İkizler Burcu Eylül 2023

İkizler Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yaz tamamlanıyor, sonbahara adım atıyoruz artık.

Yeni bir sezon, yeni bir dönem.

Peki Eylül nasıl bir ay ? Retrolar ne zaman bitiyor ? Ayın transitleri neler getirebilir size ? Bu ay nasıl konularınız var, anlatayım.

Yükseleniniz ikizler ise doğru içeriktesiniz.

Bakalım nasıl bir giriş yapıyorsunuz sonbahara 🙂


GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 4.evinizde.

Burada güzel bir düzene giriş var. 4.ev yaşadığımız yer, evimiz. Başak burcu ise yaşam düzenimiz. Evinizde size iyi hissettirmeyen alanları yeniden düzenlemek isteyebilir, ev içindeki huzurunuzu besleyecek, enerjinizi yenileyecek şeyler yapabilirsiniz.

Bu yeni eşyalar satın almakla olabilir. Elinizde olan, bu vakte kadar kullanmadığınız eşyaları kullanmaya başlamakla olabilir.

Ama en çok da sadeleşmek anlamında olacaktır. Temizlik, düzenleme ve sadeleşme. Fazla ve gereksiz olan, dağınıklık ve kalabalık yaratan, işlevsel olmayan, pratik olmayan bir şeyleri değiştiriyorsunuz gibi.

Çöp olduğu halde, bir hizmeti olmadığı halde evinizde duran şeylerden de arınıyorsunuz. Yaşam alanınızdan çıkarıyorsunuz onları.

4.ev geçişimizi simgeleyen ev. Geçmişten özgürleşmeye başlıyorsunuz.

Var olan her şeyin bir enerjisi var. O yüzden bir enerji temizliği olacaktır bu aynı zamanda.

Faydasız enerjilerden özgürleştikçe yaşamımızda yeni yeni güzel şeyler olur. Kendinize yeni bir sayfa açıyorsunuz.

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. 5.evinizde olacak Güneş 1 ay boyunca.

5.ev çocukları, çocuk enerjisini, çocuk coşkusunu, bizi sevindiren, heyecanlandıran, heveslendiren, yaşam enerjimizi yükselten şeyleri ifade eder.

Size çok iyi gelecek, enerjinizi değiştirecek, günler içinde keyif, huzur verecek bir şeye başlayabilirsiniz. Bir sanat kursu, bir spor etkinliği olabilir bu şey 5.ev transiti olduğu için.

Terazi burcu ilişki kurmakla, bağ kurmakla ilgilidir. Yeni ortamlara katılabilir, yeni insanlar tanıyabilirsiniz. İletişim kurmak size çok iyi gelebilir. Bu kişiler başka güzel şeylere de vesile olabilirler. Gündem konularınızda, araştırmasını yaptığınız, tanıdık bağlantı aradığınız konularda yardımcı olabilirler size.

Güzel bir Güneş transiti.


İkizler Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

4.evinizde bir Merkür retrosu bu. Siz 4.evden etki alıyorsunuz.

Başak temalarında bir geriye dönüp bakma vakti. Bunu sağlayacak deneyimleriniz olacaktır.

Aile, ev, ev düzeni, konut, emlak konularında, aile içi iletişimlerde, aile büyükleri ile ilgili konularda, yaşam düzeniniz içinde nerelerde nasıl sorunlar çıkıyor ? Sistem nerelerden hata veriyor ? Bunlar hep aynı noktalar mı ? Hayat bizimle konuşur. Kesintisiz olarak konuşur. Yaşananlar, olaylar, durumlar size ne söylemeye çalışıyor olabilir ? Görmezden geldiğiniz, gördüğünüz halde kaçındığınız ve çözüm yönünde bir şey yapmadığınız konular var mı ?

Bunlar artık bir pik noktasına varabilir. Her zamankinden daha pürüzlü hale gelebilir. Sizi çözüm yoluna götürmek için yapabilir bunu hayat. ‘Artık bu konuyla ilgilen. Düzeltmen gereken yerleri düzelt’ diyebilir.

15 Eylül’de retro bitiyor. 

Retrolardan farkındalıklarla çıkarız. Yeni bir bilinç düzeyine varırız retrolarda fark ettiklerimizle. Siz de artık bazı şeyleri yolunda tutmanın, rayında götürmenin yolunu daha iyi biliyor olacaksınız retro bittiğinde. Geriye dönüp bakınca değişmiş şeyler olacak.


İkizler Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Aslan burcunda gerçekleşti. Bu süreci 3.evinizde yaşadınız. Neler yazmıştım bu retro konusunda sizin için, hatırlayalım. Ekleyeyim buraya :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Sosyal bağlarınız içinde kendinizi doğru ifade etmeye daha fazla özen göstermenizi önereceğim. Yazışırken, konuşurken, maillerinizde, mesajlarınızda, sosyal medya paylaşımlarınızda daha dikkatli olun. Kime ne söylediğinize dikkat edin. Niyetiniz kötü olmasa bile, başka başka anlamlara gelebilir söylediğiniz şeyler. Yanlış anlaşılmalar olabilir.

Kardeşlerle, yakın akraba ve komşularla ufak tefek dargınlıklar da yaşanabilir. Bazı şeylere gücenebilirsiniz ya da vaktiyle gücendiğiniz şeyleri oturup konuşabilirsiniz. Yüzleşmeler olabilir. Onlarla ilgili bilmediğiniz durumları da öğrenebilirsiniz.

Sosyal medyada aktif olduğunuz bir faaliyetiniz varsa, buralarda bir yenilenme zamanı olacaktır bu retro sizin için. Mevcut hali gözden geçirip değişikliklere gitme zamanı.

Aslan burcu reklam yapmak, tanıtmak, göstermek demektir. Şimdiye dek duyurmadığınız çalışmalarınızı tanıtabilirsiniz. Bunu yapıyorsanız bile önemli noktaları daha etkili olacak biçimde tanıtmaya başlayabilirsiniz. Reklamlarınızı  artırıyorsunuz.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

İşte bu konularda neyin nasıl olması, ne ölçüde olması gerektiğini birçok açıdan fark etmiş olarak çıkabilirsiniz retrodan. Şimdi fark ettiklerinizi, retronun öğretilerini iyi şekilde kullanma zamanı. Deneyimler içinde gelişiyoruz ve neyi nasıl yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Siz de böyle bir güncellenme yaşadınız.


İkizler Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 5.evinizde.

Bir spor salonu ihtimali kuvvetli 🙂 Direkt olarak bunu söyleyeyim. Böyle bir başlangıcınız olabilir. Bir spor salonuna kayıt yapabilirsiniz.

Sporla ilgili bir ev burası. Mars da sporun gezegeni. Terazi burcunun kayıt, kontrat, anlaşma gibi temaları var. Ayrıca bir şeyi bireysel olarak değil, başkaları ile, başkalarının kaynakları/olanakları ile yapmayı simgeliyor. Evinizde spor yapıyorsanız, bir salondan/salon ekipmanlarından yararlanmak isteyebilirsiniz. Bir hoca ile çalışmanız da mümkün.

Sanat alanında bir planınız varsa bu başlayabilir. Örneğin enstrüman öğrenmek istiyorsanız, özel ders almaya başlayabilirsiniz. Bir zanaat, bir sanat kursuna başlayabilirsiniz.

İşinizde de hareketli bir dönem olacağa benziyor. Çok insan var bu transitin içinde. En azından diğer zamanlara kıyasla daha çok insan var 🙂 Bağlantılar artıyor.


İkizler Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlayacak. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 12.evinizde ilerliyor.

12.evinizde bir Jüpiter transiti yaşıyorsunuz. Yaşamın içinde insan ilişkilerinizde alma verme dengesini korumak, almadığınız yerlere vermemek, gereğinden fazla vermemek, kişisel değerleri ve sınırları korumak, layık olduğunuz değeri görmediğiniz yerlerden/kişilerden uzaklaşmak, bu seçimi yapabilmek. Bu mesafeyi alabilmek. Kendinizi seçebilmek. Kişilere ihtiyaç duymamayı öğrenmek. Muhtaçlık, ihtiyaç, özlem duygularından temizlenmek ve duygusal dengeyi bulmak. Kendi içinizde tam ve bütün hissetmek. Bu var oluş haline yükselmek. Bu bilinç düzeyine yükselmek.

12.evinizden geçen bir Jüpiter, buralarda çalıştırıyor, geliştiriyor sizi.

Özellikle bu retro dönemi tam bir muhasebe vakti. Ne yaptınız ? Ne oldu ? İstemediğiniz sonuçlar aldığınız noktalarda bundan böyle farklı ne yapabilirsiniz ? Neleri değiştirmeniz gerekiyor ? Denge hangi değişimlerle gelecek ? Kişisel alan, kişisel değerler, benlik alanınız ve kendinizle ilişkinizde önemli bir dönüşüm sürecindesiniz.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

4.evinizde bir yeniay. Güzel de bir yeniay. Uranüs’ten bir üçgen açısı var. Bu çok iyi bir faktör.

4.ev yaşam alanımızı, evimizi, hanemizi temsil ediyor. Başak burcu ise düzenlemek demek. Sadeleştirmek, fazlalıklardan arınmak, temizlemek, bir amaç doğrultusunda yeniden düzenlemek, yeni bir düzen oluşturmak, daha işlevsel, daha faydalı, daha konforlu bir hale getirmek. Böyle anlatabilirim başak burcunu.

Bu yeniay ile neler olabilir ? Evinizi, yaşam alanlarınızı, kullandığınız alanları düzenleyebilirsiniz.

Başak burcu işi, çalışmayı simgeler. Evinizde bir ofis oluşturabilirsiniz. Ofisinizi yenileyebilirsiniz. Bir ofis tutmak, ofis olarak kullanacağınız bir ev kiralamak yönünde planlarınız, araştırmalarınız, hazırlıklarınız varsa artık bu şey gerçekleşebilir.

Yer değişiklikleri, yerleşim konuları hareketleniyor.

Ailemizi simgeliyor 4.ev aynı zamanda. Başak burcu ise sağlık konuları ile ilgili. Aile içinde bir sağlık konusu olanlar için şanslı bir yeniay. Şifa arayan herkes, en kolay şekilde şifasını bulsun, iyi olsun dilerim.

Uranüs’ün yeniaya iyi açısı, bir konuyu aşmayı, bir konudan özgürleşmeyi, ferahlamayı, stresli bir durumu geride bırakmayı anlatıyor.

Bir tahlil istediğiniz gibi sonuçlanabilir. Bir konunun çözümü bulunabilir. Şifa getirecek doğru bir tedavi belirlenebilir. İyileşmek yönünde güzel ihtimaller var.

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

11.evinizde bir dolunay.

Arkadaşlarınız var bu evde. Ahbaplarınız var. Arkadaş gruplarınız, sosyal hayatınız, iş arkadaşlarınız, içinde olduğunuz gruplardan, grup çalışmalarından tanıdığınız bağlantılarınız var.

Dolunay onlarla ilgili bir gündeminizin olabileceğini söylüyor. Bir arkadaşınıza gücenebilirsiniz bir konuda. Birlikte yapacağınız bir şeyi tek başınıza yapmanız gerekebilir. Bir koç dolunayı olduğu için, koç burcu bireysel olmayı, bireysel şekilde hareket etmeyi temsil ettiği için böyle söylüyorum.

Grup içinde birlik olmakta zorlanabilirsiniz. Uyumlanmakta zorlanabilirsiniz.

Takım ruhunu bozan şeyler olabilir. Bazı kişilere mesafelenebilirsiniz.

Bir arkadaşınızın kendi yaşamında önemli bir kararı, bir yol ayrımı olabilir. Ona destek vermeniz, yanında olmanız gerekebilir.

Proje bazlı bir çalışmada kişiler değişebilir. Bir takım çalışmasının sonuna gelebilirsiniz.

Eğitimlerle, sınıflarla ilgilidir ayrıca 11.ev. Bir eğitiminiz de tamamlanıyor olabilir bu dolunay vaktinde.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, sağlıklı, bereketli bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah güzel bir sonbaharın başlangıcı olsun.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!