21 Ocak 2023 Kova Burcunda Yeniay

21 Ocak 2023 Kova Burcunda Yeniay

Merhabalar sevgili okuyucularım !

21 Ocak Cumartesi günü 23:53’te kova burcunun 1 derecesinde bir yeniay doğuyor.

Her ay bir yeniay yaşıyoruz. Hatta bazen bir aya iki yeniay sığdığı bile oluyor.

Bu ayın yeniayı kova burcunda gerçekleşecek. Güneş ve Ay, kovanın 1 derecesinde bir araya gelecek.

Özel bir yeniay. ‘Herhangi bir yeniay’ diyemeyeceğimiz bir yeniay.

Neden ? Hadi başlayalım detaylara bakmaya.

Her şeyden önce bu yeniayda özel bir kavuşum görüyoruz. Kova yeniayı, Altair sabit yıldızıyla birleşiyor.

Dolayısıyla bu sabit yıldızın sembolize ettiği kavramların, temaların açığa çıkacağını anlıyoruz.

Yeniay başlangıçları temsil eder. Altair’in karakterinde, doğasında bir başlangıç enerjisi görüyoruz.

Öyleyse tanıyalım bu sabit yıldızı.

Altair ‘kartal’ ile sembolize edilir sevgili okuyucularım. Bir kartal sembolüdür.

Her hayvanın taşıdığı anlamlar, simgelediği temalar vardır bir arketip olarak.

Örneğin güvercin barıştır. Yılan dönüşümdür. Kedi şifadır.

Kartal arketipi ise ‘gücü’ simgeler. Güç demektir kartal.

Nasıl bir güç ? Ruhsal bir güç. İnanç. Kendine inancından gelen cesaret.

Gücü açığa çıkarmak. Kendini gerçekleştirmeye cesaret. Gücümüzü elimize aldığımızda gelen özgürlük. Kısıtları aşmak. Özgürleşmek. Açılmak. Kanatlarını açmak. Yükselmek.

Bir önemli özelliği daha var. Sadece kendisi için güçlenmiyor Altair. Gücüyle yapabileceklerini ortaya koyuyor. Yaptıklarıyla ilham oluyor. Başkalarına da önderlik ediyor, yüreklendiriyor. Yükselirken yükseltiyor.

Özel bir sabit yıldız.

Yeniay resminin içinde başka dikkat çeken işaretler de var.

Bu yeniay Pluto ile Jüpiter’in arasında gerçekleşiyor. ”Orta nokta” deriz astrolojide. Pluto ve Jüpiter’in orta noktasında gerçekleşiyor.

Fakat hangi gezegen geride ? Hangisi ileride ?

Yeniay Pluto’nun ötesinde, Jüpiter’in gerisinde meydana geliyor. Pluto’yu bırakıp Jüpiter’e doğru gidiyoruz bu yeniay ile. Plutonik olan hallerden çıkıp Jüpiteryen seçimler yapmaya başlıyoruz. O yüzden ne olacaktır ?

Plutonik zorluklar, bunalımlar, sınavlar, dersler yerine şanslar, açılımlar, büyümeler olacaktır.

Altair kartal sembolü ile özgürleşiyoruz bu yeniayda.

Pluto’dan Jüpiter’e bir geçiş, gerçek gücün açığa çıktığı bir nokta bu yeniay.

Şimdi örneklerle anlatayım. Bu güç ne şekillerde açığa çıkabilir ?

Faydası olmayan bir hali bırakıp kendi iyiliğimize olacak bir hale geçmek.

Ertelemeleri bırakıp hedefler için eyleme geçmek.

Zamanı boşa harcamayı bırakıp aksiyon almak.

Potansiyelleri bekletmek ve örtülü tutmak yerine üretmek, yapabileceklerimizi yapmak.

Tembellik etmek yerine çalışmak, işlemek, üretim halinde olmak.

Çaresiz hissettiğimiz konuları objektif şekilde analiz etmek. Gücümüze inanmak. Kendimize inanmak. Çareleri, çözümleri görmek.

Uzun süredir aynı duygu durumunda kalmamıza neden olmuş, enerjimizi aşağı çekmiş ortamlardan uzaklaşmak.

Verdiğimiz ölçüde değer göremediğimiz ve sahici bağlar kuramadığımız kişilerden uzaklaşmak. Toksik ilişkilerden arınmak.

Konu her şey olabilir. Toksik olan bir şeyi bitirmek.

Arınmak yönünde ilk adım. Değişim yönünde ilk adım. Hareketin başladığı nokta.

Daha temiz, daha güzel, daha iyi olasılıklar için, layık olduğumuz güzel şeylerle buluşmak için içimizdeki gücü açığa çıkararak için değişimi başlatmak. Kanatları açmak 🙂 Artık açmak !

Özel bir yeniay zamanındayız. Hayat bir fırsat sunuyor bize. Verilen fırsata değer verelim. Değerlendirelim.

Şimdi burçlar bazında bakacağız yeniayın olasılıklarına.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

11.evinizde güçlü bir yeniay doğuyor.

Hitap ettiğimiz kalabalıkları simgeler bu ev. Böyle bir işiniz varsa, örneğin eğitmen iseniz, sınıflarınız, eğitim gruplarınız varsa, sosyal medya/içerik üreticiliği gibi faaliyetler içinde iseniz ve göz önünde iseniz çoğalmak, kalabalıklaşmak, daha fazla insana hitap etmek gibi bir anlamı var bu yeniayın sizler için.

Bir büyüme, büyümenin başlangıç noktası diyebiliriz. Tabii eğer fırsatları görür ve değerlendirirseniz. Gereken çabayı gösterirseniz.

Bunun dışında kişisel yaşamınızda bir parçası olduğunuz, düzenli gittiğiniz sosyal ortamlar, arkadaş çevreleri bu evle ilgili.

Buralarda vaktiyle kırıldığınız, gücendiğiniz ama devam ettirdiğiniz şeyler olduysa, şimdi uzaklaşma zamanı olabilir bu sizin için. Bu bağlantıların devamı olacaksa bile artık mesafeler eskisi gibi olmayabilir. Mesafe koyacağınız kişiler olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

10.evinizde, Altair’in başrolde olduğu bir yeniay. Kanatları açma vakti. Nerede açılıyor bu kanatlar ? İş hayatınızda. Kariyer yolunuzda sizi yukarı taşıyacak, gücünüzü artıracak olasılıklar var.

Başarılı bir proje, başarılı toplantılar, sunumlar, önemli bir müşteri bağlantısı. Belki işinizi büyütecek bir çalışma, bir fikir, bir yükseliş, bir başlangıç. Böyle bir yeniay.

10.ev yasal konularla, süregelen resmi işlerle de ilgilidir. Bu yeniayda bir özgürlük var. Güncelde sizi uğraştıran, yormuş olan bir yasal konu varsa, bu konuda da pozitif gelişmeler, açılımlar olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

9.evinizde önemli bir yeniay.

İlgili temalarda özgürlük getirecek yeni başlangıçlar var. Kanatlarınızı açıyorsunuz artık Altair gibi 🙂 Bir kartal gibi 🙂

Yabancı ülkeler, vize, pasaport, oturum hakkı gibi konular, konsolosluklarda yapılacak işlemler, başka şehirler, uzaklar bu evin konusudur.

Bir hareket isteği, bir yer değişikliği planı, hazırlığı varsa, konunuzla ilgili güzel gelişmeler olabilir.

Yurt dışına çıkabilirsiniz. İstediğiniz şehir değişikliğini yapabilirsiniz. Bir yakınınızın konusu da olabilir bu.

Bir seyahat, bir gidiş ya da uzaklardan geliş gibi bir şey var burada. Olacak olan şey, sizi mutlu edecek bir değişim olabilir.

Yüksek öğrenim demektir ayrıca bu ev. Bir akademik başarı ihtimali de güçlü.

Uluslararası ticari faaliyetler alanlar için büyüme imkanları var.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

8.evinizde gerçekleşiyor yeniay.

8.ev biraz buhranlı bir alan. Kaosları, krizleri, maddi manevi bunalımları temsil ediyor. Sorun ve stres yaratan durumları simgeliyor.

Yeniayda ise bir özgürlük, bir ferahlık, zorluğu aşma, güç toplama, yeniden güç kazanma sembolü var. Güncelde sizi zorlayan konular ne ise yapabilecekleriniz için mutlaka ayağa kalkın, toplayın enerjinizi. Fırsat ve çözüm noktalarını fark edin. Alternatiflerinizi düşünün. Değerlendirirseniz iyi şeyler çıkabilir bu yeniaydan.


Aslan ve Yükselen Aslan :

7.evinizde, ilişkileri temsil eden yerde önemli bir yeniay.

Kartal arketipi bu yeniayın sembolü. Bir güç kazanma ve açılma, özgürleşme hali var. İlişkiler içinde Plutonik şeyleri terk edip Jüpiteryen tarafa ilerlemek şeklinde anlattım yaşayabileceğimiz değişimi.

Toksik bir ilişkiyi bitirme, psikolojik olarak zorlayan bir sözleşmeyi fesh etme, bir kontratı bitirme, bir iş birliğini sonlandırma. Böyle ihtimaller var.

Bununla birlikte güçlü yeni bağlantılar da doğabilir. Bir ilişki başlayabilir. İşinizde büyüme getirecek bir el sıkışma, bir iş birliği olabilir.

Hayatınızın bir yerinde biriyle birlikte ilerlemeye karar vermek gibi bir değişim var bu yeniayda.

Bir hoca, bir eğitim, bir danışmanlık, bir uzman kişiyle yol almak. Muhasebecilik/mali müşavirlik, hukuksal işler gibi konularda bir yetkili kişiden hizmete almaya başlamak. Hepsi olabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

6.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

Plutonik olan bir durumdan Jüpiteryen bir hale geçiş için yapmanız gerekenleri gösterebilir size bu yeniay 6.ev temalarında.

İşinizde, çalışmalarınızda, ürettiklerinizde, verimliliğinizde, enerjiniz, bedensel sağlığınız, günlük düzeniniz gibi konularda düzene girmesi, temizlenmesi, dengeye gelmesi gereken yerleri gösterebilir.

Zararlı alışkanlıkları bırakmak. Dağıldığınızı ve odağınızı kaybettiğinizi düşündüğünüz noktalarda disipline girmek. Yaşamınıza çekidüzen vermek. Lazım gelen noktalarda temizlikler ve düzenlemeler yapmak.

İşlerinizde verimliliğinizi artırmak. Sunduğunuz hizmetleri çeşitlendirmek. Sağlığınızla ilgilenmek. Bedeninize, iyilik halinize daha çok özenmek. Böyle bir yeniay sizin için.


Terazi ve Yükselen Terazi :

5.evinizde doğuyor bu güzel yeniay. İşinizde çocuklarla ilgili bir alanda iseniz, güzel bir yeni gelişme, özgürlük getirecek bir değişim olabilir. Yeni bir uygulama, yeni bir düzen, iyi bir fikir, bir güncelleme, başarılı bir iş. Hepsi olasılıklar arasında.

Bunun dışında kendi çocuklarınızın hayatında pozitif gelişmeler olabilir. Çaba sarf ettikleri bir konu güzelce gerçekleşebilir.

Sanat ve spor temaları 5.evin konusudur. Bu temalar da hareketleniyor. Sanatta ya da sporda başlangıçlarınız olabilir. Yeni bir şeyin içine girmek, kendinize yeni bir alan yaratmak isteyebilirsiniz. Bu yönde faaliyetleriniz varsa bir başarı, takdir toplayacak güzel bir çalışma, bir performans ihtimaller arasında.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

4.evinizde bir yeniay.

4.evin temsil ettiği konularda yeni şeyler olabilir. Sorunlu durumları sonlandırmak için harekete geçmek. ‘’Bu artık böyle devam edemez, bir şey yapmalıyım’’ demek. Değişim yaratacak bir adım atmak. Böyle olasılıklar var burada.

Ev, yaşam düzeni, evi paylaştığınız kişiler, ev halkı, oturduğunuz yer, ev sahibi-kiracı bağlantıları, ev içi/aile içi konular bu evle ilgili.

Yaşadığınız yerden ayrılmak, başka bir eve taşınmak, yeni bir düzen kurmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Aile içi konularda huzurunuz, iyiliğiniz için mesafe alacağınız, uzaklaşacağınız durumlar olabilir. Aileniz için, eviniz için yapacağınız şeyler de olabilir.

Aile köklerimiz, doğup büyüdüğümüz yerler, memleketimiz demektir 4.ev. Memleketinize gidebilirsiniz. Kendinize orada bir yaşam hazırladıysanız, artık bu yer değişikliğini yapabilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay :

3.evinizde bir yeniay doğuyor.

Önemli bir yeniay. Bir yeniden doğuş gibi gücü toplama, silkelenme, kendine gelme, hareketi başlatma noktası.

Bir eğitmen, öğretici, danışman konumunda iseniz, bilgi ile yönlendirme yaptığınız bir işiniz varsa, bu iş çerçevesinde sizi başarıya götürecek önemli başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile.

Doğru bir güzergah belirlemek ve ilk adımı atmak gibi bir olasılık var.

Yeni üretimler, yeni içerikler, yeni eğitim programları oluşturabilirsiniz. Yeni yeni sunumlarınız, hizmetleriniz olabilir.

Eğitim almak yönünde bir başlangıcınız da olabilir.

Muhitiniz, mahalleniz, yakın semtler içinde bir topluluğa katılmak, bir sosyal ortama girmek gibi bir olasılık da var. Bu özellikle eğitim amaçlı olabilir. Bir kurs gibi örneğin.

Kardeşleriniz, akrabalarınız, yakınlarınız da bu evin konusu.

Kardeşlerinizin hayatında pozitif bir değişim olabilir. Bir ilerleme, bir yükseliş, zorlu bir durumdan kurtuluş, çözüm, güç, planlanan bir şeyin gerçekleşmesi..Güzel ihtimaller var.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

2.evinizde önemli bir yeniay.

Toprak elementinin evlerinden birisidir burası. Toprak, düzen demektir. Dünyevi konfor demektir. Maddesel imkanlar demektir.

İş, para, kazanç, maddi konular bu evle ilgilidir. Yeniay kendinize yeni bir gelir kapısı açabileceğinizi, var olanların güçlenmesini sağlayacak değişimler yapabileceğinizi söylüyor. Özellikle kalabalıklara hitap edilen işlerde, sosyal medya alanında, dijital platformlarda aktif olanlar için yeni yaratıcı fikirler, yeni girişimler var sanırım.

Büyümek, kalabalıklaşmak ve maddesel olarak da daha fazlasına varmak gibi bir olasılık var. Bunun başlangıç noktası olabilir bu yeniay.

Aklınıza gelen fikirlerin üzerinde çalışın ve bir yol oluşturun derim kendinize.


Kova ve Yükselen Kova : 

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada.

Bu yeniay sizin için önemli. Çünkü 1.evinizde gerçekleşecek.

Hayatınızı ya da hayat resminiz içinde herhangi bir durumu, önemli bir konuyu iyileştirmek, düzeltmek, daha güçlü hale getirmek için mutlaka değerlendirin bu yeniayı.

Beklemeyin, ertelemeyin, geri durmayın.

Çözüm ve fayda yaratacak fikirlerinizi hayata geçirin.

Güzel şeyler kendiliğinden ve durup dururken olmuyor. Çabalarımızın, emeklerimizin karşılığı olarak geliyor hayatın hediyeleri.

İşinizi, sosyal hayatınızı, kendinizle olan ilişkinizi, yaşam alanınızı, evinizi, keyif alanlarınızı yeniden düzenleyebileceğiniz, kendiniz için yeni bir dönem başlatabileceğiniz, enerjisi taptaze, şanslı bir zamandasınız.

Bu yeniayın başrolü olan Altair (sabit yıldızı) bir kartal ve o kartal sizin omuzlarınızda 🙂 !


Balık ve Yükselen Balık :

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada.

12.evinizde gerçekleşiyor.

Tedavi gerektiren bir konunuz varsa, muayene/tahlil işlerinizi yapabilirsiniz. Sizin ya da bir yakınınızın, fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorunu varsa, şifa getirecek şeyler olabilir. İyi hekimler çıkabilir karşınıza. Konu düşündüğünüzden daha küçük olabilir. Çözüm beklediğinizden daha kolay gelebilir.

İç dünyanızda sizi uğraştıran, ruh halinizi ve yaşam enerjinizi aşağı çeken, psikolojik sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen konular varsa, bunların yarattığı duygulardan özgürleşmenizi sağlayacak, şifa araçları çıkabilir karşınıza. Özellikle spiritüel alanları kastediyorum.

Yogaya başlamak için çok iyi bir yeniay. 12.evden etki aldığınız için ruhsal derinliği konularda güzel başlangıçlara açıksınız. Bu başlangıçlar size gücünüzü yaratmanız için yardım edecek.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!