Koç Burcu Eylül 2023

Koç Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yazı geride bırakıyoruz artık. Bu yıl sıcaklardan her zamankinden daha fazla zorlandık. Hissedilen sıcaklar rekorlar kırdı. O yüzden sonbaharın geliyor olmasına kendi adıma seviniyorum. Sonbaharı ve kışı seviyorum ben en çok 🙂

Eylül ayı yeni sezonun başlangıcıdır. Yazın rehavatinden çıkıp işimize gücümüze, rutinlerimize döndüğümüz zamandır. Bu zaten böyle. Bunun yanında astrolojik olarak da tam bu yönde göstergeler var. Retrolar bitiyor. Venüs ve Merkür retroları tamamlanacak Eylül’de.

Venüs retrosu 4 Eylül’de, Merkür retrosu ay ortasında tamamlanacak. Bu bu yazıyı yazarken Merkür retrosu daha başlamadı bile gerçi 🙂 23 Ağustos’ta başlayacak, Eylül ortasına kadar sürecek.

Retrolarla durup geriye bakarız. Daha önce görmediklerimizi görürüz. Fark etmediklerimizi fark ederiz. Bu kez daha bilinçli, daha doğru, istediğimiz sonuçları getirecek daha akılcı seçimler yaparız. Daha iyi şeyler yaparız ve daha kolay, daha çok ilerleriz. İşte Eylül de retroların ardından güzel bir ilerleme zamanı bizim için.

Hatırlatmamı yapıp ayın detaylarına geçeceğim : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz koç ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 6.evinizde.

Güneş’in 6.ev geçişleri günlük yaşamımızda toparlanma vaktini anlatır. 5.evden zamanında, anlattığım gibi daha çok keyif ve eğlence odaklı oluyoruz. Düzenimiz içinde mola verdiğimiz, temposunu düşürdüğümüz şeyler oluyor. İşte 5.ev geçişinin ardından bu transit tekrar düzene girme, yeni bir düzen oluşturma, toparlanma vakti.

Bu ev işimizi, çalışma hayatımızı temsil eder. Kimileriniz için tatilin ardından işe dönüş zamanı.

Sizin için bu transitin ana konusu günlük yaşamı düzenlemek. Üretimlere dönmek. Yeni projeler üretmek. Rutinlere dönüş + yeni rutinler. Verimliliği artırmak.

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. 7.evinizde olacak Güneş 1 ay boyunca.

Size ilişkilerin önemini hatırlatacak. İlişkileri yolunda götürmenin yollarını gösterecek.

Güneş burada iken uyumsuz açılar aldığında zorlanmalar olabilir elbette, iyi açılı zamanlarda bağlantılarınızdan fayda bulabilirsiniz. İşin teknik kısmında uyumlu/uyumsuz açılar böyle çalışıyor bir tema üzerinden.

Diplomasi, politika, uyum, iş birliği, birlik olabilmek, biz olabilmek. Uyumlanabilmek. Birlikte karar alabilmek. Birlikte hareket edebilmek.

Bunu yaparken hem kendimizi eksiltmemek, karşı tarafa uyumlanma çabasıyla kişisel sınırlarımızı kendi elimizle zedelememek, hem de aynı şekilde karşı tarafın haklarını, sınırlarını, iyiliğini ve menfaatini gözetmek. Bu konuların altını çizen bir Güneş transiti sizin için.

İlişkiler içinde alma verme dengesi vurgulanıyor.

Danışmanlıklar, danışmanlar, uzman kişiler bu evin konusudur. Bir alanda danışmanlık alabilirsiniz.

İşinizde yeni iş birlikleri doğabilir. Birlikte çalışmaya başlayacağınız kişiler olabilir. İş kurma hazırlığında olanlar, kendi işi olanlar için bir muhasebe, bir mali müşavirlik hizmeti, biriyle çalışmaya başlamak gibi bir başlangıç olabilir.

Başkalarıyla birlikte yapacağınız şeyler var burada.


Koç Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

6.evinizde bir Merkür retrosu. Güneş’in olduğu alanda bir retro etkisi alacaksınız. 6.ev konularını düzenleyeceğinizi anlıyoruz buradan. Güneş ile bir güçlenme, toparlanma var. Merkür retrosu ile muhasebeler, hesaplamalar, düzenlemeler var.

Bir gününüz içinde neyi nasıl yaparsanız daha iyi bir düzeniniz olur ? Kaçta uyanmalısınız ? Bunun için en geç kaçta uyumalısınız ? Çalışma saatlerinizi siz düzenliyorsanız, en verimli olduğunuz vakitler neler ? Hangi saatlerde işinize daha çok yüklenmelisiniz ? Günlük yaşamınızın içinde spor var mı ? Enerjinizi yükselten şeyler var mı ? Yaşam kalitenizi yükseltmek adına neler yapıyorsunuz ?

İşinizde disiplinle, devamlılıkla ilerleyebiliyor musunuz ? Nasıl değişimler motivasyonunuzu yükseltir ? Yeni planlarınız var mı ? Yeni hedefleriniz ? Bunları nasıl projelendirirsiniz ? İş geliştirme olarak söyleyebileceğimiz şeyler 6.evin konusudur. İşinizi büyütmek, işinizde yükselmek için yapabileceğiniz neler var ? Atıl bıraktığınız nasıl potansiyeller, nasıl fırsat alanları var ? Nereleri hareketlendirebilirsiniz ?

Genel olarak yaşamınızı, özellikle de iş düzeninizi elden geçirme, düzenleme vakti bu retro sizin için. Üretim, hizmet, verim, fayda, kar, kazanç, başarı, düzen, işleyiş, sistem konuları retronun ana çatısını oluşturuyor.

15 Eylül’de retronun bitişiyle ilerlemek daha kolay olacaktır. Retroda düzelttiğiniz, yenilediğiniz şeylerin karşılıklarını görmeye başlayacaksınız artık.


Koç Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Şöyle olasılıklar yazmıştım bu retro konusunda sizin için :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Retrolar farkında olmadıklarımızı fark ettirmeye, farkında olsak da kaçındığımız gerçekliklerin altını çizmeye, oraları bize daha vurgulu şekilde göstermeye geliyorlar.

‘Burayı düzelt. Bu yanlışı bırak. Bunu böyle yapma’ diyorlar. Venüs’ün aslan retrosu sizin için 5.ev konuları üzerinden çalışacak.

Bu ev zaten aslanın evi. Egonuz, sağlıklı bir ego oluşturma konusu, kendinizle ilişkiniz, kendinizle ilgili düşünceleriniz. Buraların altını çizebilir retro.

‘Kendinden emin misin ? Değilsen neden ? Onaylanma ihtiyacın mı var ? Varsa neden ?

Başkalarına kendini ispatlamak mı istiyorsun ? İlgi ihtiyacın mı var ? Neden ? Neden başkalarının algısında önemli olmaya çalışıyorsun ?’ diyebilir.

‘Kendi merkezinde ol. Kendi içinde iyi ol. Kendinden emin ol. Kimseye bir şey ispatlamak zorunda değilsin.’ diyebilir. Bu farkındalığa varmanızı sağlayacak deneyimleriniz olabilir.

Gösterişli olmak, dikkat çekmeye çalışmak, ilgiyi üzerinde istemek..Bunlar var aslanın gölgesinde. Bunlar da en temelde toprak elementi eksikliğinden kaynaklanıyor.

Bu arada toprak elementi yazımı bırakayım buraya. Bu element hangi kavramları temsil eder ? Nasıl dengelenir ? Dengesini nasıl koruruz ? Detaylıca görebilirsiniz bu linki tıklayarak ↓

Astrolojide Toprak Elementi

Söylediğim türden davranışlarınız varsa, retroda karmik bedelleri gelebilir. Flörtler yine bir aslan/5.ev konusudur. Buralarda karmalar varsa karşılıkları gelebilir.

Bunlar dışında ihmal ettiğiniz konuların da önünüze gelebileceği bir dönem. Sağlığınız konusunda, işinizle ilgili konularda, insan ilişkilerinizde yeterince önemsemediğiniz, eksik bıraktığınız noktaları deneyimler ile görebilirsiniz.

Böyle bir retro. Retrolar bir şeyleri düzeltme, güncelleme zamanıdır. Sizin için de bu yönde olasılıklar var.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Şimdi bulunduğunuz yerden dönüp bakın, nerelerde neler değişti ? Değişen noktalarda daha doğru, daha iyi şeyler olmaya başlayacaktır. Neyin nasıl olması, nasıl olmaması gerektiğini artık daha iyi biliyorsunuz.


Koç Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 7.evinizde.

Burada dış dünyaya açılmak gibi bir değişim görüyorum. 6.ev zamanı daha kendi içinizde geçmiş olabilir. O süreçte kendinizle, kendi içinizde yapmaya çalıştığınız şeyleri şimdi başkaları ile birlikte yapma ihtimaliniz var. Hem başkaları ile doğrudan birlikte, hem de başkalarının imkanlarından yararlanarak ve karşılığını vererek yapabileceğiniz şeyler var.

Çok temel bir örnek vereyim, anlaşılsın : Belki bir süredir sporunuzu evinizde yapıyordunuz, kendi imkanlarınızla yapıyordunuz. Şimdi bir spor salonuna yazılabilirsiniz örneğin. Bir hocayla çalışabilirsiniz, bir spor ortamını kullanabilir, ekipmanlardan yararlanabilirsiniz. Bu arada Mars da sporu temsil eden gezegen. Örnek olarak söyledim ama doğrudan bu da olabilir.

İşinizde bağlantılarınız artabilir. Bunlar kendiliğinden değil, sizin hareket almanızla olabilir. Özellikle kendi içinizde henüz yeterince güçlü olmadığını düşündüğünüz noktalarda iş birlikleri yapmak, başkaları ile ortaklı işler yürütmek, karşılıklı kazanacağınız şekilde güçleri birleştirmek isteyebilirsiniz. Bunlar da olabilir.

Kişisel hayatınızda da insan ilişkileriniz öne çıkıyor. Başkalarının devreye girmesiyle, sizin için aracı ve referans olmasıyla kuracağınız bağlantılar, başlayacağınız şeyler olabilir.

Danışmanlıkları temsil eder ayrıca terazi burcu. İhtiyaç duyduğunuz alanlarda danışmanlıklar alabileceğiniz bir dönem.


Koç Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlıyor. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 2.evinizde ilerliyor.

2.evinizde bir Jüpiter transiti yaşıyorsunuz. 2.ev dünya ile, dünyevi olan ile ilişkinizi temsil eden ev. Köklenme duygunuz, maddesel boyutta sahip olduklarınız, işiniz, maddi gücünüz, ilişkileriniz, hayata saldığınız kökler var bu evde.

Bu retroda ne olacak ? Boğa burcunun ve 2.evin konularında fark edip değiştireceğiniz, daha iyi hale getireceğiniz şeyler olacak. O değişimler çok daha iyi bir yaşamın kapılarını açacak sizin için.

Daha iyi kazanmak, bunun için bilgilerinizi, bilgi birikimlerimizi daha iyi kullanmak, maddi olanaklarınızı büyütmek, yeteneklerden fayda bulmak, hayata daha sağlam köklerle sarılmak, kazanmak, iyi koşullarda olmak, iyi bir yaşam standardında olmak..

İyi hissetmek, huzurlu hissetmek, bağ kurmak, ilişkiler içinde olmak..

Hepsi 2.evle ilgili.

Böyle bir yaşam için neleri değiştirmeniz gerektiğini fark ettirecek bu retro size. Verilecek deneyimleri iyi okuyun. Değişmesi gerekenleri görün ve yenileyin. Değiştirin. Şimdiye kadar yaptığınızdan daha farklı şekilde yapın. O zaman bütün yolların açıldığını, evrende her şeyin aslında hizmetinizde olduğunu ve her şeyin sizinle ilgili olduğunu göreceksiniz.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

Uranüs üçgeniyle doğacak bir yeniay 🙂 Uranüs’ten çok iyi bir üçgen açısı var.

Her yeniayda böyle uyumlu, destekleyici açılar olmuyor. O yüzden ne yapalım ? Kullanalım, faydasını almaya çalışalım bu yeniayın.

Sizler 6.ev konularından etki alıyorsunuz. Yeniay işinizi, çalışma hayatınızı, üretimlerinizi, günlük yaşam düzeninizi, rutinlerinizi temsil eden alanda, 6.evinizde doğacak.

İşinizde yeni bir günlük düzen başlayabilir bu yeniay ile. Çalışma ortamınızda yeni sezon için yapılacak değişiklikler olabilir. Yeni fikirler, projeler olabilir. İş ortamınızda düzeni yenilecek şeyler olabilir. İşleyişte değiştirilecek, güncellenecek şeyler olabilir.

Uranüs değişimleri temsil eder. İyi açılarında güzel değişimler gerçekleşiyor.

Kendi işinize sahipseniz iş hayatınızda yeni şeyler başlatabilir, bir süredir aynı şekilde ilerlemiş konuların yorgunluğundan sıyrılıp hevesle, yeni bir heyecanla, taze bir motivasyonla farklı şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Planladığınız şeyler olduysa, şimdi onların hayata geçme zamanı !

Bir yenilik istiyorsunuz. Memnun olmadığınız durumlar var. Bir değişime ihtiyacınız var. İşte bu Uranüsyen başak yeniayı, kendinize çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açabileceğiniz, güzel bir destek ve başlangıç noktası.

Bir kıvılcım var burada. Bu kez bir şeyler olacak, artık farklı olacak. Ama tabii yaparsanız olacak 🙂 Yeni üretimler, büyüme fırsatları, kazançlarda artış..Böyle bir dönemin başlangıcı  olur bu yeniay, eğer değerlendirirseniz.

Günlük yaşam düzeninizde değiştireceğiniz şeyler olacaktır. Sağlığınız, bedensel, ruhsal, mental her anlamda sağlığınız, iyiliğiniz, huzurunuz, günler içinde verimliliğiniz için, kaliteli bir yaşam için günlük akışlarınızdan çıkaracağınız şeyler var, günlerinize ekleyeceğiniz şeyler var.

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

1.evinizde gerçekleşiyor dolunay. Bu kez ev sahibi sizsiniz. Bir koç dolunayı.

Bir belirsizlik sonlanabilir bu dolunay ile hayatınızda. Gidişatını öngöremediğiniz bir konuda net bir sonuç alabilirsiniz.

Daha önce fark etmediğiniz bir şey artık görünür olabilir sizin için. ‘Şimdi fark ettim, neyin neden olduğunu şimdi anladım’ diyebilirsiniz. Mantığını, sebebini, iç yüzünü anlamadığınız bir konuda fark edeceğiniz noktalarla taşlar yerine oturabilir.

İnsan ilişkilerinizde yanıldığınız yerleri görebilirsiniz. Birinden uzaklaşma kararı alabilirsiniz. Bir iletişimi bitirebilirsiniz. Bir arkadaşlığı sonlandırabilirsiniz.

İşinizde yaptığınız bir şeyi değiştirebilirsiniz.

Net bir karar. Bir sonuç. Değişim yaratacak kuvvetli bir farkındalık. Bir yön değişikliği. Bir rota güncellemesi bu dolunay sizin için.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah sonbahara en güzel değişimlerle adım atalım.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!