Aslan Burcu Şubat 2024

Aslan Burcu Şubat 2024

Aslan Burcu Şubat 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın ikinci ayına bakıyoruz bu defa. Şubat nasıl bir ay ? Ayın gelişmelerinden nasıl etkiler alabilirsiniz ? Anlatacağım.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni aslan olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Burası 7.eviniz.

Bu ev transit alınca bireysel durumlardan çoğaldığımız, ‘’biz’’ olduğumuz hallere geçiyoruz. Diğer zamanlarda tek başımıza yaptığımız şeyleri, Güneş 7.evden geçerken başkaları ile birlikte yapıyoruz. İnsan ilişkilerimiz içinde destek bulduğumuz, yardım aldığımız noktalar oluyor.

Bağlantılarımızın bizim için aracı olduğu konular oluyor. Çevremizden birileri bize referans oluyor. Yeni başka bağlantılara vesile oluyor.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, el sıkışmalar, ticari anlaşmalar, danışman-danışan bağlantıları, hoca-öğrenci bağlantıları doğabiliyor.

Evli olanların eşiyle ilgili konuları olabiliyor.

Eşlik etme kavramı, eşlik ettiğimiz insanlar, yaptığımız bir şeyde bize eşlik eden insanlar, yolumuza eşlik eden yol arkadaşlarımız bu evle ilgili.

Güneş bu transiti ile ‘’biz’’ olma haline, ‘’biz’’ formuna taşıyacaktır sizi.’

‘Biz’ olduğunuz hallerin içinde sizi değişime götürecek konularınız da olabilir. Birlikte yol aldığınız kişilerle ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Kontratlar, imzalı işler, sözleşmeler, ev kiralama gibi konular, muhasebe işleri, mali müşavirlik konuları, avukatlar, danışmanlık aldığımız ve işlerimizde birlikte ilerlediğimiz kişiler de 7.evle bağlantılı.

Gündeminizde bu yönde şeyler varsa, konular ilerleyebilir. Şekil alabilir. Tamamlanabilir.

Örneğin ev aramakta olan biri anlaşmasını yapabilir. Bir danışman arayışında olan biri istediği yönde bir uzmanla tanışabilir.

19 Şubat günü 07:14’te balık burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

Parasal konular, özellikle borçlar, ödemeler, yapılması gereken harcamalar gündeminizde olabilir.

Mümkün olduğunca borçlarınızı artırmamanızı, ‘Alayım, bir şekilde öderim’ gibi bir tavır yerine karşılığı varsa harcama yapmanızı öneririm. Tasarruflu ilerlemek, temkinli olmak adına iyi olur.

Balık burcu bir şeyin ziyan olmasıyla ilgilidir. Müsriflikler, israflar oluyorsa, kendinize objektif gözle bakabileceğiniz bir zaman. Bunu sağlayacak deneyimler de olabilir. Paramızı doğru kullanmamız gerekiyor.

Bunun dışında ; 8.ev Plutonik bir evdir. Ruhsal anlamda zorlanma, stres, korku yaratan konular da bu evle ilgilidir. Balık ise Neptünyen bir burç. Bu duygu durumlarından arınmayı simgeliyor. Kendinizi ruhsal anlamda, psikolojik anlamda daha iyi bir yere taşımak için yapacağınız şeyler olabilir Güneş ile.


Aslan Burcu Şubat 2024


MERKÜR

Merkür 5 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 6.evinizde.

6.ev çalışma hayatımızı, oğlak ise kariyerimizi, sorumluluklarımızı, otoritenin taleplerini simgeliyor. Yoğun bir dönem yaşamış olabilirsiniz bu Merkür transiti ile. Bitmek üzere.

Raporlamanız gereken konular, yapacağınız sunumlar, üzerinden geçmeniz, düzenlemeniz, teslim etmeniz gereken işler olabilir. İş temponuz artabilir.

Yöneticilerle önemli toplantılar olabilir. Yeni kararlar duyurulabilir. Yeni projeler gündeme gelebilir.

Günlük yaşamınıza çekidüzen vermek, kendinize düzenli, disiplinli yeni bir günlük akış oluşturmak isteyebilirsiniz oğlağın enerjisiyle. Oğlak disiplin demektir. Sistem demektir. İstikrar ve düzen demektir. Yaşamınızda bazı şeyler daha sistemli hale gelmeye başlıyor.

5 Şubat günü kova burcuna geçiyor Merkür. Bu transit 23 Şubat’ta tamamlanacak. 23 Şubat’a kadar 7.evinizde olacak.

İş birliği demektir 7.ev. Yapılacak şeyi birlikte yapmak, birlikte yol almak demektir.

Yeni yeni iş birliklerine, yeni müşteri bağlantılarına açık, şanslı, bereketli bir zaman. Kullanın, yararlanın.

İşinizde iletişim ağınızı büyütebilirsiniz. Var olan bağlantılar da, başka bağlantılara vesile olabilirler.

Evlilik ve ikili ilişkiler 7.evin konusudur. Bu transitte eşinizle ilgili yeni konularınız da olabilir. Eşinizin/partnerinizin yeni başlangıçları olabilir. Adaptasyon gerektirecek değişimler olabilir. Yeni ortamlara katılmak, iş hayatında yeni ekiplere dahil olmak gibi örneğin. Niye böyle örnekler veriyorum ? Bu bir kova transiti ve kova burcu bunları simgeliyor. Bu sebeple 🙂

Merkür 23 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Bu defa parasal alanda yeni konular, yapılacak yeni şeyler var.

Ödemeler. Özellikle banka/kredi/kredi kartı ödemeleri, vergi ödemeleri, sigorta konuları.

Merkür 8.evinizde iken böyle konularınız olur, bu şeylerle meşgul olursunuz.

Resmi ödemelerimiz olabilir.

Kredi kartı başvurularınız, kredi başvurularınız olabilir. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Bir birikim başlatabilirsiniz. Bir sigorta başlayabilir.

Maddi konular dışında ; ruhsal tarafta da çalışır bu transit.

Zihninizi meşgul eden, iç huzurunuzu kaçıran şeylerden özgürleşebileceğiniz bir zaman. Arınmak gibi bir sembol var burada. Tabii gereğini yaparsanız, kendi üzerinizde çalışırsanız olur bu değişimler. Psikolojik kaynaklardan, ruhsal, spiritüel alanlardan yararlanmaya çalışın.


Aslan Burcu Şubat 2024


VENÜS

16 Şubat’a kadar oğlakta olacak. Yani 6.evinizde.

İş düzeniniz içinde sistemlerinizi, akışlarınızı yenileyebileceğiniz bir zaman.

İş yapma şeklini yenilemek, sistemleri yenilemek gibi şeyler var burada. Bunların da iyi karşılıklarını alabileceğiniz bir dönem. Hem başarı, iş tatmini, hem de maddi kazanç anlamında söylüyorum.

16 Şubat 19:06 itibariyle yeni transitine başlıyor, kova burcuna geçiyor Venüs. 7.evinize geliyor.

İlişkiler. İkili ilişkiler, evlilik, eş/partner ile ilgili konular, iş ortaklıkları, imzalar, ortaklı işler, sözleşmeler, taahhütler, anlaşmalar, ticari iş birlikleri gibi temaları var bu evin.

Bu temalarda güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Venüs iyicil bir gezegen.

Hayatınızda biri varsa, evli iseniz bu süreçte daha çok keyif alabilirsiniz birlikteliğinizden. Sorunlar varsa aşabilirsiniz. Kararsız olduğunuz noktalarda netleşebilirsiniz.

Eşinizin/partnerinizin meşgul olduğu, çabalamakta olduğu durumlar varsa, bu konular güzel bir şekil alabilir. İstenilen yönde ilerleyebilir, sonuçlanabilir.

Genel olarak insan ilişkileriniz üzerinden iyi şeyler getirir Venüs. Desteklenmek, ihtiyaç duyduğunuzda birilerinin devreye girdiğini görmek, işinizi kolaylaştıran dostlarınızın olduğunu görmek, gerektiğinde yardım almak, fikir almak, danışmak.. İlişkilerde bu Venüsyen dönem, bunları getirebilir size.

7.evin temaları arasında eğitimler, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar da var. Kova burcu ise astrolojinin burcu. Astrolojik danışmanlık almak için güzel bir zamanda olduğunuzu da söylüyor Venüs.

Kova burcu aynı zamanda dijital alanlarla, teknolojiyle ilgili bir burç. İyiliğiniz, sağlığınız, günlük yaşam düzeniniz, verimliliğiniz, zaman yönetiminiz, vb için satın alacağınız aplikasyonlar, dijital üyelikler olabilir bu süreçte.


Aslan Burcu Şubat 2024


MARS

13 Şubat’a kadar oğlak transitinde. 6.evinizde.

İş hayatınızda bir hareketlilik yaşıyor olabilirsiniz Mars ile. Ocak ayından bu yana Mars oğlakta.

6.ev iş hayatımızı, günlük düzenimizi ve günlük tempomuzu simgeliyor.

Mars ile neler olur ? Yapılacak yeni işler olur. Düzenleyeceğiniz, elden geçirip yenileyeceğiniz şeyler olur.

Temponuz yükselir. Günlük işler artar.

Düzenle ve disiplinle ilerlemeniz, zamanı iyi kullanmanız gereken bir dönem.

Mars 13 Şubat günü 09:05’te kova burcuna geçiyor, 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanında bir hareketlilik var. Venüs ile keyifler, mutluluklar, Mars ile başlangıçlar var 🙂

Bizi bilgisiyle yönlendiren kişiler, hocalar, eğitmenler, danışmanlar 7.evin konusudur. Kova burcu ise eğitimleri, grup çalışmalarını, sınıfları, öğrenci gruplarını simgeliyor. Bir alanda yeni bir eğitime katılabilirsiniz. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni yeni eğitmenlerle tanışabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni atılımları, başlangıçları olabilir bu dönemde. Her konu için düşünebilirsiniz bunu. Yeni girişimleri olabilir ya da fırsatlar doğabilir, kendiliğinden açılacak kapıları olabilir.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Müşteri ağınızı büyütecek yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz Mars’ın motivasyonuyla.

Daha çok insan içinde, daha çok iletişimde, kalabalıklar içinde olabileceğiniz bir zaman.


Aslan Burcu Şubat 2024


Şubat 2024 Ay Döngüleri :

10 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 20° Kova, Güneş 20° Kova

7.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Uyumsuz bir açı.

7.evin ana konusu ilişkilerdir. En başta yakın ilişkiler. Evlilik. Sevgililik. İkili ilişkiler. Ortaklıklar. İş birlikleri, iş ortaklıkları. Bunlar 7.evin temel temaları arasında sevgili okuyucularım.

İmzalar, imzalı anlaşmalar, sözleşmeler, kontratlar, taahhütler, karşılıklı kazandığınız/hizmet satın aldığınız alanlar. Bunlar da 7.evin içinde.

Kova yeniayı hayatınızın bu alanlarında değişimler olabileceğini söylüyor.

Kova burcu teknolojiyi, interneti, dijital alanları simgeliyor. İnternet servis sağlayıcı, dijital platformlar, aplikasyonlar, uydu, dizi/film izleme platformları, vb alanlarda sözleşmenizi sonlandıracak isteyebilirsiniz. Bir durum size uymayabilir. Tavrınızı koymak isteyebilirsiniz.

Fiyat olarak tercih etmeyebilirsiniz.

Yakın ilişkiler içinde, sizin için doğru olmayan bir bağlantı varsa, buradan yana tatsız bir deneyim yaşamak mümkün. Hayat o deneyimle ‘Bu kişiyi hayatından çıkar’ diyebilir size.

Yakın çevreniz içinde biriyle ilgili görüşünüz değişebilir. İletişiminizi sonlandırmasanız bile, buraya bir mesafe koyabilirsiniz.

Kova burcu sosyal hayatınızla, sosyal ortamlarınızla ilgili. Bir ortamdan uzaklaşabilirsiniz. Enerjisini, size iyi gelmediğini düşündüğünüz bir yeri bırakabilirsiniz.


Aslan Burcu Şubat 2024


24 Şubat : Başak Burcunda Dolunay : Ay 5° Başak, Güneş 5° Balık

2.evinizde bir dolunay.

Satürn ile karşıt (uyumsuz) açıda, Jüpiter ile üçgen (uyumlu) açıda gerçekleşecek bu dolunay.

Parasal konularda farkındalıklar getirebilir size. Kazançlarınız, harcamalarınız, neye ne ölçüde bütçe ayırdığınız, varsa israf noktaları, varsa tasarruf yapabileceğiniz, bütçenizi dengeleyebileceğiniz fırsat noktaları. Bunlar konunuz olabilir başak dolunayı ile.

Başak verim ve fayda demektir. Sahip olduklarını iyi değerlendirmek ister başak.

Siz de parayla ilişkinizde yeni kararlar alabilirsiniz.

Satürn karşıtlığı ile israf noktalarından dersler gelebilir. Paranın değerini, kıymetini görebileceğiniz deneyimleriniz olabilir. Jüpiter ile daha farkındalıklı bir bilince varıyorsunuz.

Birikim, yatırım konularında farkındalıklar doğabilir. Her zaman kenarda bir maddi güvencenin duruyor olmasının önemini fark edebileceğiniz bir zaman. Bunlar sert deneyimlerle olmak zorunda değil. Hatta kişisel deneyimlerle de olmak zorunda değil. Sohbetler, konuşmalar içinde de doğabilir bu farkındalıklar.

Somutta neler olabilir ? Bir masrafınız olabilir. Bir şey satın almanız gerekebilir. Bir ihtiyaç için bütçe oluşturmanız gerekebilir. Başak burcu aletlerle, işlevlerle ilgilidir. Bir aletiniz bozulabilir, yenisini satın almanız gerekebilir.

Böyle şeyler olabilir bu dolunayda.

Sağlık, bedensel iyilik, düzen, yaşam düzeni gibi temaları da vardır başağın.

Sağlığınız, iyiliğiniz için, düzeniniz içindeki konforunuzu artırmak için yapacağınız bir alışveriş, satın alacağınız bir şey olabilir.


Aslan Burcu Şubat 2024


Şubat ayı genel hatlarıyla böyle görünüyor sizler için. Elbette her zaman için olasılıklarımız kişisel doğum haritamızla şekillenir.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Aslan Burcu Şubat 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Aslan Burcu Şubat 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, keyifli bir ay diliyorum. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!