Balık Burcu Aralık 2023

Balık Burcu Aralık 2023

Balık Burcu Aralık 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın son ayına vardık. Aralık’ı konuşacağız bu kez.

Aralık nasıl bir ay ? İçinde neler var ? Başlayacak olan bir Merkür retrosu var.

Yılın son gününde Jüpiter retrosu tamamlanıyor. İleri seyrine başlıyor Jüpiter. Bu epey önemli bir gelişme. Çok da güzel bir gelişme 🙂

Bir yay yeniayı, bir yengeç dolunayı var. Ayın yeniayı da, dolunayı da güzel görünüyor.

Kasım ayına kıyasla çok aha güzel bir ay. Fırsatları görüp değerlendirirsek, hareket halinde olursak yılı çok güzel değişimlerle tamamlayabiliriz.

Sizin için hangi konularda nasıl ihtimaller var, detaylıca anlatacağım.

Önce hatırlatmamı yapayım. Sabit bir bilgilendirme, hatırlatmam metnim var. Her burca ekliyorum. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni balık olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz balık ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 10.evinizde.

10.ev = İş     Yay burcu = Uzaklar

Şimdi bu iki temel bilgi üzerinden üretelim olasılıklarınızı. Hadi siz de düşünün okumadan evvel, birlikte yapalım 🙂

İşinizde başka şehir ve ülkelerle bağlantılar artabilir. Yurt dışı bağlantılarınız, uluslararası ticari faaliyetleriniz varsa bunlar artabilir. Yoksa, ama bu yönde bir hazırlık varsa, bu faaliyetler artık başlayabilir. İlk anlaşmalarınızı, ilk sözleşmelerinizi yapabilirsiniz.

Uzak bir yerden iş teklifi alabilirsiniz. Başka bir yere yerleşim konunuz ve orası için iş başvurularınız varsa bunlardan karşılık gelebilir ya da bu yönde başvurularınız olabilir. İrtibatlarınız olabilir.

İşinizde yabancılarla görüşmeleriniz, toplantılarınız olabilir. İngilizce ya da başka bir dilde sunum yapabilirsiniz. Bir iş seyahatiniz olabilir.

Başka olasılıklar da var. Yay burcu akademiyi simgeliyor. 10.ev ise yetkiyi, yetki sahibi kişileri, otoriteyi, otoritenin belirlediği kuralları.

Akademik hayatınızda kurallar, yönetmelikler gereği yapmanız gereken işlemler, birimlere vermeniz gereken evraklar olabilir.

Resmi işlemleriniz olabilir. Hocaların talepleri de artabilir bu dönemde. Şu şöyle olsun, bu böyle olsun diyebilirler. Yapmanız gereken işler artıyor gibi.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 11.evinize geliyor.

11.ev ekip demek. Takım demek. Takımın bir parçası olmak demek. Takım ruhu demek. Oğlak burcu ise işimizi, iş sorumluluklarımızı anlatıyor. Hatta biraz da yüksek bir çalışma temposunu anlatıyor.

Bu Güneş transitinde ekip olarak her zamankinden daha çok çalışabilirsiniz. Yeni yıl gelirken güzel projeleriniz olabilir. Kampanyalar, indirimler, reklam çalışmaları, yılbaşı temalı, yeni yıl temalı çalışmalarınız olabilir.

Harıl harıl bir arı kovanı görüyorum burada 🙂

Kimi zaman kuvvetli bir takım ruhu yakalayabilir, güzel işler başarabilirsiniz birlikte. Yorulsanız da keyif alacağınız şeyler yapabilirsiniz.

Kimi zaman da sorunlar, pürüzler olabilir tabii. Öyle zamanlar da olabilir. Özellikle iş bölümü konusunda. Yorucu tempolar içinde tahammüller daha düşük olabiliyor. Birbirinizi kırmamaya çalışın.

İş dışında nasıl olasılıklar var ? Sosyalleşebileceğiniz ortamlar var. Grup çalışmaları, kurslar var olasılıklarınız içinde. Dijital platformlarda alacağınız eğitimler de olabilir.


Balık Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 11.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım.

11.evinizde bir retro olacak bu. Bu retronun etkisini sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden alabilirsiniz.

11.ev takımın parçası olmayı anlatan bir ev. İş ya da başka bir sebeple, bir parçası olduğunuz gruplar içinde iletişimlerde daha özenli olmanızı önereceğim. Ufak tefek pürüzler olabilir zaman zaman. Yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklar doğabilir. Karşınızdaki kişinin iyi niyetinden şüpheniz yoksa, kelimelere çok odaklanmamaya çalışın derim.

Niyeti görmek mesele. Hele de güzel bir niyet varsa, orada zaten mesele yok.

Dijital platformlar, internet ve teknoloji ile konular, evinizin interneti, ofisinizin interneti, iş hayatınızda kullandığınız dijital sistemler, üye olduğunuz dijital platformlar..Bunlar da 11.evin konusu. Burası kovanın evi çünkü. Kova demek teknoloji demek 🙂

Bu sistemler içinde teknik aksaklıklar doğabilir kimi zaman. Bu tür bir şey yaşadığınızda bunun retro etkisini olduğunu bilin ve stres yapmayın. Merkür retrolarında böyle şeyler yaşanabiliyor.

Geçici aksaklıklar olabilir zaman zaman. Ama illa ki olacak diye de kodlanmayın tabii 🙂 Bu tür şeylere odaklanmayın.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 10.evinizde olacak.

Vize, pasaport başvuruları sonuçlanabilir.

Bir süredir niyet ettiğiniz bir seyahati yapabilirsiniz.

Akademide olanlar için işleri, projeleri toparlama zamanı. Eksikleri görebilir, çalışmalarınızı geliştirebilirsiniz. Güncelleyeceğiniz şeyler olabilir. Ekleme yapacağınız şeyler olabilir. Örneğin bir makalenizi bir dergiye göndermiş olabilirsiniz yayınlanması için. Bir dergiye başvurmuş olabilirsiniz. Dergi revizyon isteyebilir. Bazı noktaları düzeltebilirsiniz. Eksikleri tamamlayarak daha iyi hale getirebilirsiniz. Sonuç da güzel olabilir. Kabul alabilir çalışmalarınız.

Hataları düzeltmek. Eksikleri tamamlamak. Olanı geliştirmek. Daha doğru, daha düzgün hale getirmek. Böyle bir retro dönemi.


Balık Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 8.evinizde.

Başkaları ile, başkalarının maddi kaynakları ile yapacağınız şeyler olabilir. Aileniz, eşiniz, bir yakınınız yapacağınız bir şey için ihtiyacınız olan bütçeyi sağlayabilirler sizin için. Birinden borç da alabilirsiniz. Kredi çekme planı olanlar bunu yapabilirler.

Ortaklı bir ticari faaliyetin geliri elinize geçebilir. Bir mülkten, araziden, tarım/hasat gelirinden payınızı alabilirsiniz.

Terazi burcu eşi simgeler. Eşiniz işinde zam alabilir. Kendi işini yapıyorsa iyi bağlantılar kurabilir. Gelirleri artabilir. Eşin kaynaklarının artabileceği bir dönem.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 9.evinize geliyor. Bu akrep transiti 29 Aralık’ta tamamlanacak.

9.evde bir Venüs neler getirebilir ? Yolculuklar, keyifli seyahatler, geziler getirebilir.

Okul, eğitim hayatı olanlar Venüs’ün desteğini orada da alıyor olacaklar.

Uzakta yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz varsa, onlarla ilgili güzel şeyler olabilir ayrıca. Bir araya gelebilirsiniz. Seyahatler olabilir.

İlgi duyduğunuz, eğitimini almak istediğiniz alanlar varsa, bu Venüs transitinin eğitim konularını da desteklediğini söyleyeyim.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Yaşamımız içinde kendimizi nasıl görüyoruz ? Nasıl konumlandırıyoruz ? Nasıl bir imaj çiziyoruz ? Bunlar 10.evle ilgili şeyler. Venüs ile bir yenilenme etkisi alıyorsunuz.

Çalışıyorsanız işinizde kendinize yeni hedefler belirleyebilir, işinize daha yüksek bir motivasyonla sahip çıkabilir, çalışmalarınızı tanıtmak, göstermek, görünür kılmak, parlatmak için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Devlet bağlantılı konularınız, başvurularınız varsa, buralarda istediğiniz yönde sonuçlar alabilirsiniz ayrıca. 10.ev devleti, otoriteyi simgeler. Yay burcu ise uluslararası konuları. Örneğin bir vize başvurusu. Örneğin ithalat ihracat faaliyetleri. Yurt dışı bağlantılı herhangi bir konunuz varsa, bunlar için şanslı bir zaman.


Balık Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 10.evinizde.

İş. İşinizde yeni hedefler. Yeni bağlantılar. Özellikle uzaklarla bağlantılar. İthalat. İhracat. Uluslar arası işler. İnternet üzerinden tüm dünyaya satış yapabileceğiniz işler.

Büyüme fırsatları. Fırsatları doğru değerlendirmek. Büyümek. Yükselişler.

Kendi işini kurmak. Var olan işi büyütmek.

Bir şirket içinde yükselmek. Terfi almak.

Hepsi bu transitin olasılıkları arasında. Herkes kendi hayat resmine göre etki alır tabii.

İş seyahatleri de olabilir bu dönemde.

Akademisyen olanlar, akademik hayatı olanlar için tempolu, koşturmalı, yoğun bir döneme benziyor.


Balık Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 3.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok.

İşi eğitmenlik olanlar, danışmanlık olanlar, internet/sosyal medya üzerinden işleri olalar, e-ticaret yapanlar için güzel bir gelişme bu. 3.ev tam bunlarla ilgilidir. Jüpiter burada hızlanacak.

Retro döneminde sorunlar olduysa bunların yoluna girebileceği bit zaman başlıyor. Büyüme fırsatları yakalayabileceğiniz, iyi değerlendirebileceğiniz, işinizi büyütebileceğiniz bir zaman başlıyor.

İş düzeninizi kurabilir, gelir akışınızı güçlendirebilirsiniz bu Jüpiter transitinde. Gerekenleri yapın. Kullanın bu şansı.

Bunlar dışında kardeşler var bu evde. Kardeşlerinizin hayatında son dönemde aksayan şeyler olduysa, şimdi oralar da toparlanabilir. Özellikle iş, gelir, yaşam düzeni konularında şansları var. Onlardan yana sevineceğiniz şeyler olabilir.


Balık Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

10.evinizde olacak bu yeniay.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu çok güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca. İyi açılar var.

Bu ev işinizi anlatan alan. İşinizde yurt dışı bağlantılı konular varsa, buraların hareketleneceği ve hızlanacağı bir zaman. Çünkü bu bir yay yeniayı ve yay burcu başka ülkeleri, uzakları sembolize ediyor.

İşinizde yeni bir görev üstlenebilirsiniz. Görev ve yetki alanınızda sizi sevindirecek bir değişim olabilir. Bir zam gelebilir. Bir terfi gelebilir. Yükselebilirsiniz, yeni bir ünvan gelebilir.

Akademi içinde olanlar güzel gelişmeler yaşayabilirler. Yay burcu akademiyi temsil ediyor. 10.ev ise otoriteyi. Hocaları. Tez, makale, dergi, yayın konularında jürileri, heyetleri.

Bir çalışmanız onaylanabilir. Bir araştırma projeniz kabul edilebilir.

Bir tez konunuz kabul edilebilir. Bir makale çalışmanız bir dergiden onay alabilir, yayınlanabilir.

Tezinizde jürinize sunumunuz olabilir, kabul/onay alabilirsiniz. Burada da güzel şeyler var.


Balık Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

Sizin için bir 5.ev dolunayı.

Yengeç dolunayının, Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Bir ev konusu varsa gündeminizde, taşınma, yer değişikliği, ev alım satım, belki kiralamak için bir ev arayışı konunuz varsa, bu gerçekleşebilir. Çok da güzel olabilir bu şey. İstediğiniz gibi, gönlünüze göre olabilir.

5.ev çocukları temsil ediyor. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa ayrı eve çıkmak, kendi düzenlerini kurmak istiyorlarsa bunu yapabilirler.

Ev içinde yenileyeceğiniz alanlar olabilir. Güzel bir alışverişiniz olabilir. Eşyalarınızı yenileyebilirsiniz. Dekorasyonla ilgili bir alan 5.ev. Şıklık için, daha iyi bir dekorasyon için değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Tatiller, keyifler, eğlenceler var 5.evde. Yengeç burcu ise aileyi simgeliyor. Ailenizle güzel bir tatil de yapabilirsiniz. Bir kış tatili planlayabilirsiniz. Bir yere geziniz olabilir. Birlikte bir aktiviteye katılabilirsiniz. Güzel bir dolunay.


Balık Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Balık Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcakİçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Yeni bir yılın eşiğinde en güzel olasılıkların gerçek olmasını diliyorum hepimiz adına. Bu yılı en güzel değişimlerle kapatalım inşallah.

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!