Oğlak Burcu Ekim 2023

Oğlak Burcu Ekim 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Sonbahar gösterdi artık yüzünü. Doğada turuncular, kahveler içindeyiz. Ocakta balkabağı çorbaları 🙂 Yağmurlar, yağışlar..E ufaktan kışlıklar, ekoseler 🙂 Döngünün içinde yeni bir mevsimdeyiz artık. Çok da güzel bir zamandayız. Bence sonbahar kadar güzel çok az şey var.

Ömrünü doldurmuş yaprakları dökme zamanı. Daha güzel yeşillenmek, daha çok yapraklanmak için vadesini tamamlamış olanları artık bırakma zamanı. Hafiflik, ferahlık getirsin sonbahar bize.

Bu ay bir tutulma ayı. Zaten kadersel değişimler var. Yaşamımızda hizmetini tamamlamış olan şeyler gidecek. Yerlerine yeni şeyler gelecek.

Terazi burcunda bir Güneş tutulması, boğa burcunda bir Ay tutulması var. Detaylıca bakacağız. Ayın transitlerini de inceleyeceğiz tabii.

Önce hatırlatmam geliyor : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni oğlak olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz oğlak ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 10.evinizde.

İşinizde önemli bir dönem. Hayatınızda iş ve kariyer konuları ile ilgili önemli bir dönem. 10.ev bulunduğumuz noktayı, nasıl bir konumda olduğumuzu, nerede olmak istediğimizi, hedeflerimizi temsil ediyor.

Güneş buradan geçerken hedeflerimizin ne kadarına vardığımızı gözden geçiriyoruz. Odağımız yapmak, başarmak, elde etmek istediklerimizde oluyor. Böyle bir transit genel olarak.

İnsanın elbette hedefleri olmalı. Hedefleri doğrultusunda adımları olmalı. İyi şeyler yapmalı kendisi için.

Ama istediğiniz şeyleri, hedeflediğiniz şeyleri ne için istediğinize bakın mutlaka. Sadece kendiniz için mi ? Başkalarının algısında iyi bir yerde olmak için mi ? Eğer öyleyse başkalarının düşünceleri neden önemli ? Güç isteği mi ? Ünvan isteği mi ?

Kaliteli bir yaşam, potansiyellerimizi ortaya çıkardığımız, kendimizi gerçekleştirdiğimiz iyi bir yaşam çok güzel bir hedef. Başkalarının düşüncelerinin ise bir önemi yok. Bunu fark etmek belki de transitin size hediyesi.

Başka şeyler de var olasılıklar içinde.

Terazi burcu ilişkileri, ilişkileri yönetmeyi simgeliyor. 10.ev ise otorite kavramı ile ilgili.

Bu transit işinizde yöneticilerle/amirlerle/patronlarla/üstlerle ilişkileri yönetmenin, sınırların, alma verme dengesinin önemini, aldığınızdan fazlasını vermemek gerektiğini gösterebilir size.

Talimatlar, talepler, beklentiler fazla olabilir, bunlar sizi biraz kızdırabilir. Dengeye dikkat.

Yaşamınızın herhangi bir yerinde belki evlilik, sevgililik içinde, belki bir arkadaşlık, ahbaplık içinde birine otorite tavrıyla davranıyor musunuz ? Bu konuyu da gözden geçirmenizi öneririm.

Bir yerde fazla alıyorsak, başka bir yerde fazla veren taraf biz olabiliyoruz çünkü. Almamamız gerekenleri almamak, vermememiz gerekenleri vermemek. Denge için bu gerekiyor.

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 11.evinize geliyor.

Bu ev dostluklarımızı, arkadaşlarımızı, iletişim ağımızı, sosyal yaşamımızı, insan ilişkilerimizi simgeliyor. Ekip çalışmalarını, grupları, kalabalıkları simgeliyor.

Arkadaşlarınızla daha sık görüşebileceğiniz, birlikte yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirebileceğiniz bir dönem. Programlar var. Organize edeceğiniz şeyler var.

Akrep burcu parasal konularla, borç/alacak/verecek gibi konularla ilgili. Bir arkadaşınıza borç verebilirsiniz ya da siz borç alabilirsiniz. Yakın çevre içinde para alışverişleri de var gibi.

Bunlar dışında bazı ahbaplıklarda içinize sinmeyen şeyler biriktiyse, artık uzaklaşma vaktinin geldiğini söylüyor Güneş burada. Hakkaniyetli, eşit, adil, samimi, içten, iyi niyetli olmadığını düşündüğünüz davranışlar gözlemlediniz belki çokça. Belki birileri ile paylaşımlar çok oldu ama bağ kurduğunuzu hissedemiyorsunuz. Buralardan gitme vakti.


Oğlak Burcu Ekim 2023


MERKÜR

Merkür 5 Ekim tarihine kadar başak burcunda. 9.evinizde.

Uzun zamandır burada, başakta, 9.evinizde Merkür.

İşinizde yurt dışı bağlantılı faaliyetler, ithalat gibi, ihracat gibi ticari işler, uzaklardan buraya, belki buradan uzaklara transfer konuları, taşımacılık, lojistik konuları olmuş, bu konularda uğraştırmış olabilir sizi.

Belki bir şeyler bir yerine iki kerede, üç kerede oldu. Ama bu deneyimler içinde tecrübe kazandınız. Eksikleri tamamlamanız için, konular içinde hakimiyet kazanmanız içindi olanlar.

Eğitim bir başka 9.ev konusu. Merkür burada iken akademik hayatınızda ilişkileri, iletişimleri yönetmekte zorlanmış olabilirsiniz. Ama kiminle ne ölçüde topraklanacaksınız, ne ölçüde bağ kuracaksınız, belki bağ kurmamalısınız, bunları da gösterdi Merkür.

Artık bu transit bitiyor.

5 Ekim günü 03:09’da terazi burcuna geçiyor Merkür. 10.evinize geliyor.

İş hayatınız ve iş birlikleriniz. Bu transite bir başlık atmak istesem bu kelimeleri seçerim.

10.ev çalışma hayatınızı simgeliyor. Terazi burcu ise ilişkileri. Bağlantı kurmayı. İş birliği yapmayı. Bir araya gelmeyi, birlikte yol almayı.

İşinizde yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Örneğin yeni tedarikçiler ile. Örneğin yeni satış noktaları ile. Karlı, kazançlı, fayda getirecek güzel iş birlikleri doğabilir.

Terazi burcu hukuksal konularla ilgili ayrıca. 10.ev ise resmi işlemleri, başvuruları simgeliyor. Bir konuda hakkınızı yasal yoldan aramak istiyorsanız hukuki sürecinizi başlatabilirsiniz. Böyle bir sürecin içinde iseniz yeni gelişmeler olabilir.

22 Ekim’de bu transit de sonlanıyor, 09:48’de akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Akrepte iken 11.evinizde olacak.

Merkür’ün geldiği yerde dialoglar artar. Toplantılar olur. Görüşülür, konuşulur, plan yapılır, seçim yapılır, karar verilir. Bilgi akışları, bildirimler olur. Haberleşmeler olur.

İşinizde ekip içinde, sosyal hayatınızda arkadaş gruplarınız içinde, takımlar, grup çalışmaları içinde böyle bir hareketlilik var.

Bir eğitim, bir sınıf, bir öğrencilik hali getirebilir ayrıca bu Merkür size.

Yeni bir ortama girebilir, bir çalışmaya, bir etkinliğe katılabilirsiniz.  Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.


Oğlak Burcu Ekim 2023


VENÜS

Venüs 9 Ekim gününe kadar aslan burcunda. 8.evinizde.

Bir 8.ev transitiydi, öyle çok da kolay değildi. Parasal konularda çalıştı. Gelir gider dengesini kurmak, bütçenizi doğru planlamak, alışverişleri dengelemek, israf yapmamak gibi konularda,  parayla ilişkinizde güncellemiş olabilir sizi.

Transitin kalan kısmında neler olabilir ?

Ödemelerinizi yapabilirsiniz. Borçlarınızı küçültmeye odaklanabilirsiniz. Birikim hesabı açabilirsiniz. Maddi anlamda güvence olacak bir şey başlatabilirsiniz. Bir sigorta yaptırabilirsiniz. Maddi tarafta güven yaratma ihtiyacı var. Odağınız bu konularda.

9 Ekim 04:10 itibariyle başak burcuna geçiyor Venüs. 9.evinizde olacak.

Bir seyahat planınız varsa, belki başka bir şehre, belki başka bir ülkeye bir yolculuk planınız varsa, bu Venüs döneminde gerçekleşebilir bu seyahat.

Uzaklaşma isteği getirir 9.ev geçişleri. Ama bu uzaklaşma halini, ‘kaleden açılmak’ anlamında söylüyorum 🙂 Biraz uzaklaşmak. Olduğunuz yerin ötesini görmek, keşfetmek, yeni şeyler deneyimlemek..Böyle isteklerimiz olur 9.evden geçen bir Venüs ile.

Bulunduğunuz şehirde gezmek, keşfetmek, tarihi dokusunu yaşamak, kültürel anlamda beslenmek istediğiniz semtler, yapılar, mekanlar varsa kendinize buralardan da güzel bir liste yapabilirsiniz. Bir keşif hevesiniz var.

Ayrıca sanatsal, kültürel anlamda vizyonunuzu besleyecek kaynaklar keşfedebilirsiniz. Ufkunuzu büyütecek yeni bir şeylerin kapısından içeri giriyorsunuz.

Eğitim hayatı olanlar, akademik konuları olanlar, akademisyenler için güzel bir dönem. Şanslarınız var. Çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz. Sunabilirsiniz. Jürilerden güzel kabuller gelebilir. Bir makaleniz yayınlanabilir.


Oğlak Burcu Ekim 2023


MARS

Mars 12 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 10.evinizde.

Küçük bir kısmı kaldı artık bu transitin.

10.ev = Üstler,  Terazi burcu = İlişkiler, politika, diplomasi

İşinizde üstlerle iletişimlerde diplomasi gerekiyor biraz. Biraz politika, strateji, kontrol gerekiyor. İlişkileri yönetmek bu transitin ana konusuydu sizin için. Buralarda yönetmeniz gereken durumlar olmuş olabilir.

İşinizde yeni yeni projeler, yeni çalışmalar da gündeme gelebilir. Burada bir yoğunluk var. Bir hareketlenme var. Başlangıç demektir Mars. Önemli atılımlar yapmış olabilirsiniz.

İş kurma hazırlığında olanlar için de hareketli ve akışkan bir zaman. Mümkün olan noktalarda ilerleyin.

Bunlar dışında yine 10.ev teması olduğu için ; resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Konular, süreçler hızlanabilir. Bekleme yaratan durumlar geride kalabilir.

12 Ekim’de akrep transitine başlıyor Mars. 11.evinize geliyor.

Yeni bir enerji. Bir canlanma etkisi bu. Özellikle 10.evin görevlerinin, işlerinin, raporlarının, sunumlarının ardından arkadaş gruplarının içinde, keyifli, eğlenceli ortamlarda bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Bunu yapacak fırsatlarınız olabilir.

Dostlarınızla birlikte gideceğiniz yerler, birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Kişisel hedefleriniz doğrultusunda neleri başlatmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Rota belirlemek gibi bir şey var burada. Mars ile enerjiniz var. Motivasyonunuz var. Yapmak istedikleriniz var. Sırayla adımlarınızı atıyorsunuz.


Oğlak Burcu Ekim 2023


Ekim 2023 Ay Döngüleri :

14 Ekim : Terazi Burcunda Güneş Tutulması : Ay 21° Terazi, Güneş 21° Terazi

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. Merkür ile kavuşumu, Kiron’dan karşıt açısı var bu tutulmanın. 10.evinizde gerçekleşecek.

10.ev iş hayatınızı simgeleyen alan. Terazi burcu ise bağlantıları, imzaları, sözleşmeleri temsil ediyor.

Tutulma içindeki Merkür yeni kararlar anlamına geliyor. Kiron incindiğiniz yerleri iyileştirmek için yapacağınız şeyler olduğunu söylüyor.

İşinizde sorunlar yaşıyorsanız, ayrılma niyetiniz varsa bu kopuşu getirebilir bu tutulma size. Sizin seçiminizle ya da başka bir vesileyle, bir şekilde olabilir bu.

Ayrılmak yerine sorunlu noktaları düzelterek devam etmek istiyorsanız bu doğrultuda yapmanız gerekenler olabilir.

Üstlerle ilişkiler konunuz gibi. Birilerinin üstten, kibirli ve otorite tavırları sizi rahatsız ediyor olabilir. Tabii stratejik olmak gerekiyor. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Kendi iyiliğimiz için, işimiz, kariyerimiz, kazancımız için bir şeyleri sürdürmek gerekebiliyor.

Ekonomik anlamda tüm ülke zorlanıyor. Yeni bir iş olasılığı doğmayabilir. Hemen olmayabilir. O yüzden iyi düşünmeden köprüleri atmayın diyeceğim.

Bunlar dışında ;

Hukuksal süreçleri olanlar için bir hareketlilik var. Konu ilerleyebilir. Karara bağlanabilir.

Bir konuda hakkınızı hukuki yollardan aramayı seçebilirsiniz, böyle bir süreç şimdi başlayacak olabilir.

Evlilik ve ilişki ilişkiler terazinin konusudur. Buradan bir onarım ihtiyacı da olabilir. Kiron şifanın yolunu açmak istiyor. Siz de size iyi gelecek olanı belirlemeye çalışın. Tamam mı, devam mı gibi bir nokta bu.

Yeni bağlantılar da getirir size bu tutulma. İşinizde de getirir, sosyal hayatınızda da getirir. Bir hoca, birlikte yol alacağınız bir eğitmen ya da bir terapist de ihtimaller arasında.

28 Ekim : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 5° Boğa, Güneş 5° Akrep

5.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Güçlü bir dolunaydır Ay tutulmaları.

Sanat, spor, hobilerimiz, meşguliyetlerimiz, ilgi alanlarımız, keyif alanlarımız, keyif aldığımız için yaptığımız şeyler var 5.evde.

Bir hobinizi daha profesyonel bir çerçeveye taşımak isteyebilirsiniz. Eğitimini almaya başlayabilirsiniz. Yeni bir yola girmek gibi bir hal bu. Bir şeyin yolunu yürümek istiyorsunuz belki.

Sanatsal alanda yaptığınız, hazırladığınız işler varsa bunları tamamlayabilir, tanıtabilir, görünür alana çıkarabilirsiniz.

Bir hobinizden para kazanmak istiyorsanız artık hazır olduğunuzu, bu adımı atmak istediğinizi fark edebilirsiniz. Bunun kararı netleşebilir.

Bir boğa tutulması bu. 5.ev hobileri, boğa burcu ise para kazanmayı temsil ettiği için böyle bir olasılık da var.

Bir hobiniz için yapacağınız bir alışverişiniz de olabilir.

5.ev çocuklarla da ilgilidir. Onların düzeni, konforu için satın alacağınız şeyler olabilir.

Bu ev aslanın evi zodyakta. Aslanda ise heyecan arzusu var. Risk ve adrenalin arzusu var. Spekülatif yatırım alanları (borsa gibi) aslan burcunun konusu.

Boğa burcu ise maddi  anlamda sahip olduklarımızı simgeliyor. Güvenli olmayan bir zeminde yapılacak bir parasal hareket, sahip olduklarınızı kaybettirebilir size. Bunu önermem. Özellikle de böyle bir tutulma etkisi altında kesinlikle önermem.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), çocuk haritası analizi, rektifikasyon (doğum saatini bilmeyenler için haritanın oluştuulması) gibi seçenekler var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güncel transitleri de ekleyeceğim buraya ↓

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023

Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!