Boğa Burcu Eylül 2023

Boğa Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yazı geride bırakmaya hazırlanırken Eylül’ü konuşacağız şimdi. Yeni bir sezon, yeni bir dönem, yeni bir başlangıç ruhu. Rutinlere dönüş. Özlediniz mi bu hareketliliği 🙂

Yazın rehavetinden çıkıp sorumluluk alanlarımızın başına dönme vaktindeyiz artık.

Peki Eylül acaba astrolojik olarak nasıl bir ay ? Nasıl değişimler var ? Siz nasıl etkiler alabilirsiniz ? Bakalım aya etraflıca.

Ama hatırlatmamı yapayım, öyle başlayalım 🙂 Bunu yapınca içim rahat ediyor 🙂

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Teknik tarafta bu böyle. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni boğa olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz boğa ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 5.evinizde.

Yeni şeyler yapmaya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bir süredir bazı şeyler hep aynı şekilde ilerlemiş olabilir. Belki şimdi enerjinizi yükseltecek bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Örneğin tenise başlamak. Örneğin bir enstrüman öğrenmeye başlamak. Yeni bir hobi edinmek. Böyle bir başlangıcınız olabilir Güneş bu evinizi hareketlendirirken.

5.ev ayrıca görünür olmayı simgeliyor. Görünmek, görünecek yerde durmak, yapabildiklerini göstermek. Böyle bir sembolü var aslanın evi olduğu için. Başak burcu ise iş hayatımızı temsil ediyor. İşinizde çalışmalarınızı daha çok anlatmak, daha doğru anlatmak, tanıtmak, duyurmak, reklam çalışmaları yapmak için iyi bir zaman.

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. 6.evinizde olacak Güneş 1 ay boyunca.

Bu Güneş ile neler olabilir ?

Güneş transitleri güç kazanmakla ilgili. Güneş’in geçtiği yerde bir canlanma oluyor. Enerjinin azaldığı noktalar toparlanıyor. Yeni şeyler oluyor. Yeni şeyler başlıyor. Üzerimizdeki tozları atıyoruz. Girişimlerimiz oluyor.

Sizin için de yeni bir hareketlilik anlamına geliyor bu Güneş geçişi.

6.ev işimizi, çalışma hayatımızı, üretimlerimizi, günlük düzenimizi, rutinlerimizi, görev ve sorumluluk alanlarımızı temsil eden yer.

Yeni bir çalışma programı oluşturabilirsiniz kendinize. Yeni bir günlük düzen tasarlayabilirsiniz. Günlerinize ekleyeceğiniz şeyler olabilir. Sağlıklı yaşam alışkanlıkları, verimliliğinizi artıracak şeyler, enerjinizi temizleyecek, güçlendirecek şeyler. Örneğin spor, yoga, meditasyon, nefes çalışmaları, esneme. Güne başlarken bir bardak limonlu su mesela. Güzel bir sabah rutini mesela. Günlük yaşam kalitenizi artıracak yeni başlangıçlarınız olabilir 6.ev transiti olduğu için. Temizlemek, düzenlemek, daha faydalı hale getirmek demektir 6.ev.

İş hayatınızda yeni projeler üretebileceğiniz, sizi yeni heyecanlandıracak yeni işler yapabileceğiniz bir dönem bu aynı zamanda.

Beklentiler, talepler üzerine düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Sunduğunuz hizmetleri, içerikleri yenilemek isteyebilirsiniz. Çünkü terazi burcu ilişkileri simgeliyor. İş hayatınıza uyarlayalım bunu : Müşteri bağlantılarınız, karşı tarafın beklentileri, alma verme dengesi, aldığınız ücretlerin karşılığında ne sunduğunuz. Bunlar terazinin konusu.

Aldıklarınızın karşılığında daha iyi şeyler sunmak için, daha fazla çeşitlilik, daha fazla seçenek, daha dolu içerikler sunmak için değiştireceğiniz şeyler olabilir.

İş hayatınızda insan ilişkilerini diplomatik biçimde sürdürmenin, yeri geldiğinde politik olabilmenin, ilişkileri rayında götürmenin önemini de gösterebilir bu transit size. Uyumunuzu koruyun. Bu önemli. Ama elbette kişisel sınırlarınıza öncelik vererek. Değerlerinizi eksiltmeden.


Boğa Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

5.evinizde bir Merkür retrosu bu. Siz 5.evden etki alıyorsunuz.

5.ev ateş elementimizle ilgili. Potansiyellerimizi çalıştırmak, iyi şeyler üretmek, ürettiklerimizi göstermek, görünür kılmak, hem kendi alanımızı oluşturmak, imajımızı, reputasyonumuzu oluşturmak, hem de başkalarına ilham olmak, yaratıcı şeyler yapmak, farklı şeyler üretmek. Görünür olmak, görünür alana çıkmak, yetenekleri saklamamak..Hepsi 5.evin konusu.

Başak burcu ise özellikle iş hayatımızla ve yaşam düzenimizle ilgili. Bu konular yaşamınızda ne durumda ? Yaptığınız işleri hak ettikleri yere koyuyor musunuz ? En başta ‘siz’ layıkınca onurlandırıyor musunuz ? İşinizde hangi noktalarda konuya hakim hissediyorsunuz ve kendinizden eminsiniz ? Daha görünür bir alana çıkmak için/çıkmadan evvel hangi tarafları geliştirmeye ihtiyacınız var ? Buralara daha detaylı bakın. Bir dönüşüm etkisi var. Kullanmak adına iyi bakın.

Ayrıca reklam, tanıtım konuları bu retronun ana konuları arasında sizin için.

15 Eylül’de retro bitiyor. Retroda değişmiş, yenilenmiş olacak birçok şey, tabii eğer fark ettiğiniz şeylerde değişime giderseniz, retroyu değerlendirirseniz. Şimdi bu yeni hal ile, yeni bir enerji ile ilerliyor olacaksınız. Dönüşümlerle ortaya çıkmış yeni durumlar daha büyük açılımlar, ilerlemeler getirecek.


Boğa Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Bu süreci 4.evinizde yaşadınız. Neler yazmıştım bu retro konusunda sizin için, hatırlayalım. Ekleyeyim buraya :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Emlak, konut, yer değiştirme, ev kiralama, arsa alım satım konuları bu evle ilgili. Bu yönde planlarınız varsa, beklemenizi öneririm. Retroda verdiğimiz kararlar ve gerçekleştirdiğimiz şeyler, memnuniyet getirmeyebiliyor çünkü. Bu süreci araştırma yapmak, alternatifleri değerlendirmek için kullanmanız ve beklemeniz faydanıza olabilir.

Taşınmak isterseniz ani karar almayın derim.

Aile bireylerinizle zaman zaman tartışmalar, anlaşmazlıklar da yaşanabilir Venüs burada retro iken.

Aslan burcu konuları büyütmeye, durumları dramatize etmeye eğilimlidir. Doğasında vardır bu. Yaşadığınız sorunları büyütmemeniz, birçok insanın benzer şeyler yaşadığının farkında olmanız, büyük yanlışlar ve kötü niyet yoksa ailenize karşı daha hoşgörülü olmanız güzel olur. Biraz esneklik gerekiyor hayatın içinde.

Ama elbette yanlışlar varsa ifade edeceğiz. Bunu yaparken ne yapalım ?

Bir şeyler daha iyi olabilecekse, daha iyisini biliyorsak, değiştirmek istiyorsak güzelce söyleyelim, sevgi diliyle söyleyelim söyleyeceklerimizi.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Retro sonrasında geriye dönüp bakınca birçok şeyin olması gereken şekli retroda aldığını, yerli yerine oturduğunu görebilirsiniz.

Ayrıca planları hayata geçirmek için daha uygun bir zamanda olacaksınız. Özellikle 15 Eylül’de Merkür retrosu da tamamlanınca girişimler için daha destekleyici bir noktada olacağız.

Ama retrolar da büyük bir katkı bize. Hedeflerimizi gözden geçiriyoruz, fikirlerimizin üzerine düşünüyoruz retrolarda. Böylece bir şeyi gerçekten istiyor muyuz, yaparsak iyi olur mu, avantajı ne olur, dezavantajı olur mu, konuların üzerine düşünmüş, detayları incelemiş oluyoruz. Retrolar rota güncelleme vakti 🙂 Şimdi güncellenmiş rotanızla daha doğru biçimde yol alabilirsiniz.


Boğa Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 6.evinizde.

Bu transitin ana konusu sizin için iş hayatınız ve ilişkiler. İş ortamınızda insan ilişkileriniz. İşinizde müşteri bağlantılarınız. Kimlerle çalıştığınız. İş birliği yaptığınız kişiler. İş birlikleri içindeki konumunuz. Alma verme dengesi. Tarafların çıkarlarının eşit olması. Bu konuları öne çıkaracaktır Mars.

İlişkiler anlamında bir hareketlilik var. Fakat Mars hareketin yanında agresyonu da simgelediği için zaman zaman sorunların da yaşanabileceği bir süreç.

İşinizde karşılıklı olarak kazanmak için güçlerinizi birleştirdiğiniz firmalarla, iş birliği yaptığınız kişilerle olan bağlantılarınızda kazançların, menfaatlerin eşit olması konusu daha çok odağınıza yerleşebilir. Eşit olmayan durumlar varsa, özellikle de bir süredir tahammül gösterdiyseniz bunları artık ifade edebileceğiniz, bazı iş birliklerini bitirebileceğiniz, belki alışverişinizin çerçevesini yeniden konuşacağınız, yeniden belirleyeceğiniz bir zaman.

Kimlerle çalışmaya devam edeceksiniz ? Kimlerle bağınız fayda getirmiyor ? Bu konulara bakacağınız bir dönem.

İş ortamınızda ekip arkadaşlarınızla ilişkileriniz de öne çıkıyor. Mars rekabeti simgeler. Rekabetçi tavırlar içine girmemenizi, bunu hayatınızın hiçbir yerinde yapmamanızı, kendinizi kimseyle kıyaslamamanızı öneririm. En güzel sonuçlar yarışımız kendimizle olunca çıkıyor ortaya. Kendimizle meşgul olalım.

Agresif olasılıklar var ama sadece bunlar değil elbette. İş arkadaşlıklarınızla birbirinizi asiste edeceğiniz, birbirinizin işini kolaylaştıracağınız şeyler de var. Yeni iş bağlantıları da var. İlişkileri özenle, yerine göre de diplomatik biçimde yönetmek gerekiyor sadece.


Boğa Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlayacak. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 1.evinizde ilerliyor.

Önemli bir dönemden geçiyorsunuz. 12 yılın ardından Jüpiter yeniden 1.evinizde. Benliğinizi, karakterinizi, kişiliğinizi, davranış kalıplarınızı, düşünce kalıplarınızı, bakış açılarınızı, kodlarınızı, kendinizle ilişkinizi, yaşamla kurduğunuz ilişkiyi yeniliyor Jüpiter.

Jüpiter’in 1.ev transitleri, yüksek bir farkındalığı ve bilinç değişimini anlatır. Birçok noktada değişiyorsunuz.

Özellikle bu retro dönemi, geriye dönüp bakacağınız bir muhasebe dönemi. Yaşadıklarınızın analinizi yapmak, deneyimlerin öğretisini, ne söylemeye çalıştığını görmek, düşüncelerde, duygusal alanda bir temizlik. Daha iyi bir yaşam için ihtiyaç duyduklarınızı fark etmek. Yeni bir yaşam tasarlamak için ilk adımlarınızı atmak.

Böyle bir dönüşüm döneminden geçiyorsunuz. Retroda kazanacağınız tecrübelerle, uyanışlarla yollar daha güzel yerlere çıkacak.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

5.evinizde bir yeniay. Güzel de bir yeniay.

Uranüs’ün üçgen açısıyla doğuyor. Uranüs değişimi, açılımı, yeniliği, yeni bir şeye başlamayı, hal değiştirmeyi, yeni bir düzene geçmeyi temsil eden gezegen. Yeniaylar ise başlangıç sembolü.

Oldukça güzel bir yenilik enerjisi var elinizde. Hayatınızda birçok şeye, modunuza, ruh halinize, moralinize, işinize, ilişkilerinize, nasıl hissettiğinize olumlu anlamda etkisi olacak güzel bir başlangıcınız olabilir.

Başak burcu iş demektir. İşinizde güzel bir değişim olabilir. İşleyişte bir konu yeniden düzenlenebilir, sizin için daha iyi, daha avantajlı bir hale gelebilir.

Daha aktif bir günlük düzene geçmenizi sağlayacak, hayatınızı hızlandıracak, hareketlendirecek iyi bir başlangıcınız olabilir. Bir eğitim olabilir bu. Bir kurs olabilir. Yeni bir meşguliyet, yaşam kalitenizi yükseltecek bir hobi. Her şey mümkün.

Bir değişime, yeni bir şeye ihtiyaç duyuyorsanız, size iyi gelecek, sizi iyileştirecek yeni bir öğrenme alanı, yeni bir deneyim, sanatın bir dalı, bir spor branjı..Birçok farklı güzel olasılık var bu yeniayın içinde sizin için.

5.ev yeteneklerimizi simgeler. Başak burcu ise işi, çalışmayı. Bir yeteneğinizi profesyonel bir işe, bir gelir kapısına çevirebilirsiniz. Bir hobinizden kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Sosyal ortamlar 5.evle ilgilidir. Yeni bir çevreye girebilir, grup çalışmalarına, sınıflara, eğitim ortamlarına katılabilirsiniz.

Başak düzeni ve devamlılığı temsil eden bir burç. Düzenli olarak yapmaya başlayacağınız bir aktivite geliyor gibi sanki.

Başak burcu üretimlerimizi, işimizde sunduğumuz hizmetleri anlatır. 5.ev ise görünür olmayı, ön planda olmayı, bunu sağlayan araçları, tanıtımları, reklamları simgeliyor.

İşinizde ürettiklerinizi, çalışmalarınızı, tanıtmak için reklam çalışmalarınız olabilir bu yeniay ile.

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

12.evinizde bir dolunay. Ruhsal alanda bir çözülme var. Bir katılığın yumuşaması. Bir farkındalık. Bir düşüncenin değişmesi. Bir duygunun değişmesi.

Sizi bir kızgınlıktan, bir öfkeden özgürleştirecek önemli bir uyanış. Vaktiyle yaptığınız olumsuz bir şeyi hatırlamak, bir karmayı fark etmek. Bir durumu, karmanız karşılığında yaşadığınızı görmek.

Bir deneyimi hayatınıza neyi öğrenmek için çektiğinizi fark etmek. Deneyimin duygusal yüklerinden arınmak ve iyileşme sürecine girmek. Bir defteri kapatmak. Böyle bir dolunay sizin için. Ruhsal alanda bir açılım var.

Koç burcunda bir dolunay olduğu için sıfırlanmak, gençleşmek, tazelenmek, doğuş, yeniden doğuş gibi semboller taşıyor bu dolunay.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah sonbahara en güzel değişimlerle adım atalım.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!