Akrep Burcu Şubat 2023

Akrep Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen akrep okuyucularım !

Aylık yorumlarımla geldim. Şubat’ı anlatacağım bu yazımda sizlere.

Eğer yükseleniniz akrep ise yararlanabilirsiniz bu öngörülerden. Çünkü ev hesabı yükselenimizden başlar. Yükselenimiz 1.evimizdir.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle ↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda. 4.evinizde.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkabilir bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz.

Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Kova teknoloji demektir. Eviniz için teknolojik araçlardan yararlanabilirsiniz. Örneğin kapı zilinizin yanında olacak bir görüntüleme sistemi, örneğin bir güvenlik alarmı, bir dijital araç. Bir konuda bir uyarı sistemi ya da belki teknolojik, yeni model bir ev eşyası, bir mutfak robotu, bir makine, bir süpürge.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.

Güneş 19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler getirebilir size.

Kutlamalar olabilir. Yakınlarınızla, sevdiklerinizle kutlayacağınız şeyler olabilir.

Bunlar dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir 5.ev aktive olduğu için.


Merkür bu ayın 11’ine kadar oğlak burcunda olmaya devam ediyor.

3.evinizde bir Merkür. Son zamanlarda kardeşlerle, akrabalarla iletişimlerde uzaklaşmalar olmuş olabilir. Ama iletişim olduğunda tartışma, kavga oluyorsa, esasen doğru mesafede durmak çok daha sağlıklı. Ocak ayında burada bir retro oldu ve retronun deneyimleri ile hangi iletişim içinde, kime ne mesafede olmanız gerektiğini fark ettiniz. Şimdi bu bilinçle yapıyorsunuz seçimlerinizi.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür. 4.evinize geliyor.

Evinizi daha konforlu, daha işlevsel, daha düzenli bir hale getirmek için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz bu dönemde. Değiştireceğiniz, yenileyeceğiniz eşyalar olabilir.

Kova burcu elektrikli aletleri, elektronikleri sembolize eder. Elektrikli ev aletleri alışverişleriniz  olabilir özellikle.

Aile içi konularda güzel kararlarınız olabilir ayrıca. Bir şeylere şekil verebilirsiniz. Netleştirebilirsiniz. Eviniz ve ailenizle ilgili planlarınızı hayata geçirebileceğiniz bir zaman.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda. 5.evinizde.

5.ev sanatsal yaratım demektir. Venüs de sanatın gezegenidir. Balık ise zaten ilham demek, hayal gücü demektir.

Kendinize yeni derinlikli alanlar açmak, sanatla bağ kurmak için harika bir zaman.

İşiniz sanat ise güzel çalışmalarınız olabilir. Sanattan, hobilerinizden, ilgi alanlarınızdan gelecek kazançlar olabilir.

İlhamla, yaratıcılığınızla yapacağınız şeyler, size çok iyi gelebilir. Bir ruhsal temizlik aracı olabilirler sizin için.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 6.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu evin iş, hizmet, astlar, çalışanlar, sağlık, gündelik yaşam, evcil hayvanlar gibi temaları var.

Venüs iyicil bir gezegen. Şansları, güzellikleri, sevinçleri, mutlulukları, kolaylıkları anlatıyor.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Sevineceğiniz yeni şeyler olabilir. Bir görev, görev tanımınızın içinde bir sorumluluk istediğiniz yönde yeniden düzenlenebilir.

Sağlık konusunda aşmaya çalıştığınız bir durum varsa, destek alıyorsunuz Venüs’ten. Güzel gelişmeler olabilir. İyi bir hekimle doğru şekilde ilerleyebilirsiniz. Çözüm gelebilir.

Evcil hayvanlarınız varsa onlar için düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler olabilir. Problemli durumlar geride kalabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars bu ayın tamamında da ikizler burcunda.

8.evinizde bir Mars. Parasal konularda uğraştırıyor sizi bir süredir. Özellikle 2022’nin son iki ayında ve Ocak ayında (ortasına kadar) ödemeler, alacaklar, verecekler, maddi konular zora girmiş olabilir. Artık retro sonrası daha akışkan koşullar içindeyiz. Bir borcu bitirmek, bir ödemeyi yapabilmek için çabalıyor olabilirsiniz.

Hatta hırslanmış olabilirsiniz. Hırs yerine dingin ve kontrollü olmaya çalışın. Artık ileri hareketinde bir Mars var. Hedeflediğiniz şeyi yapmak daha kolay. Parasal konuları yoluna koymak için fırsat alanlarınızı iyi tespit ederek, belki daha çok üreterek, daha çok çalışarak doğru biçimde kullanın Marsiyen enerjiyi.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

10.evinizde bir dolunay. Başrolde Uranüs var. Uranüs resmin içinde nasıl bir konumda ? Güneş’e ve Ay’a uyumsuz açılarda.

Bir şeyin sonlanması, bitmesi, kopması, bu kez kesin ve net biçimde kopması gibi ihtimaller geliyor akla.

Dolunay tamamlanmayı, sona varmayı, neticeyi, sonuçları, sonları temsil eder.

Uranüs’ün uyumsuz açılarında ise net bitişler görürüz. Bardağı son bir damla taşırır ve net kararlar çıkar. ‘Bu kadarı yeter’ gibi bir nokta bu dolunay.

İş hayatınız, kariyeriniz, hayatın içinde genel anlamda konumunuz, sahip olduklarınız, varmak istediğiniz yer, olmak istediğiniz kişi, başarmak istedikleriniz, hedefleriniz bu evin konusudur.

İş hayatınızı ilgilendiren, yaşamınızın genel çerçevesini belirleyen bir konumda hesapta olmayan bir şey ile düzen değişikliği olabilir. Yeniden düzenlenecek bir şey olabilir.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

5.evinizde doğacak olan bir yeniay.

Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren işler, özgün çalışmalar için güzel bir etki alıyorsunuz. Ortaya yaratıcı, iyi çalışmalar çıkabilir.

Çocuklarınızla ilgili konularda son zamanlarda sorunlar yaşadıysanız, yeniay ile yeni gelişmeler olabilir. Bir ferahlık yaşayabilirsiniz. Konular istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için de destekleyici bir yeniay. Eğer bir tedaviye, bir tıbbi desteğe ihtiyaç varsa, yeniay ile sürecinizi başlatabilirsiniz. Balık burcu şifalanmakla, tedavilerle ilgili bir burçtur çünkü.


Güzel bir ay diliyorum. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!