İkizler Burcu Ocak 2024

İkizler Burcu Ocak 2024

İkizler Burcu Ocak 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni bir yıla adım attık. Güzel bir yıl diliyorum bir kez daha.

2024 başlarken, tam yılın son gününde Jüpiter retrosu bitti.

Bu ayın başında, 2 Ocak günü Merkür retrosu tamamlanıyor.

4 Ocak günü Mars’ın yeni transiti başlıyor. Güneş’in oğlak ve kova dönemindeyiz.

Hepsine, her bir gelişmeye bakacağız. Bu ay sizin için nasıl bir ay olabilir, anlatacağım.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni ikizler olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak. 8.eviniz burası sizin.

Bu transit sürecinde parasal konuları dengelemeye çalışabilirsiniz. Biraz zorlayabilir Güneş burada sizi.

Bütçeye dikkat etmek, aciliyeti olmayan alışverişleri ertelemek, kenarda bir bütçe tutmak iyi olabilir.

Para çıkışları olabilir çünkü. Aklınızda olmayan konulara, beklenmedik şeylere gidebilir paranız. Masraflar, plansız harcamalar olabilir.

Bir şeyler bozulabilir, arızalanabilir. Yeniden satın almanız gerekebilir. Maaşınız vaktinde geçmeyebilir elinize. Plan dışı durumlar olabilir.

Oğlak burcu devleti simgeliyor. 8.ev ise yasal ödemelerle de ilgili. Devlet birimlerine ödemeleriniz olabilir. Para konusunda temkinli ilerlemek gereken bir dönem.

20 Ocak günü 17:08’de Güneş’in kova transiti başlıyor. 9.evinize geliyor Güneş.

Derin mevzuları vardır bu evin 🙂

İlimler, felsefeler, yaşam biçimleri, toplumlar, kültürler..Bunlar 9.evin konusu. Hayat görüşünüzü büyütecek, yenileyecek deneyimler ve bilgi kaynakları getirir burada Güneş size. Keşifleriniz olur, fark edeceğiniz şeyler olur. Bir şeylerin idrakine, manasına varmak gibi bir yükseliş dönemi.

Ayrıca seyahatler, yolculuklar var bu evde. Mesafeler, uzaklar var. Aile içinde, yakın çevre içinde seyahatler, gidiş gelişler gündeme gelebilir.

Eğitim hayatı olanlar, yüksek öğrenimde olanlar ya da akademisyen olanlar için hızlı, tempolu, bol çalışmalı bir dönem. Ama güzel bir ilerleme dönemi.

Bir akademik çalışmayı/projeyi bitirmek için uğraşanlar bu çalışmanın sonuna gelebilirler.

9.ev eğitimleri, kova burcu ise sınıfları, grup çalışmalarını, ayrıca teknolojinin burcu olduğu için dijital platformları, online eğitimleri simgeliyor. İlgi duyduğunuz, kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda eğitimlere de katılabilirsiniz bu dönemde.


İkizler Burcu Ocak 2024


MERKÜR

2 Ocak’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Bu retronun bir kısmını oğlak, bir kısmını yay burcunda yaşadık. 2 Ocak’ta yay burcunun  22 derecesinde retro tamamlanıyor.

Merkür yayda ileri seyrine başlıyor. 14 Ocak’a kadar yayda olacak. Yani 7.evinizde.

Yayda ve retro bir Merkür, ilişkileriniz, ortaklıklarınız, iş birlikleriniz içinde değişimlere götürmüş olabilir sizi. Retronun tecrübeleriyle hayatınızda birilerini daha doğru bir yere koymuş olabilirsiniz. Belki hayatınızdan çıkardığınız kişiler olmuş olabilir.

Olanlar olması gerektiği için oldu. Her zaman yaşananlardan ne öğrendiğinize bakın derim.

14 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 8.evinize geliyor.

Alacaklarınız elinize geçebilir bu dönemde. Beklediğiniz bir maaş bağlanabilir. Bir süredir tahsil edemediğiniz ödemeleri alabilirsiniz.

Vergi, sgk ödemesi gibi konular, borçların yapılandırılması ile ilgili kanunlar, düzenlemeler, yapmanız gereken işlemler gündeme gelebilir ayrıca bir 8.ev geçişi olduğu için.


İkizler Burcu Ocak 2024


VENÜS

Venüs 23 Ocak’a kadar yay burcunda. 7.evinizde.

7.ev kişilerinden, konularından gelecek şansları anlatır buradan geçen bir Venüs.

Venüs bir toprak elementi gezegeni. Birlikte çalıştığınız, birlikte iş yaptığınız, kişisel hayatınızda belki bir eğitim, belki bir koçluk/danışmanlık çerçevesinde birlikte ilerlediğiniz kişilerle, bağlantınız içinde istediğiniz yönde güzel şeyler olabilir. Birlikte akıllıca şeyler yapabilir, güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Yay burcu eğitmenleri, 7.ev ise eğitmen kişileri simgeler. Bir hoca ile çalışmaya başlayabilir, bir eğitime katılabilirsiniz.  Özel ders almaya başlayabilirsiniz bir  konuda.

Bir uzman ile iş birliğiniz olabilir. Bir konuda birlikte ilerleyebilirsiniz.

Bir danışmanlık getirebilir bu Venüs size.

Yay burcu ilimleri simgeler. Astroloji de bir ilim. Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için güzel bir transit, uygun bir zaman.

23 Ocak günü 11:51’de Venüs’ün oğlak transiti başlıyor. 8.evinizde olacak oğlakta iken.

Oğlak burcu devleti, devlet birimlerini, resmi ödemeleri, kuralları, kurallar doğrultusunda yapılacakları, bu anlamda özellikle parasal konuları temsil ediyor.

8.ev de zaten yasal paralarla, devlet birimlerine ödemelerle ilgili. Bir ödemenizi yapabilirsiniz. Bir süredir yaptığınız bir ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Bir borcunuz yapılandırılabilir, yapılandırmadan yararlanabilirsiniz.

Yasal olarak hak ettiğiniz bir para, bir tazminat konusu ya da belki miras, mal paylaşımı, nafaka konuları varsa, bunlar istediğiniz yönde neticelenebilir ya da iyi yönde yeni gelişmeler olabilir.

Bütçenizi dengeleyecek paralar geçebilir elinize. Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Parasal konular var bu transitte.


İkizler Burcu Ocak 2024


MARS

Mars 4 Ocak’a kadar yay burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler. İlişkileri yürütmek. İlişkilerde denge. Alma verme dengesi. Aldıklarınızı ve verdiklerinizi eşit tutmak. Fazla almamak. Fazla vermemek.

Buralarda çalıştırmak istedi sizi bu Mars. Dersler, ödevler bu kez buralardan geldi.

Bu transit tamamlanıyor artık.

4 Ocak günü 17:58’de oğlak burcuna geçiyor Mars. 8.evinize yerleşiyor.

Yukarıda, Venüs başlığında yazdığım ihtimallerle, anlattığım konularla ilgili bir transit bu da. Parasal alanda hareketlilik var. Resmi konularla, devlet bağlantılı konularla meşgul olabilirsiniz. Hak paylaşımları, mal paylaşımları konu olabilir.

Tabii herkes kendi hayatı doğrultusunda etki alır. Böyle bir konunuz yoksa, böyle bir gündeminiz de olmaz.

İşinizde borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Defterleri, hesapları kapatmak isteyebilirsiniz. Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Bir kredi çekme konusu olabilir. Mümkün olduğunca büyük borçlara girmemenizi öneririm.


İkizler Burcu Ocak 2024


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitti. Yılın son gününde bitti.

31 Aralık günü 12.evinizde ileri seyrine başladı Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak.

Bu transit önemli sizin için. Bundan sonrasında seçimlerinize yön verecek deneyimlerden geçiyorsunuz. İnsan ilişkileriniz üzerinden çalışıyor transit. Kendinizle ilişkiniz üzerinden çalışıyor. Kavramlarınız, algılarınız, bakış açılarınız, hayatla ilişkiniz üzerinden çalışıyor.

Ruhsal tarafta büyük bir açılım var. Dönüşüyorsunuz.

En çok da alma verme dengesi konunuz olabilir bu dönemde. Hayatın nerelerinde vericiliğiniz fazla ve olması gerekenden fazla veriyorsunuz ?  Vermemeniz gerekenleri veriyorsunuz ? Kendinizden veriyor, kendinizi eksiltiyorsunuz ?

İnsan ilişkileriniz içinde karşı tarafa hak etmediklerini veriyorsunuz belki.

Hak edişlerinizi fark etmiyor, hakkınız olanları hayattan talep etmiyorsunuz belki.

Jüpiter burada size : ‘Ne fazla al, ne fazla ver. Ne az al, ne az ver.’ diyor. Dengeyi öğretiyor. Bu dengeyi öğrenmenizi istiyor. Bu konuları dengesine oturtun bu dönemde. Transit bittiğinde buraları çözmüş, anlamış, halletmiş olursanız, transitten yararlanmış, Jüpiter’i doğru kullanmış olacaksınız. Sınırlarınızı oluşturmuş olacaksınız. Bu da yaşamınızda her konuya güzel şekilde yansıyacak. Hayatınızdan çıkması gerekenler çıkacak. Yerlerine iyi şeyler gelecek. Hak ettiğiniz iyi şeylere yer açmış olacaksınız.


İkizler Burcu Ocak 2024


Ocak 2024 Ay Döngüleri :

11 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 20° Oğlak, Güneş 20° Oğlak

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Kuzey Ay düğümü ile kare açıda gerçekleşecek.

İşinizde resmi tarafta, beyanlarda eksikler varsa bunların önünüze gelebileceği bir yeniay.

Vergi, prim, sigorta konuları 8.evin temalarındandır.

Yönetmelikler doğrultusunda izin/onay almanız gereken şeyler varsa, bunları yapmadıysanız, eksikler varsa o konularla meşgul olabilirsiniz.

Bir ödeme, özellikle yasal bir ödeme konu olabilir.

Bir sigorta başlangıcınız olabilir. Bir birikim, bir yatırım, bir maddi güvence konusu doğabilir.

Kredi çekme planı olanlar, bunu bu yeniay sonrasındaki günlerde yapabilirler. Bir alım satım konusu gerçekleşebilir.


İkizler Burcu Ocak 2024


25 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Kova

3.evinizde bir dolunay. Jüpiter’in uyumsuz (kare) açıları var Güneş’e ve Ay’a.

Aslan burcunun da, Jüpiter’in de gölgesinde kibir vardır. Hakkaniyetsiz şekilde üstün gelmeye çalışmak, haklı değilken haklı gibi davranmak, üstten davranışlar, adil ve erdemli olmayan davranışlar görünüyor bu dolunayda gözüme.

3.ev kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları simgeler. Bu kişilerden yana gelebilir örneğin böyle şeyler. Sınırları çekmek, hakları korumak, saygısı, sevgisi, erdemleri eksik olan şeyleri kabul etmemek gerekiyor. Bir öz değer konusu bu.

Yanlışa tolerans göstermek her zaman daha fazlasını getirir. O durumda kişiler yanlışlarını göremiyorlar bile üstelik. Gereken tavrı ve mesafeyi koymak gerekiyor.

Bunlar dışında neler olabilir ?

Eğitimler, kurslar da 3.evin konusu. Dolunay tamamlanma işaretidir. Bir eğitim tamamlanabilir.

Aslan dolunayı olduğu için özellikle bir hobi, bir el sanatı, sporun bir dalı, müzik, resim gibi bir sanat dalında olan bir eğitim süreci bitebilir örneğin. Bitiş değilse bile, bir değişim kararınız olabilir. Belki bir hoca değişikliği. Belki yeni bir eğitim merkezi gibi.


İkizler Burcu Ocak 2024


Ocak ayı genel hatlarıyla böyle bir ay sizin için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


İkizler Burcu Ocak 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


İkizler Burcu Ocak 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir ay diliyorum. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!