Boğa Burcu Mayıs 2024

Boğa Burcu Mayıs 2024

Boğa Burcu Mayıs 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Birlikte Mayıs ayına bakacağız bu kez.

Mayıs içinde büyük bir gelişme var. Jüpiter’in yeni transiti başlayacak.

1 yıl ev sahipliği yaptınız Jüpiter’e. Şimdi artık ikizler burcuna geçiyor. Bu kez 2.ev konularında şanslar getirecek size. Neler olabilir ? Çok detaylı anlattım.

Ayın gezegen geçişlerine ve Ay döngülerine de bakacağız. Boğada Uranüsyen bir yeniay, yayda güzel bir dolunay gerçekleşecek.

Her birini inceleyeceğiz birlikte.

İlk iş hatırlatmamı yapayım, sonra başlayalım : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni boğa olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 1.evinizde.

Bu Güneş transitinde yaşamınıza ‘büyük resme bakmak’ gözüyle bakarsınız. Nerede ne aksıyor ? Nerelerde yaptığınız şeyler iyi sonuçlar getiriyor ? Kendinizde değiştirmeniz gereken neler var ?

Mutlu musunuz ? Değilseniz, nasıl artırabilirsiniz yaşam enerjinizi ? Nasıl keyifler ekleyebilirsiniz hayatınıza ? Nasıl daha iyi yaşarsınız ?

Alışkanlıklarınız iyiliğinize mi hizmet ediyor ? Yoksa sizi aşağı mı çekiyor ?

Rutinleriniz var mı ? Düzen demektir boğa. Bir günlük düzeniniz var mı ? Buraları iyi etmenin vakti bu transit dönemi sizin için.

Bir de ne olur ? Odağınız boğa konuları olur. Finansal özgürlük. Alım gücü. Yaşam standartları.

Hayatın buralarına daha çok odaklanacağınız bir zaman.

Bütçe yapmak, harcamalarınızı takip etmek isteyebilirsiniz. Parayla ilişkinizi güçlendirmek için daha çok okuyup izleyebilirsiniz bu konuları. Birikim yapmanın yöntemlerini öğrenmek, yatırım araçlarını tanımak isteyebilirsiniz. ‘Finansal okuryazarlık’ diyoruz hani. İşte kendinizi bu konuda geliştirebileceğiniz bir dönem.

20 Mayıs günü 16:00’da ikizler burcuna geçiyor, 2.evinize yerleşiyor Güneş.

2.ev kazançlarımızı, para kaynaklarımızı, gelirimizi simgeliyor.

İkizler burcu ise internet üzerinden yapılan işleri. E-ticaret faaliyetlerini. Sosyal medya işlerini.

Bu alanlarda faaliyetleriniz varsa bir ilerleme, bir yükseliş, bir büyüme olabilir. Tabii bu sizin yaptıklarınızın karşılığında olabilecek bir değişim.

İkizler burcu anlatmaktır. Bilgiyi paylaşmaktır. İçerik üretmektir. Konuşmaktır. Tanıtmaktır.

Üretimlerinizi ve de reklam, tanıtım çalışmalarınızı artırırsanız güzel şeyler olabilir bu Güneş transitinde.

2.ev ve ikizler temaları üzerinden başka olasılıklarınız da var.

2.ev zodyakta boğa burcunun evi. Yer, yerleşim, toprak, mülkler, arsa, arazi, tarla demektir boğa/2.ev.

İkizler burcu ise kardeşleri ve yakın akrabaları simgeliyor. Kardeşlerinizle, akrabalarınızla saydığım bu boğa temalarında konularınız olabilir. Birlikte yaptığınız, yapacağınız şeyler olabilir. Mal/hak paylaşım konuları olabilir. Varsa eğer böyle konularınız, ilerleyebileceği, şekle girebileceği bir zaman.


Boğa Burcu Mayıs 2024


MERKÜR

Merkür, retrosunu 25 Nisan’da tamamladı +1 gün de durağan konumdaydı. 26 Nisan itibariyle koçta, ileri seyrinde. Bu ayın 15’ine kadar da koçta olmaya devam edecek. 12.evinizde.

Retronun ardından bu kez ileri seyrinde bir Merkür var 12.evinizde.

Her birimiz retrodan farkındalıklarla, uyanışlarla çıktık. Siz 12.evden etki aldınız.

12.ev gizli kalmış, üstü örtülü şeyleri, gizlenmiş olmasa da bizim fark etmediğimiz şeyleri anlatıyor.

Özellikle kendinize dair farkındalıklar yaşamış olabilirsiniz bu retroda. Çünkü bu bir koç retrosuydu. Koç ; ‘ben’ demektir, ‘kendim’ demektir.

12.ev ise Neptünyen şeyleri simgeliyor. Edilgen kalmak, çaresiz hissetmek, kurban rolünde hissetmek..Neptün böyle bir enerji.

Bu duygularınızı, kendinizde bu kodlarınızı fark etmiş olabilirsiniz. Şimdi bunları düzeltmenin, temizlemenin yollarına bakabilirsiniz ileri seyrinde bir Merkür ile. Yaşamınızda gücünüzü eline almak isteyeceğiniz bir zaman.

Koçun kararlılığı da var burada. Yaşamınıza sahip çıkın. Direksiyona geçin.

15 Mayıs günü 20:06’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor. Ayın geri kalan kısmında burada olacak.

Merkür geçişleri hareketlendiriyor bizi. 12.evin durağan, sessiz, izole halinin ardından hayata daha çok karışıyoruz, daha çok iletişim kuruyoruz, daha çok insan içinde oluyoruz birinci eve Merkür gelince.

İletişim, irtibat, haberleşme, bilgi paylaşımı demektir Merkür. Ne olur bu Merkür ile ?

Kişisel hayatınızda, iş hayatınızda, sosyal yaşamınızda bir canlanma, bir hareketlilik olur.

İşinizde toplantılar, görüşmeler, haberleşmeler, bildirimler artar.

Sosyal hayatınızda yazışmalar, konuşmalar, bir araya gelişler olur.

Kişisel hedefleriniz için destekleyici bir dönem ayrıca.

Akıl, fikir, mantık, analiz, plan, program demektir Merkür. Ne yapacaksınız, neyi nasıl yapacaksınız, güzel bir planlama dönemi bu. Eyleme geçmek için de uygun.


Boğa Burcu Mayıs 2024


VENÜS

Venüs 23 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 1.evinizde.

1.evde bir Venüs, en başta modunuzu yukarı taşır. Keyifleneceğiniz güzel şeyler yaşarsınız. Keyifler, eğlenceler getirir Venüs size. Parasal açıdan da şanslıdır Venüs’ün 1.ev zamanları.

Bir de şu var : Kendimizle olmaktır, kendimizle vakit geçirmektir 1.ev. İlişkiler içinde olmak yerine bireysel olmak, kendinle kalmak istemektir. Kendinizle vakit geçirmenin keyfine yeni yeni varıyor olabilirsiniz. Tek başınıza yapacağınız bir şey olabilir. Bir gezi mesela, bir aktivite mesela.

Bu size çok iyi hissettirebilir.

Ticari faaliyetlerde de iş birliği düşündüğünüz noktalarda kendi yolunuza gitmek isteyebilirsiniz. Bireysellik var bu transitte.

23 Mayıs 23:31’de Venüs’ün ikizler transiti başlayacak. Bu kez 2.evinizde olacak Venüs.

Venüs dünyevi kısmetlerimizle ilgili bir gezegen. Daha çok maddi/maddesel tarafta.

2.ev de zaten Venüs’ün evi. Paranın evi. Bu transit parasal anlamda iyi gelebilir o yüzden size.

İkizler burcu iletişim demektir. Daha çok iletişim, daha çok müşteri, daha çok sipariş, daha çok kazanç. Bu Venüs, böyle ihtimalleri anlatıyor sizin için.


Boğa Burcu Mayıs 2024


MARS

Mars ay boyunca koç burcunda, 12.evinizde olacak.

12.ev geçişlerinde duygusal zorlanmalar olabiliyor. Ama koç etkisiyle değişimler de olur. Ateş enerjisi yükselir.

‘Bu şeyleri mi önemsemişim ben ? Böyle basit şeylere mi öfkelenmişim ? Bu değersiz şeylere mi üzülmüşüm’ dersiniz. Ruhsal anlamda bir güçlenme olur Mars ile.

Bunlar transitin pozitif tarafları. Riskli tarafları da var.

Farkında olmamak demektir 12.ev. Neptün’ün evidir çünkü. Farkında olmadığınız için yanlış yaptığınız şeyler, sakarlıklar, çarpmalar, düşmeler olabilir. Kendinize/bir başkasına zarar vermemek için daha çok dikkat edin.


Boğa Burcu Mayıs 2024


JÜPİTER

Jüpiter 26 Mayıs günü (02:15’te) yeni transitine başlıyor. Bu hepimiz için büyük bir gelişme !

Transitleri ortalama olarak 1 yıl sürer Jüpiter’in.

1 yıllık boğa döneminin sonundayız. Artık ikizler burcunda, 2.evinizde olacak Jüpiter.

Parayı, para kazanmayı, kişisel gelirleri, gelir kaynaklarınızı temsil eden 2.eve, bolluğun bereketin gezegeni Jüpiter geliyor. Parasal anlamda iyi olasılıklara işaret ediyor bu transit sizin için.

Ama konu sadece para değil. Başka şeyler de söyleyeceğim. Maddi taraftan başlayarak bakalım.

2.ev = Para. Kazanç. Maddiyat. Maddi olanaklar. Alım gücü. Yaşam standardı. Birikimler.

İkizler = Satış. Pazarlama. E-ticaret. İnternet üzerinden yapılan işler. Sosyal medya. Website. İçerik üreticiliği. Eğitmenlik. Danışmanlık. Bilgi paylaşımları. Bilginin paylaşıldığı platformlar. Bilgiden kazanç elde etmek. Bilgiyi satmak.

Şimdi bu temaları birleştirerek düşünün olasılıklarınızı 🙂 Ben de yardımcı olayım 🙂 Neler olabilir ?

Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Kendi paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz bu yeni Jüpiter döneminde.

Satış, pazarlama yönünde ticari faaliyetleriniz olabilir. Kendi işinizi de kurabilirsiniz, bir firmada/şirkette satış & pazarlama birimlerinde çalışmaya da başlayabilirsiniz.

İletişim demektir ikizler. İletişim temelinde bir işe başlayabilirsiniz. Yazmak, konuşmak, anlatmak, tanıtmak, haber vermek yönünde işler olabilir bunlar.

Dijital alanlarda, sosyal medyada yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. Sıfırdan başlayacak şeyler de olabilir, var olan işlerinizin büyüyebileceği zaman da olabilir bu.

E-ticaret yapmak yönünde planlarınız varsa hayata geçebilir.

Eğitmenlik yapmak, rehberlik etmek, danışmanlık vermek, bilginizle yön göstermek istediğiniz bir uzmanlık alanınız varsa, bu başlangıç gerçekleşebilir. Halihazırda böyle bir işiniz varsa, daha çok bağlantı, daha çok irtibat, daha çok insanla çalışmak anlamına geliyor bu Jüpiter transiti sizin için.

Kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları anlatır ikizler ayrıca. Boğa ise yaşam düzenimizi, özellikle maddiyatla ilgili konuları. Kardeşleriniz, yaşam düzenlerini iyileştirecek yeni şeylere başlayabilirler. Güzel başlangıçları olabilir hayatlarında. Onlardan yana mutlu olabilirsiniz.

‘Çok şükür, o da kurdu düzenini’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Boğa en temelde hayata köklenmekle ilgilidir. Sadece kardeşler değil, sizin için de ana tema bu Jüpiter’in 2.ev transitinde.

Hayata (kastettiğim şey bilhassa maddi dünya) daha iyi tutunmak, maddi gücünü büyütmektir boğa.

Öz değer, öz güven, kendinden emin olmak, bu eminliğe varmak için de gereken donanımları oluşturmak.. Böyle konuları var boğanın.

İkizler ise bilgi demek. Araştırmak demek. Okumak, öğrenmek demektir. Kişisel gelişim anlamında da kendinize çok şey katabileceğiniz bir Jüpiter dönemi başlıyor.


Boğa Burcu Mayıs 2024


Mayıs 2024 Ay Döngüleri :

8 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 18° Boğa, Güneş 18° Boğa

1.evinizde Uranüsyen bir yeniay. Uranüs ile kavuşumda gerçekleşiyor. Jüpiter’e de yakın. Satürn’den iyi açısı var ayrıca. Çok güzel bir yeniay.

1.evinizde olması önemli. Hayatımızda yeni şeyler başlatmakla ilgilidir 1.ev. Önemli bir başlangıç basamağı.

Bugüne kadar gücünüzü nerelerde kadere bıraktınız? Nerelerde aslında bir birey olarak, özgür iradenizle, seçimlerinizle yapabileceğiniz şeyler vardı ama hayata bıraktınız gücünüzü ? Fazla akışta oldunuz. Belki edilgen kaldığınız noktalar oldu. Belki fazla beklediğiniz, kendiniz yapabilecekken hayattan beklediğiniz şeyler oldu.

Şimdi direksiyona geçiyorsunuz. ‘Ben yaparım. Ben hallederim. Ne yöne gitmem gerektiğini biliyorum. O yöne kendim de gidebilirim’ diyorsunuz.

Önemli bir karar var gibi burada. Yaşam düzeninizi değiştirecek büyük bir karar. Yeni bir başlangıcın ilk adımları. Cesaretle ve kararlılıkla atılacak bir adım.

Kendi içinizde bundan sonrası için netleştiğiniz bir noktadasınız. Özgürlüğe ihtiyaç duyduğunuz konularda değişimlere gideceksiniz kendiniz için.


Boğa Burcu Mayıs 2024


23 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay  : Ay 2° Yay, Güneş 2° İkizler

8.evinizde olacak. Plüto ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor yay dolunayı.

8.ev temaları biraz zorlu bir ev. Ama dolunay güzel bir dolunay 🙂 Oradan kurtarıyor durum kendini 🙂

Bu ev borçları, ödemeleri, parasal konuları, resmi paraları, yasal & parasal konuları simgeler.

Plüto’nun Güneş’e ve Ay’a uyumlu açıları bir kuvvet, kuvvet kazanma göstergesi.

Bir borcunuzu bitirebilirsiniz. Bir parasal konuyu tamamlayabilirsiniz. Devlet birimlerine ödemeleriniz varsa (vergi olabilir, sigorta primi olabilir) burada bir rahatlama yaşayabilir, bu ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bir para iadesi, alınmış bir paranın geri verilmesi konusu tamamlanabilir.

Bir bankacılık işlemi tamamlanabilir.

Birinden aldığınız borcu ödeyebilirsiniz. Biri size borcunu ödeyebilir.

İş hayatınızda tahsilatı uzun sürmüş, sürüncemede kalmış alacaklarınızı alabilirsiniz.

Bir yasal kazanım olarak beklediğiniz, hukuksal olarak kazandığınız bir para elinize geçebilir. Örneğin bir tazminat. Örneğin nafaka. Örneğin mal/hisse paylaşımlarında payınız.

Yay burcu eğitim demektir. Bir eğitim için gerekli bütçeyi oluşturabilirsiniz. Bir burs imkanı doğabilir.

Seyahatleri anlatır yay. Bir seyahat için harcamalarınız olabilir.

Uzaktan gelecek bir para, bir para transferi konusu olabilir.

Akademik konular, akademik çalışmalar yay burcunun konusudur. Bir araştırmanız, bir projeniz için devlet desteği alabilirsiniz. Başvurduğunuz bir kurumdan olumlu yanıt alabilirsiniz, bir ödenek çıkabilir projeniz için.


Boğa Burcu Mayıs 2024


Mayıs genel hatlarıyla böyle sizin için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Boğa Burcu Mayıs 2024


Instagram hesabım :

Burayı tıklayabilirsiniz : @anlatburcak


Boğa Burcu Mayıs 2024


Güzel bir ay olsun. Sevgiler

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!