15 Eylül 2023 Başak Burcunda Yeniay

15 Eylül 2023 Başak Burcunda Yeniay

15 Eylül Cuma günü 04:39’da başak burcunun 21 derecesinde bir yeniay doğacak sevgili okuyucularım.

Uranüsyen bir yeniay ! Uranüs’ün üçgen açısıyla gerçekleşecek. Çok uyumlu, çok olumlu bir açı kalıbıdır üçgen. O yüzden güzel bir yeniay. En baştan bunu söyleyeyim 🙂

Yeniaylar ile yeni şeyler başlar. Başak temalarında başlayacak şeyler var. Var olan konular, durumlar içinde yeni gelişmelerle ilerleyecek, büyüyecek, değişecek şeyler var. Güzel bir yenilik enerjisi var elimizde. Yenilenme yönünde değişimler var.

Yenilik ve değişim vurgusunu hem yeniay olduğu için, hem de özellikle Uranüsyen olduğu için yapıyorum.

Uranüs boğa burcunda. Toprak elementinde. Düzeni, köklenmeyi, toprağını oluşturmayı, dünyevi anlamda konforu, imkanları, parayı temsil eden yerde ve en temelde değişimi simgeleyen gezegen.

Yeniaylar Güneş ve Ay’ın kavuşumudur. Bu kavuşuma üçgen açıyla destek veriyor Uranüs. Bu konumuyla değiştirmek, yenilemek, bu sayede daha iyisine varmak, daha fazlasına açılmak, daha büyük düşünmek, hedefleri büyütmek, daha iyi şeyler ortaya koymak, kısıtları aşmak, özgürleşmek, daha fazlasını elde etmek gibi bir sembol taşıyor.

Bu yeniayda ne yapacağız ? Başak temalarında değişimlere gideceğiz. Başak burcunun doğasıyla, bakış açılarıyla, hedefleriyle yapacağız değişimleri.

Başak ne ister ? Düzen ister. Çalışmak ister. Faydalı şeyler üretmek ister. Hem iyi şeyler sunmak, hem iyi kazanmak ister.

Düzen, çalışma, odak, konsantrasyon, verim, fayda, üretim, kazanç demektir başak. Ekmek ve biçmek demektir. Emek ve hasat demektir.

İşte bu yeniay tam buraları düzenleyeceğimiz, bu sayede iyi şeyler elde edeceğimiz bir yeniay.

Neler yapabiliriz ? Neler yapalım ? Nasıl kullanalım bu yeniayı ?

Başak temaları üzerinden neler var ? Uranüs ile hangi konular destekleniyor ?

Günlük akışları gözden geçirmek. Bir düzenimiz olup olmadığına objektif şekilde bakmak. Düzeni zedeleyen noktaları tespit etmek.

Zamanı iyi kullanmadığımız yerleri, buna sebep olan etkenleri tespit etmek. Günlük verimliliği artırmak. Zamanı daha iyi, daha verimli şekilde kullanmak için gereken değişiklikleri yapmak.

Günlük çalışma saatlerini artırmak. Çalışma saatlerini verimli olduğumuz zaman dilimlerine almak. Yeni bir çalışma düzeni oluşturmak.

Üretimleri artırmak. Ürettiklerimizi yenilemek. Ürün ve hizmetlerimizi yenilemek, geliştirmek. Daha faydalı olacak şekilde yeni özellikler eklemek.

Hizmetleri çeşitlendirmek. Daha çok seçenek sunmak.

Daha kaliteli malzemelerle, daha iyi içerikler üretmek.

Evimizi, yaşam alanlarımızı, çalışma alanlarımızı temizlemek, düzenlemek, sadeleştirmek. Daha işlevsel bir hale, işlevsellik anlamında daha konforlu bir hale getirmek.

Yaşamımızın düzene ihtiyaç duyan noktalarını fark etmek. Mevcutta olanı daha faydalı, daha sağlıklı bir hale getirecek değişimleri yapmak.

Daha sağlıklı bir yaşam için daha temiz bir beslenme düzenine geçmek. Spora başlamak. Sporu düzenli hale getirmek.

Yeni rutinler. Yeni faydalı alışkanlıklar. Yeni bir günlük düzen.

Sistemleri yenilemek. Sistemlerin işleyişini yenilemek.

Kontrolü bizde olmayan sistemlerin algoritmalarını fark etmek. Bu keşiflerle algoritmalara göre daha doğru, daha stratejik şekilde hareket etmeye başlamak.

‘Yaşamı düzene koymak’ sevgili okuyucularım.

Uranüs ile keşifler, fark edişler, uyanışlar, yeni fikirler, yeni kararlar. Başak ile yeni bir düzen.

Daha düzenli bir yaşam. Daha sağlıklı bir yaşam.

İş başarıları. İş tatmini. Daha çok bağlantı, daha çok satış, daha çok kazanç.

Fayda sunmak ve kazanç elde etmek. Emekle üretmek ve karşılığını almak.

Bu yeniayın ana çerçevesi bu.

Bir uyarım da var ama. Resmin içinde bir Neptün de var. Karşıt açıda duruyor yeniaya. Esasen derece farkı fazla. Çok kuvvetli bir karşıtlık değil bu. Yine de dikkate almamız bir görünüm olduğunu söyleyeyim.

Neptün kandırmak, aldatmak, yanıltmak anlamına gelir böyle açılarında ve ‘kaybetmeyi’ simgeler.

Başak burcunun gölge tarafında ise kurnazlıklar var.

Yapacağımız şeylerin içine böyle bir enerji karışırsa, asıl kaybeden biz oluruz. Karma yaratırsak, karşılığını öderiz. Böyle bir tuzağı var bu yeniayın. Bu tuzağa düşecek miyiz, yoksa erdemli olanı mı seçeceğiz, hayat bunu görmek istiyor.

Elbette çok kazanmayı hedefleyebiliriz. Ama bu hakla, hakkaniyetle, hak edişle olmalı.

Temiz bir enerjiyle, iyi niyetle yapalım yapacağımızı. İnsanlar için fayda üretelim. Hayat da emeklerimizin karşılığını verecektir.

Peki büyük resimde neler olabilir ? Bir ülke haritası için başak burcu neleri ifade ediyor ?

Kamu alanlarını, kamu personellerini, devletin hizmet birimlerini, memurları simgeliyor başak burcu.

Yeni hizmet birimleri oluşturulabilir, bunların fikri doğabilir, kararı alınabilir ya da yapıldıysa, çalışmalar tamamlandıysa duyurusu, tanıtımı yapılabilir bu yeni şeylerin.

Memur maaşlarında, emekli maaşlarında iyileştirmeler yapılabilir.

Devletin halka ücretsiz olarak sunacağı yeni şeyler olabilir.

Türkiye haritasının 3.evinde doğuyor yeniay. 3.ev bilgi vermek, bildirmek demektir. Bu alanlarda yeni haberler görebiliriz.

Şehircilik bir 3.ev temasıdır. Şehir düzenleme yönünde yapılacak yeni şeyler görebiliriz yaşadığımız şehirlerde.

Yeni bir düzen, yeni hizmetler, olanakların büyütülmesi. Büyük ölçekte de böyle ihtimaller var.

Şimdi burçlar üzerinde anlatacağım yeniayı.

Öncesinde ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi de vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak
Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Uranüs üçgeniyle doğacak bir yeniay 🙂 Uranüs’ten çok iyi bir üçgen açısı var.

Her yeniayda böyle uyumlu, destekleyici açılar olmuyor. O yüzden ne yapalım ? Kullanalım, faydasını almaya çalışalım bu yeniayın.

Sizler 6.ev konularından etki alıyorsunuz. Yeniay işinizi, çalışma hayatınızı, üretimlerinizi, günlük yaşam düzeninizi, rutinlerinizi temsil eden alanda, 6.evinizde doğacak.

İşinizde yeni bir günlük düzen başlayabilir bu yeniay ile. Çalışma ortamınızda yeni sezon için yapılacak değişiklikler olabilir. Yeni fikirler, projeler olabilir. İş ortamınızda düzeni yenilecek şeyler olabilir. İşleyişte değiştirilecek, güncellenecek şeyler olabilir.

Uranüs değişimleri temsil eder. İyi açılarında güzel değişimler gerçekleşiyor.

Kendi işinize sahipseniz iş hayatınızda yeni şeyler başlatabilir, bir süredir aynı şekilde ilerlemiş konuların yorgunluğundan sıyrılıp hevesle, yeni bir heyecanla, taze bir motivasyonla farklı şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Planladığınız şeyler olduysa, şimdi onların hayata geçme zamanı !

Bir yenilik istiyorsunuz. Memnun olmadığınız durumlar var. Bir değişime ihtiyacınız var. İşte bu Uranüsyen başak yeniayı, kendinize çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açabileceğiniz, güzel bir destek ve başlangıç noktası.

Bir kıvılcım var burada. Bu kez bir şeyler olacak, artık farklı olacak. Ama tabii yaparsanız olacak 🙂 Yeni üretimler, büyüme fırsatları, kazançlarda artış..Böyle bir dönemin başlangıcı  olur bu yeniay, eğer değerlendirirseniz.

Günlük yaşam düzeninizde değiştireceğiniz şeyler olacaktır. Sağlığınız, bedensel, ruhsal, mental her anlamda sağlığınız, iyiliğiniz, huzurunuz, günler içinde verimliliğiniz için, kaliteli bir yaşam için günlük akışlarınızdan çıkaracağınız şeyler var, günlerinize ekleyeceğiniz şeyler var.


Yükselen Boğalar :

5.evinizde bir yeniay. Güzel de bir yeniay.

Uranüs’ün üçgen açısıyla doğuyor. Uranüs değişimi, açılımı, yeniliği, yeni bir şeye başlamayı, hal değiştirmeyi, yeni bir düzene geçmeyi temsil eden gezegen. Yeniaylar ise başlangıç sembolü.

Oldukça güzel bir yenilik enerjisi var elinizde. Hayatınızda birçok şeye, modunuza, ruh halinize, moralinize, işinize, ilişkilerinize, nasıl hissettiğinize olumlu anlamda etkisi olacak güzel bir başlangıcınız olabilir.

Başak burcu iş demektir. İşinizde güzel bir değişim olabilir. İşleyişte bir konu yeniden düzenlenebilir, sizin için daha iyi, daha avantajlı bir hale gelebilir.

Daha aktif bir günlük düzene geçmenizi sağlayacak, hayatınızı hızlandıracak, hareketlendirecek iyi bir başlangıcınız olabilir. Bir eğitim olabilir bu. Bir kurs olabilir. Yeni bir meşguliyet, yaşam kalitenizi yükseltecek bir hobi. Her şey mümkün.

Bir değişime, yeni bir şeye ihtiyaç duyuyorsanız, size iyi gelecek, sizi iyileştirecek yeni bir öğrenme alanı, yeni bir deneyim, sanatın bir dalı, bir spor branjı..Birçok farklı güzel olasılık var bu yeniayın içinde sizin için.

5.ev yeteneklerimizi simgeler. Başak burcu ise işi, çalışmayı. Bir yeteneğinizi profesyonel bir işe, bir gelir kapısına çevirebilirsiniz. Bir hobinizden kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Sosyal ortamlar 5.evle ilgilidir. Yeni bir çevreye girebilir, grup çalışmalarına, sınıflara, eğitim ortamlarına katılabilirsiniz.

Başak düzeni ve devamlılığı temsil eden bir burç. Düzenli olarak yapmaya başlayacağınız bir aktivite geliyor gibi sanki.

Başak burcu üretimlerimizi, işimizde sunduğumuz hizmetleri anlatır. 5.ev ise görünür olmayı, ön planda olmayı, bunu sağlayan araçları, tanıtımları, reklamları simgeliyor.

İşinizde ürettiklerinizi, çalışmalarınızı, tanıtmak için reklam çalışmalarınız olabilir bu yeniay ile.


15 Eylül 2023 Başak Burcunda Yeniay


Yükselen İkizler :

4.evinizde bir yeniay. Güzel de bir yeniay. Uranüs’ten bir üçgen açısı var. Bu çok iyi bir faktör.

4.ev yaşam alanımızı, evimizi, hanemizi temsil ediyor. Başak burcu ise düzenlemek demek. Sadeleştirmek, fazlalıklardan arınmak, temizlemek, bir amaç doğrultusunda yeniden düzenlemek, yeni bir düzen oluşturmak, daha işlevsel, daha faydalı, daha konforlu bir hale getirmek. Böyle anlatabilirim başak burcunu.

Bu yeniay ile neler olabilir ? Evinizi, yaşam alanlarınızı, kullandığınız alanları düzenleyebilirsiniz.

Başak burcu işi, çalışmayı simgeler. Evinizde bir ofis oluşturabilirsiniz. Ofisinizi yenileyebilirsiniz. Bir ofis tutmak, ofis olarak kullanacağınız bir ev kiralamak yönünde planlarınız, araştırmalarınız, hazırlıklarınız varsa artık bu şey gerçekleşebilir.

Yer değişiklikleri, yerleşim konuları hareketleniyor.

Ailemizi simgeliyor 4.ev aynı zamanda. Başak burcu ise sağlık konuları ile ilgili. Aile içinde bir sağlık konusu olanlar için şanslı bir yeniay. Şifa arayan herkes, en kolay şekilde şifasını bulsun, iyi olsun dilerim.

Uranüs’ün yeniaya iyi açısı, bir konuyu aşmayı, bir konudan özgürleşmeyi, ferahlamayı, stresli bir durumu geride bırakmayı anlatıyor.

Bir tahlil istediğiniz gibi sonuçlanabilir. Bir konunun çözümü bulunabilir. Şifa getirecek doğru bir tedavi belirlenebilir. İyileşmek yönünde güzel ihtimaller var.


Yükselen Yengeçler :

3.evinizde olacak. Uranüs’ün güzel açısıyla doğacak bu yeniay. Uranüs ile yeniay (Güneş & Ay kavuşumu) arasında güzel bir üçgen açı var.

3.ev konularında iyi başlangıçlar yapabileceğiniz, niyetinde olduğunuz, bu zamana kadar fırsat bulamadığınız şeyler için ilk adımı atabileceğiniz, bazı şeylerin düşündüğünüzden kolay olabileceği, ilerleyebileceğiniz, şanslı, fırsatlı bir yeniay zamanı 🙂

Başak burcu hizmetleri temsil eder. Sunduğumuz hizmetlerle, işimizle ilgili olduğu gibi aldığımız hizmetlerle de ilgilidir. Yararlandığımız, fayda bulduğumuz, hizmet aldığımız ortamlar, kişiler, çalışanlarımız, devletin hizmetleri, belediyelerin hizmetleri başak burcu ile ilgilidir. 3.ev ise semtimizi, muhitimizi, oturduğumuz yere yakın noktaları simgeliyor.

Kendi muhitinizde, evinize yakın bir noktada ya da sizin için ulaşımı kolay olacak yakın bir semtte güzel bir başlangıcınız olabilir.

Yaşamı düzenlemek demektir başak burcu. Günlük hayatınıza, yaşamınızı dönüştürecek, sağlığınıza faydası olacak, veriminizi, konsantrasyonunuzu artıracak, rutininiz olacak iyi bir şey ekleyebilirsiniz. Örneğin belediyenin bir spor salonu. Devletin sağlıklı yaşam konusunda bir hizmeti. Bir meşguliyet. Bir faaliyet.

Fayda getirecek, yaşam bileşenlerinize etki edecek yeni bir şey var burada.

3.ev aynı zamanda yazmakla, yayınlamakla, bilgiyi paylaşmakla ilgili. Websiteler, bloglar, sosyal medya sayfaları bu evle bağlantılı. Başak burcu ise işimizi, ürettiklerimizi, sunduklarımızı temsil ediyor.

Öyleyse anlıyorum ki yeni projeleriniz var 🙂 İyi fikirler bulabilir, büyüme sağlayacak, kar sağlayacak, işlerinizi düzene koyacak yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Şimdiye dek olmayanlar neden olmadı, fark edebilirsiniz. Sistemlerin algoritmalarını keşfedebilir, bu farkındalıkla içeriklerinizi daha stratejik biçimde üretebilirsiniz. Emek verir, emekle üretirseniz karşılığını daha önce olmadığı kadar almaya başlayacağınız bir zamandasınız. Güzelce değerlendirin, iyi kullanın bu yeniayı.


15 Eylül 2023 Başak Burcunda Yeniay


Yükselen Aslanlar :

2.evinizde olacak. Uranüs’ün güzel açısıyla doğacak bu yeniay. Uranüs yeniaya (Güneş & Ay kavuşumuna) üçgen açı yapıyor.

Başak burcu iş, 2.ev ise para demek. Yeniay yenilik, Uranüs ise açılım demek. Hadi sizi yorumlayın öyleyse 🙂

Olasılıkları siz üretin. İşinizde kazançlarınızı büyütecek başlangıçlar yapabileceğiniz, kuvvetli bir yenilik enerjisi bu. Şanslı bir zaman. Tıkanıp kalmış noktaların açılabileceği bir zaman. Şimdiye kadar işinizde parasal anlamda hedefledikleriniz neden olmadı, fark edip gerekenleri yapabileceğiniz, bu kez bazı şeyleri eskisinden farklı yapabileceğiniz bir uyanış zamanı.

‘Şimdi anladım mantığını. Ne yapmam gerektiğini şimdi fark ettim.’ dedirtebilir yeniay size. Orijinal fikirler bulabilir, yaratıcı işler yapabilirsiniz.

Üretmek demektir başak. Yeni üretimler, yeni kazançlar var yeniay ihtimalleriniz arasında.


Yükselen Başaklar :

1.evinizde, Uranüsyen güzel bir yeniay. Her zaman olmuyor böyle iyi açılar. Uranüs’ün yeniaya üçgen açısı var.

Güçlü bir değişimi, fayda getirmeyen bir hali bırakıp yeniyi başlatmayı, üzerindeki ağır enerjilerden özgürleşmeyi, değişimi, sıfırlanmayı ve yeniden başlamayı anlatıyor bu yeniay sizin için.

Merkür başak burcunda retro şu anda. Bu yeniay bu Merkür retrosunun içinde gerçekleşiyor. Son zamanlarda düzeniniz nerelerde bozuldu ? Hangi seçimleriniz size fayda getirdi, hangileri bir hayat tecrübesi oldu ? Neyi nasıl yaparsanız, konularınız yolunda olur, birçok noktada mesajlarını aldınız hayatın.

Şimdi tecrübelerinizle yolun devamını güzelleştirmek çok daha kolay olacak. İşte o yeni halin başlangıcı bu yeniay. Kendiniz için iyi kararlarınız var. İş hayatınızdan sağlığınıza, sosyal hayatınızdan günlük düzeninize, birçok noktada yeniliklere gidiyorsunuz.


15 Eylül 2023 Başak Burcunda Yeniay


Yükselen Teraziler :

12.evinizde doğacak bir yeniay. İyi bir yeniay. Uranüs şekillendiriyor bu kez olasılıkları. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var. Uranüs ile özgürlük var, değişim var, yenilikler var.

12.ev toprak elementimizin zayıf olduğu noktalarla ilgili. Geliştirmemiz gereken, güçsüz olan taraflarımız, eksik hissettiğimiz yerler bu evle ilgili. ‘Yapamam, edemem, başaramam’ gibi korkular, özgüven sorunları var 12.evde.

Böyle bir düşünceyi, böyle bir korkuyu, güvensiz bir duyguyu aşmak, gereken sorumluluğu almak, gereken adımı atmak, ‘Yapamam’ dediğiniz bir şeyi yapmak. İşte böyle güzel bir resmi var bu yeniayın sizin için.

Korkularınız sebebiyle dışına çıkmadığınız konfor alanınızın dışına çıkmak. O şeyleri yapabildiğinizi görmek. Özgüven anlamında bir güçlenme, bir tatmin. Parıl parıl bir yeniay. İyi başlangıçlar var.

Başka olasılıklar da üreteceğim.

Başak burcu sağlığı, 12.ev ise tedavileri simgeliyor. Aile içinde, yakın çevre içinde bir sağlık gündemi varsa iyi gelişmeler olabilir. Bir şifa ihtiyacı varsa şifa diliyorum.

Terapilerle ilgilidir aynı zamanda 12.ev. Başak burcunun doğasında ise korkular, kaygılar, evhamlar, anksiyeteler var. Böyle bir sorununuz için bir terapi sürecine girmek istiyorsanız bunun başlangıcı da olabilir.


Yükselen Akrepler : 

11.evinizde doğacak bir yeniay. İyi bir yeniay. Uranüs şekillendiriyor bu kez olasılıkları. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var. Uranüs ile değişim var, yenilikler var.

Güneş’in burada olduğu bir zaman. Merkür de burada ve retroda. Sosyal çevreleriniz içinde değişimler var.

Bazı ortamlardan uzaklaşabilir, birilerini hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Yeni ortamlara girmek, yeni şeyler yapmak isteyebilirsiniz.

11.ev kursları, eğitimleri, sınıfları, öğrencileri, çalışma gruplarını temsil eder. Bir kurs kaydınız olabilir. Birçok açıdan iyi gelebilir bu başlangıç size.

Başak burcu el becerileri ile ilgilidir. Hem yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz, hem sosyalleşebileceğiniz yeni bir alan yaratabilirsiniz kendinize. Temizlemek, iyi gelmeyenden uzaklaşmak, bir yenilik isteği, yeni hevesler, güzel başlangıçlar. Resim bu 🙂


15 Eylül 2023 Başak Burcunda Yeniay


Yükselen Yaylar :

10.evinizde doğacak bir yeniay. İyi de bir yeniay. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var.

10.ev konularında şanslarınız, değişim fırsatlarınız var.

İşiniz, çalışma hayatınız, üretimleriniz, projeleriniz, yönetimle iletişimleriniz, üstlerinizle ilgili konular, yetki alanlarınız, sorumluluk alanlarınız bu evin konusu.

Yeni bir yetki alanı, yeni bir görev, farklı bir iş birimi olası. Aynı yerde, aynı görev tanımında olmaya devam da edebilirsiniz ama günlük düzeniniz içinde bir şeyler değişebilir.

Bir görevin başına getirilmek, bir sorumluluğun size verilmesi, bulunduğunuz noktadan hiyerarşik olarak daha yukarıda bir görev alanı, yeni bir ünvan, bir yükseliş, bir terfi olasılıklar arasında.

Kendi işinizi yapmakta iseniz, bir işletmeniz, bir şirketiniz varsa yeni ürünler, hizmetler sunabileceğiniz, emeklerin karşılık bulabileceği güçlü bir büyüme zamanı. Emek ve hasat demektir başak. İyi potansiyeller var, mutlaka kullanın. Stratejik biçimde kullanın. İhtiyaç noktalarını tespit edin ve talep edilen şeyleri üretin, sunun.

Yaptığımız işlerden para kazanıyoruz. Bu işin maddi tarafı. Ama bir de ‘tatmin’ konusu var. Yaptığın şeylerden memnun olmak, ortaya çıkan sonuçlardan, karşılıklardan tatmin olmak, müşterilerden güzel teşekkürler, geri dönüşler almak, yaptığın şeylerle, kendinle gurur duymak. Bu da işin manevi kısmı.

Çok güzel şeyler yapabileceğiniz, maddi manevi karşılık alabileceğiniz şanslı bir yeniay vakti. 


Yükselen Oğlaklar : 

9.evinizde doğacak bu yeniay. Güzel bir yeniay. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var.

Eğitim hayatınız, akademik konularınız var bu evde. Bu alanda bir başlangıç olasılığı var. Yeni bir sayfa açılıyor belki hayatınızda. Belki yeni bir şeye adım atıyorsunuz. Uranüsyen bu yeniay ile mutlu olacağınız, güzel bir şey başlangıç noktasında, önemli bir kapının eşiğinde olabilirsiniz.

Belki lisans, belki bir yüksek lisans programı, belki akademik alanda bir araştırma, bir proje. Belki bir kurs, ilgi duyduğunuz bir alanda güzel bir eğitim.

İlimler de 9.evin konusu. İlmi bir alanda bir eğitim. Mesela astroloji 🙂 Güzel ihtimalleriniz var.

Bir seyahatiniz de olabilir. Yakın çevre içinde, aile içinde uzaklara gidecek, uzaklardan dönecek biri olabilir.

İş hayatımızla ilgili bir burçtur başak. İşinizde uzaklarla bir bağlantı doğabilir. Bir ihracat konusu, bir satın alma, bir ithalat konusu, bir transfer, taşımacılık, lojistik konusu örneğin.


15 Eylül 2023 Başak Burcunda Yeniay


Yükselen Kovalar : 

8.evinizde doğacak bir yeniay. İyi bir yeniay. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var.

Bir parasal konunun çözümü gelebilir yeniay ile. Kaotik, stresli bir konu çözülebilir. Borçları temsil ediyor 8.ev. Başak burcu ise özellikle devlet ile ilgili. Devlet birimlerine borçlarınız varsa, belki bir vergi konusu, belki bir sigorta primi, bir yapılandırma fırsatından yararlanabilirsiniz. Bir borcun ödenmesi kolaylaşabilir.

İşimizi, çalışma hayatımızı anlatır ayrıca başak burcu. 8.evin temaları arasında ise tazminatlar var. Böyle bir hukuki konunuz, bir yasal süreciniz varsa, tazminatınızı alabilirsiniz.

Resmi süreçlerde ve parasal konularda şanslarınız varsa özellikle.

Hem başak burcu, hem 8.ev hastalıklarla ilgili ayrıca. Bir sağlık sorununun çözümü yönünde iyi bir gelişme de olabilir.


Yükselen Balıklar :

7.evinizde doğacak bir yeniay. Güzel bir yeniay. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var.

Yeni bir bağlantı, bir iş birliği, bir anlaşma getirebilir bu yeniay size. 7.evin böyle konuları var. Bir yerin imkanlarından yararlanmak için oraya kayıt yapmak, ücretli ya da ücretsiz hizmet almak gibi şeyler var en temelde.

Bir spor salonuna başlamak mesela. Bir kursa katılmak, bir eğitmenle çalışmaya başlamak mesela. Bir alanda özel ders almak. Bir ev tutmak, bir ev sahibi ile anlaşmak. Bir taahhüt vermek, bir hizmet sağlayıcısı ile anlaşmak. Bir kontrat. İmzalı bir konu. Bir kayıt. Böyle bir şey mümkün.

Başak yeniayı olduğu için ve başak burcu günlük hayatımızı simgelediği için özellikle günlük akışlarınızın bir parçası olacak bir şey olabilir bu.

Hizmet demektir ayrıca başak. Bir hizmet olabilir ve de ekleyeyim, bu şey size çok iyi gelebilir. Uranüs’ün güzel açısı adım atacağınız bu alanın, bu konunun, bu yerin size fayda getirebileceğini, bunun iyi bir başlangıç olabileceğini söylüyor.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!