Terazi Burcu 2021

Terazi Burcu 2021

Merhabalar sevgili teraziler ve yükseleni terazi olanlar !

Benzersiz bir yılı tamamlıyor ve yeni bir yıla giriyoruz. 2021 tüm dünyaya güzellikler getirsin. Dünyanın güzel şeylere çok ihtiyacı var.

Gözümüz 2021’de 🙂 Acaba nasıl bir yıl olacak ? Herkes bunu merak ediyor 🙂

Yeni yıl size neler getirebilir, hadi bakalım öyleyse !

2021 olasılıklarınızı anlamak için, ne yapacağız ? Yıl içindeki

♦ Jüpiter, Satürn ve Uranüs gibi ağır hareket eden gezegenlerin transitlerine,

♦ Kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu, yani tutulmaların gerçekleşeceği aksa bakacağız temel olarak.

♦ Merkür retrolarını hangi evlerinizde yaşayacağınızı da anlatacağım. Yaşamınızın hangi alanlarında dikkat etmeniz gerektiğini aktaracağım. Merkür retrolarında durmak, beklemek, hayatı mümkün olan ölçüde yavaşlatmak önemli.

Tabii ki biliyorsunuz, burç yorumları çok geneldir. Anlatacağım her şey, genel etkilerdir. Önemli olan ise doğum haritamızdır. Bireysel anlamda yaşayabileceğimiz şeyler, gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamızla teması ile şekillenir.

Kişisel olasılıklardan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Beni ‘Instagram’dan da takip edebilirsiniz bu arada. Tıklayınız : @astroloji.anlatburcak

Hadi başlayalım !

JÜPİTER

Jüpiter 19 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor. Jüpiter’in kova transiti 29 Aralık 2021’e kadar sürecek.

Yaklaşık 1 yıldır oğlak burcunda transit ediyordu. Oğlakta iken 3 kez Pluto ile kavuşum yaptı Jüpiter. Dolayısıyla ekonomi, eğitim, seyahatler gibi Jüpiteryen temalar açısından kaotik bir yıl oldu.

Çünkü Pluto krizleri, sorunları, kaosu simgeleyen bir gezegen. Tam olarak böyle bir yıl yaşadık zaten.

Oğlak sizin 4.eviniz. 2020’de en çok ev, yaşam alanı, yerleşim, ikamet, konut, emlak konularında, ev almak, satmak, kiralamak gibi konularda, arsa, arazi, tapu konularında zorlanmış olabilirsiniz. Ayrıca aile bireyleri üzerinden etki almış olabilirsiniz.

Artık Jüpiter’in bu zorlu oğlak döngüsü sonlanıyor. Bu yıl yaşadığınız zorluklar geride kalmaya başlıyor.

19 Aralık 2020-29 Aralık 2021 arasında kova burcunda olacak Jüpiter. Sizin 5.evinizde olacak.

Çok güzel bir yer 5.ev 🙂 Şans evi, keyiflerin evi.  Hayatın güzel taraflarını anlatan bir ev.

Aşk, çocuklar, bebek, hamilelik konuları, çocuklara, gençlere dair konular, yaratıcılık, sanat, hobiler, keyifler, eğlenceler bu evin sembolize ettiği temalar arasında. Yeni yılda bu konularda şans sizinle olacak 🙂

Aşk kapıyı çalabilir 🙂 Çocuk sahibi olmak istiyorsanız, bu gerçekleşebilir.

Sanatsal faaliyetleriniz varsa, çok güzel bir yıl olur 🙂 Çalışmalarınızı geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Çok iyi sahnelerde performans sergileyebilirsiniz.

Kalıcı olacak bir hobi, hatta hobiler eklenebilir hayatınıza. Kurslara gidebilir, eğitimler alabilirsiniz.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, yurt dışına gidebilirler bu arada. Eğitim ya da başka bir sebeple uzaklara gidebilirler.

Üniversiteye adım atabilirler ya da yüksek lisans, doktora yapabilirler, akademik yönde başlangıçlar yaşayabilirler.

Jüpiter 2021’de kova transitini hızlıca tamamlayarak bir süre için balık burcuna geçecek.

13 Mayıs-28 Temmuz arasında Jüpiter balık burcunda, yani 6.evinizde olacak.

Bu kısa bir süreç şimdilik. Jüpiter’in tam anlamıyla balıkta olacağı yıl 2022.

2021’de önden bir fragman sunacak bize Jüpiter. Bu dönemde balıkta iken neler getirebileceğini gösterecek ve ne olacak ? Doğum haritamızda balık burcunun olduğu alanda yeni kararlarımız, planlarımız, heveslerimiz olacak. Konular hayata bir tohum atmak gibi başlayacak. 2022’de gelişmek, şekillenmek üzere, 2021’de temeli atılacak.

13 Mayıs-28 Temmuz arası bu dönemde 6.evinizde ilerleyecek olan Jüpiter ile iş, çalışma konusu, çalışma hayatınız, iş ortamınız, günlük yaşam düzeniniz, yaşam kaliteniz üzerinden şanslı etkiler alıyor olacaksınız.

13 Mayıs-28 Temmuz arası olan bu dönem dışında, 2021 genelinde 5.eviniz üzerinden Jüpiter etkisi alıyorsunuz. Aşk, sanat, çocuklar, yaratıcı işler, hobiler gibi konular üzerinden şanslar, fırsatlar, güzellikler geliyor !


SATÜRN

Satürn son 2,5 yıldır oğlak burcunda, yani 4.evinizdeydi.

Ev, yuva, yerleşim konuları ve aile bireyleri üzerinden yormuş olmalı sizi.

Satürn oğlak transitini tamamlıyor artık. 17 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor. 7 Mart 2023’e kadar kovada olacak. Ağır hareket eden gezegenlerden biridir Satürn.

Kova sizin 5.eviniz. Bu evin konularında yeni sorumluluklar geliyor size. Çocuk sahibi olabilirsiniz. Yeni bir üye katılabilir ailenize 🙂

Sanatsal konularda, hobilerinizde, ilgi alanlarınızda eğitim almaya başlayabilirsiniz. Hayatınızda kalıcı/uzun vadeli olacak bir hoca eklenebilir yaşamınıza.

Genç çocuklarınız varsa onlarla ilgili sorumluluklarınız artabilir. Ayrıca üniversite eğitimi, iş ya da başka bir sebeple yer değiştirebilirler. Bir mesafe girebilir aranıza. Evden ayrılıp kendi düzenini de kurabilir çocuklarınız. Başka bir şehre ya da ülkeye gidebilirler.


Satürn Uranüs kareleri 2021

2021’de Satürn ve Uranüs arasında bir kare açı oluşacak. Yıl içinde toplam 3 kez meydana gelecek bir görünüm. Yılın geneline bu kare açı şekil veriyor zaten. Ana etki, temel etki 2021 için bu.

Etkisi özellikle Şubat, Haziran ve Aralık aylarında oldukça belirgin olacak.

17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık, açının kesinleşeceği tarihler.

Ama şunun altını çizeyim. Sadece gün bazında bu tarihlere odaklanmayın. Sadece o günlerde bir şey olmasını beklemeyin. Çünkü Satürn de, Uranüs de, ağır hareket eden gezegenler. Dolayısıyla yaptıkları bir açı, uzun süre korunuyor. Etkisi de haftalara, aylara yayılıyor tabii.

Satürn 5.evinizde, Uranüs ise 8.evinizde.

Şans oyunlarından, borsa, döviz, altın gibi spekülatif alanlardan, riskli yatırımlardan kesinlikle uzak durmanızı öneririm. Böyle bir kare açının etkisi altında yatırımlarınızdan kazanmak yerine, tam tersi kaybedebilirsiniz. Bunları yapmayın. Jüpiter de kovada olacağı için, bir şeylerin güzel gittiği zamanlar olabilir. Bu alanlarda güzel fırsatlar olabilir ve siz de bunları görüp adım atmak isteyebilirsiniz. Ama bu kare açılarda para kaybedebilirsiniz. Özellikle de borsadan uzak durmanız, faydanıza olur.

Başka nasıl etkiler alabilirsiniz Satürn ve Uranüs arasındaki bu görünümden ?

Çocukları olanlar, 2021’de onların ihtiyaçları konusunda maddi anlamda zorlanabilirler. Maddi kaynak gerektiren konuları olabilir çocukların. Onları finanse etmeniz gerekebilir.


2021 Merkür Retroları

30 Ocak-21 Şubat 2021

26 derece kova burcunda başlayacak, kovanın 11 derecesine kadar devam edecek.

5.evinizde gerçekleşecek bir retro. Aşkta, flörtler içinde zaman zaman iletişim sorunları olabilir. Birbirinizi yanlış anladığınız durumlar olabilir. Kendinizi doğru tanıtmak, karşı tarafı doğru anlamak adına daha özenli olun bu retro etkisinde.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konular üzerinden yorulabilirler biraz 🙂 Onların yaramazlıkları ile uğraşabilirler 🙂 Eğitim, okul, ödevler konusunda zorlanabilirsiniz özellikle 🙂

Söz dinlemiyor değil mi bu zamane minnoşları :))

29 Mayıs-22 Haziran 2021

24 derece ikizler burcunda başlayacak ve ikizlerin 16 derecesine kadar geri gelecek Merkür.

9.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Uzakta yaşayan aile bireylerinizle, kardeşlerinizle, kuzenlerinizle iletişimleriniz artabilir. Sizden ricaları olabilir. Onlar adına bazı işlemler yapabilirsiniz burada. Bir kayıt, bir para yatırma, bir evrak teslim gibi şeyler mesela.

Eğitim hayatınız varsa, bu retro döngüsüne denk gelecek olan sınavlarınız, proje teslimleriniz varsa, ufak tefek aksaklıklar doğabilir. Eksikleriniz çıkabilir. Hocalarınız sizden onları tamamlamanızı isteyebilirler.

Dinler, ideolojik konular, hayat görüşümüz, dünya görüşümüz de 9.ev ile bağlantılı. Bu Merkür retrosunda okuyacağınız, öğreneceğiniz şeyler sizi bu anlamda güncelleyebilir 🙂 Fikirleriniz değişebilir. Hayata bakışınız değişebilir.

27 Eylül-18 Ekim 2021

25 derece terazi burcunda başlayacak, terazinin 10 derecesinde bitecek.

1.evinizde yaşayacaksınız bu retroyu. İmza atmanızı gerektiren konulardan kesinlikle uzak durun bu retro sürecinde. Çünkü başlattığınız şey size sorun çıkarabilir ya da en iyi ihtimalle uzun vadeli/kalıcı olmayabilir hayatınızda.

İş sözleşmeleri de buna dahil, ev kiralama kontrat konuları da dahil, nikah yapmak da dahil, her tür imzayı düşünebilirsiniz. İmza atmak için Merkür retroları uygun zamanlar değiller. Hele de doğrudan sizde gerçekleşiyor bu retro.

İletişimde, maillerde, mesajlarda zaman zaman hatlar karışabilir 🙂 Ona da dikkat edin.

Bir de büyük alışverişlerden uzak durun. Özellikle elektronik alışverişlerden.

1.evinizde olması sebebiyle imaj değişiklikleri için de uygun bir zaman değil.

Peki bu sürecin hiçbir faydası olmayacak mı ? Sadece dikkat mi edeceğiz ? Hiçbir olumlu getirisi yok mu ? Olmaz, olur mu 🙂 Elbette var.

Fark etmediklerimizi fark ettirir bize Merkür retroları. Kendinize, davranışlarınıza, iletişim şeklinize, düşünme şeklinize, bakış açılarınıza, seçimlerinize dair pek çok şeyi fark edeceğiniz, değiştirip düzelteceğiniz, kendinizi yenileyeceğiniz bir döngü bu. Bazı kararlarınızı da yeniden gözden geçireceksiniz.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

Kuzey güney Ay düğümlerinin transitleri önemli. Çünkü Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu burçlarda gerçekleşiyorlar.

Mayıs 2020’den bu yana kuzey Ay düğümü ikizler burcunda, güney ay düğümü (tam karşısında olur) ise yay burcunda. 2021’de de yine bu aks üzerinde olmaya devam edecekler.

Bakalım sizi hangi evler üzerinden etkiliyorlar ve neler getirebilirler ?

İkizler burcu sizin 9.eviniz. Yay burcu 3.eviniz. Sizler 3-9 aksının aktif olduğu bir yıl yaşayacaksınız.

Ay düğümlerini şöyle anlatayım size :

Hayatın ve ilahi planımızın akışı bizi her zaman için kadersel olarak, güney Ay düğümünün olduğu taraftan çeker, uzaklaştırır. O evin temsil ettiği konulardan uzaklaşırız ve kuzey Ay düğümümüze doğru gideriz.

Yaşam içerisinde bu hep böyledir. Olacak olan olur ve biz hep kuzey ay düğümümüze doğru yol alırız. İyicil olan, şans ve fayda getiren taraf odur.

Kuzey Ay düğümü hangi evimizden geçiyorsa, o evin konularında şanslı gelişmeler, kadersel güzel başlangıçlar olur. Yeni sayfalar açılır.

2021’de 9.evinize doğru yol alıyor olacaksınız. Kuzey ay düğümü, 9.evinizde olacak.

Sizi hangi konulara götürebilir ? Eğitim, üniversite, yüksek lisans, doktora, akademi, hukuk, uzaklar, başka şehirler, yabancı ülkelerle ilgili konular, hayat görüşünüzü değiştirecek yüksek bilgiler, ilimler, ve astroloji 🙂 Bütün bunlar olasılıklar dahilinde.

Yüksek öğrenim alanında bir başlangıcınız olabilir. Akademiye adım atabilirsiniz.

Sizin ya da bir yakınınızın yaşadığınız yer değişebilir. Fiziksel mesafeler doğabilir.

Astrolojiye ilginiz artabilir. Eğitim almaya karar verebilirsiniz. Kendinizi geliştirebilirsiniz. Dünya görüşünüz, hayatı algılama şekliniz değişebilir.

Daha geniş perspektiflere taşıyacak bu döngü sizi.

2021 yılı için Güneş ve Ay tutulmalarının tarihleri şöyle :

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 → 19⁰ İkizler Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 → 12⁰ Yay Güneş Tutulması

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 → 5⁰ Yay Ay Tutulması

19 Kasım 2021 → 27⁰ Boğa Ay Tutulması


2021 yılı sizin için en hayırlı olacak değişimleri, yeni güzel insanları, yenilikleri getirsin size.

Yeni yılda sağlık, şans, mutluluk, huzur, bereket ve keyif diliyorum.

Her şeyi diledim galiba, değil mi ? 🙂

Ne istiyorsanız, en güzelinden olsun ! İyi seneler hepinize :)) !!!

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!