Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024

Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024

Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024

Güneş 20 Ocak günü 17:08’de kova burcuna geçti sevgili okuyucularım. Burada 19 Şubat’a kadar kalacak.

Güneş transitleri 1 ay sürüyor. Önümüzdeki 1 aylık süreçte kovada olacak Güneş.

Kova burcu temalarını hareketlendirecek. Kovanın temsil ettiği konularda yeni şeyler olacak.

Bu transit bize nasıl konular getirebilir ? Bizi hangi alanlarda harekete geçirebilir ?

Kova burcu özgürlüğü temsil eder sevgili okuyucularım. Hak, özgürlük, kişisel sınırlar, bireysel özgürlükler demektir kova.

Güneş bir önceki transitinde oğlaktaydı. Oğlak burcu kısıtları anlatıyor. O vakitte ne vardı ? Bizi kısıtlayan koşullar vardı. Kısıtlar daha fazlaydı.

Oğlakta bir Güneş, nerelerde özgür olmadığımızı gösterdi bize. Özgürlüklerimize ket vuran konular daha görünür hale geldi.

Şimdi Güneş’in kova transiti ile kendi özgürlüğümüzü yaratmak için aksiyon alıyoruz.

‘Ne olunca hangi özgürlüğüm kısıtlanıyor ? Öyleyse benim bu durumda ne yapmam lazım ? Ne yaparsam bu bana bir açılım sağlar ? Ne yaparsam özgürlük alanım, hareket alanım genişler ?’ diyoruz ve eyleme geçiyoruz.

Yaşam şeklimizi, maddi anlamda gücümüzü, ilişkiler içinde sınırlarımızı, hedeflerimizde ilerleyebilme, istediğimiz şeyi seçebilme özgürlüğümüzü, her şeyi düşünebiliriz. Konu her şey olabilir. Maddi olabilir, manevi olabilir. Somut olabilir, soyut olabilir.

Bir düşünceden ve duygudan özgürleşmek bile olabilir.

Kendimizi özgürleştireceğimiz ve gücümüzü açığa çıkaracağımız bir Güneş dönemine girdik.

Tabii yaşamının sorumluluğunu alanlar, gerekenleri yapmak isteyenler için geçerli bu olasılıklar. Hiçbir şey kendiliğinden olmaz. Biz yaparsak olur. Hiç kimse bizim kahramanımız da değil. Herkes kendi hikayesinin kahramanı.

O yüzden bu transitin getirebilecekleri de bizim neyi seçeceğimize bağlı olarak şekillenecektir.

Bunlar dışında toplumsal konular öne çıkıyor. Toplum içinde bireyin hakları, bireyin özgürlükleri, sınırlar, sınırlara saygı, kişisel seçimlere saygı gibi temalar vurgulanıyor.

Kova transiti olduğu için teknolojiler, teknolojide yeni gelişmeler, bilimsel çalışmalar, keşifler, buluşlar, dijital alanlar öne çıkıyor. Yeni çalışmalar yapılabilir. Yeni şeyler keşfedilebilir.

Uzay ve astronomi kova temasıdır. Günlerdir gündemimizde ilk astronomuz var.

Dijital alanlar hareketleniyor. Sosyal medya platformlarına yeni özellikler eklenebilir, yeni sosyal medya platformları, içerik üretilebilecek yeni yeni platformlar konuşulabilir.

Sosyal medyada üretimleri olanlar, dijital faaliyetlerde olanlar, işleri bu yönde olanlar için büyüme imkanı getirecektir Güneş. Fırsatları doğru kullanmak gerekiyor. Büyümenin yollarını araştırmak, düşünmek, planlamak ve eylem halinde olmak gerekiyor.

Sosyal hayatımızı, arkadaşlarımızı temsil eder aynı zamanda kova burcu. Güneş’in kova transitinde hem arkadaş çevrelerimiz içinde daha çok iletişim kurabiliriz, dostlarımızla daha çok bir araya gelebiliriz, hem de yeni sosyal ortamlara girebilir, yeni arkadaşlar edinebiliriz.

Devlet birimlerinin, belediyelerin halka ücretsiz olarak sunduğu hizmetler, eğitimler, kurs ortamları, spor salonları gibi alanlar da kova burcu ile ilgilidir. Bu yönde başlangıçlarımız da olabilir Güneş burada iken.

Şimdi transitin burçlara neler getirebileceğini konuşacağız.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz.

Yükselen Koçlar : 

11.evinize geliyor Güneş.

Bir kalabalıklaşma var. İletişimler artıyor. Yeni ortamlar, yeni insanlar var.

Sosyal açıdan hareketli bir dönem. Ama sadece sosyal hayat anlamında söylemiyorum bunu. İş bağlantılarınız da artabilir.

Kova ve 11.ev, eğitimlerle ilgilidir. Güneş’in kovada, 11.evinizde olacağı bu dönemde eğitimler, sınıflar, grup çalışmaları içinde yer alabilirsiniz.

Ders vermek, gruplara ders anlatmak kovanın konusudur. İşinizde eğitim vermeye hazırlanıyorsanız, bunun başlayabileceği bir Güneş transiti. Böyle bir niyetiniz varsa, bu transiti değerlendirin derim.

Eğitmen konumunda da olabilirsiniz, öğrenci de olabilirsiniz. Eğitimler alabilirsiniz. Eğitimler verebilirsiniz. Sınıf ortamları, grup çalışmaları var burada.

Kova burcu teknolojiyle ilgilidir. O yüzden bunlar internet üzerinden yapılacak/online/dijital eğitimler de olabilir.

Sosyal medya teması, takipçiler, kalabalıklar vardır 11.evde. Dijital platformlarda, sosyal medyada içerik üretiyorsanız, büyüyebileceğiniz, daha çok insana ulaşabileceğiniz bir zaman.


Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024


Yükselen Boğalar :

Güneş 10.evinize geliyor.

10.ev iş demektir. Kova burcu ise ekip demektir.

İşinizde ekip içi konular önde olabilir bu dönemde. Örneğin ekip içi görev dağılımı, iş bölümünde kimin nasıl bir rol üstleneceği, hangi işi kimin yapacağı gibi konular.

Ekibinizle işlerin paylaşımını yeniden yapabilirsiniz, yeni düzenlemeler olabilir. Yeni projeler doğabilir, bu projeler doğrultusunda görevlendirmeler olabilir.

Bunlar dışında teknik sistemler, elektronik aletler, dijital alanlar, internet üzerinden yapılan şeyler, teknolojik, dijital konular kova burcu ile ilgilidir.

Bu alanlarda aktif iseniz, bu yönde konularınız varsa Güneş burada iken içinde olduğunuz sistemlerin, kullandığınız dijital sistemlerin yeni düzenlemeleri olabilir. Yeni kurallar belirlenebilir. Bu kurallar doğrultusunda güncellemeniz gereken şeyler olabilir. Bu yönde bildirimler alabilirsiniz.

Sistemlerinizi güncelleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden işleri olanlar için yoğun bir dönem.


 Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024


Yükselen İkizler :

Güneş’in kova transiti başlıyor. 9.evinize geliyor Güneş.

Derin mevzuları vardır bu evin 🙂

İlimler, felsefeler, yaşam biçimleri, toplumlar, kültürler..Bunlar 9.evin konusu. Hayat görüşünüzü büyütecek, yenileyecek deneyimler ve bilgi kaynakları getirir burada Güneş size. Keşifleriniz olur, fark edeceğiniz şeyler olur. Bir şeylerin idrakine, manasına varmak gibi bir yükseliş dönemi.

Ayrıca seyahatler, yolculuklar var bu evde. Mesafeler, uzaklar var. Aile içinde, yakın çevre içinde seyahatler, gidiş gelişler gündeme gelebilir.

Eğitim hayatı olanlar, yüksek öğrenimde olanlar ya da akademisyen olanlar için hızlı, tempolu, bol çalışmalı bir dönem. Ama güzel bir ilerleme dönemi.

Bir akademik çalışmayı/projeyi bitirmek için uğraşanlar bu çalışmanın sonuna gelebilirler.

9.ev eğitimleri, kova burcu ise sınıfları, grup çalışmalarını, ayrıca teknolojinin burcu olduğu için dijital platformları, online eğitimleri simgeliyor. İlgi duyduğunuz, kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda eğitimlere de katılabilirsiniz bu dönemde.


 Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024


Yükselen Yengeçler :

Güneş 8.evinize geliyor.

8.ev kendini tekrar eden sorunlarla ilgili bir ev. Kronikleşmiş konular var bu evde. Özellikle parasal konular. Aynı zamanda ruhsal, psikolojik bir tarafı da var bu evin.

Hayatın nerelerinde doğrulmanız ve gücünüzü artırmanız gerekiyor ? Bu transiti bu yönde bir muhasebe için ve girişimler, değişimler için kullanın.

‘Bu şey artık bitmeli. Bu durum artık değişmeli’ diyeceğiniz konular için aksiyon alabileceğiniz bir zaman.

Hayatınızdan çıkaracağınız birileri de olabilir. Kova burcu arkadaşlarımızı, dostlarımızı simgeliyor. Sosyal hayatınızda bir temizlik yapabilirsiniz.

Yakın çevre içinde, arkadaşlar arasında parasal yardımlaşmalar da olabilir. Kimseye büyük borçlar vermemenizi, kredilere kefil olmamanızı öneririm.


 Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024


Yükselen Aslanlar :

Güneş 7.evinize geliyor.

Bu ev transit alınca bireysel durumlardan çoğaldığımız, ‘’biz’’ olduğumuz hallere geçiyoruz. Diğer zamanlarda tek başımıza yaptığımız şeyleri, Güneş 7.evden geçerken başkaları ile birlikte yapıyoruz. İnsan ilişkilerimiz içinde destek bulduğumuz, yardım aldığımız noktalar oluyor.

Bağlantılarımızın bizim için aracı olduğu konular oluyor. Çevremizden birileri bize referans oluyor. Yeni başka bağlantılara vesile oluyor.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, el sıkışmalar, ticari anlaşmalar, danışman-danışan bağlantıları, hoca-öğrenci bağlantıları doğabiliyor.

Evli olanların eşiyle ilgili konuları olabiliyor.

Eşlik etme kavramı, eşlik ettiğimiz insanlar, yaptığımız bir şeyde bize eşlik eden insanlar, yolumuza eşlik eden yol arkadaşlarımız bu evle ilgili.

Güneş bu transiti ile ‘’biz’’ olma haline, ‘’biz’’ formuna taşıyacaktır sizi.

Kontratlar, imzalı işler, sözleşmeler, ev kiralama gibi konular, muhasebe işleri, mali müşavirlik konuları, avukatlar, danışmanlık aldığımız ve işlerimizde birlikte ilerlediğimiz kişiler de 7.evle bağlantılı.

Gündeminizde bu yönde şeyler varsa, konular ilerleyebilir. Şekil alabilir. Tamamlanabilir.

Örneğin ev aramakta olan biri anlaşmasını yapabilir. Bir danışman arayışında olan biri istediği yönde bir uzmanla tanışabilir.


 Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024


Yükselen Başaklar :

Güneş 6.evinizde olacak kovada iken.

Bu ev bir transit aldığında bir gün içinde yaptığımız şeyler artıyor, günlük hayatımız kalabalıklaşıyor. Daha yoğun günler yaşıyoruz. Hem işimizde, hem kişisel hayatımızda daha hareketli, temposu daha yüksek günlerimiz oluyor.

Bu dönem sizin için koşturmalı bir zaman olabilir. İşinizde görev tanımınıza yeni şeyler eklenebilir. Bir süre için bazı şeyleri sizin yapmanız istenebilir. Bir ekip arkadaşınızın yerine yapacağınız şeyler olabilir. İş yükünüz artabilir.

Görev biriminiz, çalışma saatleriniz, iş ortamınız gibi işe dair konularda yeni düzenlemeler olabilir. Günlük düzeniniz bir şekilde değişebilir.

Düzenlemek, dosyalamak, derli toplu hale getirmek, temizlemek, ayıklamak, sadeleştirmek..Böyle bir ev burası. Güneş 6.evinizden geçerken yapacağınız temizlikler olabilir. Bunu evi, ofisi temizlemek gibi de düşünebilirsiniz, elektronik aletleri temizlemek, gereksiz fotoğrafları silmek, bilgisayarınızı/telefonunuzu düzenlemek gibi de düşünebilirsiniz. Her anlamda söylüyorum.


 Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024


Yükselen Teraziler :

Güneş 5.evinize geliyor.

5.evinizde bir Güneş transiti olacak bu. Yaşamınızda 5.evin konularını aktive edecek, hareketlendirecek.

Hobilerinizde yapacağınız, deneyeceğiniz yeni şeyler olabilir. İlgi alanlarınızda ilerlemek isteyebilirsiniz, eğitim almak isteyebilirsiniz. Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Grup çalışmalarını simgeler kova.

Spor ve sanat alanlarında yeni başlangıçlarınız olabilir.

Yakın çevre içinde bir bebek doğabilir. Bir hamilelik konusu olabilir. Çocuklar, bebekler 5.evin konusu.

Çocuk sahibi olanlar için onlarla ilgili konular da öne çıkıyor. Çocuklarınızın güzel başlangıçları olabilir. Yaşamları için faydalı olacak yeni şeylere adım atabilirler.

Bir iş, bir eğitim, bir sportif faaliyet, bir kurs, güzel bir karar, hayatlarını düzene koyacak değişimler..Bu tür pozitif şeyler kastediyorum.


 Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024


Yükselen Akrepler : 

Güneş 4.evinizde olacak bu yeni transitinde.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkabilir bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz. Grupları, birlik duygusunu anlatır kova. Ortaklaşa, birlikte yaptıracağınız şeyler olabilir.

Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Kova teknoloji demektir. Eviniz için teknolojik araçlardan yararlanabilirsiniz. Örneğin kapı zilinizin yanında olacak bir görüntüleme sistemi, örneğin bir güvenlik alarmı, bir dijital araç, akım korumalı prizler, vb. Örneğin teknolojik, yeni model bir ev eşyası, bir mutfak robotu, bir makine, bir süpürge.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.


 Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024


Yükselen Yaylar :

Güneş 3.evinize geliyor.

İletişimlerimizi, yakın çevre bağlantılarımızı, haberleşmelerimizi, kısa seyahatlerimizi, şehrin içindeki hareketliliğimizi anlatan bir alan burası.

Ayrıca kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakın arkadaşlar, komşular, gün içinde gördüğümüz kişiler, günlük hayatımızın bir parçası olan kişiler bu evle ilgili.

Güneş 3.evinizden geçerken bu kişilerle iletişimleriniz artabilir. Ortak konularınız olabilir. Onlarla ilgili gündemleriniz olabilir. Kardeşlerinizin hayatında yeni gelişmeler olabilir. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir. Birlikte kararlaştıracağınız şeyler olabilir.

Şehrin içinde daha aktif, daha hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz ayrıca.

Online/dijital alanlar, sosyal medya faaliyetleri varsa hayatınızda, buralarda yenilenmek, büyümek,  hızlanmak için iyi bir zaman. 3.ev bu konuları da temsil eden bir ev. İletişim evi. Bilgiyi, bilgiyi paylaşmayı, bilgiyi paylaştığımız platformları sembolize ediyor. Kova burcu da zaten dijital platformlarla bağlantılı. Tam da bu konuların zamanı diyebilirim o yüzden.


 Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024


Yükselen Oğlaklar : 

Güneş 2.evinize geliyor.

Parayı, parasal konuları simgeleyen ev burası. Maddi kaynaklarımız, kazançlarımız, harcamalarımız, gelir kaynaklarımız, maddi konforumuz ve güvencemiz bu evin konusu.

Güneş transitlerinde ne oluyor ? İlgili evin konularda yeni şeyler oluyor.

Yeni girişimlerimiz oluyor. Ayrıca kadersel olarak karşımıza güzel fırsatlar da çıkabiliyor.

İşinizi büyütmek için yapmak istediğiniz, planladığınız şeyler varsa, bunları hayata geçirmek için uygun bir zaman sizin için. Rüzgar istediğiniz yönden esebilir. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir.

Hevesleriniz, niyetleriniz için güzel şeyler yapabilirsiniz. Geliriniz büyüyebilir.

Güzel fikirlerle donanımlarınızı, becerilerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bir gelir kaynağı doğabilir.

Kendiniz için, keyfiniz için, konforunuz için satın alacağınız şeyler olabilir. Bütçe gerektiren bir konu, istediğiniz yönde gerçekleşebilir.


 Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024


Yükselen Kovalar : 

1.evinize geliyor Güneş.

Diğer zamanlara göre daha akışkan, fırsatlara açık bir zamandır Güneş’in 1.ev transitleri.

Planladığınız, tasarladığınız şeyleri hayata geçirmek için çok güzel bir dönem.

Güneş ile enerjiniz, motivasyonunuz, özgüveniniz yükselecektir. Hayatınız için yeni şeyler başlatacağınız bir dönem olacaktır bu.

İş konusunda, ilişkilerde, sosyal hayatınızda, iletişimlerde şanslı bir zaman. Gönlünüzce güzel şeyler olsun. Bunun için de eylem halinde olun. Hayat kendiliğinden güzel olmaz. Hayatımızı biz güzelleştiririz.


Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2024


Yükselen Balıklar :

Güneş 12.evinize geliyor.

11.ev dönemine kıyasla daha sessiz, durgun, daha kendinizle, daha içe dönük geçirebileceğiniz bir süreç. Örneğin sosyal birisinizdir. İletişimleriniz çoktur. Biraz sosyal ortamlardan uzaklaşmak, kendinizle kalmak isteyebilirsiniz.

Sosyal medyada aktifsinizdir. Sıkça paylaşımlar yapıyorsunuzdur. Bir şey paylaşmamak, geri çekilmek, sessizleşmek isteyebilirsiniz.

İçinizi dinlemek, duygusal ihtiyaçlarınızla ilgilenmek..Böyle bir zaman bu.

Spiritüel alan ve yöntemlerden güçlü şekilde yararlanabileceğiniz bir dönem, onu da ekleyeyim. 12.ev bunlarla da ilgilidir.

Bu ev şifanın evidir. Bedensel ya da ruhsal anlamda iyileştirilmesi gereken konular varsa, bunları çözmek ve geride bırakmak için yapacağınız şeyler olabilir Güneş burada iken.


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!