Başak Burcu Ocak 2024

Başak Burcu Ocak 2024

Başak Burcu Ocak 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

2024’ün ilk ayında sizleri neler bekliyor ? Nasıl bir ay olabilir, anlatacağım bu yazımda.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni başak olanlar için tutarlı olacaktır.

Bunu her zaman söylüyorum. Sabit bir metin bu 🙂


GÜNEŞ

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak. 5.eviniz burası sizin.

5.ev hobilerimizle ilgili bir ev. Oğlak burcu ise işimizi anlatıyor.

Bir hobinizi işe dönüştürmek, bir meşguliyetinizden gelir elde etmek, profesyonel biçimde yapmak istiyorsanız bu değişimin gerçekleşebileceği bir vakittesiniz. Değerlendirin.

Göstermek demektir ayrıca 5.ev. Reklam, reklamcılık konuları 5.ev ile ilgilidir. İşinizde tanıtmak istediğiniz ürünleriniz, hizmetleriniz için reklam verebilirsiniz.

Yaptığınız işleri tanıtmaya daha çok vakit ayırabilirsiniz. Bu yönde çalışmalar yapabilirsiniz.

Eğlenceli bir ev burası. 5.evde kutlamalar var. Organizasyonlar var. Etkinlikler var.

Bir kutlamaya katılabilirsiniz 5.evden geçen bir Güneş ile.

İşinizde düzenleyeceğiniz bir kutlama da olabilir.

20 Ocak günü 17:08’de Güneş’in kova transiti başlıyor. 6.evinize geliyor Güneş.

Bu ev bir transit aldığında bir gün içinde yaptığımız şeyler artıyor, günlük hayatımız kalabalıklaşıyor. Daha yoğun günler yaşıyoruz. Hem işimizde, hem kişisel hayatımızda daha hareketli, temposu daha yüksek günlerimiz oluyor.

Bu dönem sizin için koşturmalı bir zaman olabilir. İşinizde görev tanımınıza yeni şeyler eklenebilir. Bir süre için bazı şeyleri sizin yapmanız istenebilir. Bir ekip arkadaşınızın yerine yapacağınız şeyler olabilir. İş yükünüz artabilir.

Görev biriminiz, çalışma saatleriniz, iş ortamınız gibi işe dair konularda yeni düzenlemeler olabilir. Günlük düzeniniz bir şekilde değişebilir.

Düzenlemek, dosyalamak, derli toplu hale getirmek, temizlemek, ayıklamak, sadeleştirmek..Böyle bir ev burası. Güneş 6.evinizden geçerken yapacağınız temizlikler olabilir. Bunu evi, ofisi temizlemek gibi de düşünebilirsiniz, elektronik aletleri temizlemek, gereksiz fotoğrafları silmek, bilgisayarınızı/telefonunuzu düzenlemek gibi de düşünebilirsiniz. Her anlamda söylüyorum.


Başak Burcu Ocak 2024


MERKÜR

2 Ocak’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Bu retronun bir kısmını oğlak, bir kısmını yay burcunda yaşadık. 2 Ocak’ta yay burcunun  22 derecesinde retro tamamlanıyor.

Merkür yayda ileri seyrine başlıyor. 14 Ocak’a kadar yayda olacak. Yani 4.evinizde.

Retroda aile içinde sorunlar olmuş olabilir. Ev içinde, evin kendisiyle ilgili konular olmuş olabilir. Ne nasıl olursa, daha düzenli bir yaşamınız olur, daha huzurlu olursunuz, bunları gördünüz belki.

Aile içinde gereken noktalarda mesafelenmiş, uzaklaşmış da olabilirisiniz.  Size iyi gelen yerde, huzurunuzu koruyabildiğiniz yerde durun diyeceğim. Doğru mesafe odur.

14 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

Kendinize yeni bir hobi seçebilir, yeni bir keyif alanı açabilirsiniz. El işleri ile meşgul olabilirsiniz.

Sanatın herhangi bir dalında iseniz, işiniz sanat ise yaratıcı, farklı, orijinal şeyler çıkabilir ortaya. Verimli bir döngü.

Hobilerini işe dönüştürme aşamasında olanlar için konunun hızlanabileceği bir zaman. Oğlak burcu işimizi, 5.ev ise hobileri simgeliyor. Merkür ile araştırma, bilgi toplama gibi işlerinizi yapabilirsiniz. Yolunuzu, güzergahınızı planlayabilirsiniz.


Başak Burcu Ocak 2024


VENÜS

Venüs 23 Ocak’a kadar yay burcunda. 4.evinizde.

Güzel misafirlikler var sanki burada 🙂 Belki siz bir yere gidiyorsunuz, belki birileri size geliyor.

Başka bir şehirden, başka bir ülkeden misafirleriniz olabilir. Aynı şekilde siz uzaklara gidebilirsiniz sevdiklerinizin yanına.

Yayda, 4.evinizde bir Venüs size güzel bir yolculuk, keyifli bir tatil getirebilir.

23 Ocak günü 11:51’de Venüs’ün oğlak transiti başlıyor. 5.evinizde olacak oğlakta iken.

5.ev kurslarla, sanatla, sporla, sanat eğitimleriyle, spor etkinlikleriyle ilgili. Oğlak burcu ise devleti ve devletin hizmetlerini simgeliyor. Belediyelerin spor, sanat eğitimlerine katılabileceğiniz bir zaman. Bir spor salonuna başlayabilirsiniz ya da.

5.ev çocukları da simgeliyor. Çocuklarınız için yapmanız gereken kayıt, başvuru konuları varsa bunları yapabilirsiniz.

Yetişkin yaşta iseler onların resmi konuları olabilir. Devlet dairelerinde işleri olabilir. Onlarla meşgul olabilirler. Venüs ile kolaylıklar olur. Güzellikler olur.


Başak Burcu Ocak 2024


MARS

Mars 4 Ocak’a kadar yay burcunda. 4.evinizde.

Ev, düzen, yerleşmek, eşya taşımak, yer değiştirmek, yeni bir düzen kurmak, eğitim için bir yere gitmek, iş için yer değiştirmek..Hepsi olabilir. Bu konuyla, yeni düzeninizi oluşturmakla meşgul olduğunuz bir dönem olmuş olabilir bu.

Ev içinde arıza, bakım, tamirat, tadilat, eşya yenileme konuları da olmuş olabilir.

Ailenizin bir seyahati olabilir. Bu bir gereklilik de olabilir, gezi amaçlı bir yolculuk da olabilir.

4 Ocak günü 17:58’de oğlak burcuna geçiyor Mars. 5.evinize yerleşiyor.

5.ev hobilerimizi anlatıyor. Yeteneklerimiz, becerilerimiz, ilgi alanlarımız, hobilerimiz var bu evde. Oğlak burcu ise iş demek, çalışmak demek. Bir hobinizi profesyonel anlamda bir işe dönüştürmek istiyorsanız, bu başlangıcı yapabileceğiniz bir dönem.

Sanatsal alanlarda olanlar, sporla bağlantısı olanlar için hareketli bir zaman. Efor var, hareket var, performanslar var burada. Mars ile enerjiniz yüksek.

Görünür alana çıkıyorsunuz, öne çıkıyorsunuz. Sadece hırslanmayın diyeceğim. Mars’ın gölgesinde hırs var.

5.ev görünmekle, göstermekle ilgili bir ev. Oğlak ise işimizi simgeliyor, dediğim gibi.

İşinizde yaptığınız, ürettiğiniz şeyleri, ürünlerinizi, hizmetlerinizi, yapabildiklerinizi daha çok göstermek isteyebilirsiniz. Buna ihtiyaç da olabilir. Bir gereklilik de olabilir bu.

Geri planda durduğunuz zamanlar olduysa (demek ki o zaman öyle olması gerekiyordu), yaşam şimdi sizi görünür alana çağırıyor.

Reklam, tanıtım, gösterim, performans. Böyle şeyler istiyor bu Mars 🙂


Başak Burcu Ocak 2024


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitti. Yılın son gününde bitti.

31 Aralık günü 9.evinizde ileri seyrine başladı Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak.

9.ev başka şehir ve ülkelerle, mesafelerle, uzaklarla ilgili. Boğa burcu ise toprağın temsilcisi. Toprak ; düzen, istikrar, devamlılık, para, gelir, kazanç, yaşam düzeni gibi konuları temsil ediyor.

Son dönemlerde hayatınızda yer değişiklikleri yaşamış olabilirsiniz. Bunu doğrudan siz deneyimlemediyseniz, sizinle ilgili olan, sizi bir şekilde etkileyen bir şey de yer değiştirmiş olabilir. Bir şeyin düzeni değişmiş olabilir.

Yakınlarınızdan biri uzaklara gitmiş olabilir. Hayatınızda mesafeler doğmuş olabilir.

Bu retro döneminde böyle yeni durumlara adapte olmaya çalışmış olabilirsiniz.

Şimdi daha güzel oturacaktır bir şeyler yerine. Konular içinde istediğiniz yönde değişimler de olabilir.

Yer değiştirmek isteyenler, buna hazırlananlar, bir süredir beklemekte olanlar bunu yapabilirler.

Yer değiştirmiş olanlar yeni yerlerinde daha sağlam bir düzen oluşturulabilirler kendilerine. Örneğin işe başlayabilirler. Yabancı bir ülke ise konu, oturum hakkı alabilirler. Çalışma izni alabilirler.

Jüpiter’in ileri hareketinde olacağı bu dönemde, hayatla ilişkinizi değiştirecek alanlara girebilir, yeni birçok şey öğrenebilirsiniz ayrıca. İlmi alanlar özellikle. İlimlerin bilgisiyle dönüşeceğiniz bir dönem. Ruhsal anlamda bir değişim ve büyüme dönemi.


Başak Burcu Ocak 2024


Ocak 2024 Ay Döngüleri :

11 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 20° Oğlak, Güneş 20° Oğlak

5.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Venüs ve Mars başlığında anlattığım oğlak ve 5.ev konularında hareketlenme olacaktır bu yeniay ile. Yapmak istediğiniz şeyler için, yapmanız gerekenler için değerlendirin.

Şunu ekleyeceğim : Kuzey Ay düğümü ile kare açıda doğacak bu yeniay.

Yeniaylar girişimler için destekleyicidir.

Ama kuzey Ay düğümü karesi ; adımlarınızı iyi hesap etmeniz konusunda uyarıyor sizi. Yönünüzü iyi tayin. Hedeflerinizde nokta atışı olacak, istediğiniz sonuçları getirecek stratejik planlar yapın.

‘Akılcı hamleler’ getirebilir bize istediğimiz şeyleri. İlerlemek ancak ‘doğru adımlarla’ olur.


Başak Burcu Ocak 2024


25 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Kova

12.evinizde bir dolunay. Jüpiter’in uyumsuz (kare) açıları var Güneş’e ve Ay’a.

12.ev Neptün’ün evi. Burası etki alınca su elementimiz yükseliyor. Farkındalığımız yükseliyor. Bu da tabii deneyimlerle oluyor. Bakıyoruz ki bir şeyler aslında düşündüğümüz gibi değil. Yanılgılarımızı görüyoruz.

Alma verme dengesinde ‘verme’ tarafıdır 12.ev. İlişkilerimiz içinde eşit olmayan yerleri daha iyi görüyoruz. Bunu gösterecek şeyler oluyor.

Verdiğiniz değerin, gösterdiğiniz özenin karşılığının layıkınca gelmediği ilişkilerden, arkadaşlıklardan uzaklaşabileceğiniz bir zaman.

Eğlence demektir aslan. Birilerinin iyi hallerde, keyiflerde, eğlencelerde yanınızda olurken, ihtiyaç zamanlarında olmadıklarınızı görebilirsiniz.

Başka bir şey de söyleyeceğim. Uyarım olacak.

Aslan burcu flörtlerle ilgili. 12.ev ise gizli saklı işlerle.

Kendinizi erdemlerin uzağına düşecek her tür şeyden koruyun diyeceğim. Duygusal boşluklarla bir tarafa çekilebilir bazen insan. Çekilmeyin.

Kökleriniz olduğunuz yerde, kendi içinizde sağlam olsun. Öyle olmalıyız ki, savrulmayalım.


Başak Burcu Ocak 2024


Bu ay için genel olarak böyle konularınız, böyle olasılıklarınız var sevgili okuyucularım.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Başak Burcu Ocak 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Başak Burcu Ocak 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir ay diliyorum. Yeni yıla iyi bir başlangıç olsun. Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!