Koç Burcu Mart 2023 – Yeni Başlangıçlar

Koç Burcu Mart 2023

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz koç ise doğru içeriktesiniz. Yükselen koçlar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 12.evinizde.

Ruhsal alanda bir Güneş transiti deneyimliyorsunuz.

Bu ev duygusal konularla, duygu dünyamızda yaşadığımız zorlanmalarla, psikolojik konularla ilgili bir ev.

Ülkemiz öyle bir resmin içinde ki, hepimiz olanlardan çok etkilendik. Bütün ülke travmatize olduk. Ama şifalanmamız, dengeye gelmemiz gerekiyor.

Dengeye gelelim, toparlanalım ki, iyi olabilelim. İyi olabilelim ki bu afeti yaşayan insanlarımıza yardımcı olabilelim. İyi ve güçlü olalım ki, bundan sonrasını güzel kılmak için katkımızı sunabilelim. Sizler de ruhunuzu şifalandıracak şeyler yapın. Spor yapmak mı size iyi geliyor, resim yapmak mı sizi medite ediyor, örgü örmek mi size iyi hissettiriyor, yapın. Hem ördüklerinizi de ihtiyaç sahiplerine gönderebilirsiniz.

Ruhunuzu, duygularınızı iyileştirin, dengeyi bulun inşallah bu transitte.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Yeni başlangıçlara uygun bir transit.

Yaşamınızda değiştirmek, yenilemek istediğiniz şeyler için sorumluluk alıp harekete geçerseniz güzel şeyler olabilir. Gücü toplama, yükseliş, ilerleme, başarı, kazanım..Böyle bir transit. 1.ev geçişlerinde güzel şeyler olabiliyor.

Sağlık konusunda bir güçlenme, iyileşme yaşayabilirsiniz. Rutinlerinizde birçoğumuzda olduğu gibi bir dağılma olduysa rutinlerinize dönebilirsiniz. Çalışmaksa çalışmak, sporsa spor, hobiyse hobi, bir süredir ara verdiğiniz şeylere dönebilirsiniz yeniden.

Bir şeyleri yoluna koyabilir, bir düzen oluşturabilirsiniz.

Yapacağınız şeylerde destek bulabilirsiniz. Yetkisi olan, konumu ve gücü olan, deneyim, tecrübesi olan kimselerden destek ve yönlendirme alabilirsiniz.

Hedeflerinizde yol almak için yeni şeyler yapabilirsiniz. İyi kullanın bu 1.ev geçişini. Planlamalarınızı yapın. Planlı, rasyonel ve stratejik olun. Aksiyon alın, hareket halinde olun.


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 11.evinizde.

Kova burcu toplumsal konularla ilgili bir burç. Bütünü, toplumu ilgilendiren konuları ve sosyal sorumluluk bilincini, yardımlaşmayı, dayanışmayı temsil ediyor. Zaten tam da bunlara ihtiyaç duyduğumuz bir zamandayız millet olarak.

Siz de kampanyalara destek verebilirsiniz, bağış yapabilirsiniz. Katkınızı sunmak isteyebilirsiniz bu ihtiyaç ve dayanışma zamanında.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 12.evinizde olacak bu kez.

İç dünyamız, psikolojimiz, ruh halimiz, duygu dünyamızla ilgili bir alan burası. Yukarıda Güneş başlığında anlatmıştım.

Toplum olarak çok yara aldık. Kimi insanımız ne yazık ki doğrudan bir travma yaşadı. Depremzede olmayanlar da ekran başında acı çekti günlerdir. Kalbinde sevgisi, merhameti olan herkesin canı yandı. Korkular, kaygılar da yüzeye çıktı. Anksiyeteler tırmandı. Şimdi iyileşmeye başlamak gerekiyor belki de. İyileşmezsek birbirimize yardımcı olamayız.

Elimizde değil, üzülüyoruz ama üzülmek bir sorun çözme biçimi değil.

Ruhlarımızı, zihnimizi iyileştirmek, iyi etmek yönünde seçimler yapmak, şifanın yollarına bakmak, güçlenmek ve gücümüzle hem kendi yaşamımız, hem başka yaşamlar için yapabileceklerimizi yapmak fayda yaratır diye düşünüyorum. İşte siz de 12.evden aldığınız bu Merküryen etki ile temizleyin ruhunuzu. Hafifleyin. Duygularınızı dengelemenin yollarına bakın.

19 Mart’ta bir kez daha burç değiştiriyor Merkür. Koç burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Yeni fikirler, yeni projeler, yeni planlar, yeni atılımlar anlamına geliyor sizin için Merkür’ün koç transiti. Beklettiğiniz anlaşmaları, kontratları da bu dönemde yapabilirsiniz. İmza atacağınız şeyler olabilir.

Merkür demek iletişim demektir. Haberleşmeleriniz artacaktır bu dönemde.

Yakın çevreniz içinde iletişimler artabilir. İşinizde yeni bağlantılar doğabilir. Bildirimler, toplantılar, görüşmeler, yüksek bir iletişim trafiği geliyor.

Duyuracağınız şeyler de olabilir. Sizin yapacağınız bildirimler olabilir. Kararlarınızı yakın çevreniz ile paylaşabilirsiniz.

Sosyal medyada yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. İletişim temelli faaliyetler hızlanıyor. İçerik ürettiğiniz bir platform varsa buralar canlanıyor, hareketleniyor.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 1.evinizde.

İlişkileriniz, bağlarınız içinde daha iyi hissedebilirsiniz kendinizi. Arkadaşlarınızla, ailenizle, sevdiklerinizle güzel şeyler yapabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz özel bir şey varsa, bu alışverişi yapabilirsiniz. Gitmek istediğiniz bir yere gidebilirsiniz. Bir mutluluk, bir yenilik olabilir.

Sanatsal konularla da meşgul olabilirsiniz. Kendinize yeni bir keyif alanı, bir hobi, bir meşguliyet yaratabilirsiniz.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor.

Para eviniz burası.

Maddi anlamda şanslı bir Venüs transiti olduğunu söyleyebilirim. Venüs transitlerinde ilgili evin konularında güzellikler, kolaylıklar olur. O yüzden bu dönem sizin için maddi fırsatlara açık bir dönem.

Bu alan harcamalarla da ilgilidir. Keyifler için, lüksler için para harcamak da bu transitin anlattığı şeyler arasında. Hayatı daha güzel, daha konforlu yaşamak için, bir konuda konforunuzu artırmak için yapacağınız alışverişler olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 3.evinizde. 

3.evin konularında bir süredir bekleyen işlerinizi ele alabilir, güzelce yapabilir, kolayca ilerleyebilirsiniz. Örneğin içerik üretmek, yazarlık, eğitmenlik gibi işleri olanlar yeni üretimlerle yeni çalışmalarla hızlanabilirler.

İletişimlerde hareketli bir zaman. Haberleşme ağınızı hareketlendiriyor Mars. Kalabalıklaştırıyor.

Yakın çevreler, muhitler içinde de bir hareketlilik var sanırım. Bir yerlere gidip geliyorsunuz gibi geldi bana.

Kurslar, eğitimler, seminerler, keşfedeceğiniz yeni websiteler, kanallar, uzmanlar, kitap alışverişleri..Böyle şeyler var bu transit için olasılıklarınız arasında.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 4.evinize geliyor.

Mars hareketi, eforu, çabayı, girişimleri, yeni şeyler başlatmayı anlatan bir gezegen. Mars’ın geldiği alanda bir hareketlilik olur.

4.ev ise yaşam alanımızı, yuvamızı, evimizi simgeliyor.

Evinizle ilgili konular bu dönemde meşgul edebilir sizi o yüzden. Ev içinde eşya değişiklikleri, düzenlemeler, temizlik işleri, evin tesisatı ile ilgili konular, bir apartmanda yaşıyorsanız, apartmanla ilgili konular gündeme gelebilir.

Ayrıca tapu, arsa, arazi alım satım konuları yine 4.evle bağlantılıdır. Memleketinizde bir ev yaptırma süreci, bir arazi, bir arsa konusu varsa, bunlarla ilgili gelişmeler olabilir. Ev yaptırıyorsanız hızlanabilirsiniz.

Kiracı iseniz ev sahibinizle uyumunuza, iletişiminize dikkat etmenizi önereceğim. Mars agresif bir enerjiyi temsil eder çünkü.

Aile bireyleri de yine bir 4.ev temasıdır. Ailenizle ilgili konular, yaşadığınız yerle ve evinizle ilgili konular hareketleniyor.


SATÜRN

Satürn 2020’nin Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. Satürn transitleri ortalama olarak 2,5 yıl sürer. 2 yıl 4 ay gibi bir süreyle kovada yer almış oldu Satürn.

Şimdi artık 7 Mart itibariyle kova dönemi sonlanıyor. Balık burcuna geçiyor.

Yeni bir 2,5 yıllık dönem başlıyor.

Kovada iken 11.evinizdeydi. Bir 11.ev sürecinden çıkıyorsunuz.

Satürn dersleri, sınavları, bizi büyüten, olgunlaştıran, ehlileştiren yaşam deneyimlerini temsil eder.

11.ev ise dostları, arkadaşları, sosyal çevreleri, sosyal ortamları simgelen bir ev.

O yüzden ne oldu ? Kova sürecinde dostluklar, arkadaşlıklar üzerinden sınandınız, büyüdünüz. Ahbaplıklar içinde çok şey öğrendiniz.

Satürn kovada iken yeni sosyal çevrelere dahil oldunuz, yeni arkadaşlıklar kurdunuz belki. Güzel bağlantılar doğdu. Ama belki bir türlü sahici bağlara dönüşemedi o bağlantılar. Belki dostluklarınıza, arkadaşlıklarınıza çok özendiniz ama karşı taraftan aynı şeyleri gelmedi. Belki çok değer verdiniz, ama bu değeri aslında hak etmediklerini gördünüz.

Siz öğrendiklerinize bakın. Süreçten nelerle çıktığınıza bakın.

Artık insan ilişkileriniz içinde ne nasıl olmalı, pek çok noktada farkındalığa vardınız. Kim hayatınızda kalmalı, kim olmamalı, elemenizi yapıyorsunuz, belki yaptınız. Şimdi artık çok daha fazla tecrübeniz var arkadaşlıklar ile ilgili.

Siz nasıl dostluklar içinde iyi hissedersiniz, nasıl insanlar arasında köklenmiş hissedersiniz kendinizi, hayatınızda olacaksa nasıl insanlar olsun, artık iyi biliyorsunuz.

Önünüze bakın. Bundan sonrasında inşallah güzel insanlar gelsin hayatınıza.

Satürn 7 Mart’ta yapıyor geçişini. Balık transitine başlıyor. 12.evinize geliyor.

Kendinizle ilişkinizin güçleneceği, kendi içinizde çok şeyi değiştirebileceğiniz, geçmişten özgürleşebileceğiniz, bırakışlar yaşayabileceğiniz, bir şeyleri sevgiyle serbest bırakıp yolunuza bakabileceğiniz, yolunuzda daha sağlam yürüyebileceğiniz bir dönem başlıyor.

Arkadaşlar, sosyal ortamlar, dünyevi keyifler, alışverişler..Pek çoğunun aslında çok da şart olmadığını, bir mecburiyet olmadığını, hiç kimseye/hiçbir şeye bağımlılık geliştirmenin doğru olmadığını öğrenebileceğiniz bir dönem. İhtiyaçlardan, arzulardan özgürleştikçe kendinizi buluyor, kendi merkezinize geliyor olacaksınız.

Bunu yaptıkça toprak elementinizi güçlendiriyor, Yaradan’ın nasibiyle hayata daha güçlü kökleniyor olacaksınız.

Bunlar dışında 12.ev yasal olmayan şeyleri temsil eder. Satürn ise devleti, yasaları. Henüz yasal zemine oturmamış iş planlarınız varsa, kendi şirketinizi kurabilirsiniz, vergi levhanızı alabilirsiniz, yasal gereklilikleri tamamlayabilirsiniz. Yasal bir zeminde yapabilirsiniz işinizi.

Uyarılarım da olsun. 12.ev gizli saklı işlerle, üstü örtülü şeylerle ilgilidir. Kanmak, kandırılmak..Bunlar 12.evin konuları. Ne derim Satürn’ün 12.ev geçişi için ?

Hiçbir şeyinizi, hiç kimseye emanet etmeyin derim. Vekalet vermeyin, tekliflere kolayca inanmayın, kolay ikna olmayın. Güzel bir teklif geldiğinde enine boyuna tartın konuyu, hızlı karar vermeyin. Hızlıca güvenmeyin.

Konular içinde iç yüzünü bilmediğiniz durumlar olabilir, hızlıca bir yargıya varmayın. Yanılmamak adına varsayımlarda bulunmayın, çok emin olmayın hiçbir şeyden.

Diğer yandan ruhsal alanda bir güçlenme zamanı. Spiritüel konularda kalıcı başlangıçlar doğabilir. Bu yönde bir iş başlayabilir. Çok kıymetli hocalar, uzmanlar tanıyabilirsiniz. Spiritüel alanlarda gelişeceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz. Bu yönde hobileriniz, ilgi alanlarınız varsa, şimdi bir ilerleme, gelişme, ustalaşma dönemi olabilir bu Satürn transiti sizin için.


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 11.evinize geliyor.

Satürn transiti ile birbirini tamamlayan göstergeler bunlar ki zaten yaratılmış sistem içinde her şey birbiri ile mantıklı biçimde örtüşür. Birbirini tamamlar.

Kova demek ahbaplıklar demektir. Sosyal çevreler demektir. Bu alanda düzen değişikliklerine işaret ediyor Pluto. ‘Artık bazı arkadaşlıklar bitiyor’ diyor. Çıkması gereken kişiler çıkıyor artık hayatınızdan.

Diğer yandan Pluto’nun burada olacağı uzun yıllar boyunca çokça yeni çevrelere de girebilirsiniz.

Başka bir işaret daha var burada. Kalabalıklar demektir kova. 11.ev çok insan demektir.

Eğer topluluklara hitap ettiğiniz bir işiniz varsa, örneğin sosyal medyada üretimleriniz varsa, gruplara hitap ediyorsanız, bir websiteniz/kanalınız/sayfanız varsa çok daha fazla insana ulaşabilirsiniz. Bu yönde üretimlerinizi artırırsanız tabii. Böyle hedefler belirebilir, böyle niyetler doğabilir içinizde. Takipçileriniz, okuyucularınız, izleyicileriniz artabilir.

İşleriniz büyüyebilir. Çok daha tanınır, bilinir hale gelebilirsiniz.


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

6.evinizde gerçekleşiyor.

Bu dolunayda Mars ve Uranüs var başrollerde. Uranüs dolunaya uyumlu açıda. Mars ise uyumsuz kare açılar yapıyor.

Uranüs’ün uyumlu açılarının olduğu yerde güzel değişimler görebiliyoruz. Mutluluk, iyilik, fayda getirecek değişimler, yeniye geçişler olabiliyor.

Bu dolunayda da bu ihtimal var. Dolunaylar bitişleri ve tamamlanmaları sembolize ettiği için, bu değişim bir şeyin bitişi ile gerçekleşebilir. Bir şeyin artık tamamlanıyor olması bir ferahlık getirebilir. Bir konuda gerekenleri yapıp konuya artık bir nokta koyabilirsiniz.

Ama dediğim gibi Mars da var resmin içinde.

Bir konuyu neticelendirmek için yapacağınız şeyler biraz uğraş gerektirebilir. Yorucu olabilir biraz. Özellikle de 6.ev ve başak dolunayı olduğu için, bazı konularda detaylarla uğraşmanız gerekebilir.

Bir şeyi çok da bir mantığı, manası olmasa da şeklen öyle gerektiği için öyle yapmanız gerekebilir.

Sizin göreviniz olmayan şeyler sizin sorumluluğunuza kalabilir, durumla sizin ilgilenmeniz gerekebilir.

Ama güzel bir tamamlanma geliyor sanırım.

Bir şeyi yapıp bitiriyorsunuz gibi bir olasılık var. Başak burcu ve 6.ev temaları üzerinden neler olabilir ? Hangi konular üzerinden çalışabilir dolunay ?

İşiniz, işinizde günlük sorumluluklarınız, görev tanımınız, belki görev tanımızın dışında olan bir şeyin gündeme gelmesi, bir arşiv düzenleme, geçmişe dönük bir kayıt konusu, bir dosyalama, bir hesap kitap, bir muhasebe konusu. Günlük düzeniniz, günlük düzeninize ara vermenizi gerektirecek bir konu, belki küçük bir istirahat, belki bir yakınınızın muayene, doktor kontrolü gibi ona eşlik edeceğiniz, birlikte gideceğiniz bir konusu, vb şeyler olabilir.

Evcil hayvanlarla ilgili sorumluluklar da 6.evle ilgilidir. Evcil hayvanlarınız için yapmanız gereken bir şey de olabilir dolunay civarı günlerde.

Pozitif bir değişim için, sonrasının iyi olması için bugünlerde ilgilenmeniz, yoluna koymanız gereken şeyler olabilir.

21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

1.evinizde doğuyor. Bu yeniay Merküryen bir yeniay.

Yeniay, Güneş ve Ay’ın kavuştuğunda meydana gelir. Bu kez bu kavuşum içinde Merkür de var. Resmin içinde güzel bir faktör.

Pluto ise yeniaya uyumlu açıda. Bu da güzel.

İyi başlangıçlar yapabilirsiniz yaşamınızda. Bir süredir düşündüğünüz, niyet ettiğiniz, gerçekleştirmek istediğiniz bir şey gerçekleşebilir.

Merkür temalarında olabilir bunlar özellikle. Örneğin eğitimler Merkür temasıdır. Bir eğitim başlangıcınız olabilir. Bir kursa, bir sertifika programına katılabilirsiniz. Bir öğrencilik ihtimali var.

Eğitim veren konumunda da olabilirsiniz. İşiniz eğitmenlik ya da danışmanlık ile ilgili ise güzel bir yeniay etkisi alıyorsunuz. Yeni bir sisteme geçebilirsiniz. Müşteri ağınızı büyütecek yeni çalışmalarınız olabilir. Tanınırlığınızı, bilinirliğinizi artıracak şeyler yapabilirsiniz.

Ehliyet almak, araç almak gibi konular da var Merkür temaları arasında. Ticari faaliyetler var. Anlaşmalar, imzalı işler, kontratlar var. Bilgi paylaşımları, sosyal medya, website, blog yazarlığı gibi faaliyetler var. Böyle temalar üzerinden yeni gündemler, başlangıçlar olası.

Kişisel yaşamınızda önemli bir kararınız olabilir. Ailenize, arkadaşlarınıza, çevrenize ya da işinizde ağınıza duyuracağınız şeyler olabilir.

Pluto’nun olumlu açısı pozitif anlamda dönüşümleri temsil ediyor.

Bir karar. Bir fikir. Yeni bir atılım. Bir bildirim. Bir haber. Yeni bir başlangıç olasılığı var bu yeniayda.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!