Oğlak Burcu Aralık 2023

Oğlak Burcu Aralık 2023

Oğlak Burcu Aralık 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

2023’ün son ayını anlatacağım bu kez. Bir yılın daha sonuna doğru geliyoruz. Zamanı tutabilen yok. 2023 de tamamlanmak üzere.

Önemli bir yıldı. Herkesin hayatında kilit noktalardan, dönemeç noktalarından biri olmuştur diye düşünüyorum. Yeni yıl yorumlarımda da bu yılın bir muhasebesini yapacağız. Onları da hazırlıyorum bir yandan.

Peki nasıl kapatıyoruz yılı ? Aralık nasıl bir ay ? Şimdi burada Aralık’a bakalım.

Önce hatırlatmamı yapayım. Sabit bir bilgilendirme, hatırlatmam metnim var. Her burca ekliyorum. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni oğlak olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz oğlak ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 12.evinizde.

Hedeflerinizin değişebileceği bir dönem. Yön değişiklikleriniz olabilir. Yapmaktan vazgeçeceğiniz, sizin için iyi olmayacağını, size iyi gelmeyeceğini fark edip bırakacağınız şeyler olabilir.

İşinizle, kariyerinizle ilgili yeni kararlarınız olabilir. İlişkileriniz, bağlantılarınız içinde değişimler olabilir. Bazı bağlantılar kopabilir.

Yurt dışıyla ilgili bir planınız değişebilir. Bir yer değişikliğini, başka bir ülkeye yerleşim konusunu ya da daha küçük çaplı düşünürsek bir seyahat konusunu şimdilik erteleyebilirsiniz. Bir vize konusu istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir. İstediğiniz sonucu alsanız bile siz gitmekten vazgeçebilirsiniz.

Uzaklardan dönecek olanlar da olabilir.

Bunlar dışında hayatınızda genel anlamda yeni bir yön çizmek isteyebileceğiniz, yeni bir vizyon/yeni hedefler belirlemek, o hedefler için bir rota oluşturmak, sırayla atmanız gereken adımları belirlemek, planlama yapmak isteyebileceğiniz bir zaman. Yeni girişimler için hazırlık dönemi.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

Yükselen bir enerji var. Enerjiniz, motivasyonunuz yükseliyor. Sizin için girişim zamanı.

Oğlak burcu işimizi simgeler. Özellikle işinizde güzel atılımlarınız olabilir.

İş kurmak olabilir. Var olan iş düzeninizde sistemleşme, sistemi iyileştirme yönünde yenilikleriniz olabilir.

Yeni projeler olabilir.

Planlarınıza odaklanmak isteyeceğiniz, bir yön belirleme sürecinde iseniz o yönü bulmaya odaklanacağınız, güzergahınızı oluşturacağınız bir dönem.

Devleti, devlet birimlerini, kuralları, yönetmelikleri simgeler aynı zamanda oğlak. Resmi işleriniz, işlemleriniz de olabilir. Örneğin iş kuranlar için vergi dairesine kayıt gibi.


Oğlak Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 1.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım.

Bu retro etkisini önemli bir yerden, 1.evden alıyorsunuz. 1.evimiz hareketlendiğinde önemli değişimler yaşıyoruz kendimizde. Buna vesile olacak şeyler oluyor.

Ben, benliğim, kendim demektir 1.ev. Kişiliğimizi, karakterimizi, düşüncelerimizi, bakış açılarımızı, tercihlerimizi, kendimizle ilişkimizi, yaşamla kurduğumuz ilişkiyi anlatır bu ev.

O yüzden burada bir retro olunca değişiyoruz, gelişiyoruz. Bir güncellenme etkisi oluyor.

Bu retroda ; daha doğru analizler yapacaksınız hayatınızda olanlarla ilgili. Daha objektif ve rasyonel değerlendirmeler yapacaksınız. Daha doğru düşüncelere, yeni ve farkındalıklı bakış açılarına, daha yüksek bir bilince taşıyacak sizi Merkür.

Retro bittiğinde birçok noktada ‘Ben önceden bu şeyi nasıl böyle yapıyormuşum.. Nasıl öyle düşünüyormuşum..Nasıl öyle bakıyormuşum o konuya…Nasıl öyle davranıyormuşum diyebilirsiniz.

Algılarınız, bakış açılarınız yenileyecek retro ile. Bu değişimleri sağlayacak deneyimler olacaktır.

Hatalı varsayımlardan, yanılgılarınızdan arındıracak sizi Merkür.

İşiniz, ilişkileriniz, günlük yaşamınızın bir parçasını olan  şeyler, kavramlarla ilişkiniz..Her tür şeyi kastediyorum. Mental anlamda bir değişim var. O değişimlerle yeni seçimler yapacaksınız tabii.

Bunun dışında günlük işlerin, günlük akışların içinde kimi zaman aksayabilir bir şeyler. Bazı şeyler rutininin dışında gerçekleşebilir. Normal düzeninin dışında yapmanız, halletmeniz gerekebilir. Geçici olarak düzenini, işleyişini değiştireceğiniz şeyler olabilir. Günlerin içinde bir şeyler uğraştırabilir biraz sizi.

Retro etkisi deyin, geçin. Stres yapmayın. Hangi deneyim size ne söylemeye çalışıyor, konulara bu gözle bakarsanız değiştirirsiniz, düzeltirsiniz hata veren o noktaları. Böylece her şey eskisinden de daha iyi olur.

Önemli girişimler, büyük başlangıçlar için uygun değildir bu retro vakitleri. Büyük girişimleriniz olacaksa retroda hazırlanın, ilk adımlar için retro sonrasını bekleyin derim.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 12.evinizde olacak.

Burada biraz üzülmeler, incinmeler görüyorum. İnsan ilişkileriniz içinde boşluğa düştüğünüzü hissettiğiniz, verdiklerinizin karşılığının gelmediği durumlar olabilir.

Ama hep ihtiyacımız olan deneyimler veriliyor bize hayatta. Gelişmemiz ve değişmemiz gereken noktalarda deneyimler geliyor. O yüzden ne öğrendiğinize, neyi değiştirmeniz gerektiğine odaklanmanız önemli ve yeterli.

12.ev retrolarında, özellikle de bu retro yay gibi derinlikli bir burçta gerçekleşiyorsa neler olur ?

Daha önce yapamadığımız analizleri yaparız. Anlamlandıramadığımız, çözümleyemediğimiz şeyler artık gözümüze açıkça görünür hale gelir.

Bunu sağlayacak olaylar, durumlar olur.

Bir şeylerin iç yüzünü anlarız. Mantığınız anlarız. Kendimizi hatalı ya da eksik hissettiğimiz noktalarda aslında eksik olmadığımızı, karşı tarafın bize kendi eksikleri sebebiyle böyle hissettirdiğini anlarız.

Ya da ne olur ? Haklı olduğumuzu düşündüğümüz yerlere döner, bir daha bakarız. Kendi eleştirimizi de yaparız. Sorumluluğun bir kısmının da bizde olduğunu, bizim de yanlış davrandığımız noktalar olduğunu görürüz.

Sınırlarımızı yeterince çizemediğimiz, koruyamadığımız alanlarla ilgilidir 12.ev. Bu neye sebep oluyor, net biçimde görürüz bunu.

12.ev retroları bizi en çok kişisel sınırlarımızı, benlik alanımızı, değerlerimizi korumaya çağırır. Bunun uyarısını, hatırlatmasını yapar.

İşte sizin için de böyle bir vakit. İlişkiler değişiyor. Kendinizle ilişkiniz..Kavramlarla ilişkiniz..Hayatla ilişkiniz..İnsanlarla ilişkiniz değişiyor. Yenileniyorsunuz.

Fark ettikleriniz yeni seçimlere taşıyacak sizi.


Oğlak Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 10.evinizde.

10.ev işimizi anlatan alan. Terazi burcu ise bağlantı kurmayı, bağ kurmayı, iş birliği yapmayı simgeliyor.

İşinizde, sektörünüzde yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Yeni firmalar tanıyabilirsiniz, iş birlikleri yapabilirsiniz. Her iki tarafa kazanç sağlayacak iyi anlaşmalar doğabilir.

Başka neler olabilir ?

Ticari faaliyetlerin resmi/yasal taraflarında yapmanız gerekenleri kolayca, güzelce, usulünce yapabilirsiniz. 10.ev resmi konularla ilgili. Venüs ise bir toprak gezegeni + İyicil bir gezegen.

Kişisel hayatınızda resmi konularınız, başvuru/kayıt/evrak/beyan işlemleriniz olabilir. Bunlar rahatça, güzelce akabilir. İyi bir transit.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor. Bu akrep transiti 29 Aralık’ta tamamlanacak.

11.ev arkadaş çevremizi simgeliyor. Akrep burcu ise parasal konularla, paradan para kazanmakla, parayı çoğaltmakla ilgili.

Arkadaş grubunuz içinde altın günü diyeceğim, hani gün parası toplanır ya 🙂 öyle bir şey başlatabilirsiniz. Öyle bir şey başlayabilir, siz de katılmak isteyebilirsiniz.

Şartlar değişebiliyor. Bugünün zemini ile yarınınki farklı oluyor. Daha farklı birikim, yatırım seçeneklerine bakmanızı öneririm. Venüs burada Uranüs’ten karşıtlık da alacak. Para çıkışları olabilir. Büyük hareketler önermem zaten.

Bunun dışında arkadaşlarınızla aranızda borç alma verme konuları olabilir. Birbirinize yardımcı olacağınız noktalar olabilir. Siz birinin bir ödemesini kolaylaştırabilirsiniz. Biri ihtiyaç noktasında sizin için devreye girebilir. Böyle şeyler olabilir 11.evde, akrepte bir Venüs ile.

Eğitimler de 11.evin konusudur. Grup çalışmaları, sınıflar vardır 11.evde. Akrep ise para çıkışlarıyla, harcamalarımızla ilgili. Bir eğitim programına katılabilirsiniz. Bu yönde bir harcamanız da olabilir.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Ruhsal tarafta açılımlar var. Kendinizi iyi etmek, iç dünyanızı güzelleştirmek, hayatınıza yeni renkler katmak isteyebilirsiniz.

Yay burcu dünya kültürleri ile ilgili. Başka ülkelerin, toplumların yaşam biçimleri, kültürleri, mutfakları, yemekleri, dansları müzikleri, inanç sistemleri..Bu alanlarda bilgi birikimlerinizi büyütmek, kendinizi kültürel anlamda beslemek isteyebilirsiniz. Güzel çalışır yayda bir Venüs.

Bir tatil, uzaklaşıp kendinizle kalacağınız bir seyahat de var olasılıklarda. Çünkü yay burcu seyahatleri, uzaklara yolculukları, 12.ev ise inzivayı, izole olmayı anlatıyor. Kendinizle kalmak, birkaç gün de uzaklarda olmak istiyorsanız, bunu da yapabileceğiniz bir zaman.


Oğlak Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 12.evinizde.

İçe dönüyorsunuz. Seslerden, kalabalıklardan, dış dünyadan biraz sıyrılıp kendi içinize bakmak istiyorsunuz.

Ne istediğinizi, neyi neden istediğinizi, ne hissettiğinizi, hangi durumda nasıl hissettiğinizi anlamak, çözümlemek istiyorsunuz.

Belki duygusal ihtiyaçlar var. Belki içinizde muhasebesini yapıp kapatmak istediğiniz defterler var.

Su elementi tarafına gitmek istiyorsunuz. Ruhsal tarafa. İlmi/spiritüel alanlarla beslenmeye, içinizde bir temizlik yapaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Tam da buralardan fayda bulabileceğiniz bir zaman.

Bunlar dışında önerilerim, uyarılarım da olacak.

12.ev kapanış zamanıdır. Bitirme, kapatma, neticelendirme vaktidir. Büyük hayati adımlar, büyük başlangıçlar, sıfırsan başlayacak şeyler, yenilik ve değişim diyebileceğimiz büyük girişimler için uygun değildir. Şu an için hazırlanmanızı öneririm.

Mars 1.eve geçince girişimler için çok daha uygun bir zamanda olacaksınız. 4 Ocak’ta oğlak burcuna geçecek Mars.

Ayrıca 12.ev sağlık konularıyla ilgilidir. Oraya da bakalım. Mars ise üşütmek demek, ateşlenmek demek. Halsiz hissetmek, yorgun hissetmek, istirahat etmek demek. Böyle durumlar da olabilir. Fırsat buldukça dinlenin. Bedeninize iyi bakın. Bağışıklığınızı iyi tutun bu dönemde.


Oğlak Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 5.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok.

Yaşam standartlarınızı yükseltmek, gelirinizi büyütmek, koşullarınızı iyileştirmek, yapmak istediklerinizi daha rahat yapabilmek olacak odağınız.

Bu transit işinizde bir büyüme fırsatı anlamına geliyor. Bunun kilit noktasının da reklam, tanıtım, görünürlük olduğunu söylüyor Jüpiter.

5.ev göstermek demektir. Ürünlerinizi, hizmetlerinizi, yapabildiklerinizi daha çok gösterin, daha çok tanıtın. Jüpiter ile karşılıkları çok güzel şekilde gelebilir. Bolluk, bereket demektir Jüpiter. Hele de parayı simgeleyen boğa burcunda bir Jüpiter bu. Burayı çalıştırın 🙂


Oğlak Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

12.evinizde olacak bu yeniay.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu çok güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca. İyi açılar var.

İlmi alanlarda bir danışmanlık getirebilir bu yay yeniayı size. Astroloji bir ilim. Bir astrolojik danışmanlık alabilirsiniz. Astroloji eğitimine başlayabilirsiniz.

Başka bir ilmi alanda bir başlangıcınız da olabilir.

12.ev şifanın evidir. Şifa derken ne kastediyorum ? Şifalanmaya ihtiyaç duyan bir durum, bir bedensel sağlık konusu, ruhsal/psikolojik bir konu..Her anlamda iyileşmek ve şifalanmakla ilgilidir 12.ev.

Fiziksel sağlığınızla ilgili değişimler olabilir. Bir yakınınızın böyle bir sorunu varsa, konuyu çözmek için yapacağı şeyler olabilir.

Kendinizi bir şeylerden izole etmeye, içe dönmeye, kendinizle kalmaya ihtiyacınız varsa, bu yeniay döngüsü size bunu da getirebilecek bir zaman.


Oğlak Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

Sizin için bir 7.ev dolunayı.

Yengeç dolunayının, Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Yengeç burcu evimizi simgeliyor. 7.ev ise kontrat yapmak, sözleşme yapmakla ilgili.

Ev arayışında olanlar kendine uygun, güzel bir ev bulabilirler. Anlaşmasını yapabilirler. Evlerini tutabilirler. Kontratınızın yenilenme vakti de gelmiş olabilir.

Evlenecek olanlar, yeni ev düzeninize geçecek olanlar da var.

7.ev eşi simgeliyor. Eşinizin ev konusunda yeni istekleri olabilir. Yeni planları olabilir. Ev içinde değiştirmek istediği alanlar olabilir. Onları yapabilirsiniz. Evinizi yenileyebilirsiniz.


Oğlak Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Oğlak Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Oğlak Burcu Aralık 2023İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Yeni bir yıla giriyoruz. Bu yılı en güzel değişimlerle kapatalım inşallah. Hepimiz için güzel şeyler diliyorum.

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!