Terazi Burcu Şubat 2023

Terazi Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen terazi okuyucularım !

Aylık yorumlarımla geldim. Ayın transitlerini ve yeniay/dolunay döngülerini inceleyeceğiz birlikte.

Eğer yükseleniniz terazi ise yararlanabilirsiniz bu öngörülerden. Çünkü ev hesabı yükselenimizden başlar. Yükselenimiz 1.evimizdir.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle ↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda.

5.evinizde bir Güneş transiti bu.

Hobilerinizde yapacağınız, deneyeceğiniz yeni şeyler olabilir. İlgi alanlarınızda ilerlemek isteyebilirsiniz, eğitim almak isteyebilirsiniz. Kurslara, eğitimlere, grup çalışmalarına katılabilirsiniz.

Spor ve sanat alanlarında yeni başlangıçlarınız olabilir.

Yakın çevre içinde bir bebek doğabilir. Bir hamilelik konusu olabilir.

Çocuk sahibi olanlar için onlarla ilgili konular da öne çıkıyor. Çocuklarınızın güzel başlangıçları olabilir. Yaşamları için faydalı olacak yeni şeylere adım atabilirler.

Bir iş, bir eğitim, bir sportif faaliyet, bir kurs, güzel bir karar, hayatlarını düzene koyacak değişimler..Bu tür pozitif şeyler kastediyorum.

19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor Güneş. 6.evinize geliyor.

Güneş ile birlikte çalışma hayatınız, iş ortamınızla ve düzeninizle ilgili konular, iş arkadaşlarıyla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkıyor. Muhtemelen yapmanız gerekenler artar.

Bol bol temizlikler yapabileceğiniz bir zaman ayrıca. 6.ev başak burcunun evidir. Temizlik, hijyen ve düzen ile ilgilidir. Evinizde, işinizde, ofisinizde enerjinizi aşağı çeken, kalabalık yaratan, gereksiz şeylerden, fazlalıklardan arınabilirsiniz. Zaten balık burcu da bırakmakla ilgili bir burç ve bu bir balık transiti.


Merkür 11 Şubat’a kadar oğlak burcunda.

4.evinizde, ileri hareketinde bir Merkür. Ocak ayında oğlakta, tam burada bir retro yaşadık. Sizler 4.ev temaları üzerinden, evinizle ve ailenizle ilgili konularda zorlanmış olabilirsiniz. Aile içinde bir şeylerin sorumluluğunu üstlenmiş olabilirsiniz.

Ev düzeniniz için yapmanız gereken şeylerle meşgul olmuş olabilirsiniz. Artık işler daha yolunda. Konular tamamlanıyor. Şeklini alıyor.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

5.ev hobileri anlatır. Kova burcu ise kursları, grup çalışmalarını, grup eğitimlerini simgeleyen bir burç.

Yeni bir hobi edinebilir, yeni bir eğitime dahil olabilirsiniz. Bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz.

Çocuklar yine bir 5.ev temasıdır. Çocuklarınız yeni kurslara katılabilirler. Sosyal etkinlikler içinde yer alabilirler.

Kutlamalarınız olabilir ayrıca yakın çevreniz içinde. Hamilelik haberleri de alabilirsiniz.

Eğlenceli, renkli, iletişim trafiği yüksek, sosyal bir dönem 🙂

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda. 6.evinizde.

Balık burcu istirahatlerle ilgilidir. Mola vermek ile, ara vermek ile ilgilidir. 6.ev ise günlük düzenimizi, günlük koşturmalarımızı, rutinlerimizi, sorumluluklarımızı, çalışma hayatımızı, günlük/düzenli olarak yaptığımız ve yapmamız gereken şeyleri temsil ediyor.

Venüs buradan geçerken bir istirahat getirebilir size birkaç gün.

Günlük işlerinize, rutinlerinize ara verebilirsiniz.  Bir soğuk algınlığı belki. Bir grip belki.

Öyle gerektiği için değil, ”kendi isteğinizle de” bazı şeylere ara vermek, soluklanmak, bir mola verip enerjinizi toparlamak isteyebilirsiniz.

Kendinize vakit ayırma zamanı diyebilirim. Bir içe dönüş, ihtiyaçlarınızla meşgul olma, kendinizi iyi etme vakti.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 7.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Evliliğiniz, ilişkiniz, iş ortaklıklarınız, yakın bağlarınız, sevdiklerinizle paylaşımlarınız açısından güzel bir zaman. İlişkiler içinde keyifli bir dönem.

Bunlar dışında 7.ev, bizi herhangi bir alanda yönlendiren, rehberlik veren kişileri, hocaları ve danışmanları anlatır. Bu konularda da Venüs desteğiniz var.

Hayatınızda böyle kişiler varsa, onlardan yana şanslı hissedeceğiniz bir zaman.

Bir alanda bir hocayla yol almak istiyorsanız, bu yönde yeni bir bağlantı doğabilir. Size fayda getirecek bir danışmanlık alabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars bu ay boyunca da ikizler burcunda. Retro sonrası artık elimiz daha güçlü Marsiyen konularda. Siz Mars desteğini 9.ev konuları üzerinden alıyorsunuz. Girişimlerin sonuç verebileceği, konulara istediğiniz şekli verebileceğiniz, işleri hızlandırabileceğiniz bir zaman.

Nedir 9.evin konuları ?

Akademik konular, tez, makale çalışmaları, akademik projeler, teslim edilecek işler.

Yeni eğitimler. Özellikle felsefi, ruhsal derinliği olan, ‘ilim’ diyebileceğimiz alanlarda eğitimler.

Yer değişiklikleri. Başka bir şehir ya da ülke ile ilgili konular. Vize, pasaport almak, oturum hakkı almak, çalışma izni almak gibi konular.

Taşınmalar, yeni bir yerde kurulacak bir düzen. Seyahatler, geziler. Uluslararası boyutu olan ticari işler. İthalat, ihracat faaliyetleri. Gümrük konuları, yönetmelikler, faaliyetleri yönetmeliklere uygun hale getirmek gibi konular.

Mars ile bu alanlarda bir hareketlilik var.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

11.evinizde, Uranüs vurgusuyla gerçekleşecek bir dolunay. Olasılıklara Uranüs şekil veriyor bu dolunayda.

Güneş’e ve Ay’a olan uyumsuz açıları, dolunayın bitiş sembolü ile birleşince bir kopuş, bir sonlanma, bir şeyi bırakmak gibi ihtimalleri akla getiriyor.

11.ev arkadaşlarımızı, sosyal ortamlarımızı temsil eder. Bir arkadaşlığı noktalamak, size iyi gelmek bir iletişimi sonlandırmak isteyebilirsiniz. Bir uzaklaşma, bir soğuma gibi bir duygu var burada.

11.ev belediyelerin ücretsiz hizmetlerini simgeler. Toplum yararına olan, halka açık, ücretsiz hizmetler bu evle ilgili. Aslan burcu ise sanat ve spor temalarını temsil ediyor.

Böyle bir kurs ortamı, sanat ya da spor eğitimi aldığınız bir sosyal ortam, bir etkinlik alanı varsa yaşamınızda, buraya gitmeyi bırakabilirsiniz. O ortamdan ve oradaki kişilerden uzaklaşmak, o bağlantıları yaşamınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz.

Bir bitiş olmasa bile artık eski bakış açılarınızda olmayabilirsiniz. Oradan tanıdığınız kişilere eski mesafenizde olmayabilirsiniz.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

6.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

6.ev temalarında yeni şeyler olabilir. Konulara çözüm gelebilir. Başlangıçlar olabilir.

Nedir 6.evin konuları ? İş, çalışma hayatı, günlük düzen, günlük sorumluluklar, hizmet alanları, hizmet ettiğimiz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, ayrıca sağlık, sağlığa dair konular.

İş aramakta iseniz çevrenizin desteği, yardımı olabilir. Balık yardımlaşmayı, başkalarından gelebilecek güzel şeyleri, destekleri simgeler. İş fırsatları yakalayabilirsiniz.

İşinizde, iş ortamınızda, görev paylaşımlarınızda, iş arkadaşlarınızla ilgili konularda sizi rahatlatacak olumlu değişimler olabilir.

Balık burcu zodyağın son burcudur. Kapanış enerjisidir. Bırakma enerjisidir. Gereksiz olandan arınmak, fazlalıklardan özgürleşmek, iyiliğimize hizmet etmeyen şeyleri bırakmak, ruhsal olarak yenilenmek tam da balık enerjisinin anlattığı şeyler.

O yüzden bu yeniay sizin için bir arınma esasen.

Günlük yaşamınızda, yaşam kalitenizle ilgili konularda, bedensel sağlığınızla ilgili konularda rutinlerinizde güzel yeniliklere gidebilirsiniz. Daha huzurlu, daha sağlıklı, daha verimli, daha güzel bir yaşam sürmek için başlatacağınız yeni şeyler olabilir.


Güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!