İkizler Burcu Haziran 2021

İkizler Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Haziran ayı için genel anlamda olasılıklarınız neler ? Nasıl bir ay olabilir sizin için Haziran ? Hadi bakalım bu yazımda.

Her zamanki gibi önce ayın transitlerini, ardından Ay döngülerini ele alacağım.

Bu ay bir Güneş tutulması var. İkizler burcunda hatta. Tutulmaya ev sahipliği yapıyorsunuz.

Bu yıl 3 defa deneyimleyeceğimiz Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ayın içinde.

İkizler burcunda bir Merkür retrosu var. Ama hiçbiri korkulacak şeyler değil. Hepsini aşağıda detaylandırıyor olacağım.


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 1.evinizde.

Planladığınız, tasarladığınız şeyleri hayata geçirmek için çok güzel bir zaman.

Güneş ile enerjiniz, motivasyonunuz, özgüveniniz yükseliyor. Hayatınız için, kendiniz için yeni şeyler başlatacağınız bir dönem olacaktır bu.

İş konusunda parlak bir etki. İlişkilerde, sosyal hayatınızda, iletişimlerde şans sizden yana. Güzel şeyler olsun ! 🙂

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor. 2.evinize yerleşiyor bu defa.

Yengeç evimizi ve ailemizi simgeler. 2.ev ise para evidir. Bu süreçte eviniz ve aile bireyleriniz için harcamalarınız olabilir. Onlar için satın alacağınız şeyler olabilir.

Ayrıca aile içinde parasal konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bereketli bir dönem.


Merkür 30 Mayıs-22 Haziran arasında retroda olacak sevgili okuyucularım. Yılın ikinci Merkür retrosu ikizler burcunun 24 derecesinde başlayacak, 16 derecesinde tamamlanacak.

Merkür ikizler burcunun yönetici gezegenidir. Tam da kendi evinde retro yapacak bu kez Merkür.

Sizler bu retroyu 1.evinizde deneyimliyor olacaksınız. Herhangi bir gök olayından, herkes etki alır. Herkes farklı evler üzerinden etki alır. Ama özellikle sizi ilgilendiriyor bu retro.

1.evinizde bir Merkür retrosu, müthiş bir farkındalık dönemine işaret ediyor her şeyden önce. Hayatınızda, yaşam bileşenleriniz içinde, konu iş olabilir, ilişkiler olabilir, sağlık olabilir, maddi konular olabilir, birçok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini fark edebileceğiniz, pek çok şeyi düzeltme imkanı bulabileceğiniz bir dönem. Bir idrak, bir aydınlanma zamanı.

İletişimler içinde kimi zaman yaşadığınız deneyimlerle, kimi zaman gözlemlerle, nerelerde hata yapıyorsunuz, neyi nasıl ifade ederseniz, bu insan ilişkilerinizde daha çok işinize yarar, bunları fark etme, düzeltme zamanı.

İletişime dayalı işleriniz varsa (website, blog, e-ticaret, sosyal medya, vb), bu alanlarda bir şeyleri daha iyi hale getirme zamanı.

Aradığınız bilgiler karşınıza çıkabilir Merkür retroda iken. Beklediğiniz haberler gelebilir.

Ama bunlar dışında iletişimlerde mümkün olan en düzgün, en nezaketli biçimde ifade edin kendinizi. İşinizdeki dialoglar içinde konuşurken, yazışırken bazı bilgileri eksik bırakmak, aksaklıklara, pürüzlere neden olabilir. Bir şeyi anlatırken detayları vurgulayın. Karşı taraf bilgi verdiğinde, emin olmadığınız noktaları tekrar sorun, teyit edin.

İmza gerektiren anlaşmalardan, sözleşmelerden, kontratlardan, ayrıca büyük alışverişlerden uzak durun retro boyunca.

Retro için ayrı bir yazı da yayınlayacağım sevgili okuyucularım.

Retro 22 Haziran’da sonlanıyor ama birkaç gün daha gölge etkisi olacak. Onu da belirtmiş olayım.

Önemli bir not düşüyorum buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 1.evinizde. 9 Mayıs’tan bu yana ikizler burcunda ilerliyor Venüs. Bu süreçte dış görünüşünüz, kişisel bakımınız gibi konularda yenilikler yapmış olabilirsiniz. Sanatla daha fazla meşgul olmuş olabilirsiniz. İnsan ilişkileriniz içinde olumlu gelişmeler yaşamış olabilirsiniz. Bu transit tamamlanıyor artık.

2 Haziran günü Venüs yengeç burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Bu kez parasal konularda destek veriyor size Venüs. Satın almak istediğiniz şeyler varsa planlarınız arasında, kendiniz için güzel şeyler almak istiyorsanız, eviniz için yeni şeyler almak istiyorsanız, bu dönemde yapabilirsiniz bunları. Eviniz dedim, çünkü yengeç burcu evimizi simgeler. Venüs yengeçten geçerken, yaşam alanınızı daha şık, daha konforlu bir hale dönüştürmek isteyebilirsiniz. Ev içinde dekorasyon değişiklikleri, yer değişiklikleri de yapabilirsiniz.

27 Haziran’da aslan burcuna, 3.evinize geliyor Venüs. Aslan eğlence demektir. O yüzden çok güzel bir geçiş bu. Tam bir yaz enerjisi 🙂

Yakın çevrenizle keyifli şeyler yapabilirsiniz, daha çok gezebilirsiniz Venüs burada iken. Alışverişleriniz artabilir. Giyim, kozmetik, parfüm, vb ürünlerde satın almak istediğiniz şeyleri alabilirsiniz. Tatile çıkabilirsiniz.

Sanatla bağınız, hobileriniz varsa, sosyal medyada yeteneklerinizi paylaşabilirsiniz, güzel performanslarınız olabilir.

Hayli güzel bir Venüs geçişi. Modunuzu, enerjinizi güncelleyecektir 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 2.evinizde.

Evinizle, sahip olduğunuz mülklerle, aile köklerinizin sahip olduğu mülklerle ilgili konular doğabilir. Arsa, tapu konularınız varsa gelişmeler olabilir. Bu konularda planlarınız varsa, harekete geçebilir, yapmak istedikleriniz için adım atabilirsiniz.

Ek masraflar doğabilir ayrıca bu süreçte. Hesapta olmayan bazı harcamalar olabilir. Özellikle evinizle, ailenizle ilgili konularda olabilir bunlar yine. Çünkü bu bir yengeç transiti.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

İletişimleriniz çoğalıyor, haberleşmeler hızlanıyor Mars ile. Bir süredir irtibatınızın olmadığı kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz. Merkür de retro pozisyonda olacak çünkü. Yeniden iletişime geçtiğiniz, görüşmeye başladığınız kişiler olabilir.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla ilgili konular olabilir. Özellikle çocuklarla, yeğenlerinizle ilgili. Onların hayatında yeni şeyler olabilir. Haberlerini alabilirsiniz.

Yeni hobiler edinebileceğiniz, yaşam enerjinizi yükseltecek yeni keyifli başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönem bu. Spora da başlayabilirsiniz. Mars böyle bir enerji ! Sanatla ilgili yeni adımlarınız da olabilir.


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay, 15 Haziran’da kesinleşecek sevgili okuyucularım.

İlkini Şubat ayında yaşamıştık. Üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak, 24 Aralık kesinleşeceği tarih.

Satürn kovada, 9.evinizde. Uranüs boğada, 12.evinizde.

9.ev konularında düzen değişiklikleri yaşayabileceğiniz bir ay. Bu temalar üzerinden size bir şeyler öğretecek deneyimler yaşayabileceğiniz bir ay.

Nedir 9.ev konuları ? Eğitim, üniversite ile ilgili konular, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, hocalar, seyahatler, yer değişiklikleri, başka şehirler, başka ülkeler, yabancılar, başka ülkelerle ticari faaliyetler, hukuksal konular. Ayrıca inançlar, hayat görüşü, ideolojik konular bu evle ilgili.

Buralarda bir şeyler değişiyor. Bu temalardan hangileri, hayatınızda ön planda ise, onlar üzerinden etki alabilir, değişimler yaşayabilirsiniz.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Güneş tutulmaları astrolojik olarak, yeni büyük başlangıçları simgeleyen gök olaylarıdır.

Güneş tutulmaları ile hayatımızda yeni şeyler başlar. Büyük değişimler olur. Dönüm noktaları olur. Yaşam bileşenlerimizde dönüşümler olur.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir.

1.evinizde, çok önemli bir yerde gerçekleşiyor bu tutulma. 1.ev başlangıçları, yeni bir döngüyü simgeleyen bir alan. Evlerin ilki. Yepyeni bir dönemi, yeni şeylere başlamayı sembolize ediyor.

Güneş tutulmaları da büyük bir başlangıç etkisi. Dolayısıyla kocaman, büyük bir yenilenme etkisi alıyorsunuz ! Harika bir şey bu.

Bazı şeyler tamamlanıyor, geride kalıyor. Onların yerine yeni şeyler başlıyor.

İş, kazanç, ilişkiler, sosyal hayat, eğitim, pek çok konuda yenilikleriniz olabilir. Hayatınızda yeni şeyler olacaktır 🙂 1.ev genel olarak başlamak, başlatmak demek.

1.evin ayrıca dış görünüş, bedensel sağlık, bedensel kuvvet gibi temaları var.

Kilo vermek, daha sağlıklı bir bedene kavuşmak, fazlalıklardan özgürleşmek, yaşamınızı düzenlemek, aktif ve düzenli olarak spor yapmak, daha sağlıklı beslenmek, enerji alanınızı temizlemek, yaşam alanınızı düzenlemek, kendinizi yenilemek, daha güzel yaşamak isterseniz, tutulma müthiş destekleyici.

Olduğunuz yerden kalkın ve hayatınızı güzelleştirmek için, daha mutlu, daha huzurlu, daha doyumlu bir hayat için harekete geçin !

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

8.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Yapmanız gereken bir ödeme, bir masraf, yasal boyutu olan bir para konusu doğabilir. Kredi kartı borcunuz birikti ise, küçültmek, bütünüyle bitirmek isteyebilirsiniz. Bu yönde bir şeyler yapabilirsiniz.

Bir vergi konusu, yaptığınız işle ilgili uymanız gereken bir kural, bir yönetmelik gündeme gelebilir. Gereğini yapabilirsiniz.

Sürüncemede kalmış olan, bir süredir devam eden bir tazminat, bir prim ödemesi, resmi bir ödeme konusu varsa, dolunayın yakınındaki günlerde konu sonuçlanabilir.

Devlet bağlantılı parasal konulara vurgu yapıyor dolunay sizin için.


Burç yorumlarında sadece yüzeysel biçimde genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Öyleyse yaz başlasın 🙂 Harika bir yaz olsun hepimiz için !

Sağlıklı, neşeli, keyifli, bereketli bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!