26 Haziran-2 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

26 Haziran-2 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bayram haftasına giriyoruz. Bir bayram daha geldi. Hem bayram, hem tatil vakti. Hayata yine biraz mola vereceğiz. Sevdiklerimizle bir araya geleceğiz. Gezmek, sosyalleşmek, kendimize vakit ayırmak, dostlarla buluşmak isteyeceğiz.

İnşallah güzel bir bayram olsun.

Yeni haftanın çok sayıda gezegen açısı var. Liste uzayıp gidiyor, aşağıda göreceksiniz.

Güneş ve Merkür kavuşuyor. Bu kavuşum hem Satürn, hem Jüpiter ile uyumlu açılar yapıyor.

Venüs’ün Kiron ile güzel bir kontağı var. Merkür’ün kuzey Ay düğümü ile uyumlu bir açısı var. Haftanın ilk ve son gününe dikkat edelim diyeceğim. Biraz oralarda kontrol gerekiyor.

Haftanın hemen başında bir Mars Uranüs karesi oluşuyor. Aynı gün Merkür ve Neptün de uyumsuz açıda. Haftanın son gününde ise Venüs ve Uranüs zıtlaşıyor bu kez.

Aşağıda açılar başlığında her birinin detaylarını görebilirsiniz.

Bu hafta 27 Haziran günü 03:24’te Merkür’ün yengeç transiti başlıyor. İkizler geçişini tamamlıyor Merkür. 11 Temmuz’a kadar yengeçte olacak.

Bu arada yeni başlamış olan bir yengeç transiti var. Güneş çok yeni yengeç burcuna yerleşti.

21 Haziran günü oldu bu değişim. 23 Temmuz’a kadar sürecek. Güneş’in yengeçte olacağı bu dönemde nasıl konularımız olur ? Güneş burada hangi temaları çalıştırır ? Hangi burcun nasıl olasılıkları var ? Güneş yazımı buraya bırakayım sizler için ↓

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Temmuz ayının astroloji gündemini de yayınladım. Burada, tıklayabilirsiniz ↓ İçinde ayın transitleri (tarihleri), yeniay ve dolunay zamanları var.

Hangi gezegen ne zaman nerede olacak ? Yeniay ve dolunay hangi burçlarda gerçekleşecek, ayın özetini görebilirsiniz.

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Bu arada ↓

Yazımın son bölümünde, en aşağı kısımda güncele dair transitlerin linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


26 Haziran-2 Temmuz haftasının gezegen açıları :

26 Haziran : Merkür Neptün karesi : Merkür 27° İkizlerde, Neptün 27° Balıkta

İletişimler, önemli görüşmeler için önermeyeceğim bir gün.

Alacağımız kararlarda, atacağımız adımlarda enine boyuna düşünelim konuların detaylarını. Göremediğimiz başka olasılıklar olabilir mi, görmeye çalışalım. Etraflıca düşünmeye çalışalım. Çünkü Neptün’ün Merkür’e uyumsuz açıları yanılgıları ve hatalı analizleri anlatır.

Para hesaplarında rakamlara, aldığımız/verdiğimiz paraya dikkat edelim ayrıca. Dalgınlıklar olabilir.

26 Haziran : Mars Uranüs karesi : Mars 21° Aslanda, Uranüs 21° Boğada

Egosantrik, kibirli, üstten bir tavır sert bir karşılık alabilir. Karşı taraf tepki gösterebilir. Bu tepki küçük de olmayabilir. Nasıl konuştuğumuza, davranışlarımıza dikkat edelim. Saygıdan daha güzel hiçbir şey yok.

Mars bedensel konularla, fiziksel hareketlerle ilgili bir gezegen. Uranüs’ün uyumsuz açıları ise ani gelişebilecek durumları simgeliyor. Düşmeler, sakarlıklar, mutfakta kesici aletleri kullanırken dikkatsizlikler olabilir. Bu konularda daha temkinli olalım. Yanıcı şeylere dikkat edelim. Ocağın, ateşin yanında bez, kumaş, vb bırakmayalım.

Gündelik akışımız içinde aceleci olmayalım. Ani hareketlerden kaçınalım. Sporda bedenimizi ısıtmadan, hızlı ve büyük hareketler yapmaktan kaçınalım.

27 Haziran : Merkür Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Merkür 1° Yengeç Burcunda, Kuzey Ay Düğümü 1° Boğada

Evimizle ilgili güzel planlarımız olabilir. Yapacağımız yeni şeyler olabilir. İş düzenimiz içinde yenilemek istediğimiz şeyler için planlamalarımız var ayrıca. Hazırlıklarımız var.

29 Haziran : Venüs Kiron üçgeni : Venüs 19° Aslanda, Kiron 19° Koçta

Kiron şifa demektir. Venüs aslanda. Aslan temalarıyla şifalanmak, iyi olmak, yenilenmek gibi bir sembolizm var burada. Sanat, spor, hobiler, yaratıcı işler, tatiller, keyifler, eğlenceler, kutlamalar, partiler, geziler, alışverişler aslan temaları arasında. Tam da bir tatil haftasındayız.

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Aşağıdaki açıları birlikte anlatacağım. Çünkü bir bütünün parçası her biri.

Güneş ve Merkür kavuşuyor. Bu kavuşum, Jüpiter ve Satürn ile uyumlu açılar yapıyor.

29 Haziran : Güneş Satürn üçgeni : Güneş 7° Yengeçte, Satürn 7° Balıkta

30 Haziran : Merkür Satürn üçgeni : Merkür 7° Yengeçte, Satürn 7° Balıkta

1 Temmuz : Güneş Merkür kavuşumu : Güneş 9° Yengeçte, Merkür 9° Yengeçte

1 Temmuz : Güneş Jüpiter altmışlığı : Güneş 9° Yengeçte, Jüpiter 9° Boğada

1 Temmuz : Merkür Jüpiter altmışlığı : Merkür 9° Yengeçte, Jüpiter 9° Boğada

Güneş ve Merkür yengeç burcunda kavuşuyor. Ev, aile, aile büyükleri, ailenin özellikle kadın figürleri, anne, anneanne, babaanne yengeç temasıdır. Burada bir dişil enerji var. Dişil enerjinin güçlenmesi ve yenilenmesi var.

Annemizin, anneannemizin, babaannemizin iyiliği, sağlığı, konforu, keyfi için yapacağımız, onları başlatacağımız şeyler olabilir. Örneğin onları spora başlatmak. Sağlıklı beslenme düzenine geçmelerini sağlamak. Bir konuda bir farkındalık kazandırmak. Bir şeylerini düzenlemek. Günlük yaşamlarında bir konuyu şekle sokmak, kolaylaştırmak. Güneş, Merkür ve Jüpiter değişimlere işaret ediyor. Yenilenecek şeyler var.

Güneş Merkür kavuşumunun Satürn ile uyumuna bakalım. Satürn balık burcunda. Satürn düzen, balık ise bırakış demektir. Sonlandırma demektir balık burcu. Düzenimiz için, düzenimizi daha iyi hale getirmek için bırakacağımız şeyler olacaktır.

Güneş ve Merkür evimizi temsil eden yengeç burcunda kavuşuyor. Evimizde güzel bir değişim yapabiliriz. Büyük bir temizlik yapabiliriz. Yaşam alanımızdan gereksiz bir sürü şeyi çıkarabiliriz. Ayırıp atacağımız şeyler var. Bir hafifleme var.

Yengeç geçmişi temsil eder ayrıca. Yıllarca içimizde sürdüğümüz konularda bir bırakış dönemine giriyoruz. Yeterince düşündük. Tekrar tekrar hatırladık bir şeyleri. Kızdık, öfkelendik, sinirlendik. Analiz ettik. Dersler çıkardık. Öğreneceğimizi öğrendik. Şimdi artık bırakmaya başlıyoruz o şeyleri. İçsel anlamda bir resetlenme noktasındayız.

Daha sistemli ilerlemek istediğimiz alanlarda girişimlerimiz, yeniliklerimiz de olabilir Merkür Satürn uyumu ile.

2 Temmuz : Venüs Uranüs karesi : Venüs 21 Aslanda, Uranüs 21 Boğada

Büyük ve abartılı harcamalar olabilir. Alacağımız bir şeyi, fiyatına bakmadan alabiliriz. Sonradan şeklen vazgeçemeyebiliriz. Bir şey düşündüğümüzden pahalı olabilir. Farkında olmadan büyük bir masrafa girebiliriz.

Tatil, eğlence harcamalarında ölçüden taşan şeyler olabilir. Sonrasında zorluk yaratabilir bu harcamalar. ‘Bir şekilde ayarlarım’ deyip harcama yapabiliriz. Yapmayalım derim.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

26 Haziran Pazartesi

Ay gün başlarken 01:57’de terazi burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay ve Güneş birbirine uyumsuz açıda (kare açı). Terazi burcu ilişkileri temsil eder. Güneş ise evi, haneyi, aileyi simgeliyor. Ay Güneş zıtlaşması var. Mars Uranüs karesi ve Merkür Neptün karesi de bugün kesinleşiyor.

Ev içinde huzursuzlukların yaşanmaması adına, birbirimizle güzelce konuşalım. Özenle konuşalım. Ortaklaşa kararlaştırmamız gereken konular olabilir. Paylaşmamız gereken sorumluluklar olabilir. Yetişkin insanlarız. Bunların hepsini yapabiliriz.


27 Haziran Salı

Ay terazi burcunda yol alıyor. Uyumlu uyumsuz açıları bir arada bugün.

Günün ilk yarısında güzel bir Ay Venüs uyumu var. Aslan burcundan altmışlık yapıyor Venüs. Güzel alışverişlerimiz olabilir. Sevineceğimiz bir gelişme olabilir. Özlediklerimizi görebiliriz. Bir araya gelişler, sohbetler, muhabbetler olabilir. Keyifli bir vakit.

Gündüz saatlerinde Ay ve Kiron karşı karşıya. Sakarlık yapmamaya dikkat edelim. Fiziksel incinmeler olabilir. Duygusal anlamda da zedelenmeler oluyor böyle Kironyen vakitlerde (uyumsuz açılarında). Kimseyi üzmeyelim.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Mars altmışlığı aktif. Yeni bir plan var gibi burada. Bir heveslenme, yeni bir canlılık, akla gelen iyi bir fikir, bir niyet, bir başlangıç var. Hareketli, aktif, enerjisi yüksek bir vakit.


26 Haziran-2 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


28 Haziran Çarşamba

Ay bugün 11:55’e kadar terazi burcunda yine.

Sabah saatlerinde Ay Pluto karesi aktif. Bir iletişimde tatsızlık doğabilir. Bizi birinden uzaklaştıracak şeyler olabilir. Birine karşı mesafelenebiliriz.

Ay 11:18-11:55 arasında boşlukta. 11:55’te akrep burcuna geçiyor.

Öğle saatlerinde Ay, güney Ay düğümü ile kavuşumda olacak. Bir şeyin bize faydası olmadığı konusunda netleşebiliriz. Daha önce aldığımız bir kararda netleşebiliriz. Bir şeyden uzaklaşabiliriz. Bir şeyi bırakabiliriz. Somutta neler olabilir ? Eskimiş bir eşyayı değiştirebiliriz, yenileyebiliriz.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde bir Ay Merkür üçgeni var. İletişimler var, misafirlikler var, buluşmalar var. Sohbetli, muhabbetli bir vakit.

Akşam saatlerinde Ay Güneş üçgeni geliyor. Her tür planımız için, yapmak istediğimiz şeyler için değerlendirebiliriz. Konuların rahatça akabileceği bir zaman.

Gece saatlerinde Ay Satürn üçgeni var. Güvende hissetmek, rahat hissetmek, bir konuya nasıl şekil vereceğini bulmak, bir şeyi planlamak..Böyle bir enerjisi var gecenin.


29 Haziran Perşembe

Ay akrep burcunda bugün gün boyunca.

Duygusal anlamda zorlanabiliyoruz akrep günlerinde. Zihnimizde tekrara düştüğümüz konular biraz daha yüzeye çıkıyor. Mental enerjimizi boş yere nelere harcadığımızı fark edelim. Kapatalım o enerji kaçaklarını. İstersek zihnimizi yönetebiliriz. Küçük bir adım da adımdır. Değişim için herhangi bir şey yapalım.


26 Haziran-2 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


30 Haziran Cuma

Ay bugün 17:59’a kadar akrep burcunda.

Sabah erken saatlerde Ay Mars karesi ile başlıyor gün. Yaptığımız şeyleri telaş enerjisiyle yapmayalım. Sakarlıklar olabilir. Aceleden fark etmeyeceğimiz şeyler olabilir.

Öğle vaktinde Ay Neptün üçgeni geliyor. Daha dingin bir vakit. Huzurlu, sakin bir havası var.

Günün ikinci yarısında Ay Pluto altmışlığıyla daha hareketliyiz. Değiştirmek istediğimiz şeyleri ele alabiliriz. Enerjimiz yüksek.

Ay 17:20-17:59 arasında boşlukta. 17:59’da yay burcuna geçiyor.

İletişimler artıyor yay ile. Özellikle uzaklarla haberleşmeler var.


1 Temmuz Cumartesi

Ay yay burcunda olacak tüm gün.

Uzaklardaki dostlarla iletişimlerimiz olabilir.

Eğitim almak istediğimiz bir alanda araştırma yapabiliriz. Bir hoca, bir danışman arayışında isek konuyla ilgilenebiliriz.

Öğrenmek istediğimiz bir yabancı dil varsa başlangıç yapabiliriz. Bu yönde bir alışverişimiz de olabilir.


2 Temmuz Pazar

Ay bugün 20:20’ye kadar yay burcunda.

Günün ilk yarısında Ay’ın Venüs ve Mars ile üçgen açıları var. Çok güzel açılar bunlar. Keyifli şeyler yapabiliriz. Dostlarla bir araya gelebiliriz. Bir geziye, bir etkinliğe katılabiliriz. Canlı, dinamik, ateş elementi yüksek bir vakit. Eğlenceler var, keyifler var.

Gündüz saatlerinde Ay Neptün karesi geliyor bu kez. Bir dinlenme ihtiyacı görüyorum burada 🙂 O kadar ateş elementinin üzerinde Neptün ile su ihtiyacımızı karşılıyoruz belli ki 🙂 Kendimizle kalmak, dinlenmek isteyebiliriz.

Sabah saatleri ne kadar sosyal ve hareketli ise günün ikinci kısmı da o kadar tenha ve sakin.

16:33-20:20 arasında Ay boşlukta. 20:20’de oğlak burcuna geçiyor. Sorumluluklarımızı hatırlatıyor bize. ‘İş başlıyor’ diyor.

Oğlak burcu çalışmak demektir. Görevlerimizi, yapmamız gerekenleri simgeleyen bir burç.

Yeni hafta tatilden sonraki işe dönüş haftası. Bir adaptasyon süreci aslında. Bu geçişi yumuşatmak için yeni haftayla ilgili bazı şeyleri bugünden yapabiliriz.


Haziran ayı burç yorumlarınızı da ekliyorum aşağıya ↓ ↓

Koç Burcu Haziran 2023, Boğa Burcu Haziran 2023,

İkizler Burcu Haziran 2023, Yengeç Burcu Haziran 2023,

Aslan Burcu Haziran 2023, Başak Burcu Haziran 2023,

Terazi Burcu Haziran 2023, Akrep Burcu Haziran 2023,

Yay Burcu Haziran 2023,   Oğlak Burcu Haziran 2023,

Kova Burcu Haziran 2023, Balık Burcu Haziran 2023

İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Merkür İkizler Burcunda 11 Haziran-27 Haziran 2023

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir bayram, keyifli bir tatil diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!