Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024

Güneş 19 Nisan Cuma günü 17:00’de yeni transitine başladı sevgili okuyucularım.

Boğa burcuna geçti. 1 ay boyunca boğada olacak.

Yıl içinde boğa zamanına vardık. Boğaların doğum gününü kutluyorum.

Güneş’in balık transitinde bitişler, ardından gelen koç transitinde başlangıçlar yaşadık. Yeni şeyler başladı hayatımızda. Bir şeyler değişti. Yeni bir hale geçtik. Bir yenilenme oldu, bir canlanma oldu başlangıçlarla.

Şimdi Güneş’in boğa döneminde başlattığımız şeyleri bir düzene koyacağız. Şekil vereceğiz, düzenini belirleyeceğiz konuların.

Düzen yaratmak, düzen oluşturmaktır boğanın odağı. Sürdürmek, devam ettirmek, istikrar yaratmaktır. Başlayan şeylerin verim, denge, huzur, konfor ve bereket yaratacak biçimde sürmesidir. Devamlılığı sağlamaktır.

Bu transitte konumuz ; düzeni özellikle konforu artıracak biçimde yenilemek olacak. Konforlu bir düzen yaratmak isteyeceğiz.

Konfor demektir boğa. Rahatta olmak. Rahat koşullarda olmak demektir. İnsanın konforunun olması. Keyiflerinin olması demektir.

Fiziksel konfor. İyi hissetmek, duygusal konfor. Haz almak. Keyif almak.

Böyle konuları vardır boğanın.

Ama şunu altını çizerek söyleyerek söyleyeyim : Somut olanı, dünyevi ve maddesel olanı simgeliyor boğa.

Fiziksel anlamda iyi bir halin içinde ise kişi, bu elbette ruhuna da yansır. İyi hisseder, mutlu olur.

Ama burada konu bedensel, maddi, dünyevi taraf.

Boğa demek, para demek. Alım gücü demek. İhtiyaçları karşılayabilmek, lazım olanı satın alabilmek demek. Kendine konforlu koşullar yaratabilmek demek.

Odağımız bu olacak Güneş boğada iken.

Yaşam koşullarımızı iyileştirmek, yaşam standartlarımızı yükseltmek, konforumuzu artıracak şeyler satın almak isteyeceğiz.

Parayı daha çok konfor ve keyifler için kullanacağız.

Bunlar elbette önemli. Elbette güzel yaşayalım hayatı. Konforumuz olsun. Keyiflerimiz olsun. Ama tabii bir denge de olsun.

Boğa fazla hedonik, fazla hazcı, fazla keyif odaklı da davranabiliyor. Bilhassa duygusal boşluklara düştüğü zamanlarda. O kadar ileriye götürmeyelim işi. Dengeye dikkat.

Her şeyde denge esastır. Her şeyin anahtarı dengedir zaten hayatta. Bu boğa transiti de dengeyi bulmakla, toprak olgunluğuna varmakla ilgili.

Olgunluk. Oturaklılık. Öz değer. Öz güven. Kendini bilmek. Kendi merkezinde olmak. Dış koşullardan etkilenmemeyi öğrenmek. Dış koşulların etkisiyle dağılmamayı, savrulmamayı öğrenmek. Kendi merkezini bulmak, hayata kendinle köklenmek.

Bu transitin böyle konuları var. Boğada bir Güneş bizi bu açılardan geliştirmek ister. Bu gelişimi sağlayacak şeyler olabilir o yüzden.

Dünyayla ilişkimiz. Dünyevi olanla ilişkimiz. Parayla ilişkimiz. Parayı doğru kullanmak. Parayı ziyan etmemek. Bereketi korumak. Dünyevi nimetlerin kıymetini bilmek.

Kendine iyi koşullar yaratmak. Gelişmek. Üretmek, kazanmak. Kazandığını iyi kullanmak. Kazandığını biriktirmek. Dünyevi imkanlarını büyütmek. Yaşam standardını yükseltmek.

Transitin ana konuları bunlar. Bu konularda daha farkındalıklı, daha yukarıda bir bilince taşır bizi bu transitin getireceği şeyler. Tabii her bir değişim de ; hayatın söylediklerini duyarsak, gereğini yaparsak, iyi bir yaşam için sorumluluk alırsak gerçekleşir.

Boğa konularında gelişeceğimiz bir zaman. Dünyevi kısmetlerden yana şanslı bir zaman.

Maddi koşullarımızı geliştirecek iyi şeyler yapabiliriz. İşe yarayacak, istediğimiz sonuçları yaratacak şeyler yapabiliriz.

Güvenmek. Güvenle köklenmek. Aidiyet duygusu. Hayata güven. Var olan halin içinde konforu bulmak. Anahtarlarımız da bunlar 🙂 Buraları çalışalım. Dersimiz bu kez toprak konuları 🙂

Burçlar üzerinden ihtimallere de bakacağız her zamanki gibi.

Öncesinde danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Ayrıca Instagram hesabım :

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz.

Burayı tıklayabilirsiniz :  @anlatburcak

↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz.

Yükselen Koçlar : 

Güneş 2.evinize yerleşiyor.

Yıl içinde parasal açıdan şanslı bir zaman. Maddi konulara odaklanacağınız, paranızı, kazançlarınızı çoğaltabileceğiniz, bereketli bir dönem.

Mart ve Nisan ayı içinde balık transitleri vardı/var. Balıkta ateş enerjisi düşüktür. O yüzden balık zamanlarında kazançlar düşebiliyor, işler durağanlaşabiliyor. O balık etkisinin ardından Güneş’in boğaya, 2.evinize gelmesi parasal açıdan olumlu bir değişim etkisi sizin için.

Güzel işler yapabilir, iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bütçenizi rahatlatacak, ödemelerinizi yapmanızı sağlayacak kazançlarınız olabilir.

Stratejilerinizi oluşturun. Talep görecek iyi üretimleriniz olursa, bu Güneş transitinde iyi karşılıkları olabilir.


 Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024


Yükselen Boğalar :

Güneş 1.evinize yerleşiyor.

Bu Güneş transitinde yaşamınıza ‘büyük resme bakmak’ gözüyle bakarsınız. Nerede ne aksıyor ? Nerelerde yaptığınız şeyler iyi sonuçlar getiriyor ? Kendinizde değiştirmeniz gereken neler var ?

Mutlu musunuz ? Değilseniz, nasıl artırabilirsiniz yaşam enerjinizi ? Nasıl keyifler ekleyebilirsiniz hayatınıza ? Nasıl daha iyi yaşarsınız ?

Alışkanlıklarınız iyiliğinize mi hizmet ediyor ? Yoksa sizi aşağı mı çekiyor ?

Rutinleriniz var mı ? Düzen demektir boğa. Bir günlük düzeniniz var mı ? Buraları iyi etmenin vakti bu transit dönemi sizin için.

Bir de ne olur ? Odağınız boğa konuları olur. Finansal özgürlük. Alım gücü. Yaşam standartları.

Hayatın buralarına daha çok odaklanacağınız bir zaman.

Bütçe yapmak, harcamalarınızı takip etmek isteyebilirsiniz. Parayla ilişkinizi güçlendirmek için daha çok okuyup izleyebilirsiniz bu konuları. Birikim yapmanın yöntemlerini öğrenmek, yatırım araçlarını tanımak isteyebilirsiniz. ‘Finansal okuryazarlık’ diyoruz hani. İşte kendinizi bu konuda geliştirebileceğiniz bir dönem.


 Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024


Yükselen İkizler :

Güneş 12.evinize geliyor.

Bu transit sizi daha çok insanla bir araya getirir. Sosyal çevremizi anlatan ev burası.

Daha çok iletişimleriniz olur, daha çok sosyal ortamlarda olursunuz.

Spor salonu örneğin. Kurslar, eğitim merkezleri örneğin. İlgi alanlarınızda etkinlikler, aktiviteler, grup çalışmaları örneğin.

Sosyal hayatımız canlanır Güneş 11.eve gelince. Yıl içinde tam bu vakit sizin için.


 Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024


Yükselen Yengeçler :

Güneş 11.evinizde olacak bu yeni transitinde.

Burada arkadaşlıklar, kendinize benzeyen insanlarla bir araya gelebileceğiniz sosyal ortamlar, ait ve köklenmiş hissedeceğiniz ortamlar görüyorum. Belki eğitimler. Belki etkinlikler. Belki sporda grup çalışmaları. Belki sanat atölyeleri. 11.ev eğitim ortamlarıyla ve grup çalışmalarıyla ilgidir.

Boğa ise köklenmek. Yerini bulmak. İyi hissetmek. Huzurlu hissetmek. Konfor. Keyif.

Enerjinizi yenileyecek, ‘Güzel bir başlangıç yaptım’ diyeceğiniz bir şeylere adım atabilirsiniz bu ay. Hem keyif alacağınız şeyler yapabilir, hem sosyalleşebilirsiniz.


 Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024


Yükselen Aslanlar :

Güneş 10.evinize geliyor.

10.ev işimizi, kariyerimizi, çalışma hayatımızı, boğa burcu ise ; paramızı, kazançlarımızı, gelirimizi temsil ediyor.

İş hayatınızda parasal anlamda iyi şeyler olabilir. Zam almak gibi örneğin. Prim, ikramiye, hediye almak gibi örneğin.

Kendi işini yapmakta olanlar stratejik hamlelerle gelirini büyütebilirler.

10.ev yaşam hedeflerimizle ve vardığımız yerle, bugün olduğumuz yerle ilgili. Boğa ise yaşam standartlarımız, maddi olanaklarımızı demek.

Bu transit sürecinde odağınız maddi koşullarınız olur. Maddi anlamda konforunuzu artırmak için neler yapabileceğimize odaklanırsınız. Yeni denemeleriniz olur.


 Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024


Yükselen Başaklar :

Bu kez 9.evinizde bir Güneş transiti olacak.

9.ev hareketlendiği zaman, sadece kısa süreli gündemler değil, konularımıza uzun vadede de şekil verecek şeyler oluyor. Yönümüzü belirliyoruz, rotamızı oluşturuyoruz.

9.ev eğitimleri simgeler. Uzmanlaşmak istediğiniz, mesleki yaşamınıza katkı olacağını düşündüğünüz bir alanda eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Yurt dışı bağlantılı bir konu gündeme gelebilir. Başka ülkeler, başka şehirler 9.evin konusu.

Bir başka şehirle/ülkeyle bağlantılı bir iş teklifi alabilirsiniz. Boğa burcu parayı, para kazanmayı anlatır. O yüzden böyle bir ihtimal geliyor akla. Bir iş için yer değiştirecek olabilirsiniz.

Bir eğitiminiz olabilir.

Uzaklarda yerleşmiş olan bir yakınınızla ilgili konularınız olabilir. Birbirinize göndereceğiniz şeyler olabilir. Haberleşmeleriniz olabilir.

Akademik çalışmaları (tez, makale, ödev, proje, vb) olanlar için iyi bir ilerleme dönemi. Yapmanız ve yapmamanız gerekenleri öğrenip doğru biçimde ilerleyebilirsiniz.


 Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024


Yükselen Teraziler :

8.evinizde bir Güneş transiti başladı.

Parasal konuları destekler Güneş burada. Ama bireysel kazançlardan ziyade başkalarından gelen kaynakları. Aileden gelen katkı mesela.

Yasal paralar, yasal kazanımlarla hak edilmiş paralar da 8.evin konusudur. Tazminat gibi. Nafaka gibi. Miras ve mal paylaşımları gibi.

Devir işlemleri, hisseler, ortaklı ticari işler, alım satım konuları da bu evin temaları içinde.

Güneş’in boğa transitinde bu yönde konular ilerleyebilir, hatta tamamlanabilir.


 Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024


Yükselen Akrepler : 

19 Nisan günü 17:00’de boğa burcuna geçiyor Güneş.

Bu kez bağlarınızı, ilişkilerinizi, yol arkadaşlarınızı temsil eden eve, 7.eve geliyor.

Boğa köklenmeyi, aidiyet duygusunu, birlik duygusunda hissedebilmeyi anlatır. Bağ kurmakla ve köklenmekle ilgilidir.

7.ev ise ilişkiler alanı.

İlişkilerinizin içinde yeterince kendiniz olamadığınız, kendiniz gibi olduğunuzda kabul görmediğiniz, belki başka sebeplerle yakın olamadığınız, uyumlanamadığınız yerler bu transitte daha net biçimde  görünebilir gözünüze.

Yanlış zemine doğru köklenemeyiz. Zemin uygun değilse orası bizim toprağımız değil demektir.

Bağlarınızı, ilişkilerinizi gözden geçirin.

Kimileri ile yakınlığınızı, paylaşımlarınızı artıracak şeyler de olabilir. Bir yola birlikte çıkmayı, biz olmayı, yol arkadaşlığını anlatır 7.ev. Yapacağınız bir şeyi biriyle birlikte yapabilirsiniz. Bir iş birliği, bir ortaklık, bir yol arkadaşlığı doğabilir.

Danışmanlık almak, eğitim almak, birinin öğrencisi olmak, bir uzmana danışmak..Bir rehber kişi ile yol almak.. Bunlar da 7.evin konusu. Bir rehber, bir danışman getirebilir bu Güneş transiti size.


 Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024


Yükselen Yaylar :

Güneş 6.evinize geliyor.

Sağlık ve sağlıklı yaşam. Güneş ile konunuz bu.

6.ev sağlığımızı, yaşam düzenimizi, işimizin gücümüzün başında olabilmeyi, işlemeyi, çalışmayı, bedensel kuvvetimizi anlatır.

Boğa ise toprağın temsilcisi. Beden, vücut toprağın konusudur.

Güneş’in bu transitinde sağlığınıza yeterince özenmediğiniz noktalarda sorunlar yaşayabilirsiniz. ‘Buraları düzene koy’ diyebilir Güneş size.

‘Buraları değiştir. Kendine iyi bak. Sağlığına daha çok özen göster’ diyebilir.

İş düzeniniz, günlük düzeniniz içinde veriminizi, temponuzu düşüren, üretimlerinize ket vuran şeyler varsa bu anlamda da düzene koyabilirsiniz günlerinizi, işlerinizi.


 Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024


Yükselen Oğlaklar : 

Güneş 5.evinize geliyor.

Çocuklarınız varsa onlar için önemli bir başlangıcın hazırlığında olabilirsiniz. Kurs, eğitim, öze ders, etkinlik, aktivite, spor, sanat, bir hobi olabilir planladığınız şey.

Onlar için satın almanız gereken şeyler de olabilir. Günlük, gündelik alışverişlerin ötesinde biraz daha yüksek fiyatlı, uzun süre kullanacakları şeyler olabilir bunlar.

Hobilerinizle daha çok zaman geçirebilirsiniz ayrıca. Bir hobinize dönüş yapabilirsiniz. Bir şeyi ne kadar özlediğinizi fark edebilirsiniz. Vaktiyle yarım kalmış meşguliyetlerinize geri dönebilirsiniz. Enerjinizi yenilemek istiyorsunuz.


 Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024


Yükselen Kovalar : 

Güneş bu defa 4.evinizde olacak.

4.ev düzenimizi, evimizi, yerleşim/ikamet alanımızı, muhitimizi, semtimizi anlatan ev.

Boğa ise düzen demek. ‘Kurulu düzen’ demektir boğa.

Güneş’in bu transiti size bir yer değişikliği getirebilir.

Başka bir ev tutmak isteyenler, ev almanın hazırlığında olanlar, evini almış, düzenini kurmakta olanlar olabilir. Bu transitte konular hızlanır, tamamlanır. Yani tamamlanması mümkün.

Yeni bir düzen kurabilirsiniz kendinize.

Kimileri de ev içinde bir şeyleri yenileyecek. Evini daha şık, daha konforlu, daha güzel bir yaşam alanına dönüştürecek.


 Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2024


Yükselen Balıklar :

Güneş 3.evinize geliyor.

İnternet sitesi, sosyal medya, e-ticaret işleri olanlar, kazancını dijital alanlardan sağlayanlar için iyi bir dönem.

İyi derken mesela nasıl ‘iyi’ ? Ne açıdan iyi ?

Güneş boğada, 3.evde size bu işleriniz içinde ne yapmanız, ne yapmamanız gerektiğini gösterebilir.

İstediğiniz sonuçları getirmeyen, istediğiniz ölçüde fayda getirmeyen üretimleriniz de olabilir. Uygulamayla, deneme yanılmalarla öğreneceğiniz şeyler olabilir. Gitmemeniz gereken yönü de gösterir Güneş.

Enerji nereye akmalı ? Fayda getirecek olan nedir ? Ne yaptığınızda güzel karşılıkları olur/oluyor ? Bunları net şekilde anlar, tespit edersiniz ve de yolunuzu buna göre çizersiniz.


Güneş için çok iyi bir transit. İyi değerlendirelim.

Bir başka yazıda görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!