24-30 Nisan 2023 Astroloji Gündemi

24-30 Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bayram haftasını geride bıraktık. Ramazan bayramımız ve 23 Nisan’ımız bir araya geldi bu sefer.

Memleketin bir yanı öyle buruk, öyle eksik ki, bu resmin içinde coşkuyla kutlama yapmak hiçbirimiz içinden elbette gelmedi. Neşeyle, büyük keyiflerle değil, sessizce andık değerlerimizi.

Aklımız, kalbimiz depremzede kardeşlerimizde. Memleketçe yeniden gülebildiğimiz, çok daha güzel kutlayacağımız bayramlar diliyorum ülkemiz adına.

Herkes iyi olsun. Gün gelsin görelim, huzurlu bir bahçe gibi olsun memleketimiz.

Önümüzde iyi bir hafta var ! Oldukça güzel gezegen açıları var.

Biliyorsunuz gergin açılar olduğunda, riskler olduğunda anlatıyorum. Olası riskleri küçültelim, etki almayalım, temkinli olalım diye uyarılarımı paylaşıyorum. Fakat sırada güzel bir hafta var 🙂

Güneş’in Satürn’den, Venüs’ün Kiron’dan, Mars’ın Uranüs’ten desteği var bu hafta. Ayrıca Güneş, kuzey Ay düğümü ile kavuşuyor.

İyi göstergeler bunlar. Sadece bir Mars Kiron karesi var uyumsuz açı olarak söyleyebileceğimiz. Onun dışında haftanın gezegen temasları epey güzel.

Yeni başlayacak olan bir transit var mı ? Hayır, yok.

Güneş’in boğa transiti geçtiğimiz hafta başladı, boğada ilerliyor Güneş. Merkür boğada, retrosunda. Venüs’ün ikizler transiti devam ediyor. Mars yengeç geçişinde, o da aynen devam.

Şimdi bu transitlerin (Güneş hariç) yazılarını ekleyeceğim buraya ↓↓ Tıklayarak hem genel ölçekte, hem burçlar bazında olasılıkları görebilirsiniz.

Merkür Retrosu Boğa Burcunda 21 Nisan-15 Mayıs 2023

Venüs İkizler Burcunda 11 Nisan-7 Mayıs 2023

Mars Yengeç Burcunda 25 Mart-20 Mayıs 2023

Bu hafta yeniay ya da dolunay gibi bir gelişmemiz yok. Çünkü zaten geçtiğimiz hafta koç burcunda bir yeniay yaşadık. Hatta yeniay ile birlikte kocaman bir şey oldu. Ne oldu ? Bir Güneş tutulması gerçekleşti ! Önümüzdeki aylara şekil verecek, büyük bir gelişme bu.

Olası etkilerini bilmeniz, yolunuzu bilinçle ilerlemenizi sağlar. Doğru adımlar, doğru seçimler için katkı olur size. O yüzden tutulma yazımı da buraya ekliyorum, okumamış olanlar için.

20 Nisan 2023 Koç Burcunda Güneş Tutulması

Şimdi haftanın detaylarını gün gün incelemeye başlayacağız birlikte. Öncesinde biliyorsunuz, Instagram hesabımı hatırlatıyorum  + Danışmanlıklar için iletişim bilgilerimi (mail adresimi) veriyorum.

Yine bırakayım buraya notlarımı.

Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


24-30 Nisan haftasının gezegen açıları :

24 Nisan : Güneş Kuzey Ay Düğümü kavuşumu : Güneş 4° Boğada, Kuzey Ay Düğümü 4° Boğada

Kuzey Ay düğümü temasları yaşamımızda kırılma noktalarını, farkındalık anlarını, dönüm noktalarını, değişimi başlattığımız ve daha iyi bir hale geçiş yaptığımız vakitleri temsil ediyor.

Üstelik burada Güneş var. Aklı, mantığı, iradeyi, kararlılığı, gücü, yaşam gücünü temsil ediyor Güneş.

Ne yapıyoruz ? Yolumuzu çiziyoruz, sorumluluk alıyoruz. Hayattan bekleyenlerin hep bekleyeceğini, kimsenin bizim kurtarıcımız ve kahramanımız olmayacağını, yaşamımıza ancak kendimiz sahip çıkarsak iyi şeyler olacağını daha güçlü şekilde fark ediyor ve gücümüzü toplayıp aksiyon alıyoruz. Bir irade ve kararlılık var. Atılımlar var.

24 Nisan : Merkür Mars altmışlığı : Merkür 15° Boğada, Mars 15° Yengeçte

Boğa burcundan alıyor Merkür bu açıyı. Parasal konular için iyi bir görünüm. Özellikle retro döneminde olduğumuz için beklemede kalmış parasal konular, alacakların tahsili, ödemeler gerçekleşebilir. Bir süredir aklımızda olan, kenara notunu aldığımız şeyleri satın alabiliriz.

Ev düzenimiz için de yapacağımız şeyler var. Mars ile hareketleniyoruz. Evimizle ilgili meşguliyetlerimiz artıyor. Temizlikler yapıyoruz. Yaşam alanımızı düzenliyoruz.

Evini düzenlemek, yaşamını düzenlemek demektir. Evini temizleyen hayatını temizler. Evi düzenli olanın hayatında düzen olur. Verimi, bereketi, huzuru olur. Sistem içinde bir sembol mekanizması var. Her hal bir sembol oluşturuyor, bir sembol olarak çalışıyor tüm yaşam konularımızda. Evimiz de bu anlamda önemli bir sembol.

25 Nisan : Güneş Satürn altmışlığı : Güneş 4° Boğada, Satürn 4° Balıkta

Satürn’ün uyumlu açıları sağlamlaştırmak, kuvvetlendirmek, düzene koymak, sistematize etmek gibi anlamlara geliyor.

İşimizde ya da kişisel hayatımızda, herhangi bir konuda düzenlemek, daha sistemli hale getirmek, istikrar yaratmak, düzen yaratmak, sabit bir çerçeve kurmak istediğimiz konular için yeni şeyler yapabiliriz.

Ayrıca otoriteden, üstlerden, yöneticilerden, konum sahibi kişilerden, hocalardan, eğitmenlerden yana güzel şeyler olabilir. Destekler alabiliriz. İşimizi kolaylaştıracak, yolumuzu güzelleştirecek kişiler olabilir.

Satürn balıkta olduğundan burada bir temizlik var ayrıca. Bırakışlar var. Bırakışların getireceği hafiflik ve yeniye doğru yol alma hali var. Bir şeyler sonlanıyor, yeni şeyler başlıyor.

26 Nisan : Venüs Kiron altmışlığı : Venüs 17° İkizlerde, Kiron 17° Koçta

Venüs bilgiyi paylaşmayı anlatan yerde, ikizler burcunda. Kiron ise şifa olmakla ilgili bir sembole sahip.

Bu hafta yapacağımız sohbetlerde birbirimize önemli şeyler katabiliriz. Birbirimizden güzel tavsiyeler alabiliriz. İlham alabiliriz. İçerik üretenlerin yeni projeleri, güzel fikirleri olabilir. Birilerini şifası olmak var burada. Bilgi ile şifalandırmak.

27 Nisan : Mars Kiron karesi : Mars 17° Yengeçte, Kiron 17° Koçta

Sakarlıkların, çarpmaların, düşmelerin yaşanmaması adına dikkat edelim. Mars evi simgeleyen yengeç burcunda. Evde temizlikler, perde asmalar, merdivene çıkmalar gibi işler içinde dikkatli olalım. Mutfakta tencereleri güzelce koyalım ocağa, uzağımızda tutalım. Devrilmeyecek şekilde yerleştirelim. Kesici aletlere dikkat edelim.

Ayrıca duygusal anlamda da incinmelere açık bir zaman. Hayatı kimsenin kötü bir anısı olmayacak şekilde yaşamak en güzeli bence. Bu da ‘özen’le oluyor. Hassasiyetle, inceliklerle oluyor. Kalp kırmaktan kimse bir şey kazanmaz. Üzmeyelim kimseyi.

29 Nisan : Mars Uranüs altmışlığı : Mars 18° Yengeçte, Uranüs 18° Boğada

Mars = Hareket      Uranüs = Değişim

Öyleyse burada ne var ? Değişim için hareket var. Eyleme geçmek, başlamak, başlatmak var. Uzun zamandır aynı haliyle sürüp giden ve yorgunluk yaratmış olan, hizmetini tamamlamış olan, artık bu haliyle devam edemeyecek olan şeyleri yenileyelim, elden geçirelim, değiştirelim bu hafta. Yeniye doğru adımlarımızı Mars’ın hevesiyle atıyoruz.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

24 Nisan Pazartesi

Ay günün büyük çoğunluğunda ikizler burcunda olacak sevgili okuyucularım.

Haberleşmeler, yazışmalar var. Birbirimize bildireceğimiz, duyuracağımız, birlikte organize edeceğimiz şeyler var. Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Neptün karesi etkili. Toplantılar, görüşmeler, iletişimler için bu vakti öneremiyorum, pas geçmek iyi olabilir.  Çünkü Neptünyen vakitlerde toplantılardan kararlar çıkmayabiliyor, netlik olamıyor. Dialoglar istediğimiz gibi ilerlemeyebiliyor. Beklentiler karşılanmayabiliyor. O yüzden mümkün olduğunca bu şeyler için kullanmayalım bu vakti.

15:14-21:58 arasında Ay boşlukta. İkizler burcundaki açıları bitmiş durumda. Açısız tamamlıyor transitin geri kalan kısmını. 21:58’de ise yengeç burcuna geçiyor.


25 Nisan Salı

Ay yengeç transitinde.

Gün boyu uyumlu açıları var. Üç açısı olacak, üçü birbirinden güzel 🙂

Sabah saatlerinde Ay Güneş altmışlığını ve Ay Satürn üçgenini görüyoruz. Önemli işlerimiz için değerlendirelim. Yetki sahibi kimselerle görüşmek, hocalarla dialog kurmak, belki bir resmi işlem, belki bir kayıt, başvuru konusu ya da işimiz için yapacağımız bir şey. Hepsi için kullanabiliriz bu sabahı. Destekleyici bir akış var. Parasal konularda da şanslar var.

Mantıklı bir karar, iyi bir fikir, başarılı bir çalışma, parlak bir sunum, güzel bir kazanç görüyorum burada. Bir şey şekil alabilir, netleşebilir ayrıca. Satürn ile bir şeyin düzeni oluşuyor.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Merkür altmışlığı geliyor. Güzel dialoglarımız, sohbetlerimiz olabilir. Sevineceğimiz haberler alabiliriz. Bir konu istediğimiz gibi sonuçlanabilir.


24-30 Nisan 2023 Astroloji Gündemi


26 Nisan Çarşamba

Ay bugünün de tamamında yengeç burcunda olacak.

Sabahın erken saatlerinde Mars Kiron karesini çalıştırıyor Ay. Mars Kiron karesi bu haftanın tek büyük uyumsuz açısı.

Ay, Mars ile kavuşup Kiron ile kare açı yapıyor bu sabah. Aileyi anlatır yengeç burcu. Ay burada iken bu irtibatlar oluyor. O yüzden aile içi konular doğabilir. Aile içinde tartışmalar olabilir, sesler yükselebilir. Kavgaya, gürültüye açık bir zemin var. Bu enerjileri beslemeyelim. Her ailenin, evin içinde anlaşmazlıklar oluyor. Konuşarak çözmeye çalışalım sorunlar varsa eğer.

Günün ilk yarısında bir Ay Uranüs uyumu var bir yandan. Uranüs’ün altmışlığı geliyor bu gergin açıların ardından. Tam da sorun çözmeyi, pozitif yönlü değişimleri anlatan bir açı.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter karesi devrede. Yaptığımız şeyleri gereğinden fazla yapabiliriz. Gereğinden büyük işlere kalkışabiliriz. Yapabileceğimizden fazlasını üstlenip sözler verebiliriz birlerine. Alışverişlerde müsriflikler, abartılar olabilir. Yengecin paylaşımcılığı var burada. Ama paylaşımcılık abartılabilir. Kendimizde bir şey bırakmayacak kadar verebiliriz bir şeyleri. Bunları yapmamaya çalışalım.


27 Nisan Perşembe

Ay 02:40-09:29 arasında açısız ilerliyor. Yengeçte ve boşlukta. 09:29’da aslan burcuna geçiyor.

Geçer geçmez de Pluto’dan karşıtlık alıyor. Karşıt açı yapıyor Pluto kovadan. Bir konuda netleşebiliriz. Bir şeyin bize iyi gelmediğini bir kez daha görebilir, bu kez hayatımızdan çıkarabiliriz o şeyi.

Akşam saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile kare (uyumsuz) açıda. Acele kararlar almayalım, hızlı seçimler yapmayalım. Seçtiğimiz şeyden çok da emin olmayalım. Doğru seçimi yapmamış olabiliriz çünkü.

Gece saatlerinde Ay Güneş karesi de var. Güneş aklı, Ay duyguları temsil eder. Burada akıl ve duygular çatışıyor. Yeterince akılcı bakamayabiliriz konulara. Doğru değerlendirmeler yapamayabiliriz. Konulara zaman tanıyalım.


24-30 Nisan 2023 Astroloji Gündemi


28 Nisan Cuma

Ay aslan burcundan geçmekte.

Günün ilk yarısında Ay ve Merkür zıtlaşıyor. Aralarında bir kare açı var. Merkür fikirleri simgeleyen gezegen. Farklı görüşlerin çatışması anlamına geliyor böyle bir açı. Kimin söylediği mantıklı ise onu seçmek, onu uygulamak yakışır aklı selim bir insana. Zıtlaşmaya gerek yok.

Akşam saatlerinde Ay Kiron üçgeni (uyumlu) geliyor. Eş zamanlı olarak bir Ay Uranüs karesi (uyumsuz) var. Uranüs karesi ile hesapta olmayan, planlanmamış düzen değişiklikleri olabilir. Ama Kiron ile duruma göre şekil almayı biliyoruz. Çözümler var.


29 Nisan Cumartesi

Ay günün büyük bir bölümünde aslanda. 21:59’a kadar aslan transitine devam edecek.

Günün ilk yarısında şahane bir Ay Jüpiter üçgeni var. Mutlu, keyifli, şanslı, bereketli bir zaman. Her şey için değerlendirebiliriz.

13:52-21:59 arasında Ay boşlukta. Aslanda iken başka bir açısı yok artık. 21:59’da başak burcuna geçiyor.


30 Nisan Pazar

Ay’ın başak günlerinden birindeyiz. Başak burcundan geçiyor Ay. O yüzden günümüze başak temalarını katıyor.

Düzen, temizlik ve planlama gerektiren alanları elden geçiriyoruz bugün.

Sabah saatlerinde Ay Satürn karşıtlığı ile biraz yavaş bir akış var. İlerlemek istiyoruz ama beklememizi gerektiren durumlar var. Biraz da yorucu bir şeylerle meşgulüz gibi sanki.

Günün ikinci yarısında güzel açılar geliyor. Önce Ay Güneş üçgeni gelecek gündüz vaktinde. Bir şeyleri yoluna koymak, düzenlemek, çözmek, iyi hale getirmek gibi olasılıklar var. İletişimler için güzel. Buluşmalar için güzel. Keyifli bir enerjisi var gündüzün.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Merkür üçgeni etkinleşiyor bu kez. Güzel haberler, tatlı tatlı sohbetler, bir araya gelişler var. Organizasyonlar, kutlamalar var. Sosyal, renkli, bol iletişimli bir vakit.


Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Aylık burç yorumlarınızı da ekliyorum buraya İstediğiniz burcun linkini bırakabilirsiniz

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2023, Boğa Burcu Nisan 2023, İkizler Burcu Nisan 2023,

Yengeç Burcu Nisan 2023, Aslan Burcu Nisan 2023, Başak Burcu Nisan 2023,

Terazi Burcu Nisan 2023, Akrep Burcu Nisan 2023, Yay Burcu Nisan 2023,

Oğlak Burcu Nisan 2023, Kova Burcu Nisan 2023, Balık Burcu Nisan 2023

Günceli anlatan diğer önemli yazılarımı da ekleyeyim.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başladı.

2008’den bu yana oğlak burcunda ilerleyen Pluto kovaya geçti artık. Bu yıl Mart- Haziran arasında, şimdilik bir süre için kovada olacak (sonra retrosunda oğlağa dönecek).

Bu yeni kova döneminin detaylarını, genel olasılıklarını ve burçlar üzerinden getirebileceklerini aşağıdaki linki tıklayarak görebilirsiniz ↓ Pluto yazım burada ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Satürn ise artık balık burcunda. Bu transit de Mart ayında başladı. 14 Şubat 2026’ya kadar Satürn balık burcunda olacak.

Kimler için nasıl olasılıklar var ? Bu linki tıklayarak transiti detaylıca görebilirsiniz

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

İyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!