Kasım 2023 Gezegen Açıları

Kasım 2023 Gezegen Açıları Bize Neler Söylüyor ?

Kasım 2023 Gezegen Açıları Bize Neler Söylüyor ? 

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Kasım ayının gezegen açılarını listeledim sizler için. Tarihleriyle, olasılıklarıyla birlikte görebilirsiniz.

Önemli bir bilgi vereyim. Açılar sadece gününde değil, yaklaşırken de kuvvetlidir. Hatta yaklaşırken daha kuvvetlidir.

İyi zamanları değerlendirmek, riskli zamanlarda dikkatli olmak açısından, etkileri açıların öncesindeki günler için de düşünmemiz gerekiyor o yüzden.

Başlamadan ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak3 Kasım : Venüs Neptün karşıtlığı : Venüs 25° Başakta, Neptün 25° Balıkta

İşimizde günlük işler içinde hatalı işlemler, hatalı hesaplamalar yapabiliriz. Dalgınlıklar olabilir. Bazı işler unutulabilir. Hiçbir şeyin aksamaması adına notlar almak, hatırlatmalar oluşturmak, hesap kitap işlerinde daha dikkatli olmak faydamıza olur.

Bunun dışında ilişkiler içinde de Neptünyen etkiler var. Beklenenden farklı şeyler, beklentilerin karşılanmadığı durumlar, hayal kırıklıkları olası.

İnsanları, insan ilişkilerimizi doğru şekilde, objektif şekilde analiz etmek gerekiyor. Bağımızın kuvvetini olduğundan fazla sanınca oluyor çoğunlukla bu hayal kırıklıkları. Herkesle çok sağlam bağlar kurmak zorunda değiliz. Beklentilerden ve ihtiyaçlardan özgürleştirelim kendimizi.


4 Kasım : Merkür Uranüs karşıtlığı : Merkür 21° Akrepte, Uranüs 21° Boğada

Uyumsuz bir açı. Paranın burçlarında, para hattında bir karşıtlık. Neler olabilir ?

Para kayıpları olabilir. Uranüs beklenmeyi simgeler. Ani para çıkışları, plansız harcamalar olabilir. Beklenmedik masraflar doğabilir. Unutulmuş ödemeler kendini hatırlatabilirler. Alacaklı olanlar hatırlatmalarını yapabilirler.

Önemli alışverişler, büyük alım satım konuları, yatırım amaçlı yapılacak şeyler için önermem bu vakti. Zemin kaygan. Koşullar değişken. Öngörülemeyen şeyler olabilir.


Kasım 2023 Gezegen Açıları


6 Kasım : Venüs Pluto üçgeni : Venüs 28° Başakta, Pluto 28° Oğlakta

Çok güzel bir üçgen. Kuvvetli bir toprak üçgeni.

Başak burcu işimizi, üretimlerimizi simgeler. Pluto da işimizi, kariyerimizi, işimizde bulunduğumuz yeri anlatan oğlak burcunda. İş ve para konusunda çok güzel çalışır bu üçgen.

Maddi şanslar var. İş başarıları var. Büyüme fırsatları var. Yükselişler, artışlar var.


7 Kasım : Merkür Neptün üçgeni : Merkür 25° Akrepte, Neptün 25° Balıkta

Akrepte bir Merkür alıyor Neptün’den bu iyi açıyı.

Plutonik ateş (akrep ateşin fazlasıdır, ateşin Plutonik halidir) dengeye geliyor Neptün ile.

Ateşin fazlası nedir ? Öfkedir. Kızgınlıktır. Hırçınlıktır. Huysuzluktur. Ödeşme, intikam isteğidir.

Teslimiyet duygusunda, akışta olamamaktır. Olanların içindeki hayrı görmekte zorlanmaktır.

Neptün’ün Pluto’ya uyumlu açıları ise ateşin fazlasının sönümlenmesiyle ilgili. Dinginleşmek, su elementi (Neptün) ile dengeye gelmek. Huzuru bulmak. Yatışmak. Anlamak. Empati kurmak. Manaya varmak. Hayrı görmek. Fark etmek. Farkındalık kazanmak. Böyle bir açı.


Kasım 2023 Gezegen Açıları


9 Kasım : Merkür Pluto altmışlığı : Merkür 28° Akrepte, Pluto 28° Oğlakta

Yeni kazançlar, güzel paralar görüyorum burada 🙂

Pluto uyumlu açılarda bir güç, güçlenme işaretidir. Merkür ise para burçlarından birinde. Akrepte (diğeri boğa).

İşimizde güzel anlaşmalarımız, siparişlerimiz, satışlarımız olabilir. Alacaklarla ilgilidir ayrıca akrep. Hak ettiğimiz, henüz elimize geçmemiş olan paralar gelebilir. Vaktiyle borç verdiğimiz kişiler borcunu ödeyebilirler.

Ödemelerimizi daha kolay yapabiliriz. Bitireceğimiz borçlar olabilir. Parasal konularda istediğimiz şeyleri daha kolay, daha rahat yapabiliriz.

Ticari faaliyetlerimizde vergi ödeme, beyanname işlemlerimiz olabilir. Muhasebe defterleri ile de ilgilidir akrep burcu. Sigorta, prim ödemelerimiz de olabilir. Günü, vakti gelmiş olabilir bunların.


10 Kasım : Merkür Satürn karesi : Merkür 0° Yayda, Satürn 0° Balıkta

Merkür iletişim gezegeni. Satürn’ün böyle uyumsuz açıları ise bir şeyin bitmesiyle, sonlanacak olmasıyla, kesilmesiyle ilgili olabiliyor.

Bir iletişim sonlanabilir. Bir bağlantı kopabilir. Başka şehirlerle, ülkelerle olan ticari faaliyetlerde bir anlaşma, bir iş birliği bozulabilir, sonlanabilir.

Yay burcu uzakları temsil ettiği için söylüyorum bunu.

Yurt dışı bağlantılı bir konu (vize, pasaport, gümrük, ithalat, ihracat, başvuru, yerleşim, oturum konuları) istediğimiz gibi sonuçlanmayabilir. Kurallar, yönetmelikler doğrultusunda yapılması gereken işler olabilir. Tamamlamak gereken şeyler olabilir. Bunlar meşgul edebilir bizi.


Kasım 2023 Gezegen Açıları


12 Kasım : Mars Uranüs karşıtlığı : Mars 21° Akrepte, Uranüs 21° Boğada

Bu zor bir açı. Sert bir karşıtlık. Kasım ayı gelmeden anlatmıştım. Kasım Marsiyen, Uranüsyen bir ay demiştim. Yeniay ve dolunay zamanları çok kolay görünmüyor demiştim.

O vakitlerden, o açılardan biri.

Ayın yeniayına eşlik eden bir açı. Bir patlama noktası gibi yüksek bir enerji. Bir şeyin bardağı taşırması. Bir isyan. Bir çıkış. Fevri enerjiler. Tartışmalar. Kavgalar. Böyle olasılıklar var. Bir çatışma enerjisine benziyor.

İşimizde, aile içinde, yakın çevre içinde, iletişimlerde, yolda, trafikte, gittiğimiz yerlerde dikkatli, özenli, kontrollü olalım.

Herkesle tartışılmaz, herkes adap ile konuşamaz, herkes sağlıklı bir iletişim kuramaz. Gerektiğinde sadece uzaklaşalım.

Dünya üzerinde çatışma enerjisi büyüyebilir. Ne yazık ki bu ihtimal de var. Çok kalabalıklara girmemek, olası provakatif durumlara karşı korunmak iyi olur böyle bir etki altında.


13 Kasım : Güneş Uranüs karşıtlığı : Güneş 21° Akrepte, Uranüs 21° Boğada

Şaşırmak. Tek kelimeyle anlatsam böyle söylerim. Bir şaşkınlık, beklenmeyeni yaşamak gibi bir durum, sürprizli, sarsıcı bir şey var gibi.

Bir yanılgıdan uyanış olabilir bu. Bir güvenin sarsılması olabilir. Beklenmeyen krizli bir durum olabilir. İyi yönetmek gerekiyor kriz zamanlarını. Sorunlu durumlar olursa dengede kalmaya ve çözüm yönünde hareket etmeye çalışalım.

Bitecek olan şeyler de olabilir. Düzen değişiklikleri olabilir. Değişimlere direnmek yerine adapte olmaya çalışalım.


Kasım 2023 Gezegen Açıları


17 Kasım : Mars Neptün üçgeni : Mars 24° Akrepte, Neptün 24° Balıkta

Uranüs ile karşıtlığının ardından, Neptün’den iyi bir açı alıyor Mars.

Uranüs tetikleyici bir etki oldu. Bir infilak enerjisi oldu. Şimdi Mars, Neptün ile sakinleşiyor. Dinginleşiyor. Enerjiler boşaldı. Öfkeler yatışıyor.

Hedeflerimiz, işlerimiz, iş planlarımız için de güzel bir açı. Hırsla değil akılla ilerlemek, makul olmak, aceleci olmak yerine doğru vakitte doğru adımı atmak gibi iyi girişimler var burada.


17 Kasım : Güneş Neptün üçgeni : Güneş 24 °Akrepte, Neptün 24° Balıkta

Hırslardan arınmak. Telaşlardan arınmak. Öfkeleri yatıştırmak. Dengeyi bulmak. Huzur. Eminlik. Akışa güven. Teslimiyet. Burada bu var.

Aile içi ilişkilerde barışmalar olabilir. Dostluklarda onarılabilir bir şeyler.

İşimizde ise daha yaratıcı, daha etkileyici, farklı, yeni şeyler yapabiliriz. Güzel bir üçgen.


Kasım 2023 Gezegen Açıları


18 Kasım : Güneş Mars kavuşumu : Güneş 25° Akrepte, Mars 25° Akrepte

Mars kavuşumları, hareket noktasıdır çoğunlukla. Hareketin başlayacağı noktadır.

Planlar hayata geçer. Hazırlık yaptığımız konularda artık adım atarız. Güzel bir motivasyon, kararlılık var bu kavuşumda. Yüksek bir enerji var.

Girişimlerimiz için elbette destekleyici. Fakat bir yanı da agresyondur Mars’ın. Onu dizginleyelim.

Rekabete girmek, başkalarıyla yarışmak gibi topraksız, toprak elementi eksik bir tarafı da var Mars’ın. Kendini ispat çabası, başkalarından önde olma arzusu var. Aslında buralara girmesine hiç gerek yok. Kendi yoluna, kendi hedeflerine bakarsa, kendisine odaklanıp kendisiyle yarışırsa, hep daha iyi bir haline dönüşmeye çalışırsa, enerjiyi doğru kullanmış olur.


21 Kasım : Güneş Pluto altmışlığı : Güneş 28° Akrepte, Pluto 28° Oğlakta

Tam bir başarı açısı. Bir hedefe varmak. Bir planın tam da istendiği gibi gerçekleşmesi. Bir emeğin, bir hazırlığın karşılığını bulması. Başarılı bir sunum. İyi bir mülakat. Bir sınavdan alınacak yüksek, güzel bir sonuç.

İşimizde yüklü bir sipariş. Bereketli bir anlaşma. Akılcı bir iş birliği. Etkili izlenim bırakacak, beğeni toplayacak güzel çalışmalar, fayda yaratacak üretimler. Yeni ürünler, yeni hizmetler. Hepsi var bu altmışlıkta. Özellikle başarı ve kazanç anlamına geliyor.


Kasım 2023 Gezegen Açıları


22 Kasım : Mars Pluto altmışlığı : Mars 28° Akrepte, Pluto 28° Oğlakta

Cesaretli bir girişim görüyorum burada. İki ateş elementi gezegeni birbirini destekliyor. Yapmak istediğimiz başlangıçlar için değerlendirelim. Kararlılık, özgüven, motivasyon ve güçlü bir girişim enerjisi.

Cerrahi operasyonlar, ameliyatlar için de şanslı bir açı olduğunu söyleyeyim.


23 Kasım : Güneş Satürn karesi : Güneş 0° Yayda, Satürn 0° Balıkta

İşlerin yoğunlaştığı, günlük temponun yükseldiği, yapılacak işlerin arttığı zamanlardır Satürn’ün böyle açılı vakitleri.

Sorumluluklar öne çıkar. Düzenlenmesi, düzeltilmesi,  yenilenmesi gereken şeyler olur. Yoluna koymamız gereken şeyler olur.

Bir düzen oluşturmamızı, doğru yolu/yöntemi bulmamızı, faydalı, verimli, sürdürülebilir olanı bulmamızı, o düzeni yaratmamızı ister Satürn. O yüzden bu yönde şeyler olabilir.


Kasım 2023 Gezegen Açıları


25 Kasım : Mars Satürn karesi : Mars 0° Yayda, Satürn 0° Balıkta

Beklemeyi gerektiren durumlar olabilir. Mars hareket enerjisidir. Adımlarımızdır. Girişimlerimizdir. Satürn’ün uyumsuz açıları ise bizi durduran, yavaşlatan faktörleri simgeler. Olan hayrımız için oluyor. Bazen durmak, düşünmek, bir daha düşünmek gerekiyor. Böyle bir zaman.

Yapmak istediğimiz şeylere karşı çıkan, engel oluşturmak isteyen kişiler de olabilir. Eğer yanlış ya da kötü bir şey yapmıyorsak, birinin üzerimizde söz sahibi olmasına müsaade etmemeliyiz tabii.


27 Kasım : Merkür Neptün karesi : Merkür 24° Yayda, Neptün 24° Balıkta

İletişimlerde tatsızlıklar olabiliyor Neptün’ün uyumsuz açılarında. Hayal kırıklıkları olabiliyor. Karşı taraftan gelen şeyler, beklediğimizden farklı olabiliyor. İhtiyaçlarımız görülmeyebiliyor. Destek bulamayabiliyoruz. Biraz böyle bir zaman.

Kimseden beklentimiz olmamalı aslında. Her konuda kendi merkezimizde olmalıyız. Kendi toprağımızı oluşturmalıyız.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!