Merkür Terazi Burcunda 5-22 Ekim 2023

Merkür Terazi Burcunda 5-22 Ekim 2023

Merkür 5 Ekim 03:09 itibariyle yeni transitine başladı sevgili okuyucularım. Uzun bir başak döneminin ardından terazi burcuna yerleşti. Başak burcunda retrosu olduğu için uzun kaldı orada. Şimdi artık terazi burcunda.

Bu yeni transit 22 Ekim tarihine kadar sürecek.

Bu arada bir sonraki Merkür retrosu ne zaman, onu da söyleyeyim size. 12 Aralık-2 Ocak arasında bir Merkür retrosu var önümüzde. O vakte kadar ileri seyrinde bir Merkür göreceğiz.

Merkür hava elementi gezegeni. Havanın temsilcisi. Dolayısıyla hava grubu burçlarda iyi çalışıyor.

Doğasına uygun, doğasıyla uyumlu bir zemin bulmuş oluyor çünkü kendine. Öyle olunca da güçlü konumda oluyor, iyi çalışıyor. Pozitif yönler daha kolay, daha kuvvetli şekilde çıkıyor ortaya.

İletişimler, bağlantılar, ticari faaliyetler, iş birlikleri açısından hareketli bir dönem.

Terazide nasıl çalışır Merkür ? Bize nasıl konular getirir ? Birlikte bakalım.

Terazi burcu en temelde ‘biz’ halini temsil ediyor sevgili okuyucularım. Temel olarak böyle.

‘Biz’ derken ne kastediyorum ? ‘Biz’ olmayı, bir araya gelmeyi, olanakları birleştirmeyi, güçleri birleştirmeyi, birlikte iş yapmayı, karşılıklı ve birlikte kazanmayı, birlikte yol almayı.

Neler var terazi konuları arasında ?

Sözleşmeler var. İmzalar. Kontratlar var.

Sözleşme içindeki tarafların hakları, sınırları, sorumlulukları, birbirlerine karşı yükümlülükleri. Hukuki, resmi boyutta gereklilikler var.

Anlaşma koşulları. Anlaşma doğrultusunda yapmaları gereken şeyler. İş birlikleri. Ortak kazançlar var.

Örnekler vereyim şimdi size :

Satıcı-üretici, satıcı-kargo/taşımacılık hizmetleri, üretici-ham madde tedarikçisi gibi bağlantılar.

İşimizde birlikte hareket ettiğimiz, birlikte kazandığımız firmalar/kişiler.

İş akışları içinde birbirimize bağlı olduğumuz durumlar. Yaptığımız şeylerin birbirimizi etkilediği durumlar.

Ortaklıklar. Taahhütler. Kontratlar. Üyelikler.

Hizmet alanları-Hizmet sağlayanlar.

Hoca-öğrenci, danışman-danışan, antrenör-sporcu, vergi mükellefi-mali müşavir, avukat-müvekkil gibi bağlantılar.

Hepsi terazinin konusu.

Merkür’ün bu transitinde ;

Yeni bağlantılar kurabiliriz. Yeni insanlar, firmalar, markalar tanıyabiliriz. İşimizde yeni anlaşmalar yapabiliriz.

Birlikte iş yaptığımız kişilerle, firmalarla ilgili konular olabilir. Özellikle Merkür’ün uyumsuz açılarında sorunlar doğabilir. Tedarikçilerden, taşıyıcılardan, hizmet aldığımız firmalardan yana sorunlar olabilir. Akışlar içinde aksaklıklar olabilir. Bizim de sorumluluklarımız olduğundan, konu doğrudan bizimle ilgili olmadığı halde bizim ilgilenmemiz gerekebilir.

Birlikte çalıştığımız firmalarla görüşmemiz, konuşmamız gereken şeyler olabilir. Yeni bir çalışma düzeni ile devam edebiliriz ya da başka firmalarla çalışmayı seçebiliriz.

Bitecek sözleşmeler olabilir, yeni sözleşmeler doğabilir.

Bir konuda danışmanlık alabiliriz. Bir eğitime katılabiliriz. Bir hoca ile çalışmaya başlayabiliriz. Biri bize yol göstersin, yönlendirsin, eşlik etsin isteyebiliriz.

Bir hizmetten yararlanmak üzere bir yere kayıt yapabiliriz, bir üyelik satın alabiliriz.

Evlilik, ikili ilişkiler, dostluk anlamında da yakın ilişkiler, ‘yol arkadaşım’ dediğimiz kişiler terazi burcunun konusu.

Merkür terazide iken ilişkilerimizi de gözden geçirmemizi isteyecek.

Kiminle nasıl bir bağımız var ? Sınırlar ne ? Ölçü ne ?

Kime ne kadar yakın hissediyoruz ? Nasıl ilişkilerimiz var ?

İlişkilerimiz bizi besliyor mu, yoksa eksiltiyor mu ? İlişkiler içinde hangi sınırları çekemiyoruz ? Sınırlarımızı çekemediğimiz için neler oluyor ?

Nerelerde değişim gerekli ? Hangi şeyler aynı haliyle devam edemez, devam etmemeli ?

Kiminle bir arada olmak iyi hissettiriyor ? Kurduğumuz bağın içinde besliyoruz, besleniyoruz, mutluyuz.

İlişkilerde denge, paylaşımların ölçüsü, karşılıklı değer, karşılıklı özen..Bu konuları da önümüze getirir muhtemelen Merkür.

Burçlar üzerinden de bakacağız şimdi olasılıklara ayrı ayrı.

Yorumlarıma geçmeden evvel ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi de vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Merkür 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanına geliyor bu kez. Size yeni insanlar, yeni yeni bağlantılar getirebilir. Tanışmalar olabilir. Hem işinizde, hem kişisel/sosyal hayatınızda yeni insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

Kayıt yapacağınız bir yer olabilir. Bir hizmetten yararlanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin bir spor salonu. Örneğin bir aplikasyon, dijital bir uygulama. Örneğin bir platform üyeliği. Böyle bir kontrat da mümkün bu transit döneminde.


Yükselen Boğalar :

6.evinize geliyor Merkür.

Bu ev iş hayatınızı, terazi burcu ise ilişkilerinizi temsil ediyor. Çalışma hayatınızda, iş ortamınızda ilişkileriniz, nasıl ilişkiler kurduğunuz, bunları nasıl sürdürdüğünüz, sınırlarınız, paylaşımlarınız konu olacaktır bu transitte.

Birbirine eşlik etmek, yol arkadaşlığı etmek demektir terazi. İşinizde yapacağınız şeylerde size yardımcı olacak, yol gösterecek kişiler olabilir. Siz birilerine yardımcı olabilirsiniz. Örneğin işe yeni biri başlayabilir, ona düzeni, işleyişi siz anlatabilirsiniz. Bir stajyer katılabilir aranıza, siz rehberlik edebilirsiniz.

İş hayatınız ve insan ilişkileriniz transitin ana konusu.


Merkür Terazi Burcunda 5-22 Ekim 2023


Yükselen İkizler :

Merkür terazi transitinde 5.evinizde olacak.

Bir sosyalleşme, bir kalabalıklaşma, tanışmalar, yeni insanlar görüyorum burada. Yeni yeni bağlantılar, dialoglar var.

Aktivite, hobi, kurs demektir 5.ev. Spor ve sanat bu evin temaları arasındadır.

Bir hobi ile, ilgi alanlarınızda bir eğitim ile yeni bir ortama girebilirsiniz. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz.

Terazi burcu eğitmenleri, bize yol gösteren, eşlik eden kişileri simgeliyor. Bir eğitim, bir hoca eklenebilir hayatınıza. Örneğin tenise başlarsınız, bir hoca ile çalışırsınız. Bir enstrüman öğrenmek için bir kursa gidersiniz ya da özel ders alırsınız. Böyle bir irtibat, böyle bir bağlantı doğabilir.


Yükselen Yengeçler :

5 Ekim günü terazi burcuna geçiyor Merkür. 4.evinize geliyor.

Güzel bir transit. Evinizle ilgili yeni şeyler düşünebilirsiniz. Yenileyeceğiniz alanlar olabilir. Konu güvenlik olabilir, konfor olabilir, işlevsellik olabilir, şıklık, dekorasyon olabilir. Evinizde bazı şeyleri değiştirmek, düzenlemek, güzelleştirmek isteyebilirsiniz.

Terazi kontrat demektir. İmza atmak, anlaşmak, sözleşme yapmak demektir. Merkür de bu temalarla bağlantılı. İmza bir Merkür konusu örneğin. Ev kiralamak isteyenler, ev arayışında olanlar istediklerini bulabilir, bir ev tutabilirler. Böyle bir kontrat doğabilir ya da belki yıllık olarak kontratınızı yenileme vakti gelmiş olabilir.

Ev ve yerleşim konuları ön planda.


Merkür Terazi Burcunda 5-22 Ekim 2023


Yükselen Aslanlar :

Merkür terazi transiti ile 3.evinize geliyor.

Buraya bakınca bir eğitim, bir eğitmen geliyor gözümün önüne 🙂

Bir kurs ya da bir alanda özel bir ders, bire bir çalışacağınız bir konu..Böyle bir şeye başlayabilirsiniz. Kendinizi bir ilgi alanınızda geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Eğitimler verdiğiniz, danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa bereketli, göreceli olarak daha kalabalık bir zaman olabilir bu.


Yükselen Başaklar :

Merkür 2.evinize geliyor. Bu kez parasal konuları hareketlendirebilir.

Kazançlarınızı büyütmeye odaklanabileceğiniz bir dönem.

İlerisi için maddi güvence olacak sigorta, emeklilik planı gibi konulara odaklanabileceğiniz bir dönem. Mental odağımızı gösterir Merkür’ün olduğu yer.

Merkür aynı zamanda bilginin temsicisi. Terazi burcu ise yol göstermekle ilgili.

Danışmanlık, eğitmenlik gibi bir işiniz varsa ya da internet üzerinden yaptığınız bir şey, sosyal medya/içerik üreticiliği gibi konularınız varsa buralarda bir yenilik istiyorsunuz sanırım. Bir canlılık. Farklı bir şey. Hem sizin, hem danışanlarınızın/okuyucularınızın/takipçilerinizin enerjisi yenileyecek bir şey. Orijinal, farklı yeni üretimler. Dikkatiniz buralarda olur daha çok. İşinize, üretimlerinize odaklanma zamanı.


Merkür Terazi Burcunda 5-22 Ekim 2023


Yükselen Teraziler :

Merkür 1.evinize geliyor.

İşte burada bir hafiflik var. Yeni bir gün doğumu gibi, bir tazelik, bir ferahlık var.

12.ev döneminde aldığınız kararları uygulayacağınız, planladığınız şeyleri gerçekleştirebileceğiniz, yeni girişimlerinizin olabileceği, hayatınızın hangi alanlarında düzene/harekete/canlanmaya ihtiyacınız varsa bu noktalar için çalışabileceğinizi söylüyor bu transit.

İletişimler var. Araştıracağınız, soruşturacağınız, fikir alacağınız, yorum okuyacağınız konular var. Sohbetler, muhabbetler, fikir alışverişleri var. Dostlardan destekler var.

Bir şeylere başlıyorsunuz Merkür’ün terazi geçişi ile. Bu işinizde yeni bir uygulama olabilir. Spora başlamak olabilir. Bilgi, kitap, eğitim, kurs, kütüphane demektir Merkür. Kitap alışverişleriniz olabilir. Bir eğitime başlamak olabilir. Daha düzenli bir çalışma temposuna geçmek olabilir.

Kütüphanelere gidebilirsiniz, farklı ortamlarda çalışmayı deneyimleyebilirsiniz.

Yeni bir ortama girebilirsiniz.

Bir şey için kayıt yapabilirsiniz. Katılacağınız bir şey için bir işlem yapabilirsiniz.

Uzun zamandır görmediğiniz kişileri görebilirsiniz ayrıca.

Arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Sizi yenileyecek, canlandıracak, güzel bir Merkür geçişi.


Yükselen Akrepler : 

Merkür 12.evinize geliyor.

12.ev kapanışlarla ilgili. Terazi burcu ise ilişkileri, iş birliklerini, başkaları ile birlikte hareket ettiğimiz alanları, ortaklıkları, sözleşme ve kontratları simgeliyor.

Bir bağlantıyı sonlandırabilirsiniz bu dönemde. Bir iş birliğini bitirebilirsiniz. Bir sözleşmeyi fesh edebilirsiniz. İptal edeceğiniz bir kontrat, bir anlaşma olabilir.

Diziler/filmler sunan bir dijital platforma üyesinizdir, üyeliğinizi iptal edebilirsiniz örneğin. Kocaman şeyler düşünmenize gerek yok. İrili ufaklı her tür şey olabilir.

Bir spor salonunu bırakabilirsiniz. Kiracısı olduğunuz evden ayrılabilirsiniz.

Bir ahbaplıktan geri çekebilirsiniz kendinizi. Davranışlarından rahatsızlık duyduğunuz birine bir mesafe koyabilirsiniz.

İlişkiler ve bağlantılar üzerinden çalışabilir bu transit.

Bağlarınız içinde karşı tarafa sizin yaptığınız yanlışlar, hatalı davranışlar olduysa, bunların muhasebesini de yapma vakti.

Hangi ilişki devam etmeli, hangisi sonlanmalı ?

Devam edecek olanlar için bundan sonra ne farklı olmalı ? Neler değişmeli ?

Bu konuları önünüze getirebilir 12.evde, terazide bir Merkür transiti.


Merkür Terazi Burcunda 5-22 Ekim 2023


Yükselen Yaylar :

Merkür 11.evinize geliyor.

Sosyal hayatınızı, arkadaş gruplarınızı, ahbaplarınızı, içinde bulunduğunuz grupları anlatan bir ev burası. Çevrenizi, iletişim ağınızı simgeliyor.

Terazi burcu da ilişkilerimizi ve bağlarımızı temsil eden bir burç. Merkür ise iletişim gezegeni.

Öyleyse birleştirince ne diyebiliriz ? Bol bol iletişim, sohbet, muhabbet, haberleşme, görüşme getirebilir bu transit size 🙂

Eğitim grupları, sınıflar, kurslar yine 11.evin konusudur. Terazi burcu ise bize yol gösteren kişileri simgeliyor. Belki bir eğitim, bir kurs programına dahil olabilirsiniz. Bir eğitmenle çalışabilirsiniz. Yeni bağlantılar, tanışmalar var, birlikte yapılacak şeyler var.


Yükselen Oğlaklar : 

Merkür 10.evinize geliyor bu transit ile.

İş hayatınız ve iş birlikleriniz. Bu transite bir başlık atmak istesem bu kelimeleri seçerim.

10.ev çalışma hayatınızı simgeliyor. Terazi burcu ise ilişkileri. Bağlantı kurmayı. İş birliği yapmayı. Bir araya gelmeyi, birlikte yol almayı.

İşinizde yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Örneğin yeni tedarikçiler ile. Örneğin yeni satış noktaları ile. Karlı, kazançlı, fayda getirecek güzel iş birlikleri doğabilir.

Terazi burcu hukuksal konularla ilgili ayrıca. 10.ev ise resmi işlemleri, başvuruları simgeliyor. Bir konuda hakkınızı yasal yoldan aramak istiyorsanız hukuki sürecinizi başlatabilirsiniz. Böyle bir sürecin içinde iseniz yeni gelişmeler olabilir.


Merkür Terazi Burcunda 5-22 Ekim 2023


Yükselen Kovalar : 

Merkür bu kez 9.evinizde olacak.

Uzaklar, başka şehirlerdeki/ülkelerdeki sevdiklerinizle ilgili konular, belki bir seyahat/gezi planı, belki bir vize/pasaport konusu.

Eğitim, okul, hocalar, hocalarla iletişimler.

Yabancı ülkeler, yabancı diller, dünya kültürleri, dünya mutfakları, toplumların yaşam biçimleri, gelenekler.

Hepsi 9.evin konusu.

Buralarda iletişimler, irtibatlar var. Başvurular, kayıtlar var. İşler, işlemler var. Bilgiler, bilgi kaynakları, hocalar, eğitmenler var.

Bu transit dolu dolu geçebilir sizin için. Bilincinizi, farkındalığınızı, ufkunuzu büyütecek güzel keşifleriniz olabilir. Kitap alışverişleriniz olabilir. Seyahatleriniz, gezileriniz olabilir. Başlayacak eğitimler olabilir.

Terazi burcu bize yaptığımız şeylerde yol göstererek eşlik eden kimseleri simgeler. Böyle biri, bir rehber kişi, size çok şey katacak bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz.


Yükselen Balıklar :

Merkür 8.evinize geliyor.

Para konusunda dikkat isteyen bir dönem. Ne açılardan dikkat istiyor mesela ? Neler olabilir ?

Beklediğiniz paralar elinize vaktinde geçmeyebilir. Ödemeler için, masraflar ve harcamalar için bütçe oluşturmanız gerekebilir.

Alışverişler istediğiniz gibi olmayabilir. ‘Almasaydım keşke ben bu şeyi’ diyebilirsiniz.

Borç verebilirsiniz, bunlar söylenen zamanda geri verilmeyebilir, verilemeyebilir. Hesabınız şaşabilir.

Elinizde olanı tutmanızı, iyi korumanızı, doğru harcamanızı önereceğim.

Bir de resmi konularda, yasal boyutu olan parasal konularda bir başkasına vekalet vermek yerine her işinizin başında olmanız, her hesabı kontrol etmeniz daha iyi olur. Gözden kaçan hatalar, eksikler olabilir. Eksik işlemler yapılabilir. Doğrudan siz olun konularınızın başında.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!