Başak Burcu Mayıs 2023

Başak Burcu Mayıs 2023

Herkese merhabalar !

Yeni bir ayın daha kapısındayız. Ülkemiz için önemli bir vakit. Bir seçim zamanındayız.

14 Mayıs’ta hepimiz için güzel bir sonuç çıksın inşallah sandıktan. Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili astrolojik göstergeleri Instagram hesabımda anlattım ↓

(Instagram hesabım burada, tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak )

Mutluluk, bereket, birlik, düzen, uyum diliyorum memleketimiz için, hepimiz için.

Astrolojik olarak da hayli hareketli bir zaman. Bir Ay tutulması var. Merkür retrosu ay ortasına kadar devam ediyor.

Ama bunların da ötesinde önemli bir değişim var. Büyük benefik (iyicil) Jüpiter bir transitini tamamlıyor, yeni transitine başlıyor. Koç dönemi sonlanıyor, boğa dönemi başlıyor !

Bakalım bu değişim ne anlama geliyor sizin için ? Tutulma sizi hangi evden etkiliyor ? Ayın diğer transitleri nelere işaret ediyor, detaylıca bakalım.

İlk olarak ayın gündemini bir takvim gibi özetlediğim yazımın linkini bırakayım buraya ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Yükseleniniz başak ise isabetli olur bu öngörüler sizin için. Onu da belirteyim. Her yazımda yükselenin önemini vurguluyorum. Çünkü olasılıklar evler üzerinden ortaya çıkıyor. Yükselenimiz 1.ev ve de ev hesabı oradan başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 9.evinizde.

9.ev derinlikli bir ev. Hayat görüşümüz, değerlerimiz, prensiplerimiz, erdemlerimiz, hakkaniyet kavramımız, dünya görüşümüzü oluşturan şeyler, bakış açılarımız, ufkumuz, vizyonumuz bu evle ilgili.

Güneş buradan geçerken bu kavramlarda bir farkındalık, bir değişim yaratacak, vizyonunuzu büyütecek bir şeylerin başlangıcı olabilir.

Eğitim teması, yüksek öğrenim, akademik konular, ilmi alanlarda eğitimler bu evle ilgilidir. Güneş ile bu konularda da başlangıçlarınız olabilir. Öğrenci iseniz bol ödevli, bol sınavlı, yoğun bir dönem olabilir bu sizin için. Tez yazmakta olanlar, akademik çalışmalarını yapmakta olanlar için güzel bir ilerleme dönemi.

Bunlar dışında gezileriniz, seyahatleriniz olabilir. Uzaklarla iletişimler olabilir. Geliş gidişler, yer değişiklikleri, misafirlikler olabilir. Yeni bir yere yerleşme hazırlığında olanlar için bu değişimin Güneş boğada iken gerçekleşebileceğini söyleyebiliriz.

21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor Güneş. 10.evinizde transit etmeye başlıyor.

İş konusunda parlak bir dönem. Sorumluluklarınızı layıkıyla yerine getirebileceğiniz, takdir görebileceğiniz, başarılı, verimli, şanslı bir zaman.

İletişimleriniz artabilir. İş bağlantılarınız artabilir. Müşteri ağınızı büyütecek güzel fikirler bulabilirsiniz.

10.ev iş ve kariyer dışında otoriteyi, devleti, resmi konuları simgeliyor sevgili okuyucularım. Devlet dairelerinde yapacağınız işler doğabilir Güneş 10.evinizde iken. Resmi işlemler yapabilirsiniz.


MERKÜR

Merkür 21 Nisan’da retrosuna başlamıştı. Şu anda bu retronun içindeyiz.

Sizin 9.evinizde gerçekleşen bir retro bu.

Merkür retrolarında, beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz şeyler varsa, örneğin bir okul, bir vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir retro dönemine giriyorsunuz.

Okul hayatınız varsa, okul arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bir seyahatiniz olacaksa bu dönemde, aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat edin ayrıca. Bir şeyler karışmasın. Yanlışlıklar olmasın.

9.ev konuları üzerinden böyle uyarılarım var sizler için.

15 Mayıs’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Aksilik yaratan, gecikmelere neden olan durumlar geride kalmaya başlıyor. Beklettiğiniz konularda harekete geçebilirsiniz ayrıca Merkür retrosu sonrasında.


VENÜS

Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 10.evinizde.

İş hayatınız açısından iyi bir transit. Keyifle yapacağınız güzel işleriniz olabilir. İş arkadaşlarınızla birbirinize destek vereceğiniz durumlar, yardımlaşmalar olabilir. Otorite figürlerinden, yöneticilerden güzel şeyler gelebilir. İşinizde kendinizi daha rahat, daha huzurlu, daha köklenmiş hissetmenizi sağlayacak şeyler olabilir.

Kendi işinizi yapmakta iseniz işinizi büyütecek yeni fikirler bulabilirsiniz. İkizler burcu iletişim demektir. İletişimler, müşteri bağlantıları artabilir.

Resmi evrak konularınız, kayıt ve başvuru işleriniz varsa buralarda da kolaylıklarınız, şanslarınız var.

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor.

Kalabalıklara karışma zamanı 🙂 İletişimler artıyor.

Özellikle aile kökleriyle, akrabalarla olabilir bu iletişimler. Çünkü bir yengeç transiti. Güzel vesileler ile bir araya gelebilirsiniz. Kutlamalarınız olabilir. Misafirlikleriniz olabilir.

Yeni insanlar, yeni ortamlar da var olasılıklar arasında. 11.eviniz, yani sosyal çevre alanınız hareketleniyor.


MARS

Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 11.evinizde ilerliyor.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeler. Sosyal çevrenizi temsil eder.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyüyebilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Dijital platformları da simgeler 11.ev.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

İşin agresyon kısmını iyi yönetirseniz, işiniz, mesleki hedefleriniz, idealleriniz, yapmak istedikleriniz için iyi bir dönem.

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 12.evinize geliyor.

Spor yapmaya başlayabilirsiniz bu dönemde. Hayatınızda spor varsa, zaman zaman yaptığınız bir şeyse, spora daha fazla zaman ayırmaya başlayabilirsiniz.

Sanatsal işlere adım atabilir, yeni bir hobi edinebilirsiniz. Bunlar aslan temasıdır.

12.ev ise ruhsal konularla ilgilidir. Yapacağınız bu şeyler çok iyi gelebilir ruhunuza.

Psikolojik anlamda, ruhsal anlamda sizi yenileyecek şeylere başlayabilirsiniz.

12.evden etki aldığınız için spiritüel alanlarda da olabilir bunlar. Yogaya başlamak gibi örneğin. Yoganın hem bedensel hareket tarafı var, hem de bir öğreti olduğundan ruhsal derinliği var.


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Yeni bir dönem başlıyor hayatlarımızda. Büyük iyicil Jüpiter koç dönemini tamamlıyor ve burç değiştiriyor. Boğa transitinde 9.evinizde olacak !

9.ev yurt dışı bağlantılı işleri, boğa burcu ise parayı temsil eder. Başka ülkelerle ticari faaliyetleriniz, ithalat ihracat işleriniz varsa bunlar hareketleniyor, bereketleniyor. Yeni yeni bağlantılar ile işleriniz, kazançlarınız büyüyebilir.

Gezi, seyahat, turizm alanında iş kurma niyetleri olanlar, bunu bu transitte gerçekleştirebilirler. Bu yönde işiniz varsa bereketli, şanslı bir yıl yaşayabilirsiniz.

Bir alanda eğitmenlik yapmaya, eğitimler vermeye hazırlanıyorsanız, Jüpiter boğada iken başlayabilir bu çalışmalarınız. Eğitmenlik yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

9.ev başka kültürlerle ilgilidir. Boğa burcu ise gastronomiyi temsil eder. Bu yönde bir eğitim, bir sertifika programı, iş planı, vb hazırlığınız varsa, vakit gelmiş olabilir. Planlar hayata geçebilir.


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

3.evinizde bir Ay tutulması. Bu tutulmanın başrolü Uranüs.

Dolunaylarda gerçekleşir Ay tutulmaları. O yüzden bir sona varmayla, neticelerle, tamamlanmalarla ilgilidir. Burada Uranüs bitiş ihtimallerini güçlendiriyor.

Bir düzen değişikliği ihtimali var.

3.ev kardeşleri, yakın akrabaları, komşuları, yakın arkadaşları sembolize eder. Bu kişilerden haberler alabilirsiniz bugünlerde. Bazı kararlarını duyabilirsiniz. Tamamlayacakları şeyler olabilir. Kardeşlerinizin sonlandırmak isteyeceği şeyler olabilir. Bir mecburiyet, bir görev, bir çaba hali de sonlanabilir. Uğraştıkları konularda sonuç alabilirler.

3.ev bunlar dışında yazmayı, bilgiyi paylaşmayı, sosyal medya üretimlerini, içerik üretmek gibi faaliyetleri, website, blog, e-ticaret işlerini anlatır.

İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, bu çalışmalarınızda yeni kararlarınız olabilir tutulma ile. Uranüs ile önemli farkındalıklar da yaşayabilirsiniz. ‘Bundan sonra şu konuyu şöyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Nasıl bir rota çizmek istediğinize karar verebilirsiniz. Aklınızda pek çok fikir varsa, kararsızsanız, yönsüz hissediyorsanız, çeşitli deneyimler aracılığı ile neyi istediğinizi, neyi istemediğinizi fark edebilirsiniz ve bu doğrultuda seçimler yapabilirsiniz. Bir farkındalık ve yenilenme zamanı. Yeniye geçiş öncesi sorun ve tıkanıklık yaratan bazı durumları sonlandırma zamanı.

Kardeş, akraba ve yakın çevre iletişimlerinde sorunlu durumlar olursa, sakin ve olgun bir tutumda olmanızı, çözüm odaklı ve uyum enerjisinde olmanızı önereceğim.

Bir de parasal konular olabilir akrep tutulması olduğu için. Akrep bilhassa para alışverişleriyle, borç alma verme konularıyla ilgilidir. Yakın çevre içinde, akrabalar arasında bir para konusu varsa, tatsızlık doğabilir. Erdem ile, adap ile hareket etmek gerekiyor. Bize öylesi yakışır. Öyle yapın diyeceğim. Bir mal paylaşımı, bir alacak verecek meselesi varsa, güzelce oturup konuşmak, hakkaniyetli davranmak, konuları tatlı dille çözmek en güzeli.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

9.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay. İyi açılar var gökyüzünde yeniay sırasında.

Eğitim hayatınız, uzaklarla ilgili konular, yurt dışı bağlantılı işler bu evle ilgili. Bu konularda yeni başlangıçlarınız, açılımlarınız, değişimleriniz olabilir bu yeniay ile. Bazı konular düşündüğünüzden daha güzel şekilde gerçekleşebilir, istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Eğitim almak istediğiniz bir ilgi alanınız varsa, eğitime başlayabilirsiniz. Bir seyahatiniz olabilir. Uzakta yaşayan sevdiklerinizle ilgili güzel şeyler olabilir. Sorunlu konularda ferahlıklar olabilir.

Yabancı dillerle, yabancı kültürlerle ilgili başlangıçlarınız olabilir.

Gündem konularınızda ilerleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yardımını alacağınız insanlar olabilir. Destekler, kolaylıklar var.

Mars’ın ve Neptün’ü yeniaya uyumlu açıları var. Mars ile hareket ve girişimler var. Neptün ile iyileşme, şifalanma, bir arınma ve ferahlık var. Güzel bir yeniay.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!