13-19 Şubat 2023 Astroloji Gündemi

13-19 Şubat 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Her hafta ‘Nasılsınız ?’ diyerek başlıyordum haftalık gündem yazıma. Ama bu hafta sormayacağım. Çünkü nasıl olduğumuz zaten malum. Ülkemizin üçte birinde kelimelerle tarif edilemeyecek şeyler yaşanıyor.

Her an gözümüz kulağımız gelecek müjdelerde, kalbimiz ağzımızda geçti haftamız.

Şaşkınlık, korku, endişe, çaresizlik, hissizleşme, ağlama krizleri, kayıplar, sağ kalanların çektiği acılar, ihtiyaçlar, kar kış, parçalanan hayatlar, kasvet, keder, gözyaşı..Ne yazık ki hepsinin ortasında kaldı insanımız.

Evinde rahat olan kendisini suçlu hissediyor. Yiyecek yemeği, sıcak yatağı olan kendisini suçlu hissediyor. Bütün ülke travmatize olmuş durumda. Ama bundan sonrasına bakmamız gerekiyor. Geride kalanlar için elimizden geleni yapmamız, sarabileceğimiz yaraları sarmamız gerekiyor.

Kendimiz için önlem almamız, risklere karşı tedbirli ve hazır olmamız gerekiyor.

Uzmanlar yüksek sesle yapıyorlar uyarılarını. Riskleri bangır bangır söylüyorlar. Eğer onlara kulağımızı kapatırsak, bu yaşananları birkaç gün sonra unutup hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam edersek, önlem almazsak, hazırlık yapmazsak aynı acılar yeniden yaşanır.

Bunun olmaması için tecrübelerden, hem de ne yazık ki bu kadar acı tecrübelerden ders alarak devam edebiliriz bundan sonrasına. Gereken bu.

Lütfen hepimiz oturduğumuz yerin güvenilir olup olmadığının incelemesini yapalım. Hasarlı, eski ve dayanıksız bir evde isek, bir çaresini bulup oradan çıkarmaya çalışalım.

Güçlendirmemiz gerekiyorsa yapımızı, evimizi, nasıl güçlendirebileceğimizin araştırmasını yapalım. Konuyu başlatalım bir şekilde. Evet, ekonomik koşullar malum ama elden gelen çabayı maksimumda gösterelim yaşamımız için.

Yaradan’dan gidenlere rahmet diliyorum. Geride kalanların acısını hafifletmesini, dayanma gücü vermesini diliyorum.

Sahipsiz çocukları korumamız önemli. Her şey bundan sonra güzel olsun inşallah onlar için. O yavrulara şanslı bir ömür diliyorum.

Nelere katkımız olabilecekse lütfen bireysel olarak katkımızı sunalım. Biz bir olursak güçlü oluruz. ‘Biz’ olursak güçlü oluruz. Yaradan yardımcımız olsun.

Yeni haftayı anlatmaya başlayayım. Nasıl açılar var, nasıl irtibatlar var gezegenler arasında, anlatayım.

Umarım her bir güzel açıda, herkes için iyi şeyler olur. Darda olan ferahlığa varsın inşallah. Çaresiz olan, çaresini bulsun inşallah.


13-19 Şubat haftasının başlıca gelişmeleri :

Güneş 19 Şubat günü 01:34’te balık burcuna geçiyor.


13-19 Şubat haftasının gezegen açıları :

15 Şubat : Venüs Neptün kavuşumu : Venüs 24 Balıkta, Neptün 24 Balıkta

Yardımlaşmalar, dayanışma, destekler, yaraları sarma çabası..Tam da bunlarla ilgili bir görünüm.

16 Şubat : Güneş Satürn kavuşumu : Güneş 27 Kovada, Satürn 27 Kovada

Devlet birimlerinin, yönetimin yeni ve önemli açıklamaları olabileceğini söylüyor bu kavuşum.

18 Şubat : Merkür Jüpiter altmışlığı : Merkür 9 Kovada, Jüpiter 9 Koçta

Eğitimle ilgili konularda iyi gelişmeler olabilir. Bunun dışında yurt dışı bağlantılı temaslar için iyi bir zaman.

19 Şubat : Venüs Pluto altmışlığı : Venüs 29 Balıkta, Pluto 29 Oğlakta

Pluto oğlak burucunun son derecesinde artık. 29 dereceler kaotik durumlara işaret edebiliyor. Pluto böyle bir konumda iken oldu bu felaket. Venüs ile uyumlu açı, yardımlaşmalar ve ihtiyaçların temini konularında bazı şeylerin daha iyi hale getirebileceğini, koordinasyon ve organizasyon açısından bazı şeylerin daha iyi yapılabileceğini söylüyor.


Her bir günün detaylarına bakalım şimdi.

13 Şubat Pazartesi

Ay akrep transitinde bugün. Akrep günlerinin yoğun bir duygusallığı oluyor. Ülke olarak zaten duygumuz, duygu durumumuz belli.

Gündüz saatlerinde Ay, Venüs Neptün kavuşumuyla uyumlu açılarda. Yardımların koordinasyonu, organizasyonu, sorunlara çözümler, ihtiyaç sahiplerinin hizmetler ile buluşturulması açısından güzel görünümler bunlar. İyileştirilebilecek durumları iyileştirmek için destekleyici bir vakit.


14 Şubat Salı

Ay 04:31’e kadar akrep transitine devam ediyor.

02:51-04:31 arasında boşlukta. 04:31’de yay burcuna geçiyor.

Yay, yabancı ülkelerle ilgili bir burç. Diğer ülkelerle iletişimlerin artabileceği bir gün.

Günün ilk yarısında Ay Merkür altmışlığı etkin. Organizasyon, koordinasyon, bilgi paylaşımları, haberleşmeler için güzel bir vakit.

Ulaşamadığımız kişilere ulaşabiliriz. Kurmak istediğimiz irtibatlar gerçekleşebilir. Akışkan bir zaman.

Gündüz saatlerinde Ay ve Jüpiter uyumlu açıda. Yurt dışı bağlantılı irtibatlar, yardımlar artabilir. Bireysel konularda iyi bir zaman. Şanslar, çözümler, fırsatlar olabilir.

Gece vaktinde Ay ve Kiron uyumlu açıda. Tedaviler içinde iyiye gidecek durumlar olabilir. Şifalanmakla ilgili bir görünüm.


15 Şubat Çarşamba

Ay yay burcunda bugün.

Uluslararası konular, yabancı ülkelerle bağlantılı organizasyonlar, uzaklarla iletişimler ön planda. Başka ülkelerden yeni, farklı yardımlar, destekler gelebilir ülkemize.

Gece saatlerinde Ay, Venüs ve Neptün ile uyumsuz kare açılarda. Bugün Venüs Neptün kavuşumunun kesinleştiği gündeyiz ve Ay gece saatlerinde bu kavuşum ile uyumsuz irtibatlar içinde. Hırsızlıklar olabilir. Deprem bölgelerinde olanlar, acıları yetmiyormuş gibi bir de bu konular üzerinden zorluk yaşayabilirler. Dikkatli olunmalı. Yaradan iyileri, iyilerin hakkını, darda kalmışları korusun.


16 Şubat Perşembe

Ay bugün 08:00’e kadar yay burcunda. 04:05-07:59 arasında boşlukta. 08:00’de oğlak burcuna geçiyor.

Ay’ın oğlak günlerinde duyguları fazla geri plana atabiliyoruz. Yumuşak olmayan davranışlar, sevgisi eksik davranışlar olabiliyor. Kimseyi üzmeyelim.

Korkular, kaygılar, endişeler var ayrıca oğlağın doğasında. Daha karamsar olabiliyoruz. Ama içinde olduğumuz zamanlardan akıl ve mantık ile geçmemiz gerekiyor. Korku yerine önlem gerekiyor. Kaygı yerine hazırlık gerekiyor.

Güneş Satürn kavuşumunun kesinleştiği gündeyiz. Yönetimin yeni, önemli açıklamaları olabilir. Devlet birimlerinden önemli duyurular gelebilir.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter karesi etkin. Hakkaniyetsiz, erdemsiz davranışlar olabilir. Kötüyle kötü olmayalım. Kendimizi koruyacak şekilde davranalım, kavga enerjisi yaratmayalım. Çünkü herkes kontrol sahibi değil. Kavga kontrolsüz bir enerji. Zarar getirebilir. Mümkün olduğunca sakin ve kendimizle kalalım. Depremzedeler yağma, haksızlık, bu tür durumlar sebebiyle korkular yaşayabilirler. Askerimiz, polisimiz, jandarmamız gereken her durumda hepsinin yanında olsun, kötülere fırsat vermesinler inşallah.


17 Şubat Cuma

Ay oğlak burcunda ilerliyor. Bugün gün boyunca uyumlu açıları olacak Ay’ın.

Günün ilk yarısında Ay Uranüs üçgeni ile tıkanmış noktalara çözümler gelebilir. Eksiklikler tamamlanabilir. Olumlu yönde bir değişim olabilir bir konumuzda.

Akşam saatlerinde Ay Neptün altmışlığı sevgiyi, ilahi sevgiyi, maneviyatı temsil ediyor. Tevafuk, Miraç kandili bugün. Kandiliniz mübarek olsun.

Gece saatlerinde Ay Venüs altmışlığı ile bir konunun çözülmesi, daha iyi hissedeceğimiz bir hale gelmesi mümkün. Dostluklar, dayanışmalar, destekler..Böyle bir gece.


18 Şubat Cumartesi

Ay oğlak burcunda bugün 08:35’e kadar. Sabah 07:17-08:34 arasında boşlukta. 08:35’te kova burcuna geçiyor.

Kova burcu toplumsal konuları, toplumsal duyarlılığı, bağışları, toplum yararına yapılan kampanyaları, sosyal sorumluluk bilincini, dayanışmayı, bir olmayı temsil eder. Bağış kampanyalarının, bu yönde canlı yayınların, çalışmaların artacağı bir gün.

Gece saatlerinde Ay, Merkür ile kavuşuyor. İletişim trafiği hareketli.


19 Şubat Pazar

Ay kova burcunda ilerliyor. Dayanışma ruhunu temsil eder kova. Bağışlar, yardımlar, kampanyalar, çalışmalar hız kesmeden sürsün inşallah.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs karesi aksaklıklara işaret ediyor ama hemen ardından gelen Ay Mars üçgeni ile girişimler var. Hareketlilik yüksek. Gücümüzle kuvvetimizle, birliğimizle yaraları sarmak için hareket halinde olalım. Gidenleri kimse geri döndüremeyecek ama kalanlar için yapabileceğimiz çok şey var. Çok işimiz var. Sorumlulukları paylaşalım.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Aşağıya 2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Güneş yazımın linkini de ekliyorum ↓

Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım da burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!