Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023

Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023

Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023

22 Ekim Pazar günü 09:48 itibariyle Merkür’ün yeni transiti başladı sevgili okuyucularım. Akrep burcuna yerleşti Merkür. 10 Kasım’a kadar akrepte olacak.

Nasıl bir burç akrep ? Nasıl konuları var ? Merkür burada ne tür konuları çalıştırır ?

Kaosla ilgilidir en temelde akrep burcu. Krizlerle, kriz yönetmekle ilgilidir.

Akrepte bir transit varsa ortaya düzenin, normal akışın dışında zorlu durumlar çıkar ve kriz yönetmek gerekir. Dünya öyle günlerden geçiyor, öyle şeyler görüyor ki, insan olan aklını korumaya çalışıyor.

Ekim-Kasım dönemi, Ekim ayında olan tutulmalar + Kasım ayının yeniayı ve dolunayı dünyanın zorlu bir döngüde olduğunu söylüyor.

Güneş’in, Merkür’ün, Mars’ın akrep geçişleri de aynı etkileri anlatan transitler.

Korkular yüzeye çıkıyor akrep geçişlerinde. Kök çakradaki hikayeler ortaya dökülüyor.

Korkuların üzerinde çalışalım. ‘Köklen, köklerini iyileştir diyor bu transitler bize. Kök çakramız ve köklenme duygumuz üzerinde çalışalım.

Hayata güven duygumuz ve toprak elementimizle ilgili konular bunlar. Bir akrep transiti bize toprağımızı hangi noktalarda güçlendirmemiz gerektiğini gösterebilir. Gördüğümüzü, fark ettiğimizi düzeltelim, güçlendirelim.

Akrep burcu yüksek dünyevi arzularla ilgilidir. Neyi neden istediğimizi fark edelim.

Hırsları simgeler akrep. Etrafına zarar verebilen hırsları simgeler. Hırslarımızın kök nedenlerine bakalım ve temizleyelim buraları da.

Dengede olmayan hallerden, duygulardan arınalım. Aşırıya gittiğimiz her şeyde bundan sonrası için niyetimiz denge olsun.

Bu transit bizden bunu istiyor.

Akrep burcunun başka nasıl konuları var ? Merkür iletişim, bildirim, haber demektir. Başvuru, kayıt, işlem demektir. Nasıl konular üzerinden getirebilir bunları ?

Akrep burcu parasal konularla, borçlarla, kredilerle, kredi kartlarıyla, bankacılık işlemleriyle ilgili.

Tazminat, sigorta, prim, vergi, muhasebe, denetim gibi konularla ilgili.

Miras, mal paylaşımı, nafaka gibi resmi/hukuki boyutu olan maddi konularla ilgili.

Bu alanlarda bir süredir yapmaya çalıştığınız ya da gerçekleşmesini beklediğiniz şeyler artık gerçekleşebilir. Konular ilerleyebilir, neticelenebilir, alması gereken şekli alabilir.

Kredi çekmek isteyenler bunu yapabilirler. Bir yatırımın başlangıcı olabilir.

Bir sigorta başlangıcı olabilir. Emeklilik, sigorta, güvence konularında ilerisi için neler yapabileceğimizi araştırabilir, şirketlerin hizmetlerini, hizmet koşullarını, içeriklerini inceleyebiliriz.

Fikir almak, bilgi almak, öğrenmek demektir Merkür. Yatırım yapmak istediğimiz bir konuda derinlikli bir araştırma yapabiliriz.

Bir alım satım konusu için piyasa araştırmalarımız olabilir.

Merkür araçları, arabaları simgeler aynı zamanda. Çünkü temelde iki kavramla, iletişim ve ulaşım temalarla ilgili bir gezegen.

Araba alım satım konuları olabilir. Bir süredir beklemiş bir konu ise, bu transitte neticelenebilir. El sıkışmalar olabilir, bu alışverişler gerçekleşebilir.

Merkür’ün bu transitte alacağı açılara da bakalım.

22 Ekim : Merkür Satürn üçgeni : Uyumlu bir açı : İyi anlaşmalar olabilir. Konular içinde iyi gelişmeler olabilir.

29 Ekim : Merkür Jüpiter karşıtlığı : Uyumsuz bir açı : Burada abartılı davranışlardan doğabilecek zararlar var. Denge ve kontrol önemli.

29 Ekim : Merkür Mars kavuşumu : Fevri bir enerji. Olumlu yönde kullanmak da mümkün ama büyük girişimler için önermem.

4 Kasım : Merkür Uranüs karşıtlığı : Değişebilecek, şaşırtabilecek durumları anlatıyor bu açı. İyi görünen bir şey aslında öyle olmayabilir. Fırsat gibi görünen bir şey öyle olmayabilir. Temkinli olmak faydamıza olur.

7 Kasım : Merkür Neptün üçgeni : Güzel bir açı. Anlattığım konularda iyi şeyler olabilir.

9 Kasım : Merkür Pluto altmışlığı : Kuvvetli bir görünüm. Şanslar var. Bir toparlanma, güçlenme göstergesi. Maddi konular açısından da destekleyici.


Transiti burçlar üzerinden de inceleyeceğiz tabii.

Öncesinde ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Akrep burcuna yerleşti Merkür. Akrepte iken 8.evinizi hareketlendiyor olacak.

Parasal alan güçleniyor. Borçlarınızı ödeyebileceğiniz bir dönem.

Geçmişin konularını tamamlıyorsunuz. Bunu hem maddi anlamda söylüyorum, hem de ruhsal tarafta bir değişim var.

Zaten her şey bütündür ve bütünün parçaları birbirine bağlıdır.

Kendi içimizde ne kadar iyi hissediyorsak, ne kadar mutlu, huzurlu ve dengede isek o kadar yüksek bir frekansta oluruz. O frekans ile de bereketi çekeriz kendimize. Şansları, mutlulukları çekeriz. Sizin için de maddi manevi bir dengelenme süreci. İyileşmek, dönüşmek ve daha iyi bir hale varmak..Transitin özeti bu.


Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023


Yükselen Boğalar :

Merkür 7.evinize geldi.

Güneş gibi Merkür de 7.evinizde olacak. Hatta aşağıda göreceksiniz, Mars da gelecek buraya.

Yakın ilişkiler içinde parasal konular getirebilir size. Bir niyetiniz, yapmak istediğiniz bir şey için bir bütçe gerekiyorsa eşiniz/partneriniz devreye girebilir. Eş, sevgili, partner, yol arkadaşı demektir terazi. Siz onun için bir şey yapabilirsiniz. Birlikte yatırımlarınız, paranızı büyütmek yönünde girişimleriniz olabilir.

Ortaklı ticari faaliyetleriniz içinde iseniz ortaklarınızla karların, kazançların hak edilen ölçülerle, ortaya konan emek doğrultusunda hak edilen yüzdeliklerle, adil biçimde paylaşılması konunuz olabilir.

Yakın çevre içinde borç alabilirsiniz, borç verebilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir, bir hizmetten yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için vereceğiniz bir taahhüt olabilir.

İmza, başvuru, kayıt, anlaşma, kontrat, sözleşme demektir 7.ev.

Akrep transiti olduğu için parasal konularda bu yönde şeyler mümkün.

Resmi bir hak, bir tazminat, yasal bir para, bir nafaka konusu, bir mal paylaşımı, bir vergi, sigorta konusu, vb bir hukuki süreç varsa konunun ilerleyebileceği, yeni şeylerin olabileceği, hatta belki sonuçlanabileceği bir zaman.


Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023


Yükselen İkizler :

Merkür 6.evinizde olacak akrepte iken.

Merkür burada nasıl çalışabilir ? İş hayatınızda daha fazla iletişim getirebilir size.  Çalışmalarınızı artırabilirsiniz. Üretim hacminizi artırabilirsiniz.

Bunun da güzel karşılıkları gelebilir.

Akrep borçları simgeler. Borçlarınızı ödeyebileceğiniz, buraya yüklenebileceğiniz bir dönem.

Özellikle mal/mamul/hammadde aldığınız, hizmet, vb aldığınız firmalara borçlarınız varsa bu hesapları kapatabilirsiniz, küçültebilirsiniz.


Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023


Yükselen Yengeçler :

Merkür 5.evinize geldi.

Burada yatırım fikirleri getirebilir size. Böyle hevesler, hatta hırslar getirebilir. Paradan para kazanmak demektir akrep. Paranızı yatırımlarla büyütmek isteyebilirsiniz. Paranızı dövize, altına, vb bir yatırım aracına çevirmek isteyebilirsiniz.

İlk etapta kazandıracak bir şey uzun vadede iyi olur mu, biraz büyük resme bakmak, yakına değil, uzağa bakmak faydanıza olabilir. Büyük parasal hareketler olacaksa temkinli olmanızı, araştırmanızı, soruşturmanızı, tecrübeli kişilere danışmanızı öneririm.


Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023


Yükselen Aslanlar :

Merkür 4.evinize yerleşti. 10 Kasım’a kadar burada olacak.

Aile içi parasal konular, ödemelerde yardımlaşmalar, kredi konuları, konut kredisi, ev için yapabilecek harcamalar, ev yaptıranlar için o yönde masrafların artışı, arsa, arazi, alım satım konuları, aile içinde mal paylaşımları..

Böyle konular var burada. Bu yönde gündemleri olanlar için hareketli bir dönem. Beklemiş şeyler hızlanabilir. Tamamlanabilir.


Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023


Yükselen Başaklar :

Merkür 3.evinizde ilerliyor artık.

3.ev = Kardeşler    Akrep = Parasal konular

Kardeşlerinizle aranızda para alışverişleri olabilir. Birbirinizin ödemelerine yardımcı olabilirsiniz. Krediler, kredi kartları, borçlar akrebin konusu. Destek verebilirsiniz birbirinize.

Akrabalarınızla ticari faaliyetleriniz varsa, karların, kazançların paylaşımı, işe kimin ne ölçüde katkısının olduğu gibi şeyler konu olabilir biraz. Akrabalar da 3.evin konuları içinde. Yakın akrabalarla parasal konular da olabilir.

Çok güvenemediğiniz kimselere borç vermeyin ve de kefil olmayın diyeceğim.


Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023


Yükselen Teraziler :

Merkür 2.evinize geldi.

Elinize diğer zamanlardan daha çok para geçebilir. Nasıl olabilir bu ?

İşinizde üretimlerinizi artırmakla, daha çok çalışmakla olabilir. Başka nasıl olabilir ?

Tarım/hasat gelirleri, kira gelirleri, aile içi maddi paylaşımlar da akrebin konusu. Paylaşım içinde payınızı alabilirsiniz.

Borç vermek, borç almak demektir akrep ayrıca. Vaktiyle borç verdiğiniz bir para elinize geçebilir.

Yasal olarak hak edişler, yasal paralar da akreple ilgili.

Devlet birimlerinde hak edişleriniz varsa bunların ödemesi yapılabilir. Maaşınızın bağlanmasını bekliyorsanız bu gerçekleşebilir.


Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023


Yükselen Akrepler : 

Merkür akrepte iken 1.evinizde olacak.

12.ev döneminde fark ettiğiniz şeyler oldu muhtemelen. Hem kendi içinizde eksiklerinizi gördünüz, hem hedeflerinizde düzeltmelere gittiniz, yolunuza yeniden şekil vermek istediniz, hem ilişkiler içinde karşı tarafta neyin yanlış olduğunu, neyin size uymayacağını, sınırlarınızın dışında olduğunu anladınız. Sınırlarınızı tespit ettiniz.

Şimdi artık bu sınırlarla ilişkileri daha iyi yönetebilirsiniz.

Hedefleriniz için daha doğru adımlar atabilirsiniz. Zaman/enerji/efor/strateji, her anlamda daha mantıklı biçimde ilerleyebilirsiniz.

Yeni bağlantılar, yeni insanlar, tanışmalar, irtibatlar, yazışmalar, görüşmeler de getirebilir burada Merkür size.

İletişimlerde bir kalabalık, bir artış, bir hareketlilik olabilir.

İşinizde duyurmak istediğiniz şeyler için çok uygun bir zaman. Tanıtmak istediğiniz ürünlerinizi, hizmetlerinizi göstermek, özelliklerini anlatmak için çok doğru bir zaman. Kendinizi tanıtmak istediğiniz alanlarda değerlendirebileceğiniz bir dönem.

Bilgi, bildirim, haber, duyuru, tanıtım demektir Merkür. Söylemek, anlatmak demektir. İrtibata geçmek, bilgi vermek, bilgi almak, danışmak, konuşmak, fikrini almak istediğiniz kişiler, konular varsa kullanın bu dönemi.

Merkür ile kayıt işlemleriniz olabilir ayrıca. Bir şeylere kayıt yapabilirsiniz. E-devlet ile yapacağınız işlemler olabilir. Devlet birimlerine evraklar verebilirsiniz. Bir eğitime katılabilirsiniz. Bir aplikasyon, bir dijital platform üyelik alabilirsiniz.

Merkür ile böyle olasılıklarınız var.


Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023


Yükselen Yaylar :

Akrepte iken 12.evinizde olacak Merkür.

Merküryen konularda dikkatli olmanız gereken bir dönem. Konu büyük ise beklemenizi öneririm.

Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler. Taahhütler. Üyelikler, kayıt işlemleri. Önemli alışverişler.

Diğer yandan ruhsal anlamda bir şifalanma, bir dinlenme etkisi olacaktır bu süreç sizin için. Spiritüel konular, yaşamınızı iyileştirecek bilgiler çıkacaktır karşınıza. Açık olun. Farkında olun.

Yay burcu ilmi alanlarla çok ilgilidir. İlimler zaten bir yay temasıdır. İlmi bilgilerle farkındalığınızı, ufkunuzu büyütebileceğiniz bir dönem.


Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023


Yükselen Oğlaklar : 

Merkür 11.evinizde olacak 10 Kasım’a kadar.

Merkür’ün geldiği yerde dialoglar artar. Toplantılar olur. Görüşülür, konuşulur, plan yapılır, seçim yapılır, karar verilir. Bilgi akışları, bildirimler olur. Haberleşmeler olur.

İşinizde ekip içinde, sosyal hayatınızda arkadaş gruplarınız içinde, takımlar, grup çalışmaları içinde böyle bir hareketlilik var.

Bir eğitim, bir sınıf, bir öğrencilik hali getirebilir ayrıca bu Merkür size.

Yeni bir ortama girebilir, bir çalışmaya, bir etkinliğe katılabilirsiniz.  Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.


Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023


Yükselen Kovalar : 

Merkür 10.evinize geliyor.

Biraz yoğun geçebilir bu dönem çalışanlar için. 10.ev zamanları öyle oluyor. İş hayatınızda aktif, yoğun, bol iletişimli bir zaman.

Bunun dışında resmi evrak işleri, yasal işlemler, başvurular, kayıtlar gündeme gelebilir çeşitli konular üzerinden. Bu bir akrep transiti olduğu için, özellikle parasal konularda evrak işleriniz olabilir. Örneğin emeklilik için, bir maaşın bağlanması için, bir tazminatı almak için, yasal olarak hakkınız olan bir ödemeyi almak için.

Bankacılık işlemleriniz de olabilir. Kredi çekmek isteyenler, başvurularını yapabilirler.


Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023


Yükselen Balıklar :

Merkür bu yeni transitiyle 9.evinizde artık.

Başka şehir ve ülkelerdeki yakınlarınızla para konularınız olabilir. Para transferleri olabilir aranızda.

İşinizde ithalat, ihracat yapıyorsanız yurt dışından paralar gelebilir.

Yaptığınız işlerde, ticari faaliyetlerde bir şeylerin nasıl yönetmelikleri var, prosedürleri ne, neyin ne kadar vergisi ödenecek, nereye ne işlem yapılacak, böyle konular da var gibi.

Para birimleri, ülkeler arası transferler, kesintiler, vergiler konunuz olabilir.

Yurt dışından bir kazancınız olacaksa para buraya aktarılırken kesintinin olmaması, az olması için transferde doğru yöntemi seçmenizi önereceğim.İçinde olduğumuz transitler ↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2023

Venüs Başak Burcunda 9 Ekim-8 Kasım 2023

Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!