Başak Burcu 2024

Başak Burcu 2024

Başak Burcu 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Yeni bir yıla giriyoruz. Yeni yılı merak ediyoruz.

Nasıl bir yıl 2024 ? Neler olabilir ? Yükselen başaklara neler getirebilir ? Anlatacağım.

Bilhassa yükselen başaklar diye vurguluyorum.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni başak olanlar için tutarlı olacaktır. Hatırlatmamı yapmış olayım.

Yılın astrolojik gelişmelerini tarihleriyle paylaştığım bir gündem yazım var. Onu da ekleyeyim buraya. İçinde yılın transitleri, tutulmaları, retroları yer alıyor. Bu linki tıklayarak görebilirsiniz :

2024 Yılı Astroloji Gündemi

↑  ↑  ↑  ↑  ↑  ↑


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Rektifikasyon nedir ? Ne değildir ? Nasıl yapılır ? Nasıl yapılmaz ? Teknik olarak neler mümkün ? Elimizde doğum bilgisi yoksa yapılabilecek neler var ? Kapsamlı bir içerik oluşturdum. Detaylıca anlattım rektifikasyonu.

Buradan görebilirsiniz :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Başak Burcu 2024


JÜPİTER

26 Mayıs 2024’e kadar boğa transitine devam ediyor. 9.evinizde olacak.

9.ev yurt dışı bağlantılı işleri, boğa burcu ise parayı temsil eder. Başka ülkelerle ticari faaliyetleriniz, ithalat ihracat işleriniz varsa bunlar hareketleniyor, bereketleniyor. Yeni yeni bağlantılar ile işleriniz, kazançlarınız büyüyebilir.

Gezi, seyahat, turizm alanında iş kurma niyetleri olanlar, bunu bu transitte gerçekleştirebilirler. Bu yönde işiniz varsa bereketli, şanslı bir dönem yaşayabilirsiniz.

Bir alanda eğitmenlik yapmaya, eğitimler vermeye hazırlanıyorsanız, Jüpiter boğada iken başlayabilir bu döneminiz. Eğitmenlik yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

9.ev başka kültürlerle ilgilidir. Boğa burcu ise gastronomiyi temsil eder. Bu yönde bir eğitim, bir sertifika programı, iş planı, vb hazırlığınız varsa, vakit gelmiş olabilir. Planlar hayata geçebilir.

9.ev ve boğa konularını birleştirince böyle olasılıklar çıktı ortaya 🙂


Başak Burcu 2024


26 Mayıs 2024’te ikizler burcuna geçiyor Jüpiter. Yeni transitine başlıyor. 10.evinize geliyor.

10.ev işimizi, kariyerimizi, meslek yaşamımızı, sıfatlarımızı, ünvanlarımızı ve sorumluluk alanlarımızı temsil eden bir ev. Buraya başarıyı, mutluluğu, yükselişi anlatan Jüpiter geliyor.

Jüpiter ile neler olabilir ?

İyi bir işe girebilirsiniz. Kurumsal yapıda büyük bir şirket olabilir bu. Kamu/devlet birimleri de 10.evin konusudur. Kamu personeli olabilir, devlet birimlerinde işe başlayabilirsiniz.

İşinizi kurabilirsiniz. Bu da bir ihtimal. Bu iş özellikle ikizler temalarında bir iş olabilir. Satış, pazarlama, tanıtım, reklam, içerik üreticiliği, sosyal medya, e-ticaret ikizler temasıdır. Bu alanlarda başlangıçlarınız olabilir.

Eğitmenlik, eğitim vermek, danışmanlık vermek, bilgileri paylaşmak, yazmak, yayınlamak, website, blog, bilgiyi paylaşmak için kullandığımız dijital platformlar, hepsi ikizler ile ilgili.

Eğitimler vermeye, bilgi birikimleriniz yönünde, uzmanlık alanlarınızda danışmanlık vermeye başlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için, görünür konumda olmak için kullanacağınız dijital platformlar olabilir. İş ve kariyer konularında, mesleki yaşamınızla ilgili konularda çalışabilir bu transit.

10.ev yeni bir ünvan kazanmak, bir konuda ehliyet kazanmak gibi yükselişleri anlatıyor. İkizler burcu ise eğitim demek. Bir eğitimi, bir sertifika programını tamamlayabilirsiniz. Bir ünvan eklenebilir isminizin önüne.

Bir alanın, bir branjın içinde hakimiyet kazanmak, becerileri ve yetkinlikleri, uzmanlıkları büyütmek gibi değişimler görüyorum 10.evinizden, ikizler burcundan geçecek bu Jüpiter’e bakınca.


Başak Burcu 2024


SATÜRN

2024 boyunca Satürn yine balıkta olacak. Balık burcu transitine devam ediyor Satürn.

Hatta tam olarak söyleyeyim ; 14 Şubat 2026’ya kadar balıkta olacak.

Balık burcu 7.eviniz. Sizin için bir 7.ev transiti.

Bu ev ilişkilerimizi, ortaklıklarımızı, ‘yol arkadaşlığı’ diyebileceğimiz bağları ve karşılıklı fayda sağlayan iş birliklerini temsil ediyor.

Satürn ile ilişkiler alanında köklü şeyler olacaktır. Yeni ilişkiler başlayacaktır.

Bununla birlikte sonlanması gereken dialogların da bitebileceği bir Satürn transiti.

Temeli sağlam olmayan, sahici olmayan, iyilik halinize zarar veren, içinde gerçek sevgi taşımayan bağlantılar, ilişkiler sonlanabilir.

Fakat dediğim gibi köklü, zemini sağlam ilişkiler, yol arkadaşlıkları da başlayabilir Satürn ile.

Bu transit size hayatınızda kalıcı olacak, sizinle kalacak, hak ettiğiniz, sizi hak eden kişiler getirirken, yaşam resminizden artık çıkması gerekenleri eleyecektir.

Ortaklık kuracaksanız iyi seçin yol arkadaşlarınızı. İş birlikleri, anlaşmalar, sözleşmeler, kontratlı, imzalı konular için seçeneklere iyi bakın, kıyas yaparak seçim yapın.

Evlilik olacaksa, etraflıca düşünün. Bir ilişkiye adım atacaksınız, karşınızdaki kişiyi iyi tanımaya çalışın önce.

İlişkiler alanında deneyimler getirecektir Satürn. O yüzden buraları temiz tutmaya gayret edin.


Başak Burcu 2024


PLUTO

Pluto’da önemli değişimler var 2024’te.

Kova burcuna geçecek, retrosunda oğlağa dönecek Pluto. Sonra bir kez daha kova burcuna geçecek. Bu kez uzun yıllar kalmak üzere geliyor olacak kovaya.

2023’te de kova burcuna geçip retrosunda oğlağa döndü. Ama 2024’te kova transiti tam anlamıyla başlıyor artık.

21 Ocak-2 Eylül arası kova dönemi. 2 Eylül-19 Kasım arası oğlak dönemi. Tabii oğlak döneminde de, kova burcuna çok yakın bir noktada olacak artık.

19 Kasım 2024’te ne olacak ? Uzun yıllar kalmak üzere kova burcuna yerleşecek Pluto.

Kova sizin 6.eviniz.

Pluto dönüşümü, yeniden yapılanmayı temsil ediyor. Yeniden yapılanırken, o yapıyı güçsüzleştiren faktörlerin devreden çıkarılması, iyileştirilmesi gerekiyor.

Yaşam düzeninizi, bir günü yaşama şeklinizi, beslenme düzeninizi, sağlığınızı, sporunuzu, uykunuzu, mental sağlığınızı, düşünce yapınızı, duygu durumunuzu, pek çok şeyi gözden geçirmenize vesile olacak bir transit. Hayatınızın sistemini, bugünkü düzeninizi oluşturan neler var ? O şeyler ne durumda ? Sistem nerelerde hata veriyor ? Hangi şeyler sizi aşağı çekiyor ?

Neler bu resimden çıksa, daha iyi bir hayatınız olur ? Hangi yeni alışkanlıklara ihtiyacınız var ? Pek çok açıdan yaşamınızı dizayn etme, tasarlama dönemi.

İş hayatımızı anlatır ayrıca bu ev. Burada da değişimler olabilir. Bir işten ayrılabilirsiniz, başka bir işe girebilirsiniz. İş hayatınızda sektör değiştirebilirsiniz.

Kamu/devlet birimlerinde çalışmak isteyenler bu başlangıcı 2024’te yaşayabilirler. Nasipleri Yaradan bilir. Bir ihtimal olarak paylaşmış olayım.


Başak Burcu 2024


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ay düğümleri 2024’ün tamamında koç terazi aksında olacak. Bu hattın başlangıcı 17 Temmuz 2023’te oldu. 12 Ocak 2025’e kadar sürecek.

Yeni yılın tamamında kuzey Ay düğümü koç burcunda, 8.evinizde. Güney Ay düğümü terazi burcunda, 2.evinizde.

Parasal konular gündeminiz, odağınız olur bu dönemde.

Bu ev yatırımlarla, birikimlerle, mülk edinmekle, sigortalarla, harcamaların ötesinde kenara koyabildiğimiz paralarla ilgilidir.

Hem bugününüz, hem geleceğiniz için maddi açıdan daha huzurlu, daha güvende hissedebilmek için yapacağınız, çabasına gireceğiniz şeyler olabilir.

Bu şeyler çok kolay olmasa da, istikrarlı ve rasyonel bir çaba ile hedefinize ulaşmanız mümkün.

Bu dönemden maddi kuvvetinizi büyütmüş, sahip olduklarınızı artırmış olarak çıkabilirsiniz.

Sadece bir uyarım olsun. Yatırım fikirleriniz olabilir. Çevrenizden öneriler gelebilir. Para kayıpları yaşamamak adına hiçbir şeyin içine yeterince araştırmadan girmeyin. Okuyun, izleyin, takip edin, detayları öğrenin, kıyaslayın, karşılaştırın. İyi belirleyin alternatiflerinizi. Alım satım konularını da aceleye getirmemek, kimseyle hızlıca el sıkışmamak iyi olur.

Parasal konularda yeni gelişmeler, olanaklar, olasılıklar var ama temkinli olmak, akılcı olmak önemli.

Konu ne olursa olsun, aklın yolunda olmak, aceleci olmamak, konulara zaman tanımak negatif ihtimallerden korur bizi. Siz de böyle yapmaya çalışın diyeceğim.


Başak Burcu 2024


TUTULMALAR

Ay düğümleri tutulma aksını simgeliyor.

2024 boyunca tutulmalar koç ve terazi burçlarında olacak.

Yılın gündeminde paylaştım. Buraya da ekleyeyim tutulmaları :

25 Mart 2024 – 5⁰ Terazi Burcunda Ay Tutulması

8 Nisan 2024 – 19⁰ Koç Burcunda Güneş Tutulması

18 Eylül 2024 – 25⁰ Balık Burcunda Ay Tutulması

2 Ekim 2024 – 10⁰ Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Balıkta bir Ay tutulması var, başak balık aksının ilk tutulması olarak. Farklı olarak sadece o var. Diğer üç tutulma da koç ve terazi burçlarında meydana gelecek.


Başak Burcu 20242024 genel olarak böyle görünüyor sevgili okuyucularım.

Sağlık, huzur, bereket, keyif ve güzel yenilikler diliyorum sizlere yeni yıl için. İyi seneler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!