Merkür Retrosu Boğa Burcunda 21 Nisan-15 Mayıs 2023

Merkür Retrosu Boğa Burcunda 21 Nisan-15 Mayıs 2023

Bir Merkür retrosunun daha vakti geldi sevgili okuyucularım. 21 Nisan’da retrosu başlıyor Merkür’ün.

Merkür bir süredir boğa burcundaydı. Şimdi burada bir retro yapacak.

Retro 21 Nisan’da başlayıp 15 Mayıs’ta tamamlanacak. Boğa burcunun 15 derecesinden 5 derecesine kadar sürecek olan, tamamı boğa burcunda yaşanacak olan bir Merkür retrosu.

Bu yıl içindeki ikinci retro. Yılın hemen başında, oğlak burcunda bir retro deneyimlemiştik. Yine toprak elementi bir burçta, bu kez boğada bir retro sürecine giriyoruz.

Dolayısıyla toprak elementi konuları öne çıkacaktır Merkür’ün burayı vurgulaması ile. Neler onlar ? Toprağın nasıl konuları var ?

Maddesel boyutta sahip olduklarımız, yaşam konforumuz, işimiz, gücümüz, kazancımız, maddi imkanlarımız, alım gücümüz. Kurulu düzenimiz. Hayatla ilişkimiz.

Bedenimizle ilişkimiz. Beden sağlığımız, bedensel gücümüz. Kendimize bedensel anlamda özenimiz. Kişisel bakımımız.

Evimizde, işimizde, günlük düzenimizde yaşamımızı kolaylaştıran, konforumuzu artıran şeyler (örneğin aletler, eşyalar, vb). Dünyevi anlamda konforumuz. Yeme içme, giyim, bakım, alışveriş konularımız.

Merkür boğa retrosunda bize bu konularla, dünyevi ve maddesel olanla ilişkimizi, toprak elementimizin gücünü sorgulatacaktır.

Buralarda ne durumdayız ? Fiziksel/maddesel/dünyevi konforumuz istediğimiz gibi mi ? Değilse mevcut hal, hangi noktalarda değişebilir ? İşimizi nasıl büyütebiliriz ? Bütçemizi nasıl daha doğru yönetiriz ? Keyiflere, lüks tüketimlere fazla mı para harcıyoruz, yoksa bazı şeylerde gerekmediği halde fazla tasarruflu mu davranıyoruz ? ya da dengede miyiz ?

Maddi imkanlarımızı büyütmek için bir şey yapıyor muyuz ? Yoksa olan ile yetiniyor muyuz ?

Hayatın verdiğine elbette şükredeceğiz. Ülke şartlarında zaten pek çok insan zorlanıyor şu an maddi anlamda. Fakat bu dış faktörlerin haricinde, bizim kendimize yarattığı kısıtlar var mı ?

Daha iyi kazanmamız, daha iyi maddi koşullarda olmamız aslında mümkün mü ?

İşimizi büyütebilir miyiz ? Büyütmek için neler yapabiliriz ?

Parasal konularda, dünyevi tarafta hedeflerimiz var mı ? Kendimiz için konforlu bir yaşam tasarlıyoruz muyuz ? Bunun için yaptığımız şeyler var mı ? Yoksa manevi tarafa fazlaca mı gitmiş durumdayız ? Dünyevi olandan uzaklaştık mı ? Burada dengelenmesi gereken şeyler var mı ? Çünkü ruhsal taraf ile maddesel taraf dengede olmalı. Bunlara bakacağız bu retroda.

Bunlar dışında bütçemizi nasıl kullanıyoruz ? Kaynaklarımızı nasıl değerlendiriyoruz ?

Gelirimiz, kenarda bir birikim oluşturmaya müsait ise bunu yapıyor muyuz ? Yoksa gelen para bir şekilde gidiyor mu ? Gereksiz harcamalarımız var mı ?

Birikim ve yatırım amaçlı yaptığımız şeyler var mı ? Neler yapabiliriz ? Kaynaklarımızı korumak ve maddi güvence oluşturmak için şimdiye kadar olandan daha farklı seçimler yapabilir miyiz ? Parayla, maddesel konularla ilişkimizi gözden geçireceğiz.

Toprağımızı güçlendirmek için yapacağız bunu.

Bedensel sağlığımıza, bedensel anlamda iyilik halimize daha çok özenmeye başlayacağımız bir zaman ayrıca. Kişisel bakımımızla da daha çok meşgul olabilir, kendimize bakım rutinleri oluşturabiliriz.

Saymış olduğum tüm bu konular retronun pozitif ihtimalleri.

Fakat bunlar dışında uyarılarım da olacak. 

Büyük alışverişler, büyük borçlanmalar, kredi konuları, kredi kartıyla yapılacak alışverişler, yatırımlar, alım satım konuları için beklemede kalmanızı önereceğim. Büyük parasal hareketler önermem.

Neden önermem ? Bir mülkün satışını yapacaksanız, mülkünüz değerinin altında bir fiyat ile çıkabilir elinizden. Yatırım amaçlı yapacağınız bir şey, normalden daha fazla bütçeye mal olabilir. Sonradan daha düşük fiyatlı alternatifleri görebilirsiniz. Bir alışverişinizin sonrasında aldığınız şeyden daha iyi ürünler, özellikleri daha gelişmiş seçenekler, daha uygun fiyatlı alternatifler görebilirsiniz.

Şu an için ürün-fiyat araştırması yapmak, aciliyeti olmayan istek ve ihtiyaçları bekletmek, seçenekleri mukayese etmek, bilgi almak, tavsiye almak iyi olacaktır. Konunuz için bir piyasa araştırması yapmanız, hızlı karar almamanız faydanıza olacaktır. Büyük yatırım hamleleri de önermem. Parasal kayıplar yaşamamak için dikkatli ve stratejik olalım.

Şimdi burçlar üzerinden ihtimallere geçiyorum.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

2.evinizde bir Merkür retrosu.

Bu retro süreci parasal konularda duraklamalara işaret ediyor sizin için. Hak ettiğiniz, kazandığınız paralar elinize biraz gecikmeli şekilde geçebilir. Alacaklarınız için bekleyebilirsiniz.

Retroya harcamalarınızı dengede tutarak, kenara bir bütçe ayırarak girmenizi önereceğim.

Bunun dışında bu retro işinizin getirisini, kazançlarınızı gözden geçireceğiniz, daha fazla kazanabileceğinizi, aslında konunun bugünkü hali ile yetinmenize gerek olmadığını, işinizi büyütebileceğinizi daha güçlü şekilde fark edebileceğiniz bir zaman.

Güzel fikirler getirir Merkür, retrolarında. Çünkü farkındalık, uyanış getirir.

Siz de bu retro ile işinizi, kazançlarınızı büyütmenin yollarını keşfedebilirsiniz.

Daha güzel yaşayayım ben. Daha iyi bir yaşamı hak ediyorum. Cüzdanım dolu olsun. Alım gücüm daha çok olsun. İstediğimi alıp giyebileyim. Gezeyim, göreyim, seyahat edeyim. Kültüre, sanata bütçe ayırabileyim. Kitap alışverişlerim olsun. Bir konsere, gösteriye bilet alabileyim. Daha gönlümce yaşayayım hayatı.’ diyeceğiniz, değişim yönünde yeni şeyler yapmaya başlayabileceğiniz bir nokta bu retro sizin için.


Yükselen Boğalar :

Merkür retrosu 1.evinizde.

Değişen fikirleriniz olacaktır Merkür retrosu ile. Daha önce göremediklerinizi görmek, fark etmediklerinizi fark etmek, vaktiyle yapamadığınız analizleri yapmak, daha akılcı, daha gerçekçi olmak, kaçındığınız realitelerle yüzleşmek, bir şeylerin iç yüzünü görmek, aslını görmek, kök nedenlerini bulmak..Böyle bir zaman sizin.

İnsan ilişkileriniz içinde iletişim problemleri de olası. Bazı dialogları bitirmek, azaltmak isteyebilirsiniz. Gittiğiniz bir sosyal ortamı, bir kursu bırakabilirsiniz. Eğitim demektir Merkür. Aynı zamanda iletişim ve sosyalleşmeyi temsil ediyor. O yüzden böyle bir olasılık ürettim.

Bir yandan da geçmişte olmamış, olamamış, beklemede kalmış konular için hızlanma zamanı. Beklenen yerlerden haberler, sonuçlar gelebilir. Şimdiye dek bir şekilde olmamış şeyler olabilir.

Bir sınavı geçebilirsiniz örneğin. Daha önce aşamadığınız bir sınavı aşabilirsiniz. Özellikle Merkür araçlarla, taşıtlarla ilgili olduğundan, ehliyet sınavını geçmek geliyor aklıma mesela bir örnek olarak.

Vaktiyle ulaşamadığınız kişilerle irtibata geçebilirsiniz. Bir süredir görmediğiniz kişileri yeniden görebilirsiniz. Eskiyi önünüze getirebilecek bir retro zamanı.

Bir de uyarım olsun. İmza atmak, anlaşma yapmak, sözleşmeler, taahhütler, kontratlar Merküryen şeylerdir. Bu retro döneminde mümkün olduğunca imza atmamanızı, önemli taahhütler vermememizi önereceğim. Çünkü fikirler sabit ve kalıcı olmayabiliyor Merkür retrolarında. Sonradan değişebiliyor.

Resmi evrak konularında dikkatli olmanızı, önünüze bir sözleşme geliyorsa ve konuyu erteleme şansınız yoksa da koşullarını iyi okumanızı önereceğim.

Merkür retrosunun ev sahibi olacaksınız. İyi yönetmeye çalışın Merkür’ü.


Merkür Retrosu Boğa Burcunda 21 Nisan-15 Mayıs 2023


Yükselen İkizler :

Retroyu 12.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Merkür retrolarında daha önce görmediklerimizi görüyoruz sevgili okuyucularım. Fark etmediklerimizi fark ediyoruz. ‘Bu böyleymiş meğerse’’ diyoruz.

12.ev ise gizli saklı şeylerle ilgili bir ev. Vaktiyle size söylenmemiş bir şeyler önünüze gelebilir. Haberinizin olmadığı bir şeylerden haberdar olabilirsiniz.

Çok üzücü şeyler gibi düşünmeyin bunları. Bazı konularda uyanışlarınız olabilir. Bunun dışında parasal konularda dikkatli olmanızı önereceğim.

12.ev kayıplarla ilgilidir. Boğa burcu ise para demektir. Önemli alışverişleri retro süresince bekletmek iyi olabilir. Alacağınız şeyleri aceleye getirmeden ürün/marka alternatiflerini araştırmak iyi olabilir. Bilmediğiniz yerlerden alışveriş yapmayın derim ayrıca.


Yükselen Yengeçler :

11.evinizde bir Merkür retrosu deneyimleyeceksiniz.

Arkadaşlarınızla anlaşmazlıkların olabileceği bir dönem. İş arkadaşlarınız için de geçerli bu şey, hayatınızın farklı alanlarından tüm arkadaşlarınız için geçerli.

Çevrenizden birileri ile ilgili görüşlerinizin değişebileceği bir dönem. Daha önce görmediklerinizi görebilir, daha doğru analiz yapabilirsiniz insanlar hakkında. Varsayımlarınızda yanıldığınızı fark edebilirsiniz. Olumlu ya da olumsuz yönde değişebilir düşünceleriniz.

İnsanları daha iyi tanıyabileceğiniz bir zaman.

İşinizde ekip içinde, iş bölümlerinde anlaşmazlıklar olabilir örneğin. Küçük şeylerin hesabını yapan insanlar görebilirsiniz. Farkındalığınız artıyor Merkür retrosu ile.

Elektronik alışverişler için beklemenizi öneririm. Yeni dijital üyelikler için de çok doğru bir zaman olmayabilir. Bir internet sağlayıcısı seçmek, bir aplikasyon satın almak, bir üyelik oluşturmak gibi kararlar, sonrasında memnuniyetsizlik getirebilir. Daha iyi alternatifler görebilirsiniz. Hizmetlerde eksikler, sorunlar olabilir. Yeterince düşünmeden bir şey satın almayın derim.


Merkür Retrosu Boğa Burcunda 21 Nisan-15 Mayıs 2023


Yükselen Aslanlar :

Merkür retrosu 10.evinizde gerçekleşecek.

İçinde olduğunuz resmi bir süreç, devlet bağlantılı bir konu varsa yaşamınızda, bu konu içinde ilerleyebilmeniz için tamamlanması gereken noktalar, eksikler, düzeltilmesi gereken şeyler önünüze gelebilir bu dönemde. Merkür retrosunda eksikleri tamamlarız, yanlışları düzeltiriz.

10.ev işimizi, iş hayatımızı, kariyerimizi ilgilendiren şeyleri, otoriteyi, yöneticileri de sembolize ediyor.

Merkür iletişim gezegeni olduğundan, bu retro sürecinde işinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle iletişimlerde daha incelikli, daha dikkatli olmanızı önereceğim. Dialoglar içinde doğru anlaşıldığınızdan emin olun.


Yükselen Başaklar :

9.evinizde bir retro.

Merkür retrolarında, beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz şeyler varsa, örneğin bir okul, bir vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir retro dönemine giriyorsunuz.

Okul hayatınız varsa, okul arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bir seyahatiniz olacaksa bu dönemde, aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat edin ayrıca. Bir şeyler karışmasın. Yanlışlıklar olmasın.


Merkür Retrosu Boğa Burcunda 21 Nisan-15 Mayıs 2023


Yükselen Teraziler :

Retro 8.evinizde.

Bir alacağınız geçebilir elinize. Beklediğiniz bir para gelebilir. Vaktiyle borç verdiğiniz bir para geri dönebilir. Devletten alacağınız ödemeler, bir maaşın bağlanması gibi beklemede olduğunuz konular varsa bu gerçekleşebilir.

Geçmişten gelen borçlarınızı temizleyebilirsiniz ayrıca. ‘Ödedim, üzerimden bir yük kalktı’ diyeceğiniz bir rahatlık doğabilir.

Bir kredi planınız varsa bunu Merkür retrosunda yapmamanızı öneririm. Acelesi yoksa retronun bitmesini bekleyin. Retro etkileri içinde başlamasın konu.

Bir bankacılık işleminiz konu olabilir ayrıca. Pürüzler getirebiliyor Merkür retroları. ATM’de kartınız kalabilir. Bir konuda sistemsel bir hata olabilir. Dalgınlıkla bir işlemi yanlış yapabilirsiniz. Bir parayı yanlış yere gönderebilirsiniz. Bu açılardan da mümkün olan noktalarda dikkatli olmanızı önereceğim.


Yükselen Akrepler : 

Merkür retrosu 7.evinizde.

Parasal konularda, özellikle ortaklı kazançlarda anlaşmazlıklara açık bir dönem. İş birlikleriniz varsa kişiler kazanç paylarına itiraz edebilirler. İş bölümünde üstlendikleri görevlerin daha yüksek bir karşılığının olması gerektiğini düşünebilirler. Bunları ifade edebilirler. Adil ve hakkaniyetli bir paylaşım olması gerekiyor. Buraları gözden geçirme ve düzenleme zamanı olabilir bu retro sizin için.

Geçmişten iş bağlantıları da yeniden hareketlenebilir. Vaktiyle çalıştığınız kişilerle yeniden çalışabilirsiniz.

Evlilik, ilişki içinde parasal konular daha çok gündeminizde olabilir. Harcamaları, hanginizin ne kadar bütçeyi neye ayırdığını, neyin nasıl olursa daha iyi olabileceğini konuşup kararlaştırabilirsiniz aranızda.


Merkür Retrosu Boğa Burcunda 21 Nisan-15 Mayıs 2023


Yükselen Yaylar :

6.evinizde deneyimleyeceğiniz bir Merkür retrosu.

İş arkadaşlarınızla ilgili konular, iş ortamınızda ilişkileriniz, arkadaşlarınızla paylaşımlarınız daha çok odağınızda olacaktır bu dönemde. Ufak tefek sorunlar, çeşitli vesileler, deneyimler bir şeyleri gerekiyorsa düzeltmenize, daha iyi bir hale getirmenize vesile olabilir. Özellikle iletişimlerde.

Merkür retroda iken iş değişikliği yapmamanızı, iş teklifi gelmesi durumunda etraflıca düşünmeden kabul etmemenizi, hatta konunun öncesi/geçmişi yoksa değerlendirmeye almamanızı öneririm. Merkür retrolarında imza atmak, sözleşme yapmak önerilmez. Çünkü bunlar kalıcı olmayabiliyor. Sorun yaratabiliyor.

6.ev iş hayatımızı simgelediğinden iş konusu üzerinden etki alıyorsunuz. O yüzden dikkat diyeyim.


Yükselen Oğlaklar : 

5.evinizde bir Merkür retrosu.

Boğa demek para demektir. 5.ev ise riskli yatırımları, spekülatif yatırımları, altın, döviz gibi temaları kapsıyor. Parasal konularda hızlı kararlar almamanızı, yeterince düşünmeden hamle yapmamanızı öneririm. Oğlak zaten risk sevmez. Temkinli ve stratejiktir. Yine de uyarımı paylaşmış olayım. Merkür retrolarında doğru kararlar alamayabiliyoruz.

Lüks harcamalar da sorun yaratabilir sonrası için. Bu retro zamanında alışverişlere dikkat o yüzden. İpin ucu kaçabilir. Ölçüsü şaşabilir işin. Harcamalarınızı dengede tutmanız, aciliyeti olmayan, zaruriyeti olmayan şeyleri biraz sonraya bırakmanız daha iyi olabilir.


Merkür Retrosu Boğa Burcunda 21 Nisan-15 Mayıs 2023


Yükselen Kovalar : 

Merkür retrosu 4.evinizde.

Aile içi iletişimlerde zaman zaman tatsızlıkların olabileceği bir retro süreci. Ev içinde ortak kullanım alanlarınızla ilgili konularda uzlaşmak zor olabilir. Farklılıklar daha büyük görünebilir gözünüze. Uyum sorunu olabilir. Kişisel alanlarınızla ilgili konuşacağınız, ‘Bu artık böyle olsun, böyle bir düzene geçelim’ diyeceğiniz şeyler olabilir ev içinde.

Anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir. Onlarla ilgili meşguliyetleriniz artabilir.

Ev için harcamalarınız olabilir. Özellikle plansız harcamalar olabilir bunlar. Ev içinde bozulan bir aleti yenilemek gerekebilir örneğin. Hesapta olmayan bir masraf doğabilir.


Yükselen Balıklar :

3.evinizde bir Merkür retrosu.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, komşularınızla iletişimlerinizde daha kontrollü, daha toleranslı olmanızı önereceğim bu retroda. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar olabilir.

Küçük, önemsiz şeylerden tatsızlıklar doğabilir. Bunun olmaması adına karşı tarafın iyi niyetinden emin olduğunuz durumlarda kelimelere çok takılmayın derim. Bazen niyet kötü olmasa da, ortaya çıkan cümleler şahane olmayabiliyor. Kendimizi doğru ifade edemeyebiliyoruz. Anlayışlı olalım. İyi ve doğru anlayalım birbirimizi.


Günceli anlatan önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başladı.

2008’den bu yana oğlak burcunda ilerleyen Pluto kovaya geçti artık. Bu yıl Mart- Haziran arasında, şimdilik bir süre için kovada olacak (sonra retrosunda oğlağa dönecek).

Bu yeni kova döneminin detaylarını, genel olasılıklarını ve burçlar üzerinden getirebileceklerini aşağıdaki linki tıklayarak görebilirsiniz ↓ Pluto yazım burada ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün de yeni transiti başladı ! Balık burcuna geçti Satürn. 7 Mart günü başlayan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Nisan ayı yorumlarınız da burada ↓

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2023, Boğa Burcu Nisan 2023, İkizler Burcu Nisan 2023,

Yengeç Burcu Nisan 2023, Aslan Burcu Nisan 2023, Başak Burcu Nisan 2023,

Terazi Burcu Nisan 2023, Akrep Burcu Nisan 2023, Yay Burcu Nisan 2023,

Oğlak Burcu Nisan 2023, Kova Burcu Nisan 2023, Balık Burcu Nisan 2023

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!