6-12 Şubat 2023 Astroloji Gündemi

6-12 Şubat 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

5 Şubat aslan dolunayının etkisinde olacağız birkaç gün. Uranüsyen bir dolunay oldu bu kez. Biraz sarsmış olabilir ama bir uyandırıcı etki olarak hayatın bazen de sarsması gerekiyor.

Bir fark etme, bir uyanma halindeyiz. Yeni kararlar alıyoruz. Önemli bir dolunay.

Genel bazda nasıl ihtimaller var ? Burçlar bazında nasıl olasılıklar var ?

Dolunay yazımı bırakayım buraya ↓

5 Şubat 2023 Aslan Burcunda Dolunay

Bu hafta Merkür’ün yeni transiti başlıyor artık. Uzun zamandır oğlak burcundaydı. Çünkü oğlakta bir retrosu oldu. Epeyce kaldı oğlakta. Şimdi artık kova burcuna geçiyor. 11 Şubat’ta olacak bu değişim.

Bunun dışında Güneş’in kova transiti devam ediyor. Venüs balıkta ilerlemeye devam. Mars zaten ay boyunca ikizlerde olacak.

Bu anlamda başka bir değişim yok.

Tabii transitler dışında bizi en çok ne etkiliyor ? Gezegenler arası açılar etkiliyor. Onlar yine var. Onlar hep var. Gün gün hepsine bakacağız.

Öncesinde Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


6-12 Şubat haftasının gezegen açıları :

6 Şubat : Merkür Neptün altmışlığı : Merkür 23° Oğlakta, Neptün 23° Balıkta

İç dünyamızda bir denge, huzur, ruhsal anlamda kendimizi iyi etme, duygulardan özgürleşme, duygusal denge gibi anlatabilirim bu uyumlu açıyı.

Neptün duygularla ilgili bir gezegen. Merkür ise aklı simgeler.

Akıl duygu dengesini kuruyoruz sanırım 🙂 Hayatın içinde her şeyin anahtarı bu denge aslında. Akıldan uzaklaştığımızda, duygulara fazla kapıldığımızda zarar görüyoruz. İşte bu Merküryen görünümle toparlanmak daha kolay olacaktır. Duyguları kenara bırakalım biraz. Gerçeklerden ve gerçekçilikten uzaklaşmayalım. En güzeli bu.

8 Şubat : Venüs Uranüs altmışlığı : Venüs 15° Balıkta, Uranüs 15° Boğada

Venüs’ün temsil ettiği temalarda sürprizli güzellikler, değişimler olası.

Venüs ilişkileri simgeler. İkili ilişkiler, aile içi bağlar, sosyal bağlantılar, arkadaşlıklar, dostluklar Venüs ile ilgilidir. İlişkilerimiz içinde bizi mutlu edecek, güzel şeyler yaşayabiliriz 🙂

Sanatsal alanlarda yapacağımız şeyler olabilir.

Ayrıca güzellik, şıklık için yapılan şeyler, kişisel bakımlar, alışverişler gibi konularda şanslı bir zamandayız. Kişisel bakımımızla ilgili yapmak istediğimiz şeyleri yapabiliriz. Güzel alışverişlerimiz olabilir. İyi ürünler bulabiliriz.

10 Şubat : Merkür Pluto kavuşumu : Merkür 28° Oğlakta, Pluto 28° Oğlakta

Merkür düşüncelerimizi, neleri düşündüğümüzü, zihinsel anlamda neleri odağımıza aldığımızı anlatan bir gezegen. Pluto ise biraz zorlu duygularla, kızgınlıklarla, öfkelerle, haksızlıkların, manipülasyonların yarattığı olumsuz duygularla ilgili.

Bu duygular, böyle düşünceler enerji alanımızı kirleten, enerjimizi aşağı çeken şeyler. Bize faydası, katkısı olan şeyler değiller. O yüzden biz işimize, gücümüze bakalım. Günlerimizi, ruh halimizi, zihnimizi güzelleştirecek şeylerle meşgul olalım.

Hayatın içinde herkes ektiğini biçiyor. Şüphemiz olmasın ki biçiyor.

11 Şubat : Mars Kiron altmışlığı : Mars 13° İkizlerde, Kiron 13° Koçta

Mars hareket ve girişim demektir sevgili okuyucularım. Kiron’un uyumlu açıları ise iyileşmeyi sembolize eder.

Güncel hayatımızda memnun olmadığımız durumlar için elimizden gelen şeyleri yapabileceğimiz, en azından değişim yönünde ilk adımı atabileceğimiz bir zamandayız. Bir şeyleri daha iyi hale getirmek, daha iyi bir şekil vermek, artırmak, büyütmek, güçlendirmek için yapacağımız şeyler olabilir.


Her bir günün detaylarına bakalım şimdi.

6 Şubat Pazartesi

Ay bugün 17:15’e kadar aslan burcunda.

Günün ikinci yarısında Ay Satürn karşıtlığı etkin. Bir konu istediğimiz gibi akmayabilir. Ertelenebilir. Bir şeyin eksik olduğunu fark edip sonradan yapmaya karar verebiliriz. Bir bekleme olabilir. Trafikte kalabiliriz. Gecikmeler olası. Bunu bilerek gideceğiniz yerler için erkenden yola çıkın derim.

17:15 sonrasında Ay boşlukta. Aslan transitinin geri kalan kısmını açısız ilerleyecek.


7 Şubat Salı

Ay gün başlarken 00:14’te başak burcuna geçiyor.

Ay’ın başak günlerinde zamanımızı iyi kullanmak istiyoruz. Verimli olmak, yapılacakları aradan çıkarmak, dolaplarımızı, çekmecelerimizi, çalışma alanımızı düzenlemek, evimizi temizlemek istiyoruz. Yine böyle bir gün.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile çok güzel bir üçgen açıda. Bir konu çözülebilir. Bir durum daha iyi hale gelebilir. Yapmak istediğimiz bir şeyi düşündüğümüzden daha kolay biçimde yapabiliriz. Düzene koymanın yolunu bulabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay Mars karesi geliyor. Bir hakkaniyetsiz tavır, bir haksızlık kızdırabilir bizi. Kendimizi ifade edebileceğimiz bir zemin varsa, bunu doğru bir üslupla yapalım. Yoksa da kimseye uymaya, kavgalara girmelere gerek yok.


8 Şubat Çarşamba

Ay’ın başak transiti devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay Uranüs üçgeni aktif. Güne erken başlayanlar için verimli bir zaman. Bir şeyleri, bir yeri derleyip toplamanız, temizlemeniz gerekiyorsa güzel bir vakit.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Neptün karşıtlığı aktif. Hayal kırıklıkları, üzülmeler, gücenmeler olabiliyor Neptün’ün böyle uyumsuz açılarında. Dialogları minimumda tutmak iyi olabilir. Özellikle de kimseden bir şey istememek, bir şey beklememek iyi olur.

Gece saatlerinde Ay ve Merkür üçgen (uyumlu) açıda. Bir denge hali, bir fikir, güzel bir niyet var sanki burada


9 Şubat Perşembe

Ay bugün 11:46’ya kadar başak burcunda. Sabah saatlerinde Ay Pluto üçgeni var. Uyumlu bir açı.

İşle ve parayla ilgili konular destekleniyor.

09:40-11:46 arasında Ay artık açısız. Başak transitindeki açılarını tamamlamış durumda. 11:46’da terazi burcuna geçiyor.

Başkaları ile birlikte yürüttüğümüz işler, asistanlıklar, eşlikler, iş birlikleri, anlaşmalı olduğumuz kişi ve firmalar teraziyle ilgilidir. Ortaklı işler, iş birlikleri, ortak çalışmalar terazi burcunun konusudur.

Kişi kiracıdır, ev sahibi terazi temasıdır. Kişi öğrencidir, danışman hocası terazi temasıdır. Böyle kişiler, böyle konular var terazi burcunda. Bugün bu kişilerle iletişimler olası.

Gece saatlerinde Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Bir dialog içinde haddimizi aşabiliriz. Abartılı bir özgüvenle rahat davranışlarımız olabilir. Bunları yapmamaya çalışalım.


10 Şubat Cuma

Ay terazi burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay Mars üçgenini görüyoruz. Cesaret, hareket, enerji, beklemeyi bırakmak, ertelemeleri sonlandırmak gibi bir resmi var sabahın. Beklemede kalmış bir konu için hevesle ilk adımı atabiliriz.

Öğle saatlerinde Ay ve Kiron karşı karşıya. Sakarlıklar olabilir, kendimizi yaralayabiliriz. Dikkat edelim.


11 Şubat Cumartesi

Ay bugün 21:34’e kadar terazi burcunda.

Sabahın ilk saatlerinde Ay ve Güneş uyumlu açıda. Ay Güneş üçgeni var. Güne güzel bir başlangıç yapıyoruz.

Gündüz saatlerinde Ay ve Satürn üçgen açıda bu kez. Arkadaş buluşmaları, bir araya gelişler, görüşmeler, dostlarla yapılacak programlar için güzel bir gün.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Pluto karesinin etkisindeyiz. Haksızlıklar, hakkaniyetsizlik anlamına geliyor Pluto’nun böyle açıları. Adil ve hakkaniyetli olalım. Kimsenin hakkını almayalım hiçbir anlamda.

19:41-21:34 arasında Ay boşlukta. Artık terazide iken bir açısı yok. 21:35’te akrep burcuna geçiyor. Akrebe gelir gelmez Merkür ile uyumsuz açı yapıyor. Bu akşam bir Ay Merkür karesi var. Tartışmalar, iletişim sorunları, güç çekişmeleri, inatçılıklar olabilir.  Sevginin, saygının devreden çıktığı hiçbir şey güzel olmuyor. Bunları yapmamaya çalışalım.


12 Şubat Pazar

Ay günün tamamında akrep burcunda.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay, güney Ay düğümü ile kavuşumda. Parasal konularda tatsızlıklar olabilir biraz. Bir harcama, bir ödeme, bir para çıkışı sorun yaratabilir.

Bankacılık hizmetleri akrep temasıdır. Yaptığımız işlemlere dikkat edelim. Sistemsel aksaklıklar da olabilir. Acelesi olmayan bir işlem ise bugün yapmamak daha iyi olabilir.


Aşağıya 2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Güneş yazımın linkini de ekliyorum ↓

Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım da burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

İyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

https://www.youtube.com/feed/history

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!