Yengeç Burcu Ekim 2023

Yengeç Burcu Ekim 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ekim 2023 içinde önemli bir ay. İçinde tutulmalar var. Bir Güneş tutulması, ardından bir Ay tutulması geliyor. Önemli bir değişim noktası bizler için.

Detaylıca bakacağız. Transitleri de inceleyeceğiz her zamanki gibi.

Önce hatırlatmamı yapayım, öyle başlayalım : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni yengeç olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz yengeç ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 4.evinizde.

Bu evin konularında ilerlemeler olabilir. Değiştireceğiniz şeyler olabilir. Fark edeceğiniz şeyler olabilir. İlgilenmeniz gereken konular olabilir.

Evinizi, temsil eden alan burası. Evinizi ve ailenizi simgeliyor. Evin kendisiyle ilgili konular, ailenizle ilgili konular bu transitin ana teması olacaktır sizin için.

Evinizin düzeni, temizliği, konforu, şıklığı için yapacağınız, yenileyeceğiniz, satın alacağınız şeyler olabilir.

Aile içinde kararını birlikte alacağınız şeyler olabilir.

Yeni bir ev düzenine geçmek, taşınmak için hazırlıkları olanlar bu transitte yer değiştirebilirler. Kimileri için de yazlık evden, memleketten normal düzene dönüş anlamına geliyor bu vakit.

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

Maddi konularda uyarılarım olacak. 5.ev ve akrep birleşimi tehlikeli biraz 🙂 Niye böyle söylüyorum ?

5.ev paranın kıymetini çok bilmeyen bir ev. Lüks tüketimler var burada. Marka tutkusu var. Bir şeyi işlevinden, amacından, kalitesinden ziyade fiyatı, markası, iddiası, gösterişi için almak gibi alışverişler var. Keyfi tüketimler var.

Akrep burcu ise öz değer konusunda gelişmeye ihtiyaç duyan bir burç. Dünyevi olanla değerli hissetmeye çalışabiliyor bazen. Kendi değerini fark etmeye ihtiyacı var.

Büyük alışverişler, çok da gereği, anlamı olmayan alışverişler olabilir bu kombinasyonla. Neyi neden aldığımızın farkında olalım.

Sadece bunlar değil ama. Transitin daha pozitif ihtimalleri de var 🙂

Bir hobi, bir aktivite, bir kurs getirebilir Güneş burada size. Özellikle spor ve sanat alanında olabilir bunlar.

Yeni bir enerjiye, yeni bir heyecana ihtiyacınız var belki. Kendinize güzel bir sayfa açın. Yeni bir alan açın diyeceğim.


Yengeç Burcu Ekim 2023


MERKÜR

Merkür 5 Ekim tarihine kadar başak burcunda. 3.evinizde.

Bir süredir burada. Burada bir retrosu oldu. Yakın çevre iletişimleri, yakınlarınızla paylaşımlarınız, akrabalıklar, ahbaplıklar içinde bir şeyler öğretmiş olmalı size. Artık bu transit bitmek üzere.

Bitmeden ne olabilir ? Bir eğitim başlangıcı olabilir. Kitap alışverişleriniz olabilir. Bir konu üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. İlgi duyduğunuz, öğrenmek istediğiniz bir şey varsa o alanda yeni şeyler öğrenmeye, o alanı tanımaya başlayabilirsiniz.

5 Ekim günü 03:09’da terazi burcuna geçiyor Merkür. 4.evinize geliyor.

Güzel bir transit. Evinizle ilgili yeni şeyler düşünebilirsiniz. Yenileyeceğiniz alanlar olabilir. Konu güvenlik olabilir, konfor olabilir, işlevsellik olabilir, şıklık, dekorasyon olabilir. Evinizde bazı şeyleri değiştirmek, düzenlemek, güzelleştirmek isteyebilirsiniz.

Terazi kontrat demektir. İmza atmak, anlaşmak, sözleşme yapmak demektir. Merkür de bu temalarla bağlantılı. İmza bir Merkür konusu örneğin. Ev kiralamak isteyenler, ev arayışında olanlar istediklerini bulabilir, bir ev tutabilirler. Böyle bir kontrat doğabilir ya da belki yıllık olarak kontratınızı yenileme vakti gelmiş olabilir.

Ev ve yerleşim konuları ön planda.

22 Ekim’de bu transit de sonlanıyor, 09:48’de akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Akrepte iken 5.evinizde olacak.

Burada yatırım fikirleri getirebilir size. Böyle hevesler, hatta hırslar getirebilir. Paradan para kazanmak demektir akrep. Paranızı yatırımlarla büyütmek isteyebilirsiniz. Paranızı dövize, altına, vb bir yatırım aracına çevirmek isteyebilirsiniz.

İlk etapta kazandıracak bir şey uzun vadede iyi olur mu, biraz büyük resme bakmak, yakına değil, uzağa bakmak faydanıza olabilir. Büyük parasal hareketler olacaksa temkinli olmanızı, araştırmanızı, soruşturmanızı, tecrübeli kişilere danışmanızı öneririm.


Yengeç Burcu Ekim 2023


VENÜS

Venüs 9 Ekim gününe kadar aslan burcunda. 2.evinizde.

Merkür gibi Venüs de epeydir aynı yerde. Venüs’ün de retrosu oldu çünkü.

Para evinizde ilerliyor Venüs. Retrosunda sizi parasal alanda uğraştırmış, parayla ilişkinizi güncellemiş olabilir. Kazanmak ve harcamak konusunda ne nasıl olmalı, kendi doğrularınızı bulmuş olabilirsiniz. Bütçe planlama konusunda bakış açılarınız değişmiş olabilir.

Eylül başından bu yana ileri seyrinde Venüs. Size güzel kazançlar da getirmiş olabilir. 9 Ekim tarihine kadar transit devam ediyor. Maddi şanslarınız var.

9 Ekim 04:10 itibariyle başak burcuna geçiyor Venüs. 3.evinize geliyor.

Yakın muhitlerde bir yere gidip gelebilirsiniz birkaç kez. Bir yerde bir işiniz olabilir. Bir prosedür, bir işlem, bir kayıt konusu, bir başvuru, bir evrak teslim ya da başak geçişi olduğu için belki bir tahlil, bir muayene konusu, belki bir yakınınıza eşlik etmek, yardımcı olmak için gideceğiniz yerler olabilir bu dönemde.

Birine katkı olmak, yardımcı olmak amacıyla yapacağınız bir şey olabilir.


Yengeç Burcu Ekim 2023


MARS

Mars 12 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 4.evinizde.

Terazi burcu ilişkilerimizi simgeliyor. 4.ev ise yaşam alanımız, yuvamız, evimiz, ailemiz.

Aile içinde Mars sesleri yükseltebilir buradan geçerken. Ev içinde iş bölümleri, aile içinde parasal konular ve eve katkı konuları, evin ortak kullanım alanları ile ilgili anlaşamadığınız noktalar, ev içinde düzenlenmesi ve paylaştırılması gereken şeyler konu olabilir.

Terazi burcu kontratları, anlaşmaları, el sıkışmaları anlatır. Bir ev tutmak istiyorsanız ya da öyle gerekiyorsa bunu bu transit içinde yapabilirsiniz. Kiracı iseniz ev sahibinizle oturup konuşmanız, anlaşarak birlikte yapmanız gereken, masraflarını paylaşmanız gereken şeyler olabilir.

12 Ekim’de akrep transitine başlıyor Mars. 5.evinize geliyor.

5.evinize gelen bir Mars yeni yeni aktiviteler getirebilir size. Bir yeniliğe, günlük hayatınızı renklendirecek yeni bir şeylere ihtiyaç duyuyorsanız artık ‘Niye ihtiyaç duyayım ki ? Yapayım, olsun’ diyorsunuz 🙂

Bir spor merkezi, bir sanat kursu, bir etkinlik, hobi amaçlı bir aktivite mümkün. Güzel şeyler bulabilirsiniz kendiniz için.

Parasal alanda aceleci olmayın, alışverişlerde belli bir bütçeyi koruyarak ilerleyin diyeceğim. Plansız, hazırlıksız alışverişler sonrasında sorun yaratabilir. Borç oluşturmadan ilerlemeye çalışın.


Yengeç Burcu Ekim 2023


Ekim 2023 Ay Döngüleri :

14 Ekim : Terazi Burcunda Güneş Tutulması : Ay 21° Terazi, Güneş 21° Terazi

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 4.evinizde gerçekleşecek.

Güneş tutulmaları bir yeniaydır özünde. Güneş ve Ay kavuşunca meydana gelir. Bu tutulmanın içinde Merkür ve Kiron var. Merkür, Güneş ve Ay’ın yanında. Kiron bu kavuşuma karşıt açıda.

Merküryen ve Kironyen bir tutulma.

Merkür düşünce, karar demektir. Kiron ise şifanın temsilcisi. Bir durumu çözüme kavuşturmak için yapacağınız bir şey olabilir. Çok sorunlu bir durum olmasına gerek yok. Bugünkünden farklı bir halin size daha iyi geleceğini düşünüyorsanız, aklınızda başka bir resim varsa, yeni bir hal istiyorsanız, girişimleriniz olabilir.

Ev, konut, yerleşim konuları var 4.evde.

Bir ev tutmak, başka bir yerde yaşamak, belki ev almak yönünde bir niyetiniz, hazırlığınız varsa artık bu gerçekleşebilir.

Terazi burcu eş demektir. Eşinizin bir konusu (örneğin iş, tayin, kamu görevi, atama) sebebiyle yer değiştirme durumu da olabilir. Belki başka bir şehir, belki yakınlık/kolaylık açısından başka bir muhit.

Kendi düzenini yaratmak isteyenler yeni bir eve geçebilirler.

Ev içinde bir düzen değişikliği olabilir. Aileden biri, çocuğunuz, kardeşiniz ayrı eve çıkabilir. Kendi düzenini kurabilir.

4.ev konut, ev anlamına geliyor. Terazi burcu ise hukuksal konularla bağlantılı.

Bir emlak, konut, arsa, bir malın/mülkün paylaşımı, böyle bir konuda bir hak arayışı, bir hukuki süreç varsa bu konuda gelişmeler olabilir.

Böyle bir şey yeni başlayacak da olabilir. Ev, arsa, arazi, vb konularda sorunlu bir durum varsa, hakkınızı hukuk yolu ile aramak isteyebilirsiniz.

28 Ekim : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 5° Boğa, Güneş 5° Akrep

11.evinizde, sosyal alanda bir Ay tutulması. Bir arkadaşlık bitebilir. Bitmese bile yeni bir mesafe belirleyebilirsiniz kişisel sınırlarınız doğrultusunda. Kendinizi bir ahbaplıktan geri çekebileceğinizi söylüyor bu tutulma.

Bir sosyal ortamdan ayrılabilirsiniz. Gitmeyi bırakabilirsiniz. Küslük olmak zorunda değil ama uzaklaşmalar olabilir.

İşinizde ekip içinde konular olabilir. İş bölümünde, sorumlulukların paylaşılması konusunda anlaşmazlıklar olabilir. Takım olmaya, birlik duygusunu beslemeye ihtiyacınız var belki. Kimse kimseyi çok sevmek zorunda değil ama kendimize olan saygımız, işimize saygımız ve sorumluluklarımız profesyonelce davranmayı gerektiriyor.

Bazen duyguların bir önemi olmuyor, teknik bakmak gerekiyor konulara. Ama duygular da güzel olursa, çalışmak daha keyifli olur tabii ki 🙂

Sosyal hayatınız ve arkadaşlıklarınız bu tutulmanın konusu sizin için.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!