15 Haziran 2021 Satürn Uranüs Karesi

15 Haziran 2021 Satürn Uranüs Karesi

Bu yıl toplamda 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay 15 Haziran’da kesinleşiyor sevgili okuyucularım.

Bu kare açının ilkini Şubat ayında deneyimlemiştik. 17 Şubat’ta kesinleşmişti.

Üçüncüsü Aralık ayında, 24 Aralık’ta gerçekleşecek.

Şu anda ise ikincisinin etkisi içindeyiz, bu etkinin içinden geçiyoruz güncel resmimizde.

Açı 15 Haziran’da kesinleşecek. Fakat Satürn de, Uranüs de ağır hareket eden, transitleri uzun süren, yavaş gezegenler. Hızlıca yer değiştirmiyorlar ve dolayısıyla aralarındaki açı, kısa süre içinde bozulmuyor. Esasen ayın tamamı için düşünebileceğimiz bir etkiyi anlatıyor bu kare açı bize.

Peki nasıl bir etki bu ? Bir değişim etkisi !

Bir düzen değişikliği ! Özgürleşmek için, daha fazlasına varmak, yeni olasılıklara kapı açmak, iyileştirmek, düzeltmek, olanı daha iyi hale getirmek için yapacağımız, yaşayacağımız değişimleri anlatıyor.

Bu değişim, bir fikirle gelen bir seçim de olabilir. Koşulların yarattığı bir mecburiyet de olabilir. Öyle ya da böyle, bir şekilde bir değişim zamanından geçiyoruz. Bu bir kırılma noktası.

Şu ana kadar aynı şekilde ilerlemiş, fakat istenilen sonuçları bir türlü vermemiş, hep aynı sorunları yaratmış olan durumların, düzenlerin değişme zamanı.

Neyi değiştirmemiz gerektiğini fark ediyoruz ve yeni düzenler kuruyoruz bu etki ile birlikte.

Hayatımızı gözden geçiriyoruz, tutunduğumuz şeyleri sorguluyoruz. Gerçekten köklenmiş, bağ kurmuş, bir olmuş durumda mıyız o şeylerle ? O düzenler bu haliyle mutlu ediyor mu ? Huzur getiriyor mu ? Bereket getiriyor mu ? Konu her ne ise, istediğimiz neticeyi veriyor mu ? Buralara bakıyoruz.

İlişkilerimizi, bağ kurma şeklimizi, bağlantılarımız içindeki seçimlerimizi, işimizi, iş yapma şeklimizi gözden geçiriyoruz.

Bazı şeylerin artık bu şekilde devam edemeyeceğini fark ediyoruz ve değişim için adım atıyoruz.

Bu söylediğim şey, direnç göstermek ve olana tutunmak yerine, akışı izleyerek, akışa göre şekil almayı seçen kişinin yapabileceği bir şeydir.

Diğer yandan tutunan ve direnenler için ise değişim her zaman daha zorlayıcıdır. Konu çok basit, gündelik bir konu dahi olsa, var olana ısrarla tutunmak, yıpratıcı duygular yaratabilir.

O yüzden mümkün olduğunca akalım. Hayatın bir akışı var. Yol bizi bir yere götürmek istiyor. Olanı biteni okumaya ve anlamaya çalışalım.

Önemli bir değişim sürecindeyiz.

10 Haziran günü, ikizler burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor ve tutulma işte bu Satürn Uranüs karesi ile birlikte gerçekleşiyor.

Tutulma yazım da burada : 10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması

Değişmesi gerekenleri fark edelim. Yeniliklere açık olalım. Neyi şimdiye dek hep aynı şekilde sürdürdük, yaptığımız şeyde ısrar ettik ve aslında sonuç istediğimiz gibi olmadı, bunları tespit edelim.

Yeni başlangıçlar için, başka olasılıklar için çağırıyor hayat bizi 🙂


Şimdi bu kare açının burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Yaşam bileşenleriniz içinde düzen değişiklikleri yaşayabileceğiniz, bir şeyleri daha iyi hale getirmek için yeni şeyler denemeniz gerektiğini fark edeceğiniz bir zamandasınız. Özellikle iş konusunda ve parasal konularda.

Satürn kovada, 11.evinizde. Uranüs boğada, 2.evinizde. Satürn eğitmenleri simgelediği için, hıcalarınızla ilgili konular üzerinden etki almanız da mümkün. İlişkiler değişmesi gerektiği için değişebilir. Bazı bağlantılar sonlanabilir.

Dijital alanlarda faaliyetleri olanlar, internet üzerinden yaptıkları ile kazanç elde edenler, yazmak, yayınlamak, öğretmek, danışmanlık yapmak gibi işleri olanlar, sosyal medyayı kullananlar için bir revizyon zamanı. Daha iyi sonuçlar için neler değişmeli ? Neler artık bu haliyle devam edemez. Buralara bakma zamanı.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Satürn kovada, 10.evinizde. Uranüs boğada, 1.evinizde.

İşiniz, kariyeriniz, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlar, bu sıfatların getirdiği sorumluluklar, resmi konular üzerinden etki alabilirsiniz. Düzen değişiklikleri gündeme gelebilir. Şubat ayında yaşadığınız değişimler olduysa, onların sonuçlarını görebilirsiniz.

Değişime direnmeden akışı izlemeniz, işinizi kolaylaştırır.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Satürn kovada, 9.evinizde. Uranüs boğada, 12.evinizde.

9.ev konularında düzen değişiklikleri yaşayabileceğiniz bir ay. Bu temalar üzerinden size bir şeyler öğretecek deneyimler yaşayabileceğiniz bir ay.

Nedir 9.ev konuları ? Eğitim, üniversite ile ilgili konular, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, hocalar, seyahatler, yer değişiklikleri, başka şehirler, başka ülkeler, yabancılar, başka ülkelerle ticari faaliyetler, hukuksal konular. Ayrıca inançlar, hayat görüşü, ideolojik konular bu evle ilgili.

Buralarda bir şeyler değişiyor. Bu temalardan hangileri, hayatınızda ön planda ise, onlar üzerinden etki alabilir, değişimler yaşayabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Satürn kovada, 8.evinizde. Uranüs boğada, 11.evinizde.

Parasal konularda, bekleyen ödemelerle ilgili konularda, varsa birikmiş olan borçlarla ilgili konularda bir şeyler yapmanızı gerektirecek durumlar olabilir.

Parasal kaynaklarınızda değişim yaratacak bir düzen değişikliği olabilir. Bir alım satım konusu gündeme gelebilir. Bir mülkü, bir aracı, taşınmaz bir malı elden çıkarmak isteyebilirsiniz.

Sizi maddi çerçeveniz içinde yaşadığınız sorunlardan özgürleştirecek açılımlara vesile olacaktır bu kare açı.

Getirdiği şeyler, yaşarken, içinden geçerken duygusal anlamda zorlayabilir. Bir adaptasyon gerektirebilir. Ama sonrasında ‘İyi ki olmuş’ diyebilirsiniz bir şeylere.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Satürn kovada, 7.evinizde. Uranüs boğada, 10.evinizde.

İşinizde bir değişim döneminden geçiyor olabilirsiniz bu yıl. İş birliği halinde olduğunuz kişi ve firmalarla bağlantılarınızı yeniden değerlendiriyor ve eleme yapıyor olabilirsiniz. Bazı iş birlikleri sonlanması gerektiği için sonlanabilir. Bazı müşteri bağlantılarınızı sonlandırmak isteyebilirsiniz.

İlişkiler içinde özellikle size yol gösterici konumda olan, hocanız, eğitmeniniz olan, danışmanlık veren kişilerle olan bağınızda değişimler yaşayabilirsiniz. İnsan ilişkileriniz içinde değişen şeyler olabilir.

Yerine daha iyilerinin gelmesi için bazı figürlerin hayatınızdan çıkması gerekebilir. Yaşadığınız deneyimleri okuma gayretinde olarak, dışarıdan bir gözle bakın hayatınıza. Değişime direnmek bir işe yaramıyor. Hep olması gereken oluyor hayatın içinde.


Başak ve Yükselen Başak : 

Satürn kovada, 6.evinizde. Uranüs boğada, 9.evinizde.

İşiniz, çalışma hayatınızla ilgili konular, rutinleriniz, günlük yaşamınız, ayrıca hizmet aldığınız konular, hizmet sunduğunuz konular, genel anlamda yaşam düzeniniz bu evle ilgili.

Bu konularda değişmesi gereken, daha iyisinin gerçekleşmesi için sonlanması gereken, sonlanmak değilse bile dönüşmesi gereken, yeniden yapılandırılması gereken durumlar için önemli bir ay Haziran. Konular şekil alabilir. Mevcutta var olan durumlar şekil değiştirebilir. Ama her ne olacaksa, hayırlısı olacaktır.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Satürn kovada, 5.evinizde. Uranüs boğada, 8.evinizde.

Çocukları olanlar onlar için harcamalar yapabilirler. Bir ihtiyaçları, önemli bir bütçe gerektirebilir. Özellikle elektronik aletler satın alabilirsiniz. Satürn kovada olduğu için, kova teknolojiyi simgelediği için söylüyorum bunu. Uranüs zaten kova burcunun yönetici gezegeni. O da teknolojiyi sembolize ediyor. Telefonları bozulabilir örneğin, yenisini almanız gerekebilir. Bu tür hesapta olmayan, ani durumlar olabilir.

Aşk hayatınız içinde de değişimlere açık bir zaman. İyiliğinize, hayrınıza olmayan durumlar varsa, buralarda bir farkındalık zamanı. Bir değişim zamanı.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Satürn kovada, 4.evinizde. Uranüs boğada, 7.evinizde.

Aile içi konular, eviniz, yaşadığınız yerle ilgili konular üzerinden etki alıyorsunuz. Bir yer değişikliği yapmanızı gerektirecek gündemler varsa hayatınızda, örneğin yeni bir iş gibi, kariyerde bir değişim gibi ya da başka bir yerde yaşama arzunuz varsa, artık bu etkiyle gerekenleri yapacak olabilirsiniz.

Şu anda yaşadığınız yerle bağınızı sonlandırmak istiyorsanız, ayrı bir eve çıkmak istiyorsanız, bu değişimlerin vakti gelmiş olabilir.

7.ev eşi, partneri anlatır. Eşinizin hayatındaki bir gelişme de, neden olabilir böyle bir değişime.


Yay ve Yükselen Yay : 

Satürn kovada, 3.evinizde. Uranüs boğada, 6.evinizde.

Eğitim, yayıncılık, danışmanlık, e-ticaret gibi faaliyetleriniz varsa, işiniz bunları kapsayan bir işse, dijital alanda aktif iseniz, bu kare açı ile bir şeyler dönüşebilir. Konular olması gereken hale evrilebilir. Bir süredir aynı gitmiş olan, yenilik yapmaya cesaret edemediğiniz noktalarda harekete geçirebilir hayat sizi. Bazı şeyler mecburen değişebilir. Daha güzel bir çerçeveye açılabilmek için, mevcut durum içinde değişimler yaşanabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Satürn kovada, 2.evinizde. Uranüs boğada, 5.evinizde.

Maddi kaynaklarınız, gelir elde ettiğiniz noktalar, sahip olduğunuz mülkler, birikimler gibi konularda, parasal konularda bir değişim yaşabilirsiniz.

Bir mülkün satışı gündeminizde ise, elden çıkarmak istediğiniz bir şey varsa, bu satış gerçekleşebilir. Gelirinizi kuvvetlendirmek için neleri daha sistemli hale getirmeniz gerektiğini, birikimlerinizi nasıl değerlendirirseniz bunun daha büyük fayda yaratacağını bu ay çeşitli deneyimlerle görebilirsiniz.

Bir süredir aynı şekilde devam eden parasal konularda, kaynaklarınızla ilgili konularda, dönüşmesi gereken durumlar varsa, bu konularda bir hareketlilik yaşanabilir bu ay.


Kova ve Yükselen Kova :

Satürn kovada, 1.evinizde. Uranüs boğada, 4.evinizde.

Yaşam alanınızı, yaşadığınız evi ya da mahalleyi/semti değiştirme planınız varsa, bunun için adım atabileceğiniz bir zamandasınız.

Ailenizle ilgili, evinizle ilgili bu zamana kadar tolere ettiğiniz, ‘şimdilik böyle olsun’ dediğiniz durumlara evren müdahale edebilir. Değişime götürebilir sizi. Bir şeyler olması gereken şekli almak için mecburen değişebilir.

Ev, aile, yuva, aile bireyleri, aile kökleri, sahip olunan mülkler, araziler, tapu konuları, emlak konuları üzerinden etki alıyorsunuz.


Balık ve Yükselen Balık : 

Satürn kovada, 12.evinizde. Uranüs boğada, 3.evinizde.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın bağlantılarınızla ilgili konularda bir hareketlilik olabilir. Onların yaşamında değişen bazı şeyler olabilir. Düzen değişiklikleri yapabilirler.

Siz nasıl etki alabilirsiniz ? 12.ev izole olmakla, kendini bir alana hapsetmekle ilgili. Biraz bunalımlı bir enerjisi var. Bu zamana dek kendinize nerelerde haksızlık ettiniz ? Nelerin içinde hapsedip sınırladınız kendinizi ? İşte bunları fark edeceğiniz ve o sınırlı alandan, kabuğunuzdan çıkacağınız bir değişim zamanı sizin için.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-20 Haziran 2021

Venüs Yengeç Burcunda 2-27 Haziran 2021

Merkür Retrosu İkizler Burcunda 30 Mayıs-22 Haziran 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Haziran ayı burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu Haziran 2021, Boğa Burcu Haziran 2021, İkizler Burcu Haziran 2021,

Yengeç Burcu Haziran 2021, Aslan Burcu Haziran 2021, Başak Burcu Haziran 2021,

Terazi Burcu Haziran 2021, Akrep Burcu Haziran 2021, Yay Burcu Haziran 2021,

Oğlak Burcu Haziran 2021, Kova Burcu Haziran 2021, Balık Burcu Haziran 2021


2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!