Koç Burcu Ağustos 2023

Koç Burcu Ağustos 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yazın son ayını anlatacağım bu kez. Ağustos’un en çok dikkat çeken tarafı retroları. Hem Merkür’ün, hem Venüs’ün retrosunun olduğu bir ay.

Ay içinde iki dolunay var ayrıca. Ağustos’un öyle bir farkı var.

Ay’ın olağan döngüleri içinde her ay 1 kez dolunay yaşıyoruz. Bu kez iki dolunay denk geliyor bir ay içine. Biri ayın ilk günü, diğeri son günü. Biri kovada, diğeri balıkta. Her birine bakacağız. Ayın transitlerine de bakacağız.

Detaylara geçmeden önce her zamanki hatırlatmamı yapayım mı 🙂

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz koç ise doğru içeriği okuyorsunuz.

Aylık takvim de burada ↓

Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 5.evinizde.

Güneş buraya geldiğinde, aslan enerjisini çalıştırdığında dünyevi tarafa daha çok gidiyoruz. Dış görünüşümüzle daha çok meşgul oluyoruz. Daha şık giyinmek, daha iyi görünmek, ayrıca daha görünür olmak istiyoruz.

Bunlar eğer dengeden taşarsa bizi kendimizden uzaklaştıran şeylere dönüşebiliyor. Çünkü bunları yapıyorsak odağımıza başkalarını almış durumdayız demektir. Başkalarının algısında böyle kriterler üzerinden iyi olmaya çabalıyoruz demektir.

5.ev-Güneş geçişlerinde alışverişler artıyor. Keyiflere daha çok harcıyoruz. Elbette hayat zaruri ihtiyaçlardan ibaret değil. Kendimize hediyelerimiz de olacak. Ama ölçüsünü kaçırmamanız faydanıza olur tabii. Bu notu düşmüş olayım.

Yeteneklerinizi geliştirmek, ilgi alanlarınızda ilerlemek, yeni hobiler edinmek, hobilerinize daha çok vakit ayırmak isteyeceğiniz bir zaman ayrıca. Keyif ve heyecan demektir aslan. Keyiflerinizi artırmak isteyeceğiniz bir Güneş dönemi.

Bir şey daha ekleyeyim : Reklam bir aslan temasıdır. Çünkü görünür kılmak, göstermek, tanıtmak demektir aslan. İşinizde reklam verebilirsiniz, çalışmalarınızı tanıtabileceğiniz paylaşımlar yapabilirsiniz. Böyle niyetleriniz varsa bu Güneş dönemini kullanın.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 6.evinize geliyor.

Güneş’in 6.ev geçişleri günlük yaşamımızda toparlanma vaktini anlatır. 5.evden zamanında, anlattığım gibi daha çok keyif ve eğlence odaklı oluyoruz. Düzenimiz içinde mola verdiğimiz, temposunu düşürdüğümüz şeyler oluyor. İşte 5.ev geçişinin ardından bu transit tekrar düzene girme, yeni bir düzen oluşturma, toparlanma vakti.

Bu ev işimizi, çalışma hayatımızı temsil eder. Kimileriniz için tatilin ardından işe dönüş zamanı.

Sizin için bu transitin ana konusu günlük yaşamı düzenlemek. Üretimlere dönmek. Yeni projeler üretmek. Rutinlere dönüş + yeni rutinler. Verimliliği artırmak.


Koç Burcu Ağustos 2023


MERKÜR

Merkür Temmuz sonundan itibaren başak burcunda, 6.evinizde olacak. Ağustos’un tamamı için bu böyle. Bir retrosu var bu ay Merkür’ün. 23’ünde başlayacak. Retro öncesini konuşalım ilk olarak.

Yoğun bir çalışma temposu görüyorum burada. Yazın keyiflerinin, tatillerin, gezilerin ardından işe güce daha kuvvetli bir fokuslanma. Yeni projeler. Düzenlemeler. Günlük akışlarda rutinlere dönüş. İstikrarınızı ve düzeninizi kaybettiğinizi düşündüğünüz konularda yeniden disipline girme. Yaşamınıza çekidüzen vermek isteyeceğiniz bir toparlanma dönemi olarak özetleyebilirim bu geçişi.

Sağlığınızı (bedensel, mental, ruhsal, her anlamda söylüyorum) daha iyi tutmak için yapacağınız, hayatınıza katacağınız ya da dönüş yapacağınız şeyler olabilir ayrıca.

23 Ağustos’ta retrosu başlıyor Merkür. Bu yıl içindeki üçüncü Merkür retrosu. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar sürecek.

6.evinizde bir Merkür retrosu deneyimleyeceksiniz. Güneş’in olduğu alanda bir retro etkisi alacaksınız. 6.ev konularını düzenleyeceğinizi anlıyoruz buradan. Güneş ile bir güçlenme, toparlanma var. Merkür retrosu ile muhasebeler, hesaplamalar, düzenlemeler var.

Bir gününüz içinde neyi nasıl yaparsanız daha iyi bir düzeniniz olur ? Kaçta uyanmalısınız ? Bunun için en geç kaçta uyumalısınız ? Çalışma saatlerinizi siz düzenliyorsanız, en verimli olduğunuz vakitler neler ? Hangi saatlerde işinize daha çok yüklenmelisiniz ? Günlük yaşamınızın içinde spor var mı ? Enerjinizi yükselten şeyler var mı ? Yaşam kalitenizi yükseltmek adına neler yapıyorsunuz ?

İşinizde disiplinle, devamlılıkla ilerleyebiliyor musunuz ? Nasıl değişimler motivasyonunuzu yükseltir ? Yeni planlarınız var mı ? Yeni hedefleriniz ? Bunları nasıl projelendirirsiniz ? İş geliştirme olarak söyleyebileceğimiz şeyler 6.evin konusudur. İşinizi büyütmek, işinizde yükselmek için yapabileceğiniz neler var ? Atıl bıraktığınız nasıl potansiyeller, nasıl fırsat alanları var ? Nereleri hareketlendirebilirsiniz ?

Genel olarak yaşamınızı, özellikle de iş düzeninizi elden geçirme, düzenleme vakti bu retro sizin için. Üretim, hizmet, verim, fayda, kar, kazanç, başarı, düzen, işleyiş, sistem konuları retronun ana çatısını oluşturuyor.


Koç Burcu Ağustos 2023


VENÜS

Venüs ay boyunca aslan burcunda ve retroda. 5.evinizden etki alıyorsunuz. Neler olabilir bu retroda sizin için ?

Retrolar farkında olmadıklarımızı fark ettirmeye, farkında olsak da kaçındığımız gerçekliklerin altını çizmeye, oraları bize daha vurgulu şekilde göstermeye geliyorlar.

‘Burayı düzelt. Bu yanlışı bırak. Bunu böyle yapma’ diyorlar. Venüs’ün aslan retrosu sizin için 5.ev konuları üzerinden çalışacak.

Bu ev zaten aslanın evi. Egonuz, sağlıklı bir ego oluşturma konusu, kendinizle ilişkiniz, kendinizle ilgili düşünceleriniz. Buraların altını çizebilir retro.

‘Kendinden emin misin ? Değilsen neden ? Onaylanma ihtiyacın mı var ? Varsa neden ?

Başkalarına kendini ispatlamak mı istiyorsun ? İlgi ihtiyacın mı var ? Neden ? Neden başkalarının algısında önemli olmaya çalışıyorsun ?’ diyebilir.

‘Kendi merkezinde ol. Kendi içinde iyi ol. Kendinden emin ol. Kimseye bir şey ispatlamak zorunda değilsin.’ diyebilir. Bu farkındalığa varmanızı sağlayacak deneyimleriniz olabilir.

Gösterişli olmak, dikkat çekmeye çalışmak, ilgiyi üzerinde istemek..Bunlar var aslanın gölgesinde. Bunlar da en temelde toprak elementi eksikliğinden kaynaklanıyor.

Bu arada toprak elementi yazımı bırakayım buraya. Bu element hangi kavramları temsil eder ? Nasıl dengelenir ? Dengesini nasıl koruruz ? Detaylıca görebilirsiniz bu linki tıklayarak ↓

Astrolojide Toprak Elementi

Söylediğim türden davranışlarınız varsa, retroda karmik bedelleri gelebilir. Flörtler yine bir aslan/5.ev konusudur. Buralarda karmalar varsa karşılıkları gelebilir.

Bunlar dışında ihmal ettiğiniz konuların da önünüze gelebileceği bir dönem. Sağlığınız konusunda, işinizle ilgili konularda, insan ilişkilerinizde yeterince önemsemediğiniz, eksik bıraktığınız noktaları deneyimler ile görebilirsiniz.

Böyle bir retro. Retrolar bir şeyleri düzeltme, güncelleme zamanıdır. Sizin için de bu yönde olasılıklar var.


Koç Burcu Ağustos 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. 6.evinizde.

Temposu yüksek bir zaman sizin için. Günleriniz hareketlenecektir, günlük işleriniz artacaktır Mars ile. Daha üretken olursunuz, daha çok çalışırsınız. İşinizde üretimlerinizi artırmak, büyütmek, çeşitlendirmek istersiniz.

6.ev işi, çalışmayı, hizmet sunmayı sembolize ediyor. Hizmet sunduğunuz alanlarda daha fazla şey yapabileceğiniz bir süreç.

İşinizde görev tanımınız büyüyebilir. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

İş dışında da kişisel yaşamınızı düzenlemek, evinizde/çalışma alanınızda temizlikler yapmak, gereksiz olan şeylerden sadeleşmek, günlük hayatınızı düzenlemek, hayatınıza sporu katmak, daha iyi beslenmek, bedensel sağlığınızı kuvvetlendirecek şeyler yapmak bu dönemin ana konuları arasında sizin için.

6.ev temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var.

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Burada dış dünyaya açılmak gibi bir değişim görüyorum. 6.ev zamanı daha kendi içinizde geçmiş olabilir. O süreçte kendinizle, kendi içinizde yapmaya çalıştığınız şeyleri şimdi başkaları ile birlikte yapma ihtimaliniz var. Hem başkaları ile doğrudan birlikte, hem de başkalarının imkanlarından yararlanarak ve karşılığını vererek yapabileceğiniz şeyler var.

Çok temel bir örnek vereyim, anlaşılsın : Belki bir süredir sporunuzu evinizde yapıyordunuz, kendi imkanlarınızla yapıyordunuz. Şimdi bir spor salonuna yazılabilirsiniz örneğin. Bir hocayla çalışabilirsiniz, bir spor ortamını kullanabilir, ekipmanlardan yararlanabilirsiniz. Bu arada Mars da sporu temsil eden gezegen. Örnek olarak söyledim ama doğrudan bu da olabilir.

İşinizde bağlantılarınız artabilir. Bunlar kendiliğinden değil, sizin hareket almanızla olabilir. Özellikle kendi içinizde henüz yeterince güçlü olmadığını düşündüğünüz noktalarda iş birlikleri yapmak, başkaları ile ortaklı işler yürütmek, karşılıklı kazanacağınız şekilde güçleri birleştirmek isteyebilirsiniz. Bunlar da olabilir.

Kişisel hayatınızda da insan ilişkileriniz öne çıkıyor. Başkalarının devreye girmesiyle, sizin için aracı ve referans olmasıyla kuracağınız bağlantılar, başlayacağınız şeyler olabilir.

Danışmanlıkları temsil eder ayrıca terazi burcu. İhtiyaç duyduğunuz alanlarda danışmanlıklar alabileceğiniz bir dönem.


Koç Burcu Ağustos 2023


Ağustos 2023 Ay Döngüleri :

1 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay :  Ay 9° Kova, Güneş 9° Aslan

11.ev evinizde bir dolunay. Bu dolunayda arkadaşlarınızla ilgili konularınız olabilir. Dostlarınız, arkadaşlarınız, içinde olduğunuz gruplar, sosyal ortamlarınız bu evle ilgili.

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare (uyumsuz) açı görüyoruz. Gezegenlerin uyumsuz açılarında, temsil ettikleri iyi özelliklerin zıttı ortaya çıkıyor. Jüpiter erdemleri, hakkaniyeti simgeler. Bu kare açısında erdemsiz, hakkaniyetsiz şeyler olabilir.

Arkadaşlarınızdan yana içinize sinmeyen, adil ve eşit olmadığını düşündüğünüz, hakkaniyetli olmayan, verdiğiniz değerin, gösterdiğiniz özenin karşılığı olmayan, adabın, görgünün uzağına düşen şeyler olabilir.

Özellikle de bir süredir tolere ettiğiniz şeyler olabilir bunlar. İlk defa olmayan, daha önce de gördüğünüz şeyler olabilir. Ama bu sefer bir şeyler net karara götürebilir sizi. Bir arkadaşlığı bitirebilirsiniz. Gittiğiniz bir sosyal ortamı bırakabilirsiniz.

11.ev eğitimlerle de ilgilidir. O yüzden bir kurs ortamı olabilir bu. Bir etkinlik/faaliyet alanı, bir atölye olabilir. Bir spor salonu olabilir. Bir takım çalışması olabilir. Sosyal sorumluluk da 11.ev temasıdır. Bir gönüllü faaliyet grubu olabilir. Bir süredir hoşunuza gitmeyen, içinize sinmeyen şeyler varsa artık bir tamamlanma, sonlanma zamanında olduğunuzu söylüyor olabilir dolunay. Bazı şeyler hizmetini tamamlıyor ve hayatınızdan çıkıyor sanırım.

16 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 23° Aslan, Güneş 23° Aslan

5.evinizde bir yeniay. Esasen güzel bir yerde. Renkli, eğlenceli bir evde. Keyifli, eğlenceli şeyleri simgeler bu ev. Maceralı, heyecanlı şeyleri anlatır. Heyecan duyduğumuz, yaşam enerjimizi yükselten şeyler aslan burcu ve 5.ev ile ilgilidir.

Ama bu yeniayda bir Uranüs karesi var. Uranüs’ün uyumsuz açıları dengenin dışında, ölçünün ötesinde şeyler olabiliyor. Burada nasıl bir ihtimal var ? Eğlencenin, maceranın dozunu kaçma ihtimali var. Bundan zarar görme ihtimali var.

Belki yaşam enerjinizi yükseltecek bir şeye duyuyorsunuz. Yeni şeyler denemek isteyebilirsiniz. Ama bu şey elbette bir çılgınlık olmamalı. Her şey ölçüsünde güzel. Güvenliyse güzel. İyi ve erdemli ise güzel. Kararında ise güzel. Uranüs’ün dürtüselliğine kapılmayın.

Bir de flörtler akla geliyor aslan deyince. Flört amaçlı yapılan, içinde bir sevgi ve sahici duygular barındırmayan şeyler aslan burcu temasıdır. Bunlar Plutonik şeyler. Jüpiteryen değil. Yani erdemli değil. Çünkü kimse bizim eğlence aracımız değil. Heyecan malzememiz değil. Bunların da olabileceği ve sert karmik karşılıkların gelebileceği bir yeniay vakti.

Bir uyarım daha olacak : Spekülatif yatırım araçları aslanın konusudur. Altına, dövize çevirmek ya da altından/dövizden nakde çevirmek istediğiniz bir tutar varsa bunun için acele etmemenizi öneririm. Özellikle de büyük bir meblağ ise acele karar almamak, koşulları izlemek iyi olabilir.

Bir de şans oyunları konusunu ekleyeceğim bir aslan teması olarak. Buralar da riskli alanlar. Her zaman için riskli ama özellikle de böyle bir yeniay etkisi altında yapmamanızı öneririm. Zaten bunlar da Plutonik şeyler. Karmamızı temiz tutmak en güzeli.

31 Ağustos : Balık Burcunda Dolunay : Ay 7° Balık, Güneş 7° Başak

12.evinizde bir dolunay. Burada aynı yönde iki etki birden var. Nedir onlar ?

Balık zodyakta son burç. Zodyağın bir tam turunun, bir döngünün sonu. Bitişleri, sonlanmaları sembolize ediyor.

Dolunay da aynı şekilde tamamlanmakla ilgili bir sembol. Sonlanma, tamamına varma, neticelenme, neticeye ulaşma gibi bir temsili var.

Dolayısıyla bu dolunay ile yaşamınızda hizmetini tamamlamış bir şeyler artık sonlanacak olabilir.

Tekrar tekrar şans verdiğiniz halde bir türlü güzel şekil almamış bir ilişki, bir arkadaşlık, bir ahbaplık. Zaman içinde köklenme duygunuzun eksildiği bir ortam. Kar, kazanç getirmeyen üretimler. Faydası olmayan, hatta belki zararı olan alışkanlıklar. Zihninizi yoran ve enerjinizi eksilten düşünceler. Etkisinde kaldığınız bir konu.

Bir şeyleri bitiriyorsunuz. ‘Bu bana iyi gelmiyor’ deyip sonlandırıyorsunuz gibi bir resim var. Bir şeyin etkisinden çıkmak, ruhsal anlamda bir silkelenme, iç dünyanızda güzel bir karar..Böyle değişimler var. Birkaç gün dinlenmek, sessizleşmek, kendinizle kalmak, inzivaya çekilmek, istirahat etmek isteyebilirsiniz. Ama güç toplayarak güzel kararlarla çıkabilirsiniz o inzivadan. Bir bırakış ve yenilenme vakti bu dolunay sizin için.


Bu arada Ay düğümleri aks değiştirdi. 17 Temmuz’dan bu yana kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda. 18 ay boyunca bu aks üzerinde olacaklar.

Ay düğümleri tutulma hattını temsil ediyor. Tutulmalar bu burçlarda olacak. Bu yeni dönem için ana konularınızı da görebilirsiniz aşağıda :

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Kuzey Ay düğümü koç burcunda/1.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 7.evinizde olacak artık.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Sizin için ne ifade ediyor bu değişim ? Bu yeni dönem sizin için neler söylüyor, bakalım.

Koç ‘ben’, terazi ise ‘sen, ben ve sen, biz’ demektir.

İlişkileri ve biz olabilmeyi anlatır bu aks. Kimlerle ne ölçüde biz olabiliriz ? Hayatımızın nerelerinde, kimlerle ‘biz’ olabiliriz ? Artık yaşamınızda konular bu tarafa dönüyor.

Şimdiye dek bireysel olarak yaptığınız, yapmaya çalıştığınız, tek başınıza sürdürmeye çalıştığınız, kişisel olarak yürüttüğünüz işleri, konuları artık başkaları ile birlikte yapacağınızı düşünebiliriz.

Güncel yaşamınızda desteğe, destek almaya ve çoğalmaya ihtiyaç duyduğunuz noktalarda profesyonel yardımlar alabilirsiniz. Danışmanlıklar alabilirsiniz.

Satın alacağınız hizmetler olabilir.

Bir asistanınız olsun isteyebilirsiniz. Çalışanlarınız olabilir.

Sporda bir koç ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Psikolojik anlamda kendinizi yeterince iyi edemediğinizi görüyorsanız, bir terapist ile çalışmaya başlayabilirsiniz (Bu olasılık Satürn balık geçişinin de işaret ettiği ihtimallerden).

Kendi işinizi kurabilirsiniz. Bir muhasebeci ile, bir mali müşavir ile çalışmanız gerekebilir.

Faaliyetlerinizde başkaları ile iş birliği yapmak isteyebilirsiniz ya da yapmanız gerekebilir.

‘Ben’ halinden ‘biz’ haline geçmek şeklinde özetleyebilirim bu yeni döneminizi.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ Ay düğümleri için yazım burada  ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir Ağustos diliyorum hepimize. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!