Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023

Güneş 23 Eylül Cumartesi günü 09:49’da terazi burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 23 Ekim tarihine kadar terazide olacak.

1 aylık yeni bir Güneş dönemi başlıyor. Neler bekliyor bizi, inceleyelim.

Bir Güneş transiti nasıl çalışır ? Neler olur Güneş transitlerinde ?

Güneş hangi burçta ise o burcun konularında yeni şeyler olur. Yeni şeyler başlar.

O temalarda konularımız varsa, konular içinde yeni gelişmeler olur. Beklemiş, yavaşlamış şeyler hızlanır. Planlar hayata geçer. Girişimler olur.

Başka neler olur ? Bize o konularda eksiklerimizi gösterecek olaylar, durumlar olur.

‘Bu bakış açın hatalı. Bunu değiştir. Bu davranış şeklin doğru değil. Burayı düzelt’ diyen deneyimlerimiz olur.

Hayat o dönemde o temaları çalıştırır yani bize 🙂 Dersimiz o konular olur.

Öyleyse neler olabilir, bakalım. Terazi temalarını tanıyalım önce.

Terazi en temelde ilişki kurmak demektir sevgili okuyucularım. Başkaları ile birlikte hareket etmek. Bağ kurmak. Bağlantı kurmak. ‘Biz’ olmak. Biz olarak ilerlemek. Güçleri ve olanakları birleştirmek. Anlaşma yapmak. İş birliği yapmak.

Terazinin böyle bir doğası, böyle konuları var.

İlişkiler, bağlantılar, anlaşmalar, iş birlikleri, sözleşmeler, kontratlar, imzalı işler, tarafların karşılıklı olarak kazandığı işler, eğitimler, eğitmen-öğrenci bağlantıları, danışmanlıklar, danışman-danışan bağlantıları terazi burcunun konusu.

Güneş’in teraziye gelişiyle yeni bağlantılar kurulacak. Yeni insanlar tanıyacağız. Tanışmalar olacak.

Araştırmasını yaptığımız konularda irtibata geçeceğimiz kişiler olacak. Uzman kişilerin bilgisinden yararlanacağız. Birileri birilerinin öğrencisi olacak, birileri birilerinin danışanı olacak :))

İşinde iş birliği yapmak, büyümek için, daha çok kazanmak için olanaklarını güçlendirmek isteyenler olacak. Ortaklıklar doğacak.

Bireysel olarak ilerlemekte zorlandığımız konularda başkaları ile ilerlemeyi seçeceğiz.

Zorlanmak değil ama illa ki. İş birliği halinde daha iyi, daha kolay ilerleyeceğimizi düşündüğümüz alanlarda başkaları ile bir araya gelebiliriz.

Uzman görüşünden yararlanmak

Başkalarının bilgisinden ve tecrübesinden yararlanmak

Eğitim almak, danışmanlık almak

İş birliği yapmak

Ticari faaliyetlerde ortaklıklar kurmak

transitin ana konuları arasında.

Kontrat yapmak, taahhüt vermek, bir belgeye imza atmak, bir anlaşma yapmak, bir yere kayıt yapmak, bir ödeme karşılığında bir hizmetten yararlanmaya başlamak.

Böyle olasılıklar var.

Yeni bir ortam, hizmet alacağımız konular, bize eşlik edecek kişiler var Güneş’in terazi paketinde 🙂

Yapacağımız şeyi illa ki birileri ile yapmasak bile bir yerin imkanlarını kullanmaya başlayabiliriz.

Bir spor salonuna başlamak, evde spor yapmak yerine bir salonun ekipmanlarını kullanmaya başlamak bir olasılık örneğin bu transit için.

Peki Güneş burada iken ilişkiler içinde neler öğretebilir bize ?

Dengeyi. Denkliği. Eşitliği öğretebilir.

Çünkü hak, hakkaniyet, adalet demektir terazi.

Adil olmak. Hakkaniyetli olmak. Eşitliği, denkliği gözetmek.

Aldığın kadar vermek. Alıyorsan vermek.

Karşı taraftan güzel şeyler geliyorsa, layıkınca karşılık vermek.

Kendi iyiliğini, menfaatini, payını düşündüğün kadar karşı tarafın haklarını, çıkarını da gözetmek.

Aldığından daha azını vermemek. Tabii aynı zamanda fazlasını da vermemek. Kendini eksiltmemek.

Dengeyi, denkliği bulmak. İşte tam olarak böyle bir transit bu 🙂

Burçlar için de bakacağız olasılıklara ayrı ayrı.

Yorumlarıma geçmeden evvel ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi de vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor.7.evinizde olacak Güneş 1 ay boyunca.

Size ilişkilerin önemini hatırlatacak. İlişkileri yolunda götürmenin yollarını gösterecek.

Güneş burada iken uyumsuz açılar aldığında zorlanmalar olabilir elbette, iyi açılı zamanlarda bağlantılarınızdan fayda bulabilirsiniz. İşin teknik kısmında uyumlu/uyumsuz açılar böyle çalışıyor bir tema üzerinden.

Diplomasi, politika, uyum, iş birliği, birlik olabilmek, biz olabilmek. Uyumlanabilmek. Birlikte karar alabilmek. Birlikte hareket edebilmek.

Bunu yaparken hem kendimizi eksiltmemek, karşı tarafa uyumlanma çabasıyla kişisel sınırlarımızı kendi elimizle zedelememek, hem de aynı şekilde karşı tarafın haklarını, sınırlarını, iyiliğini ve menfaatini gözetmek. Bu konuların altını çizen bir Güneş transiti sizin için.

İlişkiler içinde alma verme dengesi vurgulanıyor.

Danışmanlıklar, danışmanlar, uzman kişiler bu evin konusudur. Bir alanda danışmanlık alabilirsiniz.

İşinizde yeni iş birlikleri doğabilir. Birlikte çalışmaya başlayacağınız kişiler olabilir. İş kurma hazırlığında olanlar, kendi işi olanlar için bir muhasebe, bir mali müşavirlik hizmeti, biriyle çalışmaya başlamak gibi bir başlangıç olabilir.

Başkalarıyla birlikte yapacağınız şeyler var burada.


Yükselen Boğalar :

Güneş 6.evinizde olacak terazide iken.

Bu Güneş ile neler olabilir ?

Güneş transitleri güç kazanmakla ilgili. Güneş’in geçtiği yerde bir canlanma oluyor. Enerjinin azaldığı noktalar toparlanıyor. Yeni şeyler oluyor. Yeni şeyler başlıyor. Üzerimizdeki tozları atıyoruz. Girişimlerimiz oluyor.

Sizin için de yeni bir hareketlilik anlamına geliyor bu Güneş geçişi.

6.ev işimizi, çalışma hayatımızı, üretimlerimizi, günlük düzenimizi, rutinlerimizi, görev ve sorumluluk alanlarımızı temsil eden yer.

Yeni bir çalışma programı oluşturabilirsiniz kendinize. Yeni bir günlük düzen tasarlayabilirsiniz. Günlerinize ekleyeceğiniz şeyler olabilir. Sağlıklı yaşam alışkanlıkları, verimliliğinizi artıracak şeyler, enerjinizi temizleyecek, güçlendirecek şeyler. Örneğin spor, yoga, meditasyon, nefes çalışmaları, esneme. Güne başlarken bir bardak limonlu su mesela. Güzel bir sabah rutini mesela. Günlük yaşam kalitenizi artıracak yeni başlangıçlarınız olabilir 6.ev transiti olduğu için. Temizlemek, düzenlemek, daha faydalı hale getirmek demektir 6.ev.

İş hayatınızda yeni projeler üretebileceğiniz, sizi yeni heyecanlandıracak yeni işler yapabileceğiniz bir dönem bu aynı zamanda.

Beklentiler, talepler üzerine düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Sunduğunuz hizmetleri, içerikleri yenilemek isteyebilirsiniz. Çünkü terazi burcu ilişkileri simgeliyor.

İş hayatınıza uyarlayalım bunu :

Müşteri bağlantılarınız, karşı tarafın beklentileri, alma verme dengesi, aldığınız ücretlerin karşılığında ne sunduğunuz. Bunlar terazinin konusu.

Aldıklarınızın karşılığında daha iyi şeyler sunmak için, daha fazla çeşitlilik, daha fazla seçenek, daha dolu içerikler sunmak için değiştireceğiniz şeyler olabilir.

İş hayatınızda insan ilişkilerini diplomatik biçimde sürdürmenin, yeri geldiğinde politik olabilmenin, ilişkileri rayında götürmenin önemini de gösterebilir bu transit size. Uyumunuzu koruyun. Bu önemli. Ama elbette kişisel sınırlarınıza öncelik vererek. Değerlerinizi eksiltmeden.


Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023


Yükselen İkizler :

5.evinizde olacak Güneş.

5.ev çocukları, çocuk enerjisini, çocuk coşkusunu, bizi sevindiren, heyecanlandıran, heveslendiren, yaşam enerjimizi yükselten şeyleri ifade eder.

Size çok iyi gelecek, enerjinizi değiştirecek, günler içinde keyif, huzur verecek bir şeye başlayabilirsiniz. Bir sanat kursu, bir spor etkinliği olabilir bu şey 5.ev transiti olduğu için.

Terazi burcu ilişki kurmakla, bağ kurmakla ilgilidir. Yeni ortamlara katılabilir, yeni insanlar tanıyabilirsiniz. İletişim kurmak size çok iyi gelebilir. Bu kişiler başka güzel şeylere de vesile olabilirler. Gündem konularınızda, araştırmasını yaptığınız, tanıdık bağlantı aradığınız konularda yardımcı olabilirler size.

Güzel bir Güneş transiti.


Yükselen Yengeçler :

4.eviniz etki alacak bu kez. Güneş 4.evinizden geçecek.

Bu evin konularında ilerlemeler olabilir. Değiştireceğiniz şeyler olabilir. Fark edeceğiniz şeyler olabilir. İlgilenmeniz gereken konular olabilir.

Evinizi, temsil eden alan burası. Evinizi ve ailenizi simgeliyor. Evin kendisiyle ilgili konular, ailenizle ilgili konular bu transitin ana teması olacaktır sizin için.

Evinizin düzeni, temizliği, konforu, şıklığı için yapacağınız, yenileyeceğiniz, satın alacağınız şeyler olabilir.

Aile içinde kararını birlikte alacağınız şeyler olabilir.

Yeni bir ev düzenine geçmek, taşınmak için hazırlıkları olanlar bu transitte yer değiştirebilirler. Kimileri için de yazlık evden, memleketten normal düzene dönüş anlamına geliyor bu vakit.


Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023


Yükselen Aslanlar :

Güneş 3.evinize geliyor.

Şehrin içinde, kısa mesafeler içinde hareketliliğinizin artabileceği bir dönem bu. Yakın semtlere bir yere gitmeye başlayabilirsiniz. Bu ev eğitimlerle ilgilidir. Bir eğitim, bir kurs, bir aktivite için olabilir bu. Terazi burcu da zaten hocaları, yol gösterici konumunda olan kişileri, bize yaptığımız şeylerde eşlik eden kimseleri temsil eder.

Danışmanlık, eğitmenlik, koçluk diyebileceğimiz, bilginizle yönlendirme yaptığınız bir işiniz varsa, şanslı bir zaman. Bağlantılarınız artabilir. Yeni danışanlarınızla güzel çalışmalar yapabilirsiniz.

Terazi burcunun ve 3.evin temaları üzerinden diğer olasılıklara da bakalım. 3.ev kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları, okul arkadaşlarını ve komşuları simgeliyor. Terazi burcu ise evliliği.

Bir arkadaşınızın, kuzeninizin, bir komşunuzun düğünü olabilir. Nişanlanabilir. Bir kutlamaya katılabilirsiniz. Kardeşiniz evlilik hazırlığında ise şimdi artık adımlar atılıyor sanırım 🙂


Yükselen Başaklar :

Güneş 2.evinizde olacak terazide iken.

Para kazanmayı, kişisel kazançları, çalışılarak elde edilen parayı temsil ediyor bu ev. Terazi temaları aracılığı ile bir artış olabilir bu dönemde. Bir canlanma, bir yükseliş olabilir.

Terazi burcu iletişim ağımızı, bağlantılarımızı simgeliyor. Çevrenizden ahbaplarınız, bağlantılarınız başka bağlantıların doğmasına vesile olabilir örneğin. Sizin için bir konuda aracı olabilirler, sizi tanıtabilirler, referansınız olabilirler.

Bir referans ihtiyacı, bir aracılık ihtiyacı olmak zorunda değil, bir şekilde ortak ahbaplıklar vesile ile karşılaşmalar olabilir. Yeni ticari anlaşmalar doğabilir, iş birliği yapacağınız kişiler olabilir.

Terazi burcu bilgiyle yol göstermeyi, rehberlik etmeyi, koçluğu, eğitmenliği, danışmanlığı simgeliyor. Böyle bir iş yapmakta iseniz bu anlamda da şanslar var. Bağlantılar muhtemelen artacaktır.

Yatırımlarla, parayı büyütmekle de ilgilidir 2.ev. Sahip olduklarınızı büyütmek, bir yatırım aracına çevirmek niyetinde iseniz danışacağınız, görüşünü alacağınız kişiler olabilir.


Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023


Yükselen Teraziler :

Güneş’in terazi transiti başlıyor. Bu kez 1.evinizde bir Güneş olacak.

İşte bu güzel haber sizin için. Girişim zamanı ! Artık yollar açık, zemin müsait.

12.ev bir sıfırlanma sembolü taşır. Bitiş, kapanış, tamamlanma demektir 12.ev. 12.ev döneminde sonlanan şeylerin ardından şimdi 1.ev geçişi bir ’yeniden doğuş’ vakti sizin için.

Yaşananlar yaşandı. Bitenler bitti. Dersler alındı. Defterler kapandı. Artık yeni şeyler olmalı. Temiz, taze, yepyeni şeyler başlamalı artık. Zaman bunun zamanı.

1.ev yaşam yolumuzu simgeliyor. Hayatımızı oluşturan, düzenimizi oluşturan tüm konularla ilgili. İşimizden, sosyal hayatımıza, günlük düzenimizden yapmak istediklerimize, kişisel konularımız, planlarımız, hedeflerimiz, hobilerimiz, aktivitelerimiz..Her şey bu evle ilgili.

Güneş’in olduğu yer yenilenir, değişir, güçlenir. Kendiniz için iyi, doğru ve fayda yaratacak olanı seçerek güzel adımlar atabilirsiniz bu dönemde.

Toparlanmak, gücünü toplamak, canlanmak, yeniden heveslenmek ve yeni şeylere başlamak. Bu transitin ana resmi böyle sizin için.


Yükselen Akrepler : 

Güneş 12.evinize geliyor.

Sizin için büyük ölçüde bir dinlenme süreci. Günlük düzeniniz içinde mümkün olan noktalarda yavaşlamak, tempoyu düşürmek, acelesi, aciliyeti olmayan konuları şu an için biraz ertelemek, durmak, mola vermek, güç toplamak, kendinizle, kendi ihtiyaçlarınızla ilgilenmek isteyebilirsiniz.

Her zaman besleme yaparsak, bunu ‘kendimizi beslemeden’ yaparsak tükeniriz.

‘Şu an bir şey veremiyorum. Benim almam lazım. Besleyemiyorum. Benim beslenmem lazım’ dediğiniz bir ruh halinde, bir duygu durumunda olabilirsiniz.

Duygusal ihtiyaçlarınızla ilgilenmek, ruhunuzun bakımını yapmak, geçmişin muhasebesini yapıp defterleri kapatmak, dersleri alıp hizmetini tamamlayan alanlarla vedalaşmak. Arınmak, hafiflemek, resetlenmek, sıfırlanmak, yeni başlangıçlar için güç toplamak. Yeniye geçiş için planlarınızı yapmak, hazırlıklarınızı yapmak. Sizin için genel olarak böyle bir dönem.


Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023


Yükselen Yaylar :

11.evinize geliyor Güneş.

Yeni insanlar, yeni sosyal ortamlar, yeni yeni tanışmalar olası.

İşinizde yeni projeler üretebilir, daha çok insanla bir araya gelebilirsiniz. Sosyal hayatınızda yeni ortamlara girebilirsiniz.

Bu ev arkadaşlarımızı simgeler. Terazi burcu ise birbirimize eşlik etmeyi. Arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Arkadaşlarınız aracılığıyla yapacağınız şeyler olabilir, konularınızı kolaylaştırabilirler ahbaplarınız.

Bir hoca, bir eğitmen arayışında iseniz, bir konuda işinin ehli, tecrübe sahibi birini arıyorsanız, işinizde muhasebe/mali müşavirlik konularında ihtiyacınız varsa (terazi ile bağlantılı temalar bunlar) ya da ev arıyorsanız, tanıdık bağlantılar ile çözülebilir, tamamlanabilir bu konular.

Arkadaş çevreleri içinde iletişimler, haberleşmeler hareketli. Dostlarınız yardımcı olabilir size.


Yükselen Oğlaklar : 

Güneş 10.evinize geliyor.

İşinizde önemli bir dönem. Hayatınızda iş ve kariyer konuları ile ilgili önemli bir dönem. 10.ev bulunduğumuz noktayı, nasıl bir konumda olduğumuzu, nerede olmak istediğimizi, hedeflerimizi temsil ediyor.

Güneş buradan geçerken hedeflerimizin ne kadarına vardığımızı gözden geçiriyoruz. Odağımız yapmak, başarmak, elde etmek istediklerimizde oluyor. Böyle bir transit genel olarak.

İnsanın elbette hedefleri olmalı. Hedefleri doğrultusunda adımları olmalı. İyi şeyler yapmalı kendisi için.

Ama istediğiniz şeyleri, hedeflediğiniz şeyleri ne için istediğinize bakın mutlaka. Sadece kendiniz için mi ? Başkalarının algısında iyi bir yerde olmak için mi ? Eğer öyleyse başkalarının düşünceleri neden önemli ? Güç isteği mi ? Ünvan isteği mi ?

Kaliteli bir yaşam, potansiyellerimizi ortaya çıkardığımız, kendimizi gerçekleştirdiğimiz iyi bir yaşam çok güzel bir hedef. Başkalarının düşüncelerinin ise bir önemi yok. Bunu fark etmek belki de transitin size hediyesi.

Başka şeyler de var olasılıklar içinde.

Terazi burcu ilişkileri, ilişkileri yönetmeyi simgeliyor. 10.ev ise otorite kavramı ile ilgili.

Bu transit işinizde yöneticilerle/amirlerle/patronlarla/üstlerle ilişkileri yönetmenin, sınırların, alma verme dengesinin önemini, aldığınızdan fazlasını vermemek gerektiğini gösterebilir size.

Talimatlar, talepler, beklentiler fazla olabilir, bunlar sizi biraz kızdırabilir. Dengeye dikkat.

Yaşamınızın herhangi bir yerinde belki evlilik, sevgililik içinde, belki bir arkadaşlık, ahbaplık içinde birine otorite tavrıyla davranıyor musunuz ? Bu konuyu da gözden geçirmenizi öneririm.

Bir yerde fazla alıyorsak, başka bir yerde fazla veren taraf biz olabiliyoruz çünkü. Almamamız gerekenleri almamak, vermememiz gerekenleri vermemek. Denge için bu gerekiyor.


Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023


Yükselen Kovalar : 

9.evinizde yaşayacağınız bir transit.

Terazi burcu eşi, evliliği, partneri simgeliyor. 9.ev ise seyahatleri. Eşinizin bir seyahati olabilir bu dönemde. İş amaçlı olabilir. Aile içinde bir konu ile ilgilenmek için memleketine gidebilir. Bir yolculuk var gibi.

Başka nasıl anlamlara geliyor bu transit ? Bir seyahat planınız varsa tek başınıza yapmak yerine bir tur gezisine katılabilirsiniz. İş birliği yapmak, birbirimize eşlik etmek demektir terazi. Bir rehber ile, bir grup ile birlikte gezmek isteyebilirsiniz.

9.ev eğitimleri, kursları, öğrencisi olduğumuz alanları simgeliyor ayrıca. Terazi burcu ise yolu birlikte yürüdüğümüz kişileri. Bize yol gösterenleri, eğitmenleri. Bir alanda eğitim almak niyetinde iseniz iyi bir hoca tanıyabilir, irtibata geçebilirsiniz. Bir danışmanlık da alabilirsiniz. Biri size bilgisiyle yol gösterebilir. Böyle bir tema, böyle bir konu var.


Yükselen Balıklar :

Güneş’in terazi transiti başlıyor. 8.evinizde yaşayacağınız bir transit.

Bu alanda parasal konular var. Özellikle ödemeler. 8.ev hem yakın çevre içinde borç alma verme konuları ile ilgili, hem de bankalara, devlet birimlerine borçlarla ilgili.

Terazi burcu ise hukuksal konuları temsil ediyor. Vergi borçlarınız, muhasebe, mali müşavirlik konularınız, bu konularda hukuki süreçleriniz varsa iyi gelişmeler olabilir. Yapılandırmalar olabilir, bunlardan yararlanabilirsiniz. Borçlarınızı küçültebilirsiniz, bitirebilirsiniz. Yasal konularda, resmi işlerde, parasal alanda bir açılım var gibi görünüyor.

Eş, partner, ortak demektir ayrıca terazi. Eşinizle, varsa iş ortaklarınızla güçleri birleştirerek çözeceğiniz, birbirinize yardımcı olacağınız parasal konular olabilir. Ortaklı yatırımlar olabilir.

Parasal konular ve iş birlikleri, karşılıklı anlaşmalar transitin öne çıkan konuları sizin için.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!