Boğa Burcu Ocak 2024

Boğa Burcu Ocak 2024

Boğa Burcu Ocak 2024

Yeni yılın ilk gününden merhabalar sevgili okuyucularım,

2024 başladı. En hayırlı, en güzel şeyleri getirsin bize.

Birlikte yılın ilk ayına bakacağız.

Öngörüleri evler üzerinden yapıyoruz. Yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı oradan başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni boğa olanlar için tutarlı olacaktır. Bu önemli bir nokta. Bunu söyleyerek başlayayım.


GÜNEŞ

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak. Sizin için bir 9.ev transiti.

Bu transit sizin için bundan sonrasına şekil verecek konularla ilgilidir. Bir dönemeçtesiniz.

Vizyon demektir 9.ev.

9.ev zamanlarında yolumuzu planlarız. Yapmak istediklerimizi alır, önümüze koyar, neyi ne zaman ve nasıl yapabileceğimizi planlarız. Yolumuzu çizeriz. Yönümüzü belirleriz.

Yaşamınızda bir rota oluşturma dönemi bu sizin için.

Bilgelik. Ehlilik. Derinliktir 9.ev. Yay burcunun evi. Derinlikli bilgi, farkındalık yaratan bilgi, yükselten bilgi demektir. İlmi alanlarla bağlantınız varsa, artık bilgilerinizi paylaşmaya, yazmaya, yayınlamaya başlatabilirsiniz.

Oğlak burcu işimizi simgeler. İşinizde böyle bir başlangıç olabilir. Yeni bir sayfa açılabilir. Yeni bir döneme giriyor olabilirsiniz.

Yayıncılık, yayınlamak, kitap yazmak, içerik üretmek, bilgileri paylaşmak, hocalık etmek..Bunlar hep 9.evle ilgili.

İşinizde eğitim vermek istediğiniz bir noktada iseniz artık bunun planını, programını yapabilirsiniz. Eğitim içeriklerinizi üretebilir, hazırlayabilirsiniz.

Mesleki yaşamınızda bulunduğunuz noktada bundan sonra neler üretmek istiyorsanız, buraları şekillendirebileceğiniz bir dönem.

Akademik çalışmaların ilerleyebileceği bir dönem. Yazmakta olduğunuz bir teziniz varsa, içinde olduğunuz makale/araştırma/proje çalışmaları varsa bu çalışmalar içinde yol alabileceğiniz bir zaman. Belirsizlik yaşanan noktalar aşılabilir. Konular şekil alabilir.

Bir yüksek lisans, doktora kararı da getirebilir bu transit size.

Akademik bir eğitimin kararını verebilirsiniz. Bunun için girmeniz gereken yabancı dil sınavları ya da başka bir sınav varsa bunlar için hazırlıklarınıza başlayabilirsiniz. Bu yönde konularınız, gündemleriniz, uğraşlarınız olabilir.

Oğlak burcu işimizi, 9.ev yolculukları, seyahatleri simgeler. Bir iş seyahati de olasılıklar içinde.

20 Ocak günü 17:08’de Güneş’in kova transiti başlıyor. 10.evinize geliyor Güneş.

10.ev iş demektir. Kova burcu ise ekip demektir.

İşinizde ekip içi konular önde olabilir bu dönemde. Örneğin ekip içi görev dağılımı, iş bölümünde kimin nasıl bir rol üstleneceği, hangi işi kimin yapacağı gibi konular.

Ekibinizle işlerin paylaşımını yeniden yapabilirsiniz, yeni düzenlemeler olabilir. Yeni projeler doğabilir, bu projeler doğrultusunda görevlendirmeler olabilir.

Bunlar dışında teknik sistemler, elektronik aletler, dijital alanlar, internet üzerinden yapılan şeyler, teknolojik, dijital konular kova burcu ile ilgilidir.

Bu alanlarda aktif iseniz, bu yönde konularınız varsa Güneş burada iken içinde olduğunuz sistemlerin, kullandığınız dijital sistemlerin yeni düzenlemeleri olabilir. Yeni kurallar belirlenebilir. Bu kurallar doğrultusunda güncellemeniz gereken şeyler olabilir. Bu yönde bildirimler alabilirsiniz.

Sistemlerinizi güncelleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden işleri olanlar için yoğun bir dönem.


Boğa Burcu Ocak 2024


MERKÜR

2 Ocak’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Bu retronun bir kısmını oğlak, bir kısmını yay burcunda yaşadık. 2 Ocak’ta yay burcunun  22 derecesinde retro tamamlanıyor.

Merkür yayda ileri seyrine başlıyor. 14 Ocak’a kadar yayda olacak. Yani 8.evinizde.

Yurt dışı bağlantılı ticari işlerde aksaklıklar yaşanmış olabilir bu retroda. Yay burcu başka ülkeleri simgeliyor.

8.ev ise parasal konularla ilgili, ticari faaliyetlerin yasal boyutlarıyla, yönetmelikleriyle, kurallarıyla ilgili.

Retro size yaptığınız işler içinde resmi tarafta eksiklerinizi fark ettirmiş olabilir. Şimdi oraları tamamlayıp yola daha sağlam şekilde devam etme zamanı.

Bunun dışında hukuksal konuları, nafaka, tazminat konuları olanlar yeni gelişmeler yaşamış olabilirler.

Sorunlu durumlar daha iyi bir şekil alacak şimdi. Tabii olan her şey de hayra hizmet ediyor. Orası öyle.

Retro sonrasında gündem konularınızda bir rahatlama olacaktır. Konular düzene giriyor.

14 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim programı ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın yolculukları olabilir.

Bir geziniz olabilir. Kendinize güzel bir yer keşfedebilirsiniz.

Yabancı kültürler ile ilgili ufkunuzu genişletecek çokça yeni bilgiler edinebileceğiniz, daha fazla okumak, araştırma yapmak isteyeceğiniz, entelektüelite anlamında derinlikli bir süreç. Bunlar 9.ev konusudur 🙂

Akademisyen olanlar, akademik hayatı olanlar için bol iletişimli, haberleşmeli bir dönem. Çalışmalar hızlanıyor, projeler ilerliyor.


Boğa Burcu Ocak 2024


VENÜS

Venüs 23 Ocak’a kadar yay burcunda. 8.evinizde.

Bir seyahatiniz, seyahat harcamalarınız olabilir yayda bir Venüs ile. Venüs parayı, yay burcu seyahatleri simgeliyor. 8.ev ise para çıkışlarını anlatır. Bir yolculuğunuz, bir geziniz olabilir. Alışverişler yapabilirsiniz.

Başka temalar üzerinden ekleyeceklerim de var :

Bu ev kaosları, krizleri anlatan bir ev. Pluto’nun evi. Bizi maddi/manevi anlamda zorlayan, yoran, çözmeye, yoluna koymaya çalıştığımız şeyleri simgeliyor. Özellikle de kendini tekrar eden sorunlu durumları.

Yay burcu ise farkındalığımızı. Ufkumuzu.

Fark etmek. Bilgi ile yükselmek. İdrak etmek. Bilgeleşmek demektir yay burcu.

Ruhsal anlamda bir yükseliş halini anlatıyor bu geçiş. Ruhsal tarafta bir dönüşüm var. Olanları okuyabilmek diyeyim. Hayatınızda kendini tekrar eden hangi konunun, hangi döngünün neden kaynaklandığını, somuttaki hangi şeyin, içinizdeki hangi inancın yansıması olduğunu fark edebilirsiniz.

Konuları çözümlüyorsunuz. Durumları iyileştiriyorsunuz. Bir labirentten çıkmak, kapıyı bulmak, yolu bulmak gibi ferahlık verecek bir değişim var burada.

23 Ocak günü 11:51’de Venüs’ün oğlak transiti başlıyor. 9.evinizde olacak oğlakta iken.

9.evin ve oğlak burcunun konularını birleştirerek bakalım olasılıklara.

9.ev eğitimi, akademiyi, akademik çalışmaları simgeler.

Oğlak burcu ise yetkiyi, konumu, yetki sahibi kimseleri, hocaları, okul yönetimini, eğitim hayatınızda yapmanız gereken işleri.

Bu konularda bir şeyler güzelce akacaktır. Yoluna girecektir.

Kurullar, jüriler, karar verici konumda olanlar oğlağın konusu. Akademik yaşamınızda bir tez sunumunuz, tez inceleme sunumunuz, raporlamanız olacaksa bunları güzelce yapabilirsiniz.

Belki bir makalenizin yayınlanması için bir dergiye başvurunuz olduysa onay, kabul alabilirsiniz. Çalışmanız yayınlanabilir. Bir projenize kaynak bütçe almak yönünde bir başvurunuz olduysa bu kabul edilebilir. Başka kaynaklar da doğabilir.

Akademik konular için şanslı bir dönem.

Oğlak burcu işimizi simgeliyor aynı zamanda. 9.ev ise uzakları. Yurt dışı bağlantılı yeni anlaşmaların doğabileceği, yeni müşteri bağlantıları kurabileceğiniz, bu açıdan da kolaylıklı, şanslı, bereketli bir zaman.


Boğa Burcu Ocak 2024


MARS

Mars 4 Ocak’a kadar yay burcunda. 8.evinizde.

Parasal konular, mal paylaşımları, kazançlarda vergiler, finansal işler, muhasebe işlemleri, denetim, mali müşavirlik gibi konuları var bu evin.

Bu konular Mars ile hareketli.

Mal paylaşımları konu olabilir. Boşanma sürecinde olanlar çekişmeli durumlar yaşayabilirler. Nafaka, yasal haklar konu olabilir, biraz uğraştırabilir bunlar sizi. Her şeyi güzellikle, iyilikle yapmak gerekiyor.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarınız varsa bunlar artık olmayabilir ya da eskisi kadar olmayabilir. Kişisel kazancını elde etmeniz ya da gelirlerinizi büyütmeniz gerekebilir.

Alacaklarınız olabilir birilerinden. Tahsilini yapmak isteyebilirsiniz. Münakaşalara açık bir zemin var. İletişimlerde iyi enerjileri korumak önemli.

Kredi çekmek isteyenler, bunu  yapabilirler. Krediler, bankacılık işleri/işlemleri bu evle ilgilidir. Böyle konular olabilir.

Alım satım konuları olabilir.

Yapılandırılacak olan borçlar olabilir. Hukuksal boyutu olan borçlar konusunda yeni gelişmeler olabilir. Konuyu artık mecburen çözmeniz gerekebilir.

İşinizde vergi, denetim konularınız olabilir. Bir muhasebeci, mali müşavir arayışınız olabilir.

Yurt dışı kaynaklı gelirleriniz varsa kesintiler, bunların vergi yönetmelikleri konunuz olabilir. Yabancı ülkeleri simgeler yay burcu.

4 Ocak günü 17:58’de oğlak burcuna geçiyor Mars. 9.evinize yerleşiyor.

Mars güçlü olduğu bir yere geliyor. Oğlakta güçlü çalışır Mars. Bu dönemde hepimiz, her birimiz hayatlarımızda yeni şeyler başlatacağız. Siz bunları 9.ev konularında yapıyor olacaksınız.

Uzaklarla iş yapmak isteyenler, başka şehirlerle, ülkelerle iş bağlantıları kurmak, bunları artırmak isteyenler Mars’ın oğlak transitinde yeni iş fikirleriyle, başarılı iş planlarıyla yapabilirler bunu.

Yer değişiklikleri olacaksa bunlar gerçekleşebilir. İş seyahatleri artabilir.

İş için başka bir yere yerleşme hazırlığında olanlar varsa bunun olabileceği bir Mars transiti.


Boğa Burcu Ocak 2024


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitti. Yılın son gününde tamamlandı.

31 Aralık günü 1.evinizde ileri seyrine başladı Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak.

1.evde + retrosunu tamamlamış bir Jüpiter ile neler olabilir ?

Hayata dair algılarınızı, kavramlarla ilişkilerinizi, bakış açılarınızı değiştirecek konularla, kişilerle karşılaşabilirsiniz.

Ufkun açılması, bilincin yükselmesi anlamda değişimler olacak bunlar. Daha farkındalıklı bir birey olmak, bakış açılarını gözden geçirmek, değişmesi gerekenleri değiştirebilmek, daha düzgün, daha olgun, oturaklı davranışlara varmak, insani değerleri büyütmek, tekamülde gelişmek, yol almak. Böyle şeyler kastediyorum. Tam bir kişisel gelişim dönemi.

Başka neler olabilir ? Yaşamınızın gidişatına yön verecek yeni kararlarınız olabilir.

Bir eğitim kararı olabilir, Jüpiter eğitimleri simgelediğinden.

Jüpiter aynı zamanda uzakların temsilcisi. Yurt dışı niyetleri olanlar bu konuda netleşebilirler.

İş kurmak, bir işe başlamak, yaşam düzeninize etki edecek bir yenilik yapmak, kendine donanım ve yetkinlik alanlarını büyütecek yatırımlar yapmak..Böyle bir Jüpiter paketi bu 🙂 Böyle şeyler olabilir. Güzel bir dönem. İyi şeyler yapabilirsiniz.

Yaşamda kilo metrelerce yol almak gibi düşünün. Bir merdivende onlarca basamak çıkmak gibi düşünün.

Biz gelişip dönüştükçe hayat kolaylaşıyor, güzelleşiyor, sakinleşiyor, dengesini buluyor tabii. Böyle bir dönem. Kişisel anlamda bir gelişim dönemi.


Boğa Burcu Ocak 2024


Ocak 2024 Ay Döngüleri :

11 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 20° Oğlak, Güneş 20° Oğlak

9.evinizde bir yeniay. Kuzey Ay düğümü ile kare açıda gerçekleşecek.

Yapacağınız şeylerde yön değişiklerine gidebilirsiniz. Hedeflerinizde rotayı düzeltmek yönünde değişimler olabilir. Oğlak burcunda bir yeniay olduğu için iş konuları öne çıkıyor. 9.ev ise işin, kariyerin ötesinde genel olarak yaşam resmimizle ilgili. Yeni bir yaşam tasarlamakla ilgili.

Kuzey Ay düğümünün uyumsuz açısı ; ‘Yanlış tarafa gitme’ diyor size. Deneme, yanılma diyebileceğimiz durumlar olabilir. Bir şeylerin doğrusunu deneyimler içinde fark edebilirsiniz.

Tavsiye yerine, öneri yerine, okuyup araştırdıklarınızın, öğrendiklerinizin ötesinde, bir şeyleri deneyimler vesilesiyle, yaşayarak öğrenebilirsiniz.

Her bir başlıkta bu ay nasıl konularınız olabilir, anlattım. O konularda, hedeflerinizde girişimde bulunacağınız zaman iyi düşünün. Rota belirlemeden hareket etmeyin.

Mars’ın oğlak transiti atılımlarınıza, adımlarınıza destek verecek. Orada güçlü bir girişim enerjisi var. İyi planlama yapın, bir akış belirleyin diyeceğim sadece.


Boğa Burcu Ocak 2024


25 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Kova

4.evinizde olacak bu dolunay. Jüpiter’den uyumsuz açıları var.

4.ev evimizi, ailemizi, hane halkını simgeliyor. Burada bir aslan etkisi olduğu için, aile içinde huzursuzlukların olabileceği geliyor akla. Çünkü aslan, ateş elementinin dengenin ötesinde yüksek hali. Kuvvetli bir ateşi temsil ediyor. Kibirli, üstten tavırlar var gölgesinde. Olanı olduğundan daha büyük gösterme eğilimi var. Durumları dramatize etme eğilimi var.

Ne olabilir ? Küçük şeyler büyüyebilir. Basit şeyler konu olabilir. Tartışmalar olabilir.

O yüzden sakin, oturaklı bir üslupla yapalım konuşmalarımızı. Konuları büyütmeden, oldukları haliyle ele alalım. Niyetimiz çözmekse, çözüm getirecek şeyler yapalım.

Bunun dışında evimiz için yeni şeyler yapacaksak alışverişlerimizde aceleci davranmayalım. Bilmediğimiz insanlarla çalışmayalım.

Aciliyeti olmayan konular için bekleyelim derim.


Boğa Burcu Ocak 2024


Ocak ayı genel hatlarıyla böyle bir ay sizin için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Boğa Burcu Ocak 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Boğa Burcu Ocak 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Çok güzel bir ay diliyorum. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!