Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023

Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023

27 Ağustos Pazar günü 16:20 itibariyle Mars’ın yeni transiti başladı sevgili okuyucularım. Terazi burcuna geçti Mars. 12 Ekim tarihine kadar terazide olacak. Terazi temalarına taşıyacak enerjimizi.

Mars’ın olduğu yer hareket ettiğimiz alandır. Girişimlerimizin olduğu alandır. Efor sarf ettiğimiz alandır.

O burcun konularında yeni şeyler başlar. Planlarımızı hayata geçiririz. Beklettiğimiz konularda aksiyon alırız. Bazen de mecburi olarak harekete geçmemiz, bir şey yapmamız gerekir. O alan bir şekilde hareketlenir.

İşte böyle bir transit. Terazi burcunun temsil ettiği konularda bir canlanma var. Başlayacak yeni şeyler var. Değişimler var.

İlişki kurmak demektir terazi. İrtibata geçmek. Bağlantı kurmak. Bir şeyleri başkaları ile birlikte yapmak. Güçleri birleştirmek. Anlaşmak. El sıkışmak. ‘Biz’ olmak. Birlikte hareket etmek. Böyle bir burç.

Ortaklıklar. İş birlikleri. İmzalı işler. Kontratlar. Sözleşmeler. Taahhütler. Her iki tarafın da karşılıklı olarak kazandığı anlaşmalar.

Hoca öğrenci bağlantıları. Danışman-danışan bağlantıları. Kiracı-ev sahibi bağlantıları.

Bir hizmet aldığımız alanlar.

Birbirimize eşlik ettiğimiz alanlar. Ortak konularımız. Yol arkadaşlarımız.

Hepsi terazi teması.

İşimizde bağlantılar artacaktır Mars’ın teraziye gelişi ile. Yeni anlaşmalar, el sıkışmalar olacaktır. İş birliklerimiz, güçlerimizi birleştireceğimiz ortak çalışmalarımız olacaktır.

Başka neler olabilir ? Bu Mars neleri destekleyen bir Mars ? Neler yapabiliriz ?

Bir alanda bireysel olarak ilerlemek istemiyorsak işimizi kolaylaştırmak için bir eğitmen ile çalışabiliriz. Özel ders alabiliriz. Bir eğitime, bir sınıfa katılabiliriz. Bir konuda danışmanlık alabiliriz.

İşi danışmanlık, eğitmenlik olanlar, işinde bilgisi ile yol gösterenler için hareketli, bereketli bir zaman 🙂 Daha çok insanla bir araya gelmek, güzel çalışmalar yapmak mümkün.

Yakınlarımız, tanıdığımız kişiler, çevremiz aracılığı ile yapacağımız şeyler olabilir. Ahbaplarımız yardımcı olabilir bize. Tanıdık bağlantılara yönlendirebilirler, aracı olabilirler.

İşimizde, sosyal hayatımızda yeni insanlar tanıyabiliriz.

Bir hizmet almak için bir yere kayıt yapabiliriz. Mars sporun burcudur. Bir spor salonuna başlayabiliriz örneğin.

İletişimlerde bir hareketlilik var. Bir araya geliyoruz. Bir şeyleri birlikte yapmaya başlıyoruz. Çok güzel olasılıklar var.

Ama tabii terazide bir Mars’ın bizden istedikleri de var. Ne istiyor Mars ?

Uyumlu olmamızı. Kendimizi düşündüğümüz ölçüde karşımızdaki insanı da, onun iyiliğini, menfaatini de düşünmemizi istiyor.

Adil olmamızı, hakkaniyetli olmamızı, teraziyi doğru kurmamızı, tartacağımızı doğru tartmamızı istiyor.

Paylaşımlarda kazançları adil biçimde bölüşmemizi istiyor.

Bağlarımızın kıymetini bilmemizi, birbirimize eşlik etmemizi, birbirimize yol arkadaşı olmamızı istiyor.

Gereken noktada devreye girmemizi, ihtiyaç vaktinde birbirimizi desteklememizi istiyor.

‘Biz’ olmak. ‘Biz’ olmanın hakkını vermek. Mesele bu 🙂 Böyle bir Mars transiti var elimizde.

Burçlar üzerinden de bakalım Mars’ın terazi dönemine.

Önce  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Mars 7.evinize geliyor.

Burada dış dünyaya açılmak gibi bir değişim görüyorum. 6.ev zamanı daha kendi içinizde geçmiş olabilir. O süreçte kendinizle, kendi içinizde yapmaya çalıştığınız şeyleri şimdi başkaları ile birlikte yapma ihtimaliniz var. Hem başkaları ile doğrudan birlikte, hem de başkalarının imkanlarından yararlanarak ve karşılığını vererek yapabileceğiniz şeyler var.

Çok temel bir örnek vereyim, anlaşılsın : Belki bir süredir sporunuzu evinizde yapıyordunuz, kendi imkanlarınızla yapıyordunuz. Şimdi bir spor salonuna yazılabilirsiniz örneğin. Bir hocayla çalışabilirsiniz, bir spor ortamını kullanabilir, ekipmanlardan yararlanabilirsiniz. Bu arada Mars da sporu temsil eden gezegen. Örnek olarak söyledim ama doğrudan bu da olabilir.

İşinizde bağlantılarınız artabilir. Bunlar kendiliğinden değil, sizin hareket almanızla olabilir. Özellikle kendi içinizde henüz yeterince güçlü olmadığını düşündüğünüz noktalarda iş birlikleri yapmak, başkaları ile ortaklı işler yürütmek, karşılıklı kazanacağınız şekilde güçleri birleştirmek isteyebilirsiniz. Bunlar da olabilir.

Kişisel hayatınızda da insan ilişkileriniz öne çıkıyor. Başkalarının devreye girmesiyle, sizin için aracı ve referans olmasıyla kuracağınız bağlantılar, başlayacağınız şeyler olabilir.

Danışmanlıkları temsil eder ayrıca terazi burcu. İhtiyaç duyduğunuz alanlarda danışmanlıklar alabileceğiniz bir dönem.


Yükselen Boğalar :

Mars 6.evinizde olacak terazide iken.

Bu transitin ana konusu sizin için iş hayatınız ve ilişkiler. İş ortamınızda insan ilişkileriniz. İşinizde müşteri bağlantılarınız. Kimlerle çalıştığınız. İş birliği yaptığınız kişiler. İş birlikleri içindeki konumunuz. Alma verme dengesi. Tarafların çıkarlarının eşit olması. Bu konuları öne çıkaracaktır Mars.

İlişkiler anlamında bir hareketlilik var. Fakat Mars hareketin yanında agresyonu da simgelediği için zaman zaman sorunların da yaşanabileceği bir süreç.

İşinizde karşılıklı olarak kazanmak için güçlerinizi birleştirdiğiniz firmalarla, iş birliği yaptığınız kişilerle olan bağlantılarınızda kazançların, menfaatlerin eşit olması konusu daha çok odağınıza yerleşebilir. Eşit olmayan durumlar varsa, özellikle de bir süredir tahammül gösterdiyseniz bunları artık ifade edebileceğiniz, bazı iş birliklerini bitirebileceğiniz, belki alışverişinizin çerçevesini yeniden konuşacağınız, yeniden belirleyeceğiniz bir zaman.

Kimlerle çalışmaya devam edeceksiniz ? Kimlerle bağınız fayda getirmiyor ? Bu konulara bakacağınız bir dönem.

İş ortamınızda ekip arkadaşlarınızla ilişkileriniz de öne çıkıyor. Mars rekabeti simgeler. Rekabetçi tavırlar içine girmemenizi, bunu hayatınızın hiçbir yerinde yapmamanızı, kendinizi kimseyle kıyaslamamanızı öneririm. En güzel sonuçlar yarışımız kendimizle olunca çıkıyor ortaya. Kendimizle meşgul olalım.

Agresif olasılıklar var ama sadece bunlar değil elbette. İş arkadaşlıklarınızla birbirinizi asiste edeceğiniz, birbirinizin işini kolaylaştıracağınız şeyler de var. Yeni iş bağlantıları da var. İlişkileri özenle, yerine göre de diplomatik biçimde yönetmek gerekiyor sadece.


 Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023


Yükselen İkizler :

Mars 5.evinize yerleşiyor.

Bir spor salonu ihtimali kuvvetli 🙂 Direkt olarak bunu söyleyeyim. Böyle bir başlangıcınız olabilir. Bir spor salonuna kayıt yapabilirsiniz.

Sporla ilgili bir ev burası. Mars da sporun gezegeni. Terazi burcunun kayıt, kontrat, anlaşma gibi temaları var. Ayrıca bir şeyi bireysel olarak değil, başkaları ile, başkalarının kaynakları/olanakları ile yapmayı simgeliyor. Evinizde spor yapıyorsanız, bir salondan/salon ekipmanlarından yararlanmak isteyebilirsiniz. Bir hoca ile çalışmanız da mümkün.

Sanat alanında bir planınız varsa bu başlayabilir. Örneğin enstrüman öğrenmek istiyorsanız, özel ders almaya başlayabilirsiniz. Bir zanaat, bir sanat kursuna başlayabilirsiniz.

İşinizde de hareketli bir dönem olacağa benziyor. Çok insan var bu transitin içinde. En azından diğer zamanlara kıyasla daha çok insan var 🙂 Bağlantılar artıyor.


Yükselen Yengeçler :

Mars 4.evinize geliyor.

Terazi burcu ilişkilerimizi simgeliyor. 4.ev ise yaşam alanımız, yuvamız, evimiz, ailemiz.

Aile içinde Mars sesleri yükseltebilir buradan geçerken. Ev içinde iş bölümleri, aile içinde parasal konular ve eve katkı konuları, evin ortak kullanım alanları ile ilgili anlaşamadığınız noktalar, ev içinde düzenlenmesi ve paylaştırılması gereken şeyler konu olabilir.

Terazi burcu kontratları, anlaşmaları, el sıkışmaları anlatır. Bir ev tutmak istiyorsanız ya da öyle gerekiyorsa bunu bu transit içinde yapabilirsiniz. Kiracı iseniz ev sahibinizle oturup konuşmanız, anlaşarak birlikte yapmanız gereken, masraflarını paylaşmanız gereken şeyler olabilir.


 Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023


Yükselen Aslanlar :

Mars 3.evinize geliyor.

3.evin ana temaları arasında eğitimler ve danışmanlıklar var. Bilgiyle yön bulmak, bilgi satın almak, bilgi sahibi kimselerle iletişim kurmak, uzman görüşüne başvurmak, eğitim almak, danışmanlık almak..Bunlar 3.evle bağlantılı.

Terazi burcunun da çok benzer temaları var. Çünkü zaten 3.ev ikizler burcunun evi. Bir hava elementi burcunun evi. Terazi de hava grubundan bir burç. Ortak konular var.

Eşlik etmek, bize eşlik edenler, rehber kişiler, bilgisiyle yönlendirme yapan kişiler, hocalar, danışmanlar..Terazi burcu tam olarak bunlarla ilgili.

Önemli bir irtibatınız olabilir. Size çok iyi gelecek yeni bir bağlantı doğabilir hayatınızda. Bir konuda çok iyi bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir kursa, bir eğitim programına başlayabilirsiniz.

Bir konunuza çözüm olacak, vesile olacak bir tanıdık bağlantısına ulaşabilirsiniz. Biri sizi bilgisi ve tecrübesiyle yönlendirebilir. Tanıdıkları, çevresi ile yardımcı olabilir.

Yeni yeni iletişimler var. Güzel başlangıçlar için hareketleniyorsunuz.


Yükselen Başaklar :

Mars 2.evinize geliyor.

Para alanı burası. Daha çok kazanabileceğinizi, para akışınızın güçlenebileceğini düşünmek mantıklı. Çünkü Mars’ın olduğu yer hareketleniyor, canlanıyor. Mars olunca ilerlemek daha kolay oluyor, büyümek daha kolay oluyor. Çünkü motivasyonumuz oluyor. O motivasyonla girişimlerimiz oluyor.

Sizin de daha çok kazanmak için yapacağınız şeyler olabilir. Bunların karşılıklarını da alabilirsiniz.

Diğer yandan masrafları da artırır 2.evde bir Mars.

Şu da olabiliyor : Para elinizden sizi kızdırarak çıkabiliyor. Tatsız bir konu, hesapta olmayan bir masraf doğuyor mesela. Bunlar da olası.

Mars ile konunuz paranız, bütçeniz, gelirleriniz, harcama ve masraflarınız.


 Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023


Yükselen Teraziler :

Mars terazi transiti ile 1.evinize geliyor.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Başlangıçlar için destekleyici.

Ancak hırsa ve agresyona kapılmadan ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklar olmaması adına daha dikkatli olun ayrıca. Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor esasen. Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz.

Spora başlamak için çok iyi bir zaman olduğunu da belirteyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın bu adımı. Hayatımıza sporu katmak, çok şeyi değiştiriyor.


Yükselen Akrepler : 

Mars 12.evinizde olacak 12 Ekim tarihine kadar.

12.ev kapanışları anlatan evdir. Yeni döngüyü başlatan 1.ev sürecinin öncesindeki hazırlık ve bekleme evresidir.

Yaşamınız için mümkün olan noktalarda biraz geri çekilmenin, dinlenmenin, ara vermenin, güç toplamanın zamanı bu.

Hatta bir istirahat de olabilir. Ufak tefek rahatsızlıklar, ateşlenmeler, halsizlikler olabilir.

Hastahaneler, tedaviler, rehabilitasyon merkezleri, terapiler 12.ev yönetimindedir. Eğer bedensel ya da ruhsal anlamda uğraştığınız konular varsa, Mars’ın 12.evinizi hareketlendirdiği bu süreçte tedavinize başlayabilirsiniz. Konu doğrudan sizinle ilgili bir şey olabileceği gibi, bir yakınınızla ilgili de olabilir.

Spiritüel alanlarla daha fazla ilgilenebileceğiniz bir dönem ayrıca. Size ruhsal anlamda bir farkındalık, bir derinlik ve idrak kazandıracak, yaşamın içindeki sebep sonuç bağlantılarını okuyabilmenizi sağlayacak yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Yeni bilgiler edinebilirsiniz.


 Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023


Yükselen Yaylar :

Mars 11.evinizde olacak bu transitinde.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlara katılabilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyüyebilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Dijital platformları da simgeler 11.ev.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim. İş ortamında ekip içinde anlaşmazlıklara açık bir zaman.

Agresyon kısmını iyi yönetirseniz, yol alabileceğiniz iyi bir transit.


Yükselen Oğlaklar : 

Mars 10.evinize geliyor.

10.ev = Üstler,  Terazi burcu = İlişkiler, politika, diplomasi

İşinizde üstlerle iletişimlerde diplomasi gerekiyor biraz. Biraz politika, strateji, kontrol gerekiyor. İlişkileri yönetmek bu transitin ana konusu sizin için.

İşinizde yeni yeni projeler, yeni çalışmalar da gündeme gelebilir. Burada bir yoğunluk var. Bir hareketlenme var. Başlangıç demektir Mars. Başlangıçlar var.

İş kurma hazırlığında olanlar için de hareketli ve akışkan bir zaman. Mümkün olan noktalarda ilerleyin.

Bunlar dışında yine 10.ev teması olduğu için ; resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Konular, süreçler hızlanabilir. Bekleme yaratan durumlar geride kalabilir.


 Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023


Yükselen Kovalar : 

Mars 9.evinizde olacak bu süreçte.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz, hareketli bir dönem başlıyor.


Yükselen Balıklar :

Mars 8.evinize geliyor.

8.ev temalarında yeni gelişmelere açık bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz prim, sigorta, tazminat gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir büyük girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Bir yatırım, bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

Parasal alanda yeni başlangıçlar var. Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!