Balık Burcu Mayıs 2023

Balık Burcu Mayıs 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir ayın daha haberlerini getirdim size. Yeni bir aya girdik. İlkbaharın taze enerjisindeyiz.

Peki Mayıs nasıl bir ay ? Astrolojik olarak nasıl göstergeleri var ?

Önce ayın gündemini bırakayım buraya, sonra detaylara geçelim ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Ayrıca başlamadan belirtmek, altını çizmek isterim : Yükseleni balık olanlar için isabetli ve faydalı olur bu öngörülerim. Her yazımda yükselenin önemini vurguluyorum. Çünkü olasılıklar teknik olarak evler üzerinden şekilleniyor. Yükselenimiz ise 1.ev ve ev hesabı tam da yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 3.evinizde. 

Okumak, araştırmak, öğrenmek, kurslar içinde yer almak, sosyalleşmek, yeni insanlar tanımak, yeni yeni iletişimler kurmak,  şehrin içinde daha çok gezmek, evinize yakın yerlerde hizmetlerden yararlanmak, yakın çevre içinde hareketlenmek..

Böyle anlatabilirim bu evi. Güneş burada ilerlerken bu yönde şeyler getirebilir size.

Kardeşlerinizle ilgili konularınız da olabilir. Onların hayatında değişim diyebileceğiniz güzel başlangıçlar olabilir. Onlar da bu evin konusu.

Danışmanlıklar da olabilir. Danışmanlık almak istediğiniz bir alanda, işini iyi yapan uzman bir kişi ile tanışabilirsiniz.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor. 4.evinizde olacak bu kez.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkabilir bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Ev değiştirmek isteyenler bu yönde hareketlenebilirler.

Ev sahibiniz varsa iletişimler artabilir. Kontrat yenileyeceğiniz döneme denk geliyor olabilir bu transit. Evinizle ilgili konular önde olacaktır.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir. Güzel şeylere adım atabilirler.


MERKÜR

Merkür 21 Nisan’da retrosuna başlamıştı. Bu retro ay ortasına kadar devam ediyor.

Sizin 3.evinizde.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, komşularınızla iletişimlerinizde daha kontrollü, daha toleranslı olmanızı önereceğim bu retroda. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar olabilir.

Küçük, önemsiz şeylerden tatsızlıklar doğabilir. Bunun olmaması adına karşı tarafın iyi niyetinden emin olduğunuz durumlarda kelimelere çok takılmayın derim. Bazen niyet kötü olmasa da, ortaya çıkan cümleler şahane olmayabiliyor. Kendimizi doğru ifade edemeyebiliyoruz. Anlayışlı olalım. İyi ve doğru anlayalım birbirimizi.

15 Mayıs’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Retronun getirdiği pürüzlü durumlar gündeminizden düşüyor, yoluna giriyor günden güne.


VENÜS

Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 4.evinizde.

Aile bireylerinizle, özellikle kardeşlerinizle ilgili konularda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.
Çünkü 4.ev ailemizi, ikizler burcu ise kardeşlerimizi simgeler.

Eviniz için yapmak istediğiniz şeyler varsa, örneğin bir boya badana konusu, bir dekorasyon değişikliği konusu, bir tadilat gibi, bu işlerinizi güzelce, kolayca yapabilirsiniz bu Venüs transitinde. İyi insanlarla, işini özenle yapacak düzgün insanlarla çalışabilirsiniz. Ortaya içinize sinecek, güzel şeyler çıkabilir.

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 5.evinize geliyor.

Bir süredir yaşam enerjinizi aşağıda hissediyorsanız, sanatla, yaratıcı işlerle meşgul olmak istiyorsanız, bu süreçte yeni hobiler edinebilirsiniz. Böyle başlangıçlarınız olabilir. Spora başlayabilirsiniz.

Venüs keyif demektir. Yengeç ise ev. Evinizde daha çok vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Evinizi düzenlemek, güzelleştirmek, daha konforlu hale getirmek isteyebilirsiniz. Misafirler ağırlayabilir, misafirliklere gidebilirsiniz. Güzel bir transit.


MARS

Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 5.evinizde ilerliyor.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, hobiler var bu evin konuları arasında.

Mars’ın başlangıç enerjisi ile neler olabilir ?

Sanatın bir dalı eklenebilir yaşamınıza. Sanatla bağınız varsa alanınızda ilerlemenizi sağlayacak yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Etkinlikler, aktiviteler içinde yer alabilirsiniz.

Çocuklar da 5.evin temaları arasında. Onlar için eğitimler, kurslar, etkinlikler planlayabilirsiniz. Hem eğitim alacakları, hem sosyalleşecekleri ortamlara dahil olabilirler.

Çocuklarınızla ilgili sorumluluklar artabilir. Yeni başlangıçlar yapabilirler.

Ev içinde çocuklarla ilgili konularda huzursuzluklar da olabilir zaman zaman. Mars güçlü bir başlangıç enerjisi. Bununla birlikte gölgesinde agresyon var. Çocuklar için ortaklaşa alınacak kararlarda eşinizle anlaşamamak gibi durumlar olabilir. Çocuklar için yapılması gereken, hesapta olmayan masraflar doğabilir. Çocukların riskli hareketleri olabilir, bir korku, bir huzursuzluk yaratabilirler aile içinde. Yapmak istedikleri şeylere doğru sınırları koymak, faydanıza olur.

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 6.evinize geliyor.

Tam bir hareketlenme, hızlanma anlamına geliyor bu değişim sizin için. Mars yüksek bir enerjidir. 6.ev ise günlük yaşamımızdır, gündelik hayatımızdır.

İşinizde yeni görevler gündeme gelebilir. Kişisel hayatınızda yapmanız gereken bazı şeyler olabilir. Bir yerlere koşturabilirsiniz 🙂

Aslan sporla ilgili bir burç. Mars da sporu anlatan gezegen. 6.ev ise rutinlerimizi simgeliyor. Düzenli olarak spor yapmaya başlayabilirsiniz. Bedensel sağlığınız için yapacağınız şeyler olabilir.


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Önemli bir değişim. Şansın, mutluluğun, iyi talihin gezegeni Jüpiter, toprak elementi bir burca geliyor. Dünyevi şansların büyümesi anlamına geliyor bu yeni transit hepimiz için.

Boğada iken 3.evinizde olacak Jüpiter. Yılın geri kalanında burada.

Bu evin nasıl temaları var ?

İletişim. İletişim ağı, çevre, ahbaplıklar. İş ya da sosyal alanda yeni bağlantılar.

Eğitimler. Seminerler. Kurslar. Uzman kişiler. Danışmanlıklar.

Kardeşler, akrabalar. Kardeşlerden gelebilecek katkı ve faydalar. Kardeşlerle, kuzenlerle birlikte yapılacak işler.

Bilginin paylaşıldığı platformlar. Sosyal medya. Website sahibi olmak, içerik üretmek gibi konular, e-ticaret, online faaliyetler.

Çok sayıda teması var bu evin, gördüğünüz gibi.

Bu konularda önemli başlangıçlar, şanslı hissedeceğiniz gelişmeler yaşayabileceğiniz bir zamanda olacaksınız. Gönlünüzce güzel şeyler olsun.


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

9.evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması.

Uzaklara gitmek, uzaklardan dönmek, şehir değiştirmek, başka bir ülkeye yerleşmek gibi olasılıklar var burada. Doğrudan sizin de olabilir bu konu, ailenizden birinin ya da çok yakınınız olan birinin de böyle bir yer değişikliği gündemi olabilir. 9.evin temaları arasında bunlar var. Ay tutulması ise sonlanma ve tamamlanma sembolü.

Üstelik boğa ve akrep aksının son tutulması olduğundan bir döngü sonlanıyor bu tutulma ile. Uranüs var resmin içinde. Düzen değişiklikleri var. Yer değişiklikleri var.

Eğitim hayatı olanlar, akademik süreçler içinde olanlar için de bir konu kapanıyor muhtemelen.

Kaotik bir sürecin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir durum pik noktasını yapıp sonlanabilir. Sorunlu bir gündemin ardından çözüm gelebilir, tamamlanma olabilir.

Uzun zamanlar bir şeylerin hatrına idare ettiğiniz, tolere ettiğiniz, enerjinizi aşağı çekmiş Plutonik bir şey çıkıyor olabilir hayatınızdan.

Bir halden başka bir hale geçmek. Özgürleşmek. Bir yandan büyük resmi idrak etmek. Yaşananlardaki hayırları görmek. 9.ev olduğu için böyle bir derinlik de var burada.

Dersler alındı, artık defterler kapanıyor.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

3.evinizde gerçekleşecek olan iyi bir yeniay. Mars’tan, Neptün’den, Pluto’dan uyumlu açılar görüyoruz.

Ulaşmak istediğiniz kişilerle irtibata geçmek için şanslı bir zamandasınız. Önemli görüşmeleriniz, yazışmalarınız olabilir.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın çevrenizle ilgili konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kardeşlerinizin güzel başlangıçları olabilir. Özellikle parasal konularda. Çünkü bu bir boğa yeniayı.

İnternet üzerinden yapılan işler, sosyal medya konuları, dijital faaliyetler varsa hayatınızda, buralarda mevcut durumu güzelleştirecek, kazançlarınızı büyütecek yeni şeyler olabilir. Bu yönde bir şey yoksa hayatınızda, yepyeni bir başlangıç da olabilir. İnternet üzerinden bir gelir kapısı açabilirsiniz kendinize.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Mutlu, keyifli, güzel bir ay diliyorum hepimiz adına.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!