İkizler Burcu Mayıs 2023

İkizler Burcu Mayıs 2023

Herkese merhabalar ! Selamlar sevgili okuyucularım,

Mayıs önemli bir ay ülkemiz için. Aylardır bir seçim hazırlığındayız. Artık vakit geldi.

İnşallah sandıktan en hayırlı sonuç çıksın hepimiz adına. Refah, barış ve uyum içinde yaşadığımız bir ülkemiz olsun. Bereketli, mutlu, huzurlu bir yaşam sürdüğümüz, layık olduğumuz hizmetleri alabildiğimiz bir ülkemiz olsun.

Makro ölçekte gündemimiz seçim.

Peki kişisel hayatlarımızda neler oluyor, neler olabilir ? Aylık yorumlarımda olasılıklarınızı aktarıyorum.

Yükseleni ikizler olanlar için bakacağız şimdi gökyüzüne. Evet, bu yazım yükselen ikizler için. Çünkü öngörüler ev hesabı ile yapılır ve evler yükselenden başlar. Yükselen 1.evdir. Gökyüzünü her zaman yükseleninizle takip edin.

İlk olarak ayın gündemini ekliyorum buraya. Bu bir aylık takvim. İçinde transitlerin özetleri de var.

Link burada, tıklayabilirsiniz ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 12.evinizde.

Burada çok güzel bir topraklanma görüyorum. Bir köklenme görüyorum. İyiye gitme, daha iyi hissetme, iç sesin dengeye gelmesi, içinizdeki huzursuzlukların dinginleşmeye başlaması, hafiflik, şükür hali, memnuniyet hali.. Böyle şeyler söylüyor bu Güneş.

12.ev duygusal alandır sevgili okuyucularım. Zayıf noktalarımızı simgeliyor. İrade gösteremediğimiz, ihtiyaç duyduğumuz, bağımlı hissettiğimiz, eksikliğine tahammül edemediğimiz, ihtiyaç ve muhtaçlık halinde olduğumuz için tolere etmememiz gerektiği halde tolere ettiğimiz şeyleri temsil ediyor. Zayıflıkların zararını, bedelini sembolize ediyor esasen.

Bu Güneş transiti ile ihtiyaçlardan özgürleşmeye başlıyorsunuz. ‘Bu bana uymuyor. Kişisel sınırlarımı aşıyor. Bu şey bana iyi gelmiyor. Bunu artık istemiyorum’ diyorsunuz.

Size iyi hissettirmeyen bağlantıları sonlandırabileceğiniz, size iyi gelmeyen kişi ve ortamlardan uzaklaşabileceğiniz, ayrıca sağlığınıza zararlı alışkanlıklarınızı terk edebileceğiniz, kuvvetli bir Güneş dönemi.

Tamamlayacağınız işler de olabilir. Gözünüzde büyüyen, artık bitirmek, tamamlamak istediğiniz çalışmalar varsa, bunları yapabilirsiniz. Örneğin bir rapor hazırlamak, bir tezi ilerletmek/tamamlamak gibi.

Boğa burcu parayı simgeler. 12.ev ise kayıplarla, kaynakların boşa gitmesiyle ilgilidir. Bu dönemde alışverişlerinizi daha fazla düşünerek yapmanızı tavsiye ederim o yüzden. Hızlı karar almayın derim. Satın almak istediğiniz şeyler için araştırmalarınızı yapın mümkün olduğunca. Mülk anlamında alım satım konuları için de bu dönemi önermem. Bir şeyler değerinin altında çıkabilir elinizden. O yüzden bu 1 aylık boğa döneminin bitmesini beklemeniz faydanıza olacaktır.

21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor Güneş. 1.evinize geliyor.

Her yıl 1 kez yaşarız bu dönemi. Yıl içinde 1 defa Güneş’i 1.evimizde ağırlarız.

Şanslı, destekleyici, diğer zamanlara göre daha parlak, fırsatlara açık zamanlardır Güneş’in 1.ev geçişleri.

Planladığınız, tasarladığınız şeyleri hayata geçirmek için çok güzel bir dönem. Rüzgar istediğiniz yönden eser Güneş burada iken.O yüzden kullanmak lazım.

Kararlılık, cesaret, sorumluluk alma gücü, motivasyon, enerjinin yükselmesi, özgüven..Hepsi bu transitin anlattığı şeyler.

Bu rüzgarla güzel şeyler başlatın kendiniz için. Belki uzun zamandır niyet ettiğiniz, öylece beklettiğiniz şeyler var. İşte artık beklemesin o şeyler. Çünkü kendinizi, nasiplerinizi, nimetlerinizi bekletmiş oluyorsunuz esasen. Yeniliklere açılma zamanındasınız. Hareketlenin.

12.ev vaktinde dinlendiniz, şimdi canlanma zamanı ! 🙂

İşten sosyal yaşama, eğitimden kariyere, kendinizle ilişkinizden paraya, spora, sanata, hobilere kadar pek çok konuda güzel bir tazelenme enerjisi getiriyor Güneş.

Hedeflediğiniz ve yaşamak istediğiniz şeyler için kararlılıkla aksiyon alma vakti !

İletişimlerde şanslı bir zaman. Çevrenizden destekler de alıyorsunuz. Gönlünüzce güzel şeyler olsun.


Merkür 21 Nisan’da retrosuna başladı. Bu retro sürecindeyiz şu an.

Sizin 12.evinizde gerçekleşiyor bu retro. 15 Mayıs’a kadar sürecek.

Merkür retrolarında daha önce görmediklerimizi görüyoruz sevgili okuyucularım. Fark etmediklerimizi fark ediyoruz. ‘Bu böyleymiş meğerse’’ diyoruz.

12.ev ise gizli saklı şeylerle ilgili bir ev. Vaktiyle size söylenmemiş bir şeyler önünüze gelebilir. Haberinizin olmadığı bir şeylerden haberdar olabilirsiniz.

Çok üzücü şeyler gibi düşünmeyin bunları. Bazı konularda uyanışlarınız olabilir. Bunun dışında parasal konularda dikkatli olmanızı önereceğim.

12.ev kayıplarla ilgilidir. Boğa burcu ise para demektir. Önemli alışverişleri retro süresince bekletmek iyi olabilir. Alacağınız şeyleri aceleye getirmeden ürün/marka alternatiflerini araştırmak iyi olabilir. Bilmediğiniz yerlerden alışveriş yapmayın derim ayrıca.

15 Mayıs’ta retro tamamlanıyor. Retro etkileri geride kalmaya başlıyor. Günleriniz, günlük akışlarınız düzelmeye başlıyor. Retroda geçici süreyle ara verdiğiniz şeyler olduysa o şeylere yeniden başlayabilirsiniz. Zihinsel anlamda da dengeye geliyorsunuz.


Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 1.evinizde.

1.ev doğrudan bizimle, kararlarımızla, seçimlerimizle, girişimlerimizle, başlangıçlarımızla ilgili bir alan.

Kendimizle ilişkimiz, kendimize özenimiz bu evle ilgili.

‘Yaşamımı nasıl renklendirebilirim ? Daha iyi, daha keyifli yaşamak, günlerimi daha güzel geçirmek için neler yapabilirim ?’ diyeceğiniz bir dönem. Venüs keyif demektir çünkü. Hayatın güzellikleri demektir.

Bir yandan Merkür retroda olacak Venüs burada iken.

Daha önceden meşgul olduğunuz hobiler, sanatsal çalışmalar varsa onlara dönüş yapabilirsiniz.

Günlük hayatınıza dahil olacak yeni şeyler olabilir. Yeni bir yer keşfedebilirsiniz örneğin. Kendinizle kalacağınız, iyi vakit geçireceğiniz bir yeriniz olabilir.

Kültürel anlamda besleneceğiniz yeni alanlar keşfedebilirsiniz.

Venüs güzellik, şıklık, bakım demektir ayrıca. Kendinize, dış görünüşünüzle daha fazla özeneceğiniz bir zaman. Alışverişleriniz olabilir. Bundan sonra daha iyi giyinmek, saçlarınıza, cildinize daha çok özenmek isteyebilirsiniz. Bakım rutinleri oluşturabilirsiniz kendinize.

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor.

Bu kez para evinize yerleşiyor. Parasal konularda güzel gelişmelere açık bir dönemde olacağınızı söylüyor.

Satın almak istediğiniz şeyler varsa, kendiniz, keyfiniz, konforunuz için, eviniz için, aileniz için güzel şeyler almak istiyorsanız, bu dönemde yapabilirsiniz bunları. Özellikle eviniz ve aileniz dedim. Çünkü ev ve aile, yengeç burcu temasıdır.


Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 2.evinizde.

Bu ev para evidir. Kişisel kazançlarımızı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı, yatırımlarımızı, paraya dair planlarımızı simgeler.

Mars bu alandan geçerken, sizi daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak yönünde hırslandırabilir. Böyle bir enerjidir, daha fazlasını ister Mars.

Neler yapabilirsiniz örneğin bu Marsiyen enerjiyle ? Gelirinizi artıracak yeni şeyler başlatabilirsiniz. Bunun için bir süredir planladığınız şeyler varsa ama hazır hissetmediyseniz, şimdi Mars o ihtiyaç duyduğunuz cesareti ve özgüveni getiriyor size.

Harcamalarınız da artabilir. Yengeç burcu evimizi, ailemizi, aile bireylerimizi, hanemizi, yaşam alanımızı simgeler. Eviniz için ya da aileniz için yapacağınız masraflar da olabilir o yüzden.

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 3.evinize geliyor.

İletişimleriniz çoğalıyor, haberleşmeler hızlanıyor Mars ile. Bir süredir irtibatınızın olmadığı kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla ilgili konular olabilir, bu kişiler 3.ev kişileri olduğundan.

Aslan burcu ise çocukları temsil ediyor. O yüzden çocuklarınızla, yeğenlerinizle de ilgili bir zaman. Yeni yeni şeylere başlayabilirler. Bir spor etkinliği, bir sanat kursu örneğin.

Siz de yapabilirsiniz bunları. Aslan burcu hobi, 3.ev ise eğitim demektir, öğrenmek demektir.

Yeni hobiler edinebileceğiniz, yaşam enerjinizi yükseltecek keyifli başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönem.


Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa burcuna geçiyor !! Büyük iyicil kendisi 🙂

Şansın, bolluğun, bereketin, büyümenin gezegeni.

İyilik, güzellik, doğruluk, erdemler, hakkaniyet, aydınlık taraf, gelişim, pozitif değişimler, farkındalık, dönüşüm, daha iyiye geçiş, fırsat, başarı..Tüm bu kelimeleri seçebilirim Jüpiter için.

12.ev ruhsal yanımızı, ruhsal anlamda gücümüzü, altyapımızı, manevi yanımızı, spiritüel derinliğimizi, kendimize ve hayata dair farkındalığımızı temsil eden bir alan. Buralar gelişiyor Jüpiter ile.

Geçmişi şifalandırıyorsunuz Jüpiter ile. Yeni sayfalar için geçmiş defterleri kapatıyorsunuz. İyileşiyorsunuz. Ruhunuz temizleniyor. Zihniniz sakinleşiyor. Bunları sağlayacak, bunlara araç olacak şeyler getirecektir size Jüpiter.

Bunlar dışında 12.ev geçişi olduğu için uyarılarım da olacak.

Boğa burcu parayı temsil eder. 12.ev ise kanmakla, kandırılmakla ilgili bir ev sevgili okuyucularım.

O yüzden bu dönemde para kayıpları yaşamamak adına çok dikkatli almanızı önereceğim. Sosyal medya ile, telefon aramaları ile ürünler, hizmetler tanıtabilirler. Sahtekarlıklar, dolandırıcılıklar olabilir. Bunlara inanmamanızı, itibar etmemenizi, bilmediğiniz hiçbir yerle alışverişe girmemenizi öneririm.

Kişisel bilgilerinizi, şifrelerinizi, size ait şeylerin evraklarını, belgelerinizi iyi korumanız da faydanıza olur bu dönemde.


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

6.evinizde, Uranüsyen bir tutulma.

Ay tutulması ile bir tamamlanma var. Bir netice, bir sonuç, nihayetine erecek bir şey var. Uranüs ise işi hızlandırıyor, netleştiriyor, biraz da keskinleştiriyor gibi.

Net bitişler olası. Günlük düzenini oluşturan, düzeninizin, rutinlerinizin parçası olan bir konu sonlanabilir. Bir görev tamamlanabilir. Bir şeyi siz bırakabilirsiniz.

İşiniz, çalışma hayatınız, iş ortamınız bu evle ilgili. Görev biriminiz değişebilir. Çalıştığınız firmanın, şirketin yeri değişebilir. Ekip içinde ayrılacak kişiler olabilir.

Memnun olmadığınız, bir süredir ayrılma niyetinde olduğunuz bir işiniz varsa, bu çıkışı yapabilirsiniz. Ama tabii alternatifler oluşturun kendinize. Bu ekonomik koşullarda fazlasıyla stratejik olmamız gerekiyor.

Sağlık bir 6.ev konusu ayrıca. Akrep burcu ise ameliyatlarla ilgili. Bir sağlık sorunundan bir operasyonla, cerrahi bir müdahale ile özgürleşebilirsiniz. Uranüs özgürlük demektir. Konu bu şekilde çözülebilir. Aile ya da yakın çevre içinde de olabilir bu konu, doğrudan size ait olmasa da.

Bir defter kapanıyor. Bir hal, bir durum sonlanıyor bu tutulma ile.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

12.evinizde gerçekleşiyor. Şanslar var yeniay paketinin içinde 🙂 Yeniaya eşlik eden güzel gezegen açıları var. Dolayısıyla iyicil olasılıklar var.

12.ev şifadır, iyileşmektir. Fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorununuz varsa ya da bir yakınınızın böyle bir konusu varsa, bir şifalanma etkisi alacağınızı düşünebiliriz.

Bir şeyler düzeliyor, iyiye gidiyor, çözülüyor gibi. Boğa toprak elementinden bir burçtur. Güçlü bir topraklanma ve köklenme var. Beden ve sağlık, toprak konusudur. Toprak elementiniz güçleniyor, temizleniyor, şifalanıyor.

İç dünyanızda açılımlar var ayrıca. Ferahlık var. Farkındalık var. Ruhsal alanda özgürleşmeler var. 12.ev yeniayı olması itibariyle, spiritüel konularda başlangıçlar da mümkün.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!