Başak Burcu Şubat 2024

Başak Burcu Şubat 2024

Başak Burcu Şubat 2024

Merhabalar ! Şubat ayını anlatmaya geldim sevgili okuyucularım.

Şubat nasıl bir ay ? Neler var içinde ? Birlikte bakalım.

En başından, yazıma başlamadan söyleyeyim :

Öngörüler yükselene göre yapılabiliyor. Teknik olarak bu böyle. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni başak olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Burası 6.eviniz.

Bu ev bir transit aldığında bir gün içinde yaptığımız şeyler artıyor, günlük hayatımız kalabalıklaşıyor. Daha yoğun günler yaşıyoruz. Hem işimizde, hem kişisel hayatımızda daha hareketli, temposu daha yüksek günlerimiz oluyor.

Bu dönem sizin için koşturmalı bir zaman olabilir. İşinizde görev tanımınıza yeni şeyler eklenebilir. Bir süre için bazı şeyleri sizin yapmanız istenebilir. Bir ekip arkadaşınızın yerine yapacağınız şeyler olabilir. İş yükünüz artabilir.

Görev biriminiz, çalışma saatleriniz, iş ortamınız gibi işe dair konularda yeni düzenlemeler olabilir. Günlük düzeniniz bir şekilde değişebilir.

Düzenlemek, dosyalamak, derli toplu hale getirmek, temizlemek, ayıklamak, sadeleştirmek..Böyle bir ev burası. Güneş 6.evinizden geçerken yapacağınız temizlikler olabilir. Bunu evi, ofisi temizlemek gibi de düşünebilirsiniz, elektronik aletleri temizlemek, gereksiz fotoğrafları silmek, bilgisayarınızı/telefonunuzu düzenlemek gibi de düşünebilirsiniz. Her anlamda söylüyorum.

19 Şubat günü 07:14’te balık burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

Balık burcu spiritüel konuları simgeler. 7.ev ise danışmanlıkları, danışmanları, rehber kişileri.

Manevi derinliği olan, ruhsal bir alanda, spiritüel konularda danışmanlıklar alabilirsiniz bu dönemde. Eğitimleriniz, seminerleriniz de olabilir. Güzel çalışmalara katılabilirsiniz. Bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.

Günlük yaşamınızda, hayatınızın nerelerinde sadeleşmeye ihtiyacınız var ? Kimler hayatınızda olmazsa daha iyi olur ? Hangi şeyi hayatınızdan çıkarırsanız daha huzurlu olursunuz ? Bunları fark edip gereğini yapabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bitmesi gereken ilişkilerin bitebileceği bir zaman.


Başak Burcu Şubat 2024


MERKÜR

Merkür 5 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 5.evinizde.

Küçük bir kısmı kaldı transitin.

Kendinize yeni bir hobi seçebilir, yeni bir keyif alanı açabilirsiniz. El işleri ile meşgul olabilirsiniz.

Sanatın herhangi bir dalında iseniz, işiniz sanat ise yaratıcı, farklı, orijinal şeyler çıkabilir ortaya. Verimli bir döngü.

Hobilerini işe dönüştürme aşamasında olanlar için konunun hızlanabileceği bir zaman. Oğlak burcu işimizi, 5.ev ise hobileri simgeliyor. Merkür ile araştırma, bilgi toplama gibi işlerinizi yapabilirsiniz. Yolunuzu, güzergahınızı planlayabilirsiniz.

5 Şubat günü kova burcuna geçiyor Merkür. Bu transit 23 Şubat’ta tamamlanacak. 23 Şubat’a kadar 6.evinizde olacak.

Bol çalışmalı, bol koşturmalı, bol iletişimli, günlük temposu yüksek bir dönem olabilir bu sizin için 🙂

İşinizde günlük düzeniniz değişebilir. Rutinleriniz değişebilir. Kişisel hayatınızda düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Bir gününüzü, günlük verimliliğinizi gözden geçirebilirsiniz. Değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Günlük yaşam kalitenizi artıracak yeni başlangıçlarınız olabilir. Kova burcu teknolojiyi ve dijital şeyleri simgeler. Günlük hayatınızı düzenlemenize yardımcı olacak aplikasyonlar kullanmaya başlayabilirsiniz.

6.ev iş hayatımızla ilgili bir ev. İşinizde teknolojiyi, dijital platformları daha etkin kullanmaya başlayabilirsiniz.

Merkür 23 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Bilgisine başvurduğunuz danışmanlar, birlikte ilerlediğiniz rehber kişiler, hocalar 7.evin konusudur.

Bireysel olarak ilerlediğiniz bazı alanlarda artık bir eğitmen ile çalışmak isteyebilirsiniz. Balık burcu spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir konu olabilir bu. Örneğin yogaya başlayabilirsiniz. Yolunuza rehber olacak çok güzel eğitmenler keşfedebilirsiniz.

Yogayı bir örnek olarak verdim. Konu her şey olabilir. Ama özellikle ruhsal konular.

Terapiler, psikologlar, psikiyatristler de balık burcunun konusudur. Bir terapi de başlayabilir hayatınızda. Bu niyette iseniz adımınızı atabilirsiniz. Bir terapist ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

7.ev eşi/partneri simgelediği için, konu ona ait de olabilir.

7.ev zamanlarında kalabalıklaşırız. Bize eşlik eden, yol gösteren, tavsiye veren güzel insanlar olur.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla yeni şeyler keşfedebileceğiniz, yeni şeyler öğrenebileceğiniz bir Merkür dönemi.


Başak Burcu Şubat 2024


VENÜS

16 Şubat’a kadar oğlakta olacak. Yani 5.evinizde.

5.ev kurslarla, sanatla, sporla, sanat eğitimleriyle, spor etkinlikleriyle ilgili. Oğlak burcu ise devleti ve devletin hizmetlerini simgeliyor. Belediyelerin spor, sanat eğitimlerine katılabileceğiniz bir zaman. Bir spor salonuna başlayabilirsiniz ya da.

5.ev çocukları da simgeliyor. Çocuklarınız için yapmanız gereken kayıt, başvuru konuları varsa bunları yapabilirsiniz.

Yetişkin yaşta iseler onların resmi konuları olabilir. Devlet dairelerinde işleri olabilir. Onlarla meşgul olabilirler. Venüs ile kolaylıklar olur. Güzellikler olur.

16 Şubat 19:06 itibariyle yeni transitine başlıyor, kova burcuna geçiyor Venüs. 6.evinize geliyor.

Günlük işler, günlük rutinler, çalışma ortamı, iş arkadaşları gibi iş hayatına dair konular bu evin konusudur. Venüs ile güzel şeyler olabilir. Özellikle iş arkadaşlarınızdan yana diyeyim. Kova burcu ekipleri, ekip olmayı, ekibimizdeki kişileri, arkadaşları, grupları, grup çalışmalarını simgeler.

Arkadaşlarınızdan güzel destekler alabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz noktalarda devreye girebilirler sizin için. Yardımcı olabilirler.

Yeni bir işe başlıyorsanız, yeni bir ortama girecekseniz adaptasyon süreciniz çok kolay olabilir. Güzel olabilir. Destekler var. Yardımlaşmalar var.


Başak Burcu Şubat 2024


MARS

13 Şubat’a kadar oğlak transitinde. 5.evinizde.

5.ev hobilerimizi anlatıyor. Yeteneklerimiz, becerilerimiz, ilgi alanlarımız, hobilerimiz var bu evde. Oğlak burcu ise iş demek, çalışmak demek. Bir hobinizi profesyonel anlamda bir işe dönüştürmek istiyorsanız, bu başlangıcı yapabileceğiniz bir dönem.

Sanatsal alanlarda olanlar, sporla bağlantısı olanlar için hareketli bir zaman. Efor var, hareket var, performanslar var burada. Mars ile enerjiniz yüksek.

Görünür alana çıkıyorsunuz, öne çıkıyorsunuz. Sadece hırslanmayın diyeceğim. Mars’ın gölgesinde hırs var.

5.ev görünmekle, göstermekle ilgili bir ev. Oğlak ise işimizi simgeliyor, dediğim gibi.

İşinizde yaptığınız, ürettiğiniz şeyleri, ürünlerinizi, hizmetlerinizi, yapabildiklerinizi daha çok göstermek isteyebilirsiniz. Buna ihtiyaç da olabilir. Bir gereklilik de olabilir bu.

Geri planda durduğunuz zamanlar olduysa (demek ki o zaman öyle olması gerekiyordu), yaşam şimdi sizi görünür alana çağırıyor.

Reklam, tanıtım, gösterim, performans. Böyle şeyler istiyor bu Mars 🙂

Mars 13 Şubat günü 09:05’te kova burcuna geçiyor, 6.evinize geliyor.

Çok hareketli bir dönem olabilir bu sizin için.

İşinizde yeni bir düzen başlayabilir. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

6.ev üretmek, çalışmak, hizmet sunmak demektir. Çalışmak istiyorsanız güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bir işe başlayabilirsiniz.

Mevcut işinizde yapacağınız yenilikler olabilir. Hizmet çeşitliliğinizi, ürün çeşitliliğinizi artırabilirsiniz. Sunduğunuz şeyleri daha güzel, daha faydalı hale getirmek için yapacağınız yeni şeyler olabilir.

Kişisel yaşamınızda da bir yenilik enerjisi bu Mars. Yeni rutinler yaratabilirsiniz kendinize.
Mars sporun gezegenidir. 6.ev ise yaşam kalitemizi anlatır. Spora başlamak için çok uygun bir dönem. Kendiniz için iyi şeyler başlatın !


Başak Burcu Şubat 2024


Şubat 2024 Ay Döngüleri :

10 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 20° Kova, Güneş 20° Kova

6.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Uyumsuz bir açı.

6.ev hizmet aldığımız alanlarla ilgili. İşimizde çalışanlarımız, astlarımız, evimizde yardımcılarımız bu evin konusu. Bu kişilerden biriyle, belki birden fazla kişiyle yollarınızı ayırmak isteyebilirsiniz.

Uranüsyen bir yeniay olduğu için bir kopul enerjisi taşıyor. Uyumsuz açıyla eşlik ediyor Uranüs yeniaya.

Kova burcu ekip demektir. Ekip içinde değişimlere gidebilirsiniz. Değerlerinizle örtüşmeyen, size benzemeyen kişiler varsa, doğru bulmadığınız davranışlar oluyorsa bu yönde bir karar alabilirsiniz.

Yaşam düzeniniz, günlük düzeniniz, günlük rutinleriniz de bu evin konusu. Gündelik akışlarınız içinde, rutinler olarak yaptığınız şeyler değişebilir.

işinizde çalışma saatleriniz değişebilir.

İş ya da başka bir sebeple gittiğiniz yerler, günlerinizin bir parçası olan yerler değişebilir.

Küçük bir istirahat de getirebilir size bu yeniay. Birkaç gün rutinlerinin, düzeninizin dışında olabilirsiniz.


Başak Burcu Şubat 2024


24 Şubat : Başak Burcunda Dolunay : Ay 5° Başak, Güneş 5° Balık

1.evinizde bir dolunay.

Satürn ile karşıt (uyumsuz) açıda, Jüpiter ile üçgen (uyumlu) açıda gerçekleşecek bu dolunay.

1.ev hayatımızla ilgili kararlarımızı anlatır. Adımlarımızı, girişimlerimizi, seçimlerimizi anlatır. 1.ev etki aldığında net kararlar alırız, bir netliğe varırız.

Dolunaylar bitiş sembolüdür. Bir şeyleri bitirmeye, sonlandırmaya karar verebilirsiniz bu dolunay ile.

Faydası olmayan bir şey. Hatta belki zararı olan bir şey. Size iyi gelmeyen bir ortam. İçinde mutlu olmadığınız bir ilişki, bir ahbaplık. Hayatınızdan çıkarmanız gereken bir şey. Bırakmanız gereken bir alışkanlık. Her şey olabilir.

Duygusal ihtiyaçlarla tutunduğunuz, sizin için doğru olmadığını bildiğiniz halde hayatınızda tuttuğunuz bir şey olabilir bu özellikle.

Satürn’ün karşıt açısı ‘Bu şeyi/bu kişiyi hayatından çıkar’, ‘Bu şeyi yapmayı bırak’ diyebilir size. Jüpiter de aynı yönde bir sembol. Ferah, temiz, aydınlık tarafa çağırıyor sizi.

1.ev olduğu için konu hr şey olabilir. Kendiniz için iyi bir karar alabilirsiniz.


Başak Burcu Şubat 2024


Şubat ayı genel hatlarıyla böyle görünüyor sizler için. Elbette her zaman için olasılıklarımız kişisel doğum haritamızla şekillenir.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Başak Burcu Şubat 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Başak Burcu Şubat 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, keyifli bir ay diliyorum. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!