin vakti gelmiş olabilir.

Size böyle düşündürecek, böyle hissettirecek geri bildirimler gelebilir.

‘Bu yaptığım şey ömrünü doldurdu, artık yeni şeyler üreteyim. Biraz daha farklı şeyler yapayım. Yeni bir canlılık yaratayım. Farklı şeyler olsun’ diyebilirsiniz.

Yeniye geçiş için eskimiş ve artık fayda yaratmayan şeyleri sonlandırma vakti.


31 Ağustos 2023 Balık Burcunda Dolunay


Yükselen Kovalar : 

Dolunay 2.evinizde meydana geliyor.

Para alanında bir dolunay. Bu ev sahip olduğumuz parayı, geliri, maddi konuları temsil ediyor. Dolunaya yakın günlerde bir masraf gündeminizde olabilir. Bir harcama yapmanız, bir şey satın almanız, bir ödeme yapmanız gerekebilir.  Bir para çıkışı var sanırım.

Bir uyarım olsun.

Balık burcu, Neptün’ün yönettiği bir burç. Neptün yanılgıyı, farkında olmamayı, dalgınlığı, kanmayı, kandırılmayı anlatan bir gezegen.

Güvenemediğiniz kimselerle para alışverişine girmeyin bu dolunayın yakınındaki günlerde.

Büyük alışverişler yapmayın. Verdiğiniz paranın karşılığını alamayabilirsiniz. Dalgınlıkla cüzdanınızı bir yerde unutabilirsiniz, dikkat edin. Aldığınız para üstüne dikkat edin. 


Yükselen Balıklar :

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor.

Doğrudan sizinle ilgili bir dolunay. Kararlarınızı, seçimlerinizi temsil eden bir alanda gerçekleşiyor.

Dolunay netlik, farkındalık, uyanış, tamamlanma, netice, sonuç, bitiş demek.

Bir toparlanma, üzerinizdeki toprağı atma, bir silkelenme hali var burada.

Bir süredir belki bir şeyler gelmiyordu içinizden. Belki özendiğiniz şeylere eskisi gibi özenmiyordunuz. Buna enerjiniz yoktu. Hevesiniz yoktu. Kişisel bakımınızı ihmal ediyordunuz belki.

Şimdi bitmesi, değişmesi, sonlanması, iyileşmesi, kuvvetlenmesi gereken şeyleri fark ediyorsunuz yaşamınızda. İşinizde, kendinizle ilişkinizde, hayatla ilişkinizde, sosyal yaşamınızda, ev düzeninizde. Hayatınızın her yeri için düşünebilirsiniz bunu.

Yeniden doğuş öncesi bir temizlik, bir şeyleri bitirme, tamamlama ve kapatma döngüsü.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!