Balık Burcu Eylül 2023

Balık Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Eylül ayına adım attığımız ilk günde yazıyorum bu yazıyı. Yaz geride kalıyor artık. Yeni bir mevsim, yeni bir sezon. Öğrenciler okullarına, çalışanlar işinin başına dönüyor.

Sonbaharı, kışı sevenler için bu başlangıç vaktinin bir heyecanı var 🙂 İnşallah çok güzel olsun hepimiz için.

Bu ay astrolojik açıdan nasıl bir ay, yine detaylıca konuşacağız.

Yükseleniniz balık ise yararlanabilirsiniz bu yazımdan. Öngörüler o durumda tutarlı olur. Çünkü öngörüler evler ile yapılıyor ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev sıralaması oradan başlıyor.


GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 7.evinizde.

Bu ev transit alınca bireysel durumlardan çoğaldığımız, ‘’biz’’ olduğumuz hallere geçiyoruz. Diğer zamanlarda tek başımıza yaptığımız şeyleri, Güneş 7.evden geçerken başkaları ile birlikte yapıyoruz. İnsan ilişkilerimiz içinde destek bulduğumuz noktalar oluyor.

Bağlantılarımızın bizim için aracı olduğu konular oluyor. Çevremizden birileri bize referans oluyor. Yeni başka bağlantılara vesile oluyor.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, el sıkışmalar, ticari anlaşmalar, danışman-danışan bağlantıları, hoca-öğrenci bağlantıları doğabiliyor.

Evli olanların eşiyle ilgili konuları olabiliyor.

Eşlik etme kavramı, eşlik ettiğimiz insanlar, yaptığımız bir şeyde bize eşlik eden insanlar, yol arkadaşlarımız bu evle ilgili.

Bu Güneş transiti hayatın bazı noktalarında ’biz’’ formuna taşıyacaktır sizi.

Kontratlar, imzalı işler, sözleşmeler, ev kiralama gibi konular, muhasebe işleri, mali müşavirlik konuları, avukatlar, danışmanlık aldığımız ve işlerimizde birlikte ilerlediğimiz kişiler 7.evle bağlantılı.

Gündeminizde bu yönde şeyler varsa, konu ilerleyebilir. Şekil alabilir. Tamamlanabilir.

Örneğin ev aramakta olan biri anlaşmasını yapabilir. Bir danışman arayışında olan biri istediği gibi bir uzmanla tanışabilir.

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. 8.evinizde yaşayacağınız bir transit.

Bu alanda parasal konular var. Özellikle ödemeler. 8.ev hem yakın çevre içinde borç alma verme konuları ile ilgili, hem de bankalara, devlet birimlerine borçlarla ilgili.

Terazi burcu ise hukuksal konuları temsil ediyor. Vergi borçlarınız, muhasebe, mali müşavirlik konularınız, bu konularda hukuki süreçleriniz varsa iyi gelişmeler olabilir. Yapılandırmalar olabilir, bunlardan yararlanabilirsiniz. Borçlarınızı küçültebilirsiniz, bitirebilirsiniz. Yasal konularda, resmi işlerde, parasal alanda bir açılım var gibi görünüyor.

Eş, partner, ortak demektir ayrıca terazi. Eşinizle, varsa iş ortaklarınızla güçleri birleştirerek çözeceğiniz, birbirinize yardımcı olacağınız parasal konular olabilir. Ortaklı yatırımlar olabilir.

Parasal konular ve iş birlikleri, karşılıklı anlaşmalar transitin öne çıkan konuları sizin için.


Balık Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

7.evinizde bir Merkür retrosu.

7.ev ikili ilişkileri, eşi, partneri simgeler. Başak burcu ise işi, sağlığı, günlük yaşamı, düzeni.

Eşinizin günlük yaşam düzeni değişebilir bir süre için. Çeşitli nedenlerle işe ara verebilir. Küçük bir istirahati olabilir. Sizin için de geçerli bu olasılık. Rutinlerinize, düzenli olarak yaptığınız şeylere bir süre için ara verebilirsiniz. Bir mola ihtiyacı olabilir. Bu molaların yaptığınız şeylerin kendisinden kaynaklı, size bağlı olmayan nedenlerle de olması mümkün.

İş hayatınızda daha önce çalıştığınız, müşterisi olduğunuz ya da müşteriniz olan kişilerle yeniden irtibatların da olabileceği bir retro zamanı.

Eski bağlantılar canlanıyor gibi.

15 Eylül’de retro bitiyor. 

7.evinizde gerçekleşen bu retrodan ilişkiler konusunda, ilişkilerinizi yolunda götürmenin, ilişkiler içinde sınırları korumanın, alma verme dengesinin önemini görmüş olarak, birçok noktada neyin nasıl olması gerektiğini, nasıl olursa sorun yarattığını, nasıl olursa daha iyi olabileceğini öğrenmiş olarak çıkıyor iseniz, retronun faydasını, hediyesini almışsınız demektir.


Balık Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Aslan burcunda gerçekleşti. Bu süreci 6.evinizde yaşadınız. Neler yazmıştım bu retro konusunda sizin için, hatırlayalım. Ekliyorum buraya, hatırlayalım :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Çalışma arkadaşlarınızla ufak tefek anlaşmazlıklar doğabilir. Aslan burcu ego problemleri ile ilgilidir. Kibirli davranışlar olabilir.

Görevlerin paylaştırılmasında, iş bölümünde kişiler bir şeylere itiraz edebilirler.

Hizmet sunduğunuz, ürettiğiniz alanlarda keyifsiz hissettirecek bazı şeyler olabilir. Bir motivasyon kaybı olası. Ama yola devam. Böyle zamanlar elbette olabilir. Bunları da yönetmeyi öğrenmemizi istiyor hayat.

Çok duygusal davranmadan objektif kalmak, konulara biraz teknik bakmak, daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Daha önce birlikte çalıştığınız kişilerle, belki astlarınızla, belki eviniz için hizmet aldığınız kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz. 6.ev sadece hizmet sunduğumuz alanları değil, hizmet aldığımız kişi ve alanları da simgeliyor. Bir tamir, bir temizlik, vb bir konuda daha önce çalıştığınız kişilerden yeniden yardım isteyebilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla daha içten, daha samimi şekilde, bir şeylerin iç yüzünü konuşacağınız durumlar olabilir. Öğreneceğiniz şeyler de olabilir. Onları daha iyi tanıyabilirsiniz. ‘Ön yargılı düşünmüşüm’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

                     

6.evinizde bir retroydu. Günlük yaşamınız içinde, zamanı nasıl kullandığınız, veriminiz, nasıl beslendiğiniz, uyuma saatleriniz..Bu konularda keyif ve haz odaklı mı davranıyorsunuz ? Yoksa kendinize, sağlığınıza, günlerinize özeniyor musunuz ? Değişmesi gereken noktaları göstermiş olabilir bu retro size.


Balık Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 8.evinizde.

8.ev temalarında yeni gelişmelere açık bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz prim, sigorta, tazminat gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir büyük girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Bir yatırım, bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

Parasal alanda yeni başlangıçlar var. Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.


Balık Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlayacak. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 3.evinizde ilerliyor.

Bu retro sürecinde neler olabilir ? 3.evinizde bir retro.

Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, komşular, yakın çevre bağlantılarınız var bu evde. Evinize yakın noktada gittiğiniz yerler var. Günlerinizin bir parçası olan kişiler, günlük iletişimler var. Kurslar, sosyal ortamlar, sınıflar var.

Yakın bir muhitte aldığınız bir hizmet, bir eğitim merkezi, katıldığınız bir etkinlik varsa, bir süredir ara verdiyseniz tekrar başlayabilirsiniz buraya gitmeye. Bir spor salonu örneğin. Bir sanat kursu örneğin. Bir alanda bir eğitim, bir faaliyet, bir atölye çalışması örneğin. Böyle bir şeye dönecek olabilirsiniz.

Bu vakte kadar bilmediğiniz, haberdar olmadığınız bir yeri bu retroda keşfedebilirsiniz. Bu da olabilir.

Boğa burcu yerleşik düzenimizle, iş ve kazanç konularımızla ilgili. Kardeşlerinizin yaşamında değişimler olabilir. İş değiştirebilirler. Yer değiştirebilirler. Yeni bir alanda bir başlangıçları olabilir.

Bir hobinizi, bir ilgi alanınızı, bilgi birikiminizin olduğu bir alanı gelir kaynağına dönüştürmek isteyebilirsiniz. Yazmak, yayınlamak, paylaşmak demektir 3.ev. Website, sosyal medya, internet, e-ticaret demektir. Böyle bir konuda hazırlığınız, başlangıcınız da olabilir.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

7.evinizde doğacak bir yeniay. Güzel bir yeniay. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var.

Yeni bir bağlantı, bir iş birliği, bir anlaşma getirebilir bu yeniay size. 7.evin böyle konuları var. Bir yerin imkanlarından yararlanmak için oraya kayıt yapmak, ücretli ya da ücretsiz hizmet almak gibi şeyler var en temelde.

Bir spor salonuna başlamak mesela. Bir kursa katılmak, bir eğitmenle çalışmaya başlamak mesela. Bir alanda özel ders almak. Bir ev tutmak, bir ev sahibi ile anlaşmak. Bir taahhüt vermek, bir hizmet sağlayıcısı ile anlaşmak. Bir kontrat. İmzalı bir konu. Bir kayıt. Böyle bir şey mümkün.

Başak yeniayı olduğu için ve başak burcu günlük hayatımızı simgelediği için özellikle günlük akışlarınızın bir parçası olacak bir şey olabilir bu.

Hizmet demektir ayrıca başak. Bir hizmet olabilir ve de ekleyeyim, bu şey size çok iyi gelebilir. Uranüs’ün güzel açısı adım atacağınız bu alanın, bu konunun, bu yerin size fayda getirebileceğini, bunun iyi bir başlangıç olabileceğini söylüyor.

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

2.evinizde bir dolunay.

Paramızı, kazancımızı, gelirimizi temsil eder bu yer. Koç ise başlangıçları anlatıyor. Zihninizde bir ışık yanabilir bu dolunay ile 🙂 Güzel bir iş fikri bulabilirsiniz. Dolunay size bir ışık yakabilir. Bir gelir kapısı olacak, fayda sağlayacak, kazanç sağlayacak bir şey düşünebilirsiniz. Bu yeni girişim için hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

Bir parasal gündem neticelenebilir. Yapmak istediğiniz bir şey için bir bütçe gerekliyse, bu bütçeyi oluşturabilirsiniz. Satın alacağınız önemli bir şey olabilir. Önemli bir başlangıç için yapabilirsiniz bu alışverişi.

Bu dolunayda parasal konular var sizin için.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, sağlıklı, bereketli bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah güzel bir sonbaharın başlangıcı olsun.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!