Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Satürn, 17 Aralık Perşembe günü 08:04’te kova burcuna geçiyor sevgili okuyucularım !

Yepyeni bir döngü başlıyor, yeni sayfalar açılıyor hayatımızda.

Satürn, ağır hareket eden, transitleri uzun süren bir gezegendir. 7 Mart 2023’e kadar kova burcunda olacak Satürn.

Satürn’ün bu yeni döngüsünün genel anlamda dünyaya neler getirebileceğini ve bireysel bazda bizleri nasıl etkileyebileceğini anlayabilmek için, Satürn’ün doğası ile başlayalım. Nasıl bir gezegen, nasıl etkiler yaratıyor, önce isterseniz onu anlayalım.

Satürn’e ‘öğretmen gezegen’ denir. Zaten öğretmenleri, hocaları, bilgi ve deneyim sahibi kişileri de sembolize eden bir gezegendir.

Satürn, geçtiği alanda bir yapılanma meydana getirir. İnşa etmeyi simgeler.

Çalışmamızı, sorumluluk almamızı, üzerimize düşeni yapmamızı ister Satürn. Emeği anlatır. İstikrarı, disiplini, iradeyi, devamlılık göstermeyi, pes etmemeyi, sorumluluk üstlenmeyi anlatır.

Zorluklar, korkular, kısıtlar, mücadele gerektiren durumlar, kurallar, disiplin, otorite kavramları Satürnyen temalar arasındadır.

Satürn zorluklarla sınar. Olgunlaştırır. Deneyimlerle güçlendirir ve bu sayede aslında kalıcı ve temeli sağlam şeyler elde etmemizi sağlar.

Emekle, çabayla, yavaş ilerleyerek elde edilen şeyleri sembolize eder Satürn. O yüzden de Satürn döngülerinde inşa ettiğimiz şeylerin temeli çok sağlam olur !

2017 yılının sonundan beri, yöneticisi olduğu oğlak burcundaydı Satürn. Kendi evindeydi. Dolayısıyla çok güçlü çalıştı burada. Etkilerini güçlü şekilde gösterdi.

Ayrıca oğlak, zodyakta 10.evdir, köşe evlerden biridir (Köşe evler : 1,4,7,10). Köşe evlerde gerçekleşen transitlerde daha güçlü dönüşümler olur. O yüzden Satürn’den yana çok yorulduk. Ama tabii bu süreç, çok şey öğretti bize. Bizi dönüştürdü, bugünkü halimizi oluşturdu.

Oğlakta yer alan Pluto ile kavuşum yaptı ayrıca bu transitte Satürn. En önemli görünüm bu kavuşumdu. 2020 yılı Satürn Pluto kavuşumu ile başladı. Satürn zorlanarak gelişmeyi, Pluto ise yönetilmesi gereken krizleri, kaosu simgeler. Tam da böyle bir yıl oldu 2020.

Oğlak burcu otoriteyi, devletleri, gücü ve yetkileri ifade eden bir burç. Satürn bu süreçte oğlak temaları üzerinden çalıştığı için ne getirdi ? Kurallar, kısıtlar getirdi. Devletler pandemi nedeniyle düzenlemeler yaptılar. Yasaklar ve kısıtlar hayatımızın bir parçası oldu.

Evet, kolay bir süreç değildi.

Ama diğer yandan birçok kişi de emeklerinin karşılığını aldı bu döngüde. Çünkü oğlak, toplum önünde sahip olduğumuz sıfatları, yükselmeyi, başarıyı da anlatır.

Şimdi yeni bir döngü başlıyor ! Satürn artık kova burcunda olacak. Klasik astrolojide kova burcunun yöneticisidir, oğlak ve kova burcunu yönetir Satürn. Dolayısıyla yine kendi evinde olan, güçlü bir Satürn olacak.

Bu döngüde kova burcunun temsil ettiği alanlar öne çıkacak. Kova burcunun konuları, hayatımızda ön planda olacak.

Peki o zaman kova burcu konuları neler ? Onlara bakalım.

Kova bilim, tıp, buluşlar, icatlar, keşifler, hastalıklara çözümler demektir. Uzaydır kova, astromidir, teknolojidir.

Bilim dünyasında müthiş bir hareketlilik yaşanacaktır Satürn kovada iken. Yeni bulunan, yeni keşfedilen, yeni fark edilen şeyler olacaktır. Bir şeylerin temeli sağlam şekilde atılacaktır.

Teknolojiden daha fazla yararlanacağımız, yeni aletlerin piyasaya sürülebileceği, kullandığımız elektroniklere yeni yeni özelliklerin eklenebileceği, bilimin ve teknolojinin son derece ön planda olacağı bir döngü başlıyor. İnternet üzerinden daha fazla şey yapıyor olacağız ayrıca.

Bunlar dışında toplumsal konular, haklar, özgürlükler kova burcu ile ilgili olan konular.

Toplumları, kalabalıkları, grupları ilgilendiren konular ülkelerin gündeminde olacak Satürn kovada iken. Zaman zaman sesler de yükselecektir.

Özellikle Şubat, Haziran ve Aralık aylarında, Satürn Uranüs kareleri kesinleşince, bazı ayaklanmalar, protestolar meydana gelebilir dünya üzerinde çeşitli konularda. Başkaldıran, hakları için mücadele veren gruplar olabilir.

Kova enerjisiyle, unutulmaz sloganlar geçecektir tarihe. Sesi yükselen, ‘bu böyle gitmez’ diyen gruplar olacaktır.

Uzay, astronomi, gezegenlerde hayat konuları da öne çıkabilir. Bunlar daha çok konuşulabilir, keşifler olabilir. Ayrıca uzaylılar daha fazla gündemde olabilir. Ufo görüntüleri görebiliriz haberlerde mesela. Bu konular daha çok masaya yatırılabilir.

Kova burcu uyanmak ve uyandırmaktır. Farkındalıktır !

Bilimde, teknolojide, toplumsal konularda, bireysel haklar, özgürlükler konusunda gelişeceğimiz, dönüşeceğimiz, daha geniş perspektiflere varacağımız, uyanışlar yaşayacağımız bir Satürn transiti başlıyor. Bir cümlede özetlemek istersek, böyle söylemek mümkün.

Şimdi burçlar bazında olası etkileri konuşalım (Yükselen burcunuza göre okuyunuz. Yükselenimiz doğum haritamızda 1.evimizdir. Öngörüler teknik olarak yükselen burçlara göre yapılabilmektedir. Dolayısıyla her zaman yükseleninizi takip ediniz.)

Satürn’ün kova transiti, kimlere neler getirebilir, bakalım. Tabii bunlar genel etkilerdir, önemli olan ise bireysel doğum haritamızın alacağı etkilerdir.

Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Satürn 11.evinize geliyor. Sosyal çevrenizde bir yeniden yapılanma söz konusu. Verdiğiniz değerin karşılığını alamadığınızı gördüğünüz bazı dostluklar sonlanabilir, bazı arkadaşlar hayatınızdan çıkabilir. Evren, bunu iyiliğiniz için yapıyor. Kıymetinizi bilen insanlar olsun çevrenizde. Emin olun, kalıcı olacak yeni dostluklar da gelecektir zaten Satürn ile 🙂

Hedeflerimiz, ideallerimiz, hayal ettiğimiz şeyleri anlatır ayrıca 11.ev. Satürn buraya bir gerçekçilik getiriyor. Yapmak istediğiniz şeyler değişebilir, yön değişikliklerine, plan değişikliklerine gidebilirsiniz. Hedefleriniz yenilenebilir. O yeni hedefler doğrultusunda, Satürn’ün disiplini ile temeli çok daha sağlam olacak şekilde ilerleyebilirsiniz. Çok daha verimli olabilirsiniz.

İnternet üzerinden yaptığınız bir iş varsa, teknolojik alanda faaliyetleriniz varsa sorumluluklarınız artabilir. Yaptığınız iş büyüyebilir ve dolayısıyla daha fazla çalışmanız, daha fazla sorumluluk üstlenmeniz gerekebilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Satürn 10.evinize geliyor. İş, kariyer ve toplum önünde sahip olduğumuz sıfatları anlatır bu ev.

İş hayatınızda sorumlulukların artacağı, daha fazla çalışacağınız bir döngü başlıyor.

Motivasyonunuzu kaybederseniz, kendinize bunun böyle bir süreç olduğunu ama biteceğini hatırlatmanız için söylüyorum. Yükselmek, terfi etmek, başarılı olmak istiyorsanız, bilmenizi isterim ki, Satürn çabanızı görmek isteyecek, kimi zaman bekletecek, bir şeyler kolayca elde edilmeyecek. Ama temeli sağlam bir kariyer başlıyor.

Disiplinle, istikrarla çalışma zamanı. İş konusunda zamanı gelince yaşayacağınız yükselişlerin, başarıların temelini atacaksınız Satürn-10.ev geçişi ile. Sabırlı olmanız gerekiyor.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Satürn 9.evinize geliyor. Bu evin konularında bir yeniden yapılanma getiriyor size.

Neleri anlatır 9.ev ? Yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, yurt dışı bağlantılı konular, hukuksal konular, uzakta yaşayan dostlarla ilgili meseleler. Bu temalarda bir Satürn etkisi alacaksınız.

Sevdiklerinizden bazıları, başka bir şehre taşınabilir, uzaklara gidebilir. Eğitim hayatınız varsa, buradan çokça sorumluluk geliyor size. Akademik hayatınız varsa, bol çalışmalı bir döngü başlıyor. Satürn emeğinizi görmek isteyecektir. Vakti geldiğinde ödüllerini sunmak üzere, hayat bu döngüde sıkı çalışmanızı istiyor sizden.

Dünya görüşümüz, inancımız, ideolojimiz de yine 9.ev ile bağlantılı. Satürn hayata bakışınızda da değişimler yaratacaktır. İnandıklarınız, değerleriniz, savunduğunuz görüşler yenileniyor.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Satürn 8.evinize geliyor.

8.ev parasal konularla ilgili bir ev. Özellikle krediler, ortaklı kazançlar, eşin geliri, prim, sigorta, burs, miras, nafaka gibi paralar bu evin yönetiminde. Satürn bu temalar üzerinden çalışabilir sizin için.

Büyük krediler çekmemeniz, büyük borçlar oluşturmamanız gereken bir döngüye giriyorsunuz. Aksi takdirde yorabilir Satürn sizi.

Ev, arsa, araba, vb alım satım konuları, yatırımları gözden geçirmek, bir şeyleri elden çıkarmak, satmak gibi adımlar, gelişmeler olabilir.

Ruhsal dönüşüm evidir aynı zamanda burası. Tabii zaman zaman zorlanabileceğiniz bir süreç ama güçlenerek çıkacaksınız bu döngüden. Ruhsal anlamda bir derinlik kazanmış olarak çıkacaksınız.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Satürn 7.evinize geliyor.

Evlilik, ilişkiler, partnerin yaşamına dair konular, ortaklı işler, iş ortağı, ayrıca iş birliği yaptığınız kişiler, danışmanlık aldığınız kişiler 7.evin yönetiminde. Sözleşmeler, kontratlar, imzalı konular yine bu evin konusu.

Bu temalarda önemli sorumluluklar, zaman zaman sınavlar, beklemeler, gecikmeler, yeniden yapılandırmalar olacaktır. Güçlü zeminlerin oluşması için elden geçirecek esasen Satürn buraları. Gerçek olmayan şeyleri sevmiyor çünkü.

İnsan ilişkileriniz üzerinden etki alacağınız bu yeni döngüde, sahici olanlar sizinle kalacaktır.

Yeni ve temeli sağlam şeyler de başlayabilir. Kalıcı/uzun vadeli olacak bir ilişki başlayabilir, evlenebilirsiniz, iş hayatınızda sağlam temelli iş ortaklıkları kurulabilir. Varsa birlikte iş yaptığınız kişiler, devam etmesi gereken iş birlikleri devam edecektir. Elenenler olabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

6.evinize geliyor Satürn.

İş, çalışma hayatı, çalışma koşulları, görev tanımı, iş arkadaşları, iş ve iş dışındaki sorumluluklar, günlük rutinler, yaşam düzeni demektir 6.ev. Aynı zamanda sağlıktır. Evcil hayvanlar da bu evin konusudur.

Çalışmıyorsanız işe başlayabilirsiniz. İş hayatınız varsa, sorumluluklarınız artabilir. Yoğun çalışacağınız bir döneme adım atıyor olabilirsiniz.

Bir evcil hayvan edinebilirsiniz, oradan bir sorumluluk eklenebilir hayatınıza 🙂

Günlük yaşamınıza şekil verecek Satürn. Çeşitli deneyimlerle, düzenlemeniz gereken noktaları gösterecek. Bedensel sağlığınız, uyku düzeniniz, beslenme şekliniz üzerinden deneyimler verebilir özellikle, yani eğer bu noktalarda düzeltilmesi gereken şeyler varsa. ‘Daha iyi beslenmelisin, kendine daha fazla özenmelisin, yaşam kaliteni artırmalısın’ diyecek deneyimler gelebilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Satürn 5.evinize geliyor.

Aşk, çocuklar, sanat, spor, hobiler, gençler gibi temaları var bu evin 🙂 Güzel bir ev !

Çocuklarla ilgili sorumluluklarınız artabilir. Anne/baba olabilirsiniz. Çocuk sahibi iseniz, ailenize yeni bir üye daha gelebilir 🙂 Onlarla ilgili meşguliyetler, çabalar, zaman zaman yorabilir sizi 🙂

Çocuk sahibi değilseniz ya da böyle bir planınız yoksa, çocuklarla ilgili bir işe girmek şeklinde de çalışabilir bu olasılık.

Sanatsal faaliyetleriniz varsa, Satürn daha fazla çalıştırabilir sizi. Disipline edebilir. Çalışmalarınız daha sistemli hale gelebilir. Daha fazla sorumluluk alabilirsiniz.

Eğlence, hobiler, keyifler, tatiller 5.ev kapsamında. Buralarda zaman zaman bir kısıtlanma hali olacaktır. Planladığınız bir tatili yapamamak gibi. Hobilerinize istediğiniz ölçüde zaman yaratamamak gibi. Satürn geçişleri, sabır gerektiriyor çünkü. Herkes bir şeyler üzerinden sınanıyor, modunuzu yüksek tutun. Olması gereken şeyler, en doğru zamanda gerçekleşir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Satürn 4.evinize geliyor.

Ev, aile, yuva, yaşam alanı, aile kökleri demektir 4.ev. Satürn bu temalarda yeniden yapılandıracak bir şeyleri.

Kalıcı şeyleri anlattığından ev sahibi olabilirsiniz, bu yönde bir çaba haline girebilirsiniz.

Yaşadığınız yer değişebilir, taşınma durumları olabilir. Hayat çerçevenize göre etki alacaksınız tabii.

Aile bireyleri ile aranıza bir mesafe getirebilir Satürn. Bu fiziksel bir mesafe, bir yer değişikliği şeklinde de olabilir. Sevgi bağınız açısından da zaman zaman anlaşmazlıklar, uzaklaşmalar olabilir açıkçası.

Satürn, olgunlaştıran bir gezegen. Size bu temalar üzerinden etkiler verecektir.


Yay ve Yükselen Yay :

Satürn 3.evinize geliyor.

İletişim ve yakın çevre alanı burası. İletişime dayalı bir işiniz, örneğin bir sosyal medya faaliyetiniz varsa, sorumlulukların, çabanın artacağı bir döngü bu.

Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, komşular 3.evin konusu. Satürn bu figürler üzerinden zaman zaman zorlayabilir, daha olgun bakış açılarına taşıyabilir sizi. Elden geldiğince dialogları rayında tutmaya çalışın. Birbirinizi üzmeyin 🙂

Eğitmenlikle, öğretmenlikle, bilgiyi aktaran kişi olmakla alakalı bir evdir 3.ev. Bu yönde bir işe başlamanız bu döngüde olası. Bilgilerinizi paylaşacağınız yeni dijital platformlar da eklenebilir hayatınıza 🙂


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Satürn 2.evinize geliyor.

Burası para alanı. Kazançlarımızı, sahip olduğumuz mülkleri, maddi değerleri anlatıyor. Parasal alanda rasyonel olmayı, gerçekçi olmayı, kontrollü harcamayı gerektiren bir dönem. Jüpiter de kovada olacak. Kazançlarınızın büyüyebileceği, ama bunun için daha fazla çalışmanızı, daha fazla sorumluluk üstlenmenizi isteyen bir dönem.

Satürn size kalıcı yatırımlar, gayri menkuller de getirebilir doğum haritanızla olumlu temaslar yaptığı zamanlarda.

Parasal konular üzerinden, birçok farkındalık kazandıracak ayrıca Satürn size, parayla ilişkinizi yeniden yapılandıracak.

Paraya ne ölçüde değer veriyorsunuz ? Paranızın kıymetini biliyor musunuz ? Kazandığınızı harcıyor musunuz, yoksa birikimleriniz var mı ? Emeklilik planınız nedir ? Sigorta, maddi güvence konuları.. Tüm bunlar, çeşitli şekillerde önünüze gelecektir. Parasal alanda bir Satürn geçişi.


Kova ve Yükselen Kova :

Satürn 1.evinize geliyor. Size geliyor :)) Bu çok önemli bir misafirlik.

Hayatınızın her alanında bir inşa-yapılanma süreci başlıyor. Sorumluluklarınız artıyor.

Elinizi taşın altına koymanızı, gerekeni yapmanızı isteyecek Satürn çeşitli şekillerde.

Elenmesi, hayatınızdan çıkması gereken konu, kişi ve durumlar elenecektir. Onların yerine temeli sağlam olacak yeni şeyler başlayacaktır. Yeni insanlar gelecektir. Yeni sayfalar açılacaktır.

Tabii hiçbir şey bir günde, bir anda olmaz. Her şey bir süreç. Edindiğiniz deneyimler, sizi bir yerlere taşıyacak bu döngü ile.

İlişkilerden paraya, dış görünüşünüzden hayata bakışınıza kadar birçok konu güncelleniyor. 1.ev transiti olduğu için her tür konuda yeni olasılıklarınız var. Kalıcı yeni başlangıçlar geliyor. Daha fazla sorumluluk üstleneceğiniz bir dönem başlıyor.


Balık ve Yükselen Balık :

Satürn 12.evinize geliyor.

Kapalı alanları anlatır bu ev. Hayatınızda bir geri çekilme, bir inziva hali doğabilir. Bir sessizleşme döngüsüne girebilirsiniz. Örneğin yaşadığınız yeri değiştirip daha sakin, daha dingin bir yerde bir yaşam kurabilirsiniz kendinize.

Ayrıca bu süreçte kandırılma, dolandırılma, hırsızlık konularına dikkat etmelisiniz. Hiçbir şeyinizi, hiç kimseye emanet etmeyin derim. Başka ne yapmayın mesela ? Vekalet vermeyin, tekliflere kolayca inanmayın, kolay ikna olmayın. Gözünüzü dört açmanız gerekiyor.

12.ev böyle bir alan. O yüzden uyarılarımı sunmak isterim en yüksek iyiliğiniz için.

Diğer yandan ruhsal alanda bir güçlenme zamanı. Spiritüel konularda kalıcı başlangıçlar doğabilir. Bu yönde bir iş başlayabilir. Çok kıymetli hocalar, uzmanlar tanıyabilirsiniz. Spiritüel alanlarda gelişeceğiniz bir dönem başlıyor.


Yeni bir döngüye adım atıyoruz sevgili dostlarım. Satürn kova transitinin, hepimiz için en çok ihtiyaç duyduğumuz düzenlemeleri, yapılandırmaları getirmesini diliyorum.

Her ne olacaksa en yüksek iyiliğimiz için olacaktır. Hayır, olandadır. Olan hayırlıdır 🙂

Satürn’ün kova transitinde büyük uyanışlar yaşayacağız, yeni icat ve keşiflerle hayatımız kolaylaşacak. Bireysel bazda hayatımızın farklı alanlarında yeni sorumluluklar üstleneceğiz.

Güzel şeyler olsun her birimize 🙂

2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021

(Devamı geliyor)

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Güneş Yay Burcunda 21 Kasım-21 Aralık 2020

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!