Kova Burcu Aralık 2023

Kova Burcu Aralık 2023

Kova Burcu Aralık 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir yılın daha son ayını anlatmaya geldi sıra. 2023’ü uğurlamaya hazırlanıyoruz.

Nasıl kapatıyoruz yılı ? Aralık içinde neler var ? Detaylıca anlatacağım.

Önce hatırlatmamı yapayım. Sabit bir bilgilendirme, hatırlatmam metnim var. Her burca ekliyorum. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni kova olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz kova ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 11.evinizde.

Sosyal alandan Güneş geçiyor. Arkadaşlarınızla daha çok bir araya gelebilirsiniz. Birbirinize misafir olabilirsiniz. Birlikte katılacağınız aktiviteler, beraber gideceğiniz yerler olabilir.

Yeni tanışmalar, yeni sosyal ortamlar da getirebilir Güneş burada size. Bu bir spor salonu olabilir. İnternet üzerinden bir eğitim, bir sınıf olabilir. Bir atölye çalışması, bir etkinlik olabilir. Gruplar, grup çalışmaları içinde olabileceğiniz bir dönem.

Yay burcu seyahatleri, gezileri simgeliyor. Bir tura katılmanız da mümkün. Bir grupla gezeceğiniz bir yer olabilir.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 12.evinize geliyor.

Oğlak burcu işimizi simgeliyor. 12.ev ise farkında olmadığımız, haberdar olmadığımız şeyleri.

Bu transitte işinizde şimdiye dek haberinizin olmadığı bazı şeyleri öğrenebilirsiniz. Bir şeyler bir şekilde önünüze gelebilir. İç yüzünü göreceğiniz şeyler olabilir. Taşlar yerine şimdi oturdu, diyeceğiniz şeyler olabilir.

12.ev kaynakların doğru değerlendirilememesiyle, boşa gitmesiyle, ziyan olmasıyla ilgili bir ev aynı zamanda. Neptün’ün evi. İsraf kavramıyla ilgili. İşinizde israf noktalarını tespit edebileceğiniz, bunları önleyecek değişimlere gidebileceğiniz bir dönem.

Esasen sadece işinizde de değil, genel olarak yaşamınızda nerelerde nelere layıkınca değer vermediğinizi görebileceğiniz, bir şeylere hakkını daha iyi vereceğiniz, vermeye başlayacağınız bir değişim noktası.

Nerelerde öz değer duygunuzu zayıf bıraktınız ? Nerelerde haksızlık ettiniz kendinize ? Onları görün. Yüceltin kendinizi. Varlığınızı onurlandırın. Hak ettiğiniz güzel şeyleri fark edin. Açın o şeylere kendinizi.


Kova Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 12.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım.

12.evinizde bir retro olacak bu.

İşinizde vaktiyle kaçırdığınız, kaçırdığınızı düşündüğünüz fırsatlar yeniden önünüze gelebilir bu retroda. Bu kez çok daha iyi değerlendirebilirsiniz onları. Güzel şeyler olabilir.

Eski bağlantılar canlanabilir. Yeniden irtibat kuracağınız kişiler olabilir. Oğlak işimizi, kariyerimizi simgelediği için özellikle önceki işlerinizden, daha önce çalıştığınız yerlerden birileri olabilir bu kişiler.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 11.evinizde olacak.

Sosyal hayatınızı elden geçirebilirsiniz bu retro ile 🙂 Arkadaşlıklarınızı, ahbaplıklarınızı, sosyal ortamlarınızı gözden geçirebileceğiniz bir zaman. Size iyi gelmeyenlerle, denginiz olmayanlarla yolunuzu ayırabileceğiniz bir dönem.

Başka neler olabilir ? Yay burcu seyahatleri simgeliyor. Bir süredir planladığınız bir yolculuğu yapabilirsiniz. Bir arkadaşınızın yanına gidebilirsiniz.

Size gelecek kişiler de olabilir. Mesafeler aşılabilir, bir araya gelişler olabilir bu retroda.


Kova Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 9.evinizde.

‘Uzaklar’ konunuz gibi. Uzaklar ve uzaklarda olanlar. Seyahatler, yolculuklar. Uzaklarda olanların yanına gitmek. Uzaklardan yanınıza gelecek kişiler. Burada böyle ihtimaller var.

Özlediklerinizle, sevdiklerinizle hasret gidereceğiniz bir zaman olabilir bu.

Gezileriniz, keşifleriniz de olabilir. Bundan sonrasında sıkça gitmek isteyeceğiniz güzel yerler keşfedebilirsiniz. Kütüphaneler, çalışma alanları deneyimleyebilirsiniz. Kendinize şehrin içinde yeni alanlar, yeni güzel mekanlar bulabilirsiniz.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 10.evinize geliyor. Bu akrep transiti 29 Aralık’ta tamamlanacak.

Akrep burcu parayı, maddiyatı, maddesel dünyayı simgeliyor. 10.ev ise hedeflerimizi, yaşam planlarımızı, başarılarımızı, ünvanlarımızı, hayatta vardığımız yeri (dünyevi anlamda söylüyorum-iş, kariyer, maddi imkanlar, vb) anlatan bir ev.

Bu Venüs ile buralara daha çok odaklanırsınız. Hedefleriniz için daha iyi planlamalar yaparsınız. Daha istekli olursunuz varmak istediğimiz yerler için. Güzel başarılarınız olabilir.

Tabii başarı kavramı özneldir, kişiseldir. Bana göre yapmak isteğin şeyi yapabiliyor olmaktır. O şey ile hem kendine, hem başkalarına fayda yaratıyor olmaktır başarı.

Özellikle iş ve para konularda yol alabileceğiniz, maddi anlamda ve iş başarısı anlamında destekleyici bir transit.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Bu transit çok iyi gelir size. Venüs burada mis gibi çalışır. Yay Jüpiteryen bir burç. Yöneticisi Jüpiter olan bir burç. Ufkumuz büyüyor, dönüşüyoruz, daha fazlasına açılıyoruz yay zamanlarında. Bu transit de tam böyle.

11.ev eğitimleri simgeler. Yay burcu ise akademi ile ilgili. İlmi alanlarla ilgili. Dünya kültürleri ile ilgili. Yabancı dillerle ilgili. Hepsi yay teması bunların. Çok güzel eğitimlere başlayabilirsiniz bu Venüs ile.

Hem size benzeyen, arkadaşlık edebileceğiniz, güzel insanlarla tanışabilir, sınıf ortamlarına girebilir, hem de sizi yaşamda yukarı taşıyacak güzel şeyler katabilirsiniz kendinize.

Sosyal ortamlar, grup çalışmaları görüyorum. Donanımlarınızı büyütecek eğitimler görüyorum burada.


Kova Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 11.evinizde.

Ticari işler içinde, akademik konular içinde başka şehir ve ülkelerle bağlantılar, iş birlikleri, ortaklaşa işler, çalışmalar olabilir.

Davet alacağınız yerler olabilir. Örneğin bir akademik kongreye katılmak gibi. Bir şirket organizasyonuna katılmak gibi.

Mars geldiği yerde bir hareket yaratır. Mars ile hem yeni şeyler başlar, hem de var olan şeyler hızlanır, canlanır, ilerler.

11.ev grup olmak, grubun bir parçası olmakla ilgilidir. Grup çalışmalarınız, başkaları ile birlikte yaptığınız şeyler varsa buralarda güzel bir ilerleme olabilir Mars ile. Eğitim hayatı olanlar için aktif bir dönem.


Kova Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 4.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok.

Ev, aile, yaşam düzeni, aile içi konular, ikamet, yerleşim..4.evin konuları arasında bunlar var. Retro döneminde buralarda işler karışmış olabilir biraz.

Şimdi durumlar toparlanıyor. Deneyimlerden öğrendiklerinizle sizin için çok daha iyi olacak seçimler yapabilirsiniz. Yeni bir düzen kurabilirsiniz kendinize.

Ev, yerleşim konuları olanlar için güzel bir dönem. Yeni düzeninizi oluşturabilirsiniz.


Kova Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

11.evinizde olacak bu yeniay.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu çok güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca. İyi açılar var.

Yay burcu seyahatleri, gezileri anlatır. 11.ev ise grupları. Bir tur gezisi getirebilir bu yeniay size. Bir tura katılabilir, bir grupla bir yere gidebilirsiniz.

Kendi arkadaş grubunuzla da yapabilirsiniz bunu.

İşinizde bir organizasyon, bir kutlama olabilir. Yeni yıl kutlaması olabilir bu. Bir başarının kutlaması olabilir. Bir yıl sonu organizasyonu olabilir.

Yay eğitim demek. 11.ev sınıf, grup, grup çalışması demek. Bir eğitime başlayabilirsiniz.

Bir eğitim programına katılabilirsiniz. ‘İyi ki bu kararı almışım, iyi ki buradayım, bu şeyleri öğreniyorum’ diyebileceğiniz, size çok iyi gelecek bir şey olabilir bu.

İlimler de yay teması. Akademik alanlar, yabancı diller de yay teması. Dünya kültürleri de yay teması. Böyle bir alanda olabilir bu eğitim.


Kova Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

Sizin için bir 6.ev dolunayı.

Yengeç dolunayının, Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Yengeç burcu aileyi, 6.ev sağlık konularını anlatır. Güzel şeyler olabilir.

Aile içinde bir sağlık gündemi tamamlanabilir. Bir sorun aşılabilir. Bir konu için şifa getirecek bir güzergah belirlenebilir.

Bir şeyin tedavisi başlayabilir. Var olan bir tedavi bitebilir. Artık sonuna gelmiş olabilirsiniz konunun.

İhtiyaç duyan herkes, şifasını bulsun dilerim. Şifa olsun.

Çalışma hayatımızla ilgili ayrıca 6.ev. Çalışmakla ilgili. Aileden biri işe başlayabilir. Böyle bir şey de olabilir. Yeni bir çalışma düzenine geçebilir.

İşiniz evinize uzaksa, yeni/işe yakın bir yere taşınmak istiyorsanız, böyle bir hazırlık varsa, bu gerçekleşebilir. Evinizi bulabilirsiniz. Bir ev tutabilirsiniz.

İş, iş düzeni, ev, aile, sağlık konularında destekliyor bu dolunay sizi.


Kova Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Kova Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcakİçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Yeni bir yıla giriyoruz. Bu eşik noktasında yılı en güzel değişimlerle kapatalım inşallah. Hepimiz için güzel şeyler diliyorum. En parlak olasılıklar gerçek olsun ! 🙂

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!