Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2021

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2021

Güneş, 21 Haziran Pazartesi günü Türkiye saati ile 06:33’te yengeç burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu transit 22 Temmuz’a kadar sürecek.

Yengeç burcu olanların doğum gününü kutluyorum ! Mutlu, keyifli bir yaş diliyorum 🙂

Güneş, hangi burçtan geçmekte ise, o döngü söz konusu burcun konularının döngüsüdür. Güneş’in transit ettiği burcun sembolize ettiği temalar, daha belirgin olur yaşamımızda. Transit sürecinde ağırlıklı olarak, o konularla meşgul oluruz, o konular gündeme gelir.

Yengeç burcu, evimiz, ailemiz, yaşam alanımız, memleketimiz, aile köklerimiz demektir.

Emlak, tapu, konut güvenlik konuları, yaşadığımız yer ile ilgili konular, aile bireyleri, evin ihtiyaçları gibi konular, yengeç burcunun sembolize ettiği şeylerdir.

Bu temalarda gündemlerimiz olabilir Güneş yengeç transitinde.

Evimizde değişiklikler yapabiliriz. Büyük temizliklerimiz olabilir. Eşyalarımızı yenileyebiliriz. Boya-badana işlerimizi yapabiliriz. Evimizin dekorasyonunu yenileyebiliriz.

Yer değişiklikleri, taşınmalar, ev alım satım konuları hızlanacaktır. Bu tür gündemleriniz ve bu doğrultuda hazırlıklarınız varsa, konuyu neticelendirebileceğiniz bir döngü.

Memleketinizde ev yaptırıyorsanız, ailenize ait mülklerle, arazilerle ilgili konular varsa, bir süredir yavaş ilerlemiş olan şeyler, hız kazanabilir. Aile içinde, köyünüzle, memleketinizle ilgili konular gündeme gelebilir.

Tatil için şehirden ayrılabiliriz tabii 🙂 Memleketimize gidebiliriz.

Yengeç burcu, geçmişimizi simgeler ayrıca. Güneş buradan geçiyor olması, bir nostalji etkisi o yüzden 🙂 Eskiden, çocukluk yıllarımızdan tanıdığımız kişilerle karşılaşabileceğimiz, tekrar irtibat kurabileceğimiz bir zaman.

Diğer yandan geçmişte yaşadığımız olumsuzluklar tekrar üzebilir, yeniden kızdırabilir bizi. Çünkü Güneş burada iken, geçmişi daha fazla düşünme eğiliminde oluruz.

Mümkün olduğunca bu anda kalalım !

Geçmişin geçtiğini, geleceğin henüz gelmediğini, elimizde sadece ‘bu anın’ olduğunu kendimize hatırlatalım !


Şimdi Güneş’in yengeç transitinin, burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş 4.evinize yerleşiyor. Ailenizle ve yaşam alanınızla, evinizle daha fazla meşgul olacağınız bir Güneş dönemi başlıyor. Evde daha çok vakit geçirmenizi gerektirecek durumlar doğabilir. Eviniz için yapmak istediğiniz şeyler olabilir, onları hayata geçirebilirsiniz.

Geçmişimiz, çocukluğumuz, içine doğduğumuz aile ortamı, ebeveynlerimizle ilişkimiz, anne babaya dair konular, onlardan aldığımız bakış açıları, bunların hayatımıza nasıl yansıdığı, tüm bunlar 4.evle ilgili. Bu konularda farkındalıklar yaşayabileceğiniz bir Güneş transiti bu.

Ailenizden görüp yaptığınız, onlar gibi düşündüğünüz, onlar gibi inandığınız yerleri fark edeceğiniz, kendinizi sınırladığınız konuları ve bunların aile köklerine dayanan nedenlerini idrak edeceğiniz, buraları dönüştürmek isteyeceğiniz, kendiniz için yeni seçimler yapacağınız bir dönem bu.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 3.evinize yerleşiyor.

Hayatınızda iletişimlerin, haberleşmelerin artacağı, kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla daha fazla dialog kuracağınız, yeni haberlerini alacağınız, yakın çevreniz içinde hareketlilik yaşayacağınız bir dönem bu. Özellikle ev, emlak, arsa, arazi konularında, memleketinizle, köklerinizle ilgili konularda. Köyünüze bir şey yaptırmak istiyorsunuzdur. Bunun için bir para toplanacaktır örneğin. Bir organizasyon, bir planlama yapılacaktır. Bir gezi düzenlenecektir. Bunun gibi şeyler olabilir.

Misafirleriniz, misafirlikleriniz artabilir ayrıca. Arkadaşlarınızla programlar yapabilirsiniz. Misafiriniz olabilirler. Siz onların misafiri olabilirsiniz. Sohbetlerinizin, muhabbetlerinizin olacağı, renkli bir dönem.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Güneş 2.evinize yerleşiyor bu defa.

Yengeç evimizi ve ailemizi simgeler. 2.ev ise para evidir.

Bu süreçte eviniz ve aile bireyleriniz için harcamalarınız olabilir. Onlar için satın alacağınız şeyler olabilir.

Ayrıca aile içinde parasal konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bereketli bir dönem.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 1.evinize, başlangıçlar evine geliyor. Yıl içinde, parlak, şanslı, destekleyici bir zaman dilimi bu sizin için. 1.ev geçişleri kıymetli.

Hayatınızda göreceli olarak daha zayıf olduğunu düşündüğünüz noktaları güçlendirmek, yeni şeyler yapmak, aklınızda olan konular için, niyetleriniz için harekete geçmek adına harika bir zaman.

‘Kendim için yeni şeyler yapmak istiyorum. Hayatımı renklendirme, canlandırmak istiyorum. Şu şu şu konularda yapabileceklerim var, biliyorum ve onları artık bekletmeden yapmak istiyorum’ diyorsanız, buyrunuz 🙂


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 12.evinize geliyor.

Bu kez daha içe dönük, daha çok kendinizle olacağınız, belki günlük işlerin azalacağı, belki iletişimlerin, şehrin içindeki gidiş gelişlerinizin azalacağı bir zaman. Temposu göreceli olarak daha aşağıda olan bir zaman.

İhmal ettiğiniz, doktora gitmeyi ertelediğiniz sağlık sorunlarınız varsa, bu ay onlarla ilgili gerekenleri yapmak isteyebilirsiniz. Muayene olmak, tahlil yaptırmak gibi konularınız olabilir.

Aile bireyleriniz de olabilir bunları yapacak olan kişiler. Çünkü yengeç, aileyi simgeler. Ev ve ailedir yengecin temel temaları.

Ruhsal anlamda şifalanmaya ihtiyaç duyuyorsanız bir terapi gündeme gelebilir. Yaşamınızda bir terapi etkisi yaratacak yeni şeylere başlayabilirsiniz. Ruhunuza iyi gelecek şeylere adım atabilirsiniz.

Bunlar özellikle ev içinde yapacağınız şeyler olabilir. Çünkü yengeç burcu transiti getiriyor size bunları ve yengeç ev demektir., yukarıda söylediğim gibi.


Başak ve Yükselen Başak : 

Güneş 11.evinize geliyor.

Bu kez sosyal hayatınıza vurgu yapıyor. Arkadaşlarınızla bağlantılar, dialoglar artacaktır. Özellikle yengeç temaları üzerinden paylaşımlarınız olabilir. Örneğin ev arayan arkadaşınız olabilir, yardımcı olabilirsiniz. Ev tutan bir arkadaşınız olabilir, evi düzenlemesinde, yerleşmesinde destek verebilirsiniz.

Yengeç burcu korumakla, kollamakla, beslemekle, şefkat göstermekle ilgili bir burç. Anne şefkatini sembolize eder. Hayatın içinde ihtiyaç duyan birilerine yardımcı olmak için bir sosyal sorumluluk projesine katılabilirsiniz. Bir kampanyaya bağış yapabilirsiniz. Dernekler, hayır işleri, sosyal sorumluluk teması 11.evle ilgilidir çünkü.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Güneş 10.evinize geliyor.

Kendinizi güncel çerçeveniz içinde nasıl tanımlıyorsunuz, ne olarak adlandırıyorsunuz, yaptığınız işleri ne ölçüde sahipleniyorsunuz, donanımlarınızı nasıl kullanıyorsunuz, bunlarla ilgili bir alan 10.ev. Bulunduğumuz nokta, sıfatlarımız, işimiz, kariyerimiz bu evle bağlantılı.

İşinizi, donanımlarınızı parlatmaya ihtiyacınız varsa, iş konusunda güçlenmek ve yeni şeyler yapmak istiyorsanız, daha kuvvetli bir konumlandırma yapmak istiyorsanız kendiniz için, Güneş transiti yardımcı olacaktır size.

Herkesin farklı yetenekleri var. Farklı donanımları var. Her şey bir kenara, farklı bir ilahi planı, farklı bir yaşam amacı var her bir bireyin.

Bu dönemin önemli getirileri arasında, yolunuzu seçmek, yapmak istediklerinizi tespit etmek, yaşam yolunuzla ilgili kararlar almak olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş 9.evinize geliyor.

Yüksek öğrenim konusunda gündemleriniz varsa, bir başvuru hazırlığında iseniz, yüksek lisans için, doktora için girmeniz gereken sınavlar, mülakatlar varsa, bu dönemde gerçekleşebilir. Konular hızlanabilir.

Seyahatler, başka şehirlere yolculuklar gündeme gelebilir. Ailenizin yanına gidebilirsiniz. Memleketinize gidebilirsiniz. Yurt dışı seyahatleri de olabilir bunlar.

Yabancı dil eğitimleri, yabancı dil sınavları yine bu evle bağlantılı olarak gerçekleşebilecek şeyler. Hayatınızda bunlar varsa, bu yönde planlarınız varsa, bu konular da aktive olabilir Güneş ile.


Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş 8.evinize geliyor. Bu süreçte bankacılık işlemleriniz, alacak verecek konularınız, ödemeleriniz olabilir. Kredi çekmek istiyorsanız, Güneş yengeçte iken yapabilirsiniz bunu. Bir alım satım konusu, bir mal paylaşımı konusu varsa, bu gerçekleşebilir.

Ev alma hazırlığında olanlar, özellikle bu konu için kredi çekebilirler. Çünkü yengeç burcu, ev demektir. Yaşam alanımız demektir.

Aile içinde de parasal konular öne çıkabilir bu transit sürecinde.

Aile içi ortak gelirler, ortak mülkler, memleketinizde arsa, arazi, tarla, vb gibi konular ele alınabilir. 


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 7.evinize geliyor.

Evliliğiniz, yuvanız, eviniz, eşinizle ilgili konular ön planda olacaktır evli iseniz.

Evlilik hazırlığında iseniz ev konunuz, nerede yaşayacağınız netleşebilir. Eviniz için eşyalar satın alabilirsiniz.

Hayatınızda bir şeyleri destek alarak, uzman yardımı alarak, koçluk alarak, danışmanlık alarak yapmak isteyebilirsiniz bu dönemde. İşinizde yeni bağlantılar oluşturabilirsiniz, yeni anlaşmalarınız olabilir. 


Kova ve Yükselen Kova :

Güneş 6.evinize geliyor.

İş hayatınızla ilgili konular öne çıkmaya başlıyor. İşiniz ve kişisel yaşamınız konusunda hızlı, hareketli, tempolu bir süreç. Günlük olarak yapmanız gerekenler artabilir. Düzenli olarak yapacağınız şeyler başlayabilir.

Yeni iş fırsatları doğabilir. Bir işin sahibi/patronu iseniz, yeni çalışanlar eklenebilir ekibinize. Bir şirkette yönetici iseniz yeni astlarınız olabilir. Astlarınızla ilgili konularınız, gündemleriniz olabilir.

Evinizde destek almak istediğiniz bir konu varsa, temizlik, bakım, vb gibi, birileri ile anlaşabilirsiniz. Düzenli olarak evinize gelmeye, size hizmet vermeye başlayabilirler.

Sağlığınızı güçlendirmek, bedensel kuvvetinizi artırmak, daha iyi yaşamak için değiştireceğiniz şeyler olabilir ayrıca. Örneğin beslenme düzeniniz gibi.


Balık ve Yükselen Balık : 

Güneş 5.evinize geliyor.

Çok daha eğlenceli, renkli bir ev burası. Tatiller, geziler, alışverişler, keyifler, kutlamalar demek 5.ev. Sanat demek. Hobiler demek. Spor demek.

Yaşam enerjinizi yukarı taşıyacak, güzel şeyler yapabilirsiniz Güneş burada iken. Gezileriniz artabilir. Tatile çıkabilirsiniz.

Zihninize, ruhunuza iyi gelecek yeni hobiler edinebilirsiniz.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Venüs Yengeç Burcunda 2-27 Haziran 2021

Merkür Retrosu İkizler Burcunda 30 Mayıs-22 Haziran 2021

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Haziran ayı burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu Haziran 2021, Boğa Burcu Haziran 2021, İkizler Burcu Haziran 2021,

Yengeç Burcu Haziran 2021, Aslan Burcu Haziran 2021, Başak Burcu Haziran 2021,

Terazi Burcu Haziran 2021, Akrep Burcu Haziran 2021, Yay Burcu Haziran 2021,

Oğlak Burcu Haziran 2021, Kova Burcu Haziran 2021, Balık Burcu Haziran 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!