14-20 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar

14-20 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Haftalık burç yorumlarıma bu hafta Ay’ın günlük açılarından eklemeler yaptım. Geçtiğimiz hafta gezegen açılarını dahil etmiştim, ev transitlerine ek olarak. Şimdi günler içinde bazı vakitler için notlar bırakıyorum size.

Önce haftalık gündemi vereyim her zamanki gibi ↓ Sonra burçlara başlayalım.

14-20 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Bu haftanın en önemli gündemi Uranüsyen aslan yeniayı. Haftalık gündem içinde var ama buraya da ekleyim bir kısa yol olarak. Yeniay yazım burada ↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓

16 Ağustos 2023 Aslan Burcunda Yeniay

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Bu arada iletişim adresim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. Evinizle, ev içindeki huzurunuzla, ailenizle ilgili konular önde. Bir Ay Pluto karşıtlığı var bu sabah. Ev içinde bir huzursuzluk doğabilir. Sakin ve sevgi enerjisinde olduğumuz zaman, fayda ve çözüm odaklı olduğumuz zaman yolunda ilerliyor bir şeyler. Böyle davranmanızı önereceğim.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda olacak. 5.evinizde. Burada bir yeniay var Çarşamba günü. Yaşam enerjinizi temizlediğiniz, size iyi gelmeyen şeylerden uzaklaştığınız günlerden geçiyorsunuz.

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 6.evinizde. Yaşam alanınızı, ofisinizi temizleyebilirsiniz, düzenlemek isteyebilirsiniz. İşinizde de yeni üretimler, yeni fikirler var gibi.

Cuma günü Ay’ın açıları çok güzel. İş ve para konusunda şanslarınız var. Mutlaka değerlendirin.

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 7.evinizde. Bir düğüne, bir nişana, bir kutlamaya katılmak mümkün. Evlilik demektir terazi. Sizin için özel bir gün olabilir ya da günü özel kılacak bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Akşam saatlerinde gelen Ay Venüs altmışlığı da aynı yönde olasılıkları büyütüyor.


Yükselen Boğalar :

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. 3.evinizde. Sabah saatlerinde bir Ay Pluto karşıtlığı var. Yakın çevre iletişimlerinde bir şeye sinirlenmek mümkün. Sinirlenip bedeninize, ruhunuza o duyguyu yaşatmak yerine kendinizi sakince ifade edebilirsiniz. Kötü bir niyet yoksa, kişi yeterince iyi düşünemediği için yaptığı bir şeyle kızdırdıysa sizi, ‘Bu onun hali. Bu kadarını düşünebiliyor’ deyip geçin. Üzerinde durmayın çok.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda olacak. 4.evinizde. Evinizde yapmak istediğiniz değişiklikler var gibi. Bir yer değişikliği de olası.

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 5.evinizde. İşinizde güzel çalışmalarınız olabilir. Özellikle yaptığınız işleri duyurmak yönünde. Göstermek demektir çünkü 5.ev.

Perşembe sabahında pürüzler, gecikmeler olabilir. Önemli işlerinizi bu vakte denk getirmemenizi öneririm. Cuma gününün ise açıları çok güzel. Planladığınız şeyler için kullanın günü.

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 6.evinizde. Birlikte hareket ettiğiniz kişilerle, hocalarınızla, iş birliği içinde olduğunuz kişilerle iletişimler, bir araya gelişler, birlikte kararını vereceğiniz şeyler olabilir.


14-20 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen İkizler :

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. 2.evinizde. Ay buradan geçerken yeni para akışları, kazançlar oluyor. Yine bu ihtimal var. Sabah saatleri için uyaracağım. Ay Pluto karşıtlığı var. Bir alışverişte sinirlenmek mümkün. Bir şeyi yüksek bir fiyattan almak mümkün. Bu sabah alışveriş yapmamak daha iyi olabilir. Bunu önereceğim sizin için.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda olacak. 3.evinizde. Yakın çevrenizle, arkadaşlarınızla iletişimleriniz var. Yeniay burada gerçekleşecek. Yeniay yazımdan nasıl etkiler alabileceğinizi görebilirsiniz. Hatta link bırakayım buraya 🙂

16 Ağustos 2023 Aslan Burcunda Yeniay

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 4.evinizde. Ev içinde bir değişim var. Büyük bir temizlik. Kırık, bozuk, çalışmayan eşyaları atmak, evi temizlemek, sadeleşmek, kullanmadığınız bir şeyleri başkalarıyla paylaşmak, birilerine vermek isteyebilirsiniz. Özellikle Cuma gününün açıları çok güzel. İhtiyacı olan birilerine denk gelmek de olası.

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 5.evinizde. Eğlence, heyecan, macera 🙂 5.ev böyle bir ev. Maceranın bir riski vardır her zaman, çok oralara girmemek daha iyi olabilir 🙂 Ama keyif aldığınız şeyleri yapabileceğiniz, enerjinizi tazeleyeceğiniz günler 🙂


Yükselen Yengeçler :

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. 1.evinizde. Birkaç gündür planladığınız şeyleri yapabilirsiniz. Sabah saatlerini pas geçin diyeceğim, Pluto’nun uyumsuz bir açısı var Ay’a.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda olacak. 2.evinizde. Parasal alan hareketli. Güzel bir kazancınız olabilir. Ama aslan günleri bize para da harcatıyor. Özellikle lükslere, büyük markalara gidebiliyor elimiz. Bütçenizi koruyacak şekilde hareket etmeniz iyi olur.

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 3.evinizde. Perşembe sabahında beklemeler, gecikmeler, akmayan bir şeyler var gibi. Ama Cuma gününün açıları çok destekleyici. Planlarınız için kullanın.

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 4.evinizde. Ailenizle vakit geçirmek, ailenizin ihtiyaçları ile ilgilenmek, onları bir yerlere götürmek, birlikte program yapmak isteyebilirsiniz. Güneş ve kuzey Ay düğümü arasında iyi bir açı var. Hafta sonunun tamamı için söylüyorum, güzel bir zaman.


14-20 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Aslanlar :

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. 12.evinizde. Bir korku, bir belirsizlik, bir içe dönme, bir saklanma isteği..Böyle bir ruh hali var burada sanki. Özellikle sabah saatlerinde aktif olan Ay Pluto karşıtlığı böyle hissetmenize neden olabilir. Korkularınıza aklın gözüyle bakın. Rasyonel biçimde bakın. Belki anlamsız ve gereksiz olduklarını görebilirsiniz. Güven duygunuzu hayatın nerelerinde geliştirmeniz gerekiyor, bunları fark edebileceğiniz bir gün.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda. 1.evinizde olacak bu kez. Yeniay aslanda gerçekleşecek. Yeniaya ev sahipliği yapıyorsunuz. Uranüsyen bir yeniay. Bir değişim süreci içindesiniz. Muhtemelen bitireceğiniz şeyler olacaktır.

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 2.evinizde. Yeni bir kazanç, güzel iş bağlantısı mümkün. Özellikle Cuma gününün güzel açıları olasılıkları büyütüyor.

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 3.evinizde. Yakın çevre, arkadaşlar, akrabalar, kuzenler, komşular 3.evin konusudur. Yakınlarınızla, arkadaşlarınızla birlikte program yapabilirsiniz, bir araya gelmek, birlikte bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Bu hafta sonunda Güneş ve kuzey Ay düğümü arasında iyi bir açı var. Sosyalleşebileceğiniz, özlediklerinizi görebileceğiniz, keyifli bir zaman.


Yükselen Başaklar :

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. 11.evinizde. Arkadaşlarınızı temsil eden yerde. Sabah saatlerinde Ay ve Pluto karşı karşıya. Bir arkadaşınızın yaptığı bir şey kızdırabilir sizi ya da üzebilir, gücendirebilir. İçinizde tutmak, olmamış gibi yapmak doğru değil, çünkü bir şey oldu. Sizde bir etki yarattı. O yüzden güzel bir üslupla duygunuzu, düşüncenizi ifade etmek, bir daha olmaması adına özenli olmasını istemek iyi olabilir.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda olacak. 12.evinizde. Salı günü gündüz saatlerinde bir Ay Jüpiter karesi var. Olanı olduğundan daha büyük görebileceğimiz bir vakit. Jüpiter’in uyumsuz açıları bir büyüteç gibi çalışıyor. 12.ev ise korkularla ilgili. Bir şeyi gözünüzde fazla büyütebilirsiniz. O şey sizi korkutabilir. Belirsizlikte bırakabilir. Bir stres yaratabilir üzerinizde. Olanı olduğu haliyle görmeye çalışın. Analitik şekilde bakın konuya. Duygularla değil, akıl ile bakın. Aklın gözünden bakınca doğru analiz yapabiliyoruz. O zaman da birçok şey basit, kolay, normal ve yolunda görünüyor gözümüze. Gerçek haliyle görünüyor.

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 1.evinizde. Perşembe sabahına önemli işleri denk getirmemeniz iyi olur. Bir Satürn karşıtlığı var Ay’a. Çok akışkan olmayan bir vakit. Ama Cuma’nın açıları çok güzel. Bütünüyle güzel.

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 2.evinizde. Paradan yana şanslar var. Hem kazanmak anlamında söylüyorum, hem de yakınlarınızla birbirinize yardımcı olabilirsiniz.  Ay’ın terazi transiti olduğu için bu mümkün. Birbirimize destek vermekle, birbirimizin yanında olmakla  ilgilidir terazi.


14-20 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Teraziler :

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. 10.evinizde. İşinizde yoğun bir gün olabilir. Bitmesi gereken bir iş stres yaratabilir. Bir telaş doğabilir. Özellikle sabah saatlerinde. Çünkü bir Ay Pluto karşıtlığı var. Hakkaniyetsiz bir şey, yönetimden ya da bir müşteriden yana çok da şık olmayan bir davranış, bir nezaketsizlik olası. Adap ile utandırmak, duyduğunuz rahatsızlığı adap ile söylemek iyi olabilir.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda olacak. 11.evinizde. Sosyal alanda hareketli günler. İşinizde de ekip içi konular var gibi. Birlikte organize edilecek işler, iş bölümleri, planlamalar olabilir. Ekip içinde bir değişim, ayrılacak bir kişi de olabilir. Uranüsyen aslan yeniayı 11.evinizde gerçekleşiyor çünkü.

Yeniay yazım da burada ↓ Bu linki tıklayabilirsiniz

16 Ağustos 2023 Aslan Burcunda Yeniay

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 12.evinizde. Perşembe sabahında bir halsizlik, çalışmakta zorlanmak, belki küçük bir istirahat, çalışıyorsanız bir izin, bir mola durumu olabilir. Ay Satürn karşıtlığı çalışıyor. Bağışıklığınızı yükseltecek şeyler yapın.

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 1.evinizde. Son zamanlarda aklınızda olan bir şeyi hayata geçirmek, başlatmak mümkün. Taze, temiz, ferah, yeni bir şeyler var.


Yükselen Akrepler : 

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. 9.evinizde. Uzaklarla haberleşmeler var.

Sabah saatlerinde Ay Pluto karşıtlığı, tatsızlıklar olabilir diyor. Başka şehir ve ülkelerle ilgili konular, vize, pasaport konuları, gümrük konuları, ihracat ithalat işleri, ayrıca eğitim, akademi, hocalar 9.evin konusudur. Plutonik etkiler bu konular üzerinden çalışabilir. Birinin yaptığı bir şey tatsızlık yaratabilir. Belki hakkaniyetsiz bir şey. Belki nezaketsiz bir şey. Pluto böyle bir gezegen. Sınırlarımızı korumadığımız zaman hep daha fazlası geliyor. O yüzden rahatsız olduğunuzu belli edin, ifade edin diyeceğim.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda olacak. 10.evinizde. Salı gündüz saatlerinde bir yoğunluk, bir telaş var gibi. Tempo yükseliyor.

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 11.evinizde. Arkadaşlarınızla ilgili konular var. Başak iş demektir. Özellikle iş arkadaşlarınızla birlikte planlayacağınız şeyler, paylaşacağınız işler konunuz olabilir. Perşembe sabahında Satürn etkisi var. Zıtlaşmalar olabilir. Toplantılar, görüşmeler için önermem. Ama Cuma günü bütünüyle güzel görünüyor. İyi açılar var.

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 12.evinizde. Bir istirahat ihtiyacını anlatır Ay’ın 12.ev günleri.


14-20 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Yaylar :

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. 8.evinizde. Bir ödeme konusu gündeminizde sanırım. Sabah saatlerinde Ay Pluto karşıtlığı parasal konularda bir gerginlik olabilir diyor. Yapılması gerekenlere odaklanmaya çalışın.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda olacak. 9.evinizde. Tatiller aslan temasıdır. 9.ev ise yolculukları anlatıyor. Bir seyahatiniz olabilir. Uzaklardan dönecek olanlar da olabilir. Salı gündüz saatlerinde bir Ay Jüpiter karesi var. İletişimlerde adabı korumak önemli.

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 10.evinizde. İşinizde tempo yükseliyor. Diğer günlere nazaran daha hareketli, daha yoğun geçebilir bu başak günleri. Perşembe sabahı işinizde bir pürüz olası. Bir şey aksaklık yaratabilir, bununla ilgilenmeniz gerekebilir. Cuma günü ise epey güzel görünüyor. Bereketli anlaşmalar, başarılı işler, iyi sunumlar görüyorum burada 🙂

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 11.evinizde. Arkadaşlarınızla buluşmak, birlikte program yapmak, sosyalleşmek için çok güzel günler. Pazar akşamında bir Ay Venüs uyumu var. Venüs aslandan yapıyor açısını, o yüzden bir kutlama olası. Ay’ın terazi transiti olduğu için bir nişan, bir düğün, bir arkadaşınızın bir mutlu günü olabilir bugün 🙂


Yükselen Oğlaklar : 

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. 7.evinizde. Yakın bağlar, yakın ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri içinde bazı huzursuzluklar var gibi. Sabah saatlerinde Ay Pluto karşıtlığı var. O yüzden böyle söylüyorum. Kişisel sınırlarınızı muhafaza etmek adına rahatsızlık duyduğunuz şeyleri ifade etmenizi öneririm.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda olacak. 8.evinizde. Bir masraf, bir para çıkışı, bir ödeme, bir para transferi, bir bankacılık işlemi olabilir. Salı gündüz saatlerinde Ay Jüpiter karesi var. Alışverişlerde müsriflikler, büyük borçlanmalar olmaması adına ölçünüzü koruyun diyeceğim.

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 9.evinizde. Uzağınızda olan aileniz, sevdikleriniz, akrabalarınız ile iletişimleriniz olabilir. Bir yolculuk planınız varsa Cuma günü güzel görünüyor. Her şey olması gereken vakitte olur tabii.

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 10.evinizde. Hafta sonu ama iş demektir 10.ev, çalışacak olabilirsiniz. Zaten hafta sonu demek, herkes için tatil demek değil. Benim için de bu böyle 🙂 Yeni haftanın yazılarını yazıyorum Pazar günleri 🙂


14-20 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Kovalar : 

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. 6.evinizde. Yengeç burcu aile demektir, 6.ev ise ihtiyaçlarla ilgili. Aileniz için yapacağınız bir şey olabilir. Annenizi, babanızı bir yere götürebilirsiniz. Örneğin bir sağlık kontrolüne. Sağlık zaten bir 6.ev temasıdır.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda olacak. 7.evinizde. Yakın bağlarınız, çevreniz, ahbaplarınız aracılığıyla yapacağınız şeyler olabilir. Sizi tecrübesiyle yönlendirecek biri olabilir bir konuda.

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 8.evinizde. Para çıkışları var gibi. Perşembe sabahında bir ödeme konusu sorun yaratabilir. Bir para transferi yapmanız gerekebilir. Ay Satürn karşıtlığı ilgilenmeniz, sorumluluk almanız gereken bir konu getirebilir size. Cuma gününün açıları çok güzel. Yapılacaklar işleriniz için kullanın.

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 9.evinizde. Bir geziniz olabilir. Bir keşfiniz olabilir. Bundan sonrasında hayatınızın parçası olacak bir şey, bir yer keşfedebilirsiniz.


Yükselen Balıklar :

Pazartesi günü Ay 13:36’ya kadar yengeç burcunda. 5.evinizde. Çocuklarınız için yapılması, halledilmesi gereken bir şeyler var gibi. Sabah saatlerini önemli işler için önermem. Ay Pluto karşıtlığı var. Günün diğer vakitlerini kullanmanızı önerebilirim göreceli olarak.

Salı ve Çarşamba günü Ay aslan burcunda olacak. 6.evinizde. İş hayatınızı anlatan yerde. Salı sabahında bir Ay Satürn karşıtlığı var. İşinizde, günlük akışta bir pürüz doğabilir. Bir şeyi çözmeniz gerekebilir. Bazı iş günleri de böyle oluyor. O vakitlerde, öyle hallerin içinde gelişiyoruz esasen.

Perşembe, Cuma günü ve Cumartesi 14:53’e kadar Ay başak burcunda. 7.evinizde. Yakınlarınızın yardımı, aracılığı, eşliği ile yapacağınız bir şey olabilir. Bir irtibata, bir görüşmeye vesile olabilir bir ahbabınız. Bir konunuz için kendi çevresinden bir arkadaşı ile tanıştırabilir sizi.

Cumartesi günü 14:53 sonrasında ve Pazar günü Ay terazi burcunda. 8.evinizde. Terazi burcu ilişkileri, 8.ev ise hakkaniyetsiz şeyleri simgeliyor. İlişki içinde alma verme dengesini bozan, sizi karşılıksız bırakan, fazla alan ama vermeyen birisi varsa, çizginizi çekip uzaklaşmanız mümkün. İlişkiler içindeki denge, bu Ay geçişinin ana konusu sizin için.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi bir hafta olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!