Akrep Burcu Ekim 2023 – Bırakış ve Yenilenme

Akrep Burcu Ekim 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ekim önemli bir ay. Yıl içindeki ikinci tutulma dönemine geldik. İki Güneş tutulması, iki Ay tutulması var 2023 içinde. İlk döngü yaşandı. Şimdi ikinciler geliyor.

Ayın yeniayında bir Güneş tutulması, dolunayında bir Ay tutulması gerçekleşecek.

Ben de size şimdi detaylıca anlatacağım tutulmaları, nasıl etkiler alabileceğinizi.

Ayın gezegen geçişlerine de bakacağız tabii.

Önce hatırlatmam geliyor : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni akrep olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz akrep ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 12.evinizde.

Sizin için büyük ölçüde bir dinlenme süreci. Günlük düzeniniz içinde mümkün olan noktalarda yavaşlamak, tempoyu düşürmek, acelesi, aciliyeti olmayan konuları şu an için biraz ertelemek, durmak, mola vermek, güç toplamak, kendinizle, kendi ihtiyaçlarınızla ilgilenmek isteyebilirsiniz.

Her zaman besleme yaparsak, bunu ‘kendimizi beslemeden’ yaparsak tükeniriz.

‘Şu an bir şey veremiyorum. Benim almam lazım. Besleyemiyorum. Benim beslenmem lazım’ dediğiniz bir ruh halinde, bir duygu durumunda olabilirsiniz.

Duygusal ihtiyaçlarınızla ilgilenmek, ruhunuzun bakımını yapmak, geçmişin muhasebesini yapıp defterleri kapatmak, dersleri alıp hizmetini tamamlayan alanlarla vedalaşmak. Arınmak, hafiflemek, resetlenmek, sıfırlanmak, yeni başlangıçlar için güç toplamak. Yeniye geçiş için planlarınızı yapmak, hazırlıklarınızı yapmak. Sizin için genel olarak böyle bir dönem.

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

Güneş 1.evimize geldiğinde yeni bir döngü başlıyor.  12 evlik bir tur tamamlanmış oluyor ve yeniden 1.eve geliyor Güneş.

Bir dönemi kapatıyoruz. Bir şeyler yaşanmış, geride kalmış oluyor. Yaşananların analizi, muhasebesini yapmış oluyoruz. 1.evden önceki 12.ev dönemi bir muhasebe vakti zaten.

Bu dönemin ardından yeni planlarımız oluyor. Yeni kararlar almış oluyoruz. Başladığımız, başlattığımız şeyler oluyor.

Bir başlangıç ve yenilenme halini simgeliyor bu ev.

Sizin için de her anlamda, her konuda böyle bir dönem. İş, kariyer, ilişkiler, sosyal hayat, hobiler, seyahatler, geziler..Her tür konuda. Bu ev hayatımızla ilgili her şeyi, tüm yaşam bileşenlerimizi kapsıyor. Çünkü bizimle, seçimlerimizle ve adımlarımızla, yaşam yolumuzla ilgili bir ev.


Akrep Burcu Ekim 2023


MERKÜR

Merkür 5 Ekim tarihine kadar başak burcunda. 11.evinizde.

Uzun bir Merkür transiti oldu. Çünkü Merkür’ün burada bir retrosu oldu. Aynı şeyi Venüs’ten yana da yaşadık son haftalarda.

Merkür 11.evinizde yoluna devam ediyor. Artık bu transit bitmek üzere.

Dersler, sınavlar, öğretiler arkadaşlıklar, ahbaplıklar üzerinden gelmiş olabilir, bu konularda değiştirmiş, yeni bakış açılarına taşımış olabilir Merkür sizi.

Şimdi artık bu tecrübelerle daha iyi seçimler yapacaksınız. Mesafeleri daha iyi ayarlayacaksınız. Paylaşımlarınızda ölçüyü tutturmak daha kolay olacak. Dengeyi, ölçüyü bulmanızı istedi Merkür.

5 Ekim günü 03:09’da terazi burcuna geçiyor Merkür. 12.evinize geliyor.

12.ev kapanışlarla ilgili. Terazi burcu ise ilişkileri, iş birliklerini, başkaları ile birlikte hareket ettiğimiz alanları, ortaklıkları, sözleşme ve kontratları simgeliyor.

Bir bağlantıyı sonlandırabilirsiniz bu dönemde. Bir iş birliğini bitirebilirsiniz. Bir sözleşmeyi fesh edebilirsiniz. İptal edeceğiniz bir kontrat, bir anlaşma olabilir.

Diziler/filmler sunan bir dijital platforma üyesinizdir, üyeliğinizi iptal edebilirsiniz örneğin. Kocaman şeyler düşünmenize gerek yok. İrili ufaklı her tür şey olabilir.

Bir spor salonunu bırakabilirsiniz. Kiracısı olduğunuz evden ayrılabilirsiniz.

Bir ahbaplıktan geri çekebilirsiniz kendinizi. Davranışlarından rahatsızlık duyduğunuz birine bir mesafe koyabilirsiniz.

İlişkiler ve bağlantılar üzerinden çalışabilir bu transit.

Bağlarınız içinde karşı tarafa sizin yaptığınız yanlışlar, hatalı davranışlar olduysa, bunların muhasebesini de yapma vakti.

Hangi ilişki devam etmeli, hangisi sonlanmalı ?

Devam edecek olanlar için bundan sonra ne farklı olmalı ? Neler değişmeli ?

Bu konuları önünüze getirebilir 12.evde, terazide bir Merkür transiti.

22 Ekim’de bu transit de sonlanıyor, 09:48’de akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Akrepte iken 1.evinizde olacak.

12.ev döneminde fark ettiğiniz şeyler oldu muhtemelen. Hem kendi içinizde eksiklerinizi gördünüz, hem hedeflerinizde düzeltmelere gittiniz, yolunuza yeniden şekil vermek istediniz, hem ilişkiler içinde karşı tarafta neyin yanlış olduğunu, neyin size uymayacağını, sınırlarınızın dışında olduğunu anladınız. Sınırlarınızı tespit ettiniz.

Şimdi artık bu sınırlarla ilişkileri daha iyi yönetebilirsiniz.

Hedefleriniz için daha doğru adımlar atabilirsiniz. Zaman/enerji/efor/strateji, her anlamda daha mantıklı biçimde ilerleyebilirsiniz.

Yeni bağlantılar, yeni insanlar, tanışmalar, irtibatlar, yazışmalar, görüşmeler de getirebilir burada Merkür size.

İletişimlerde bir kalabalık, bir artış, bir hareketlilik olabilir.

İşinizde duyurmak istediğiniz şeyler için çok uygun bir zaman. Tanıtmak istediğiniz ürünlerinizi, hizmetlerinizi göstermek, özelliklerini anlatmak için çok doğru bir zaman. Kendinizi tanıtmak istediğiniz alanlarda değerlendirebileceğiniz bir dönem.

Bilgi, bildirim, haber, duyuru, tanıtım demektir Merkür. Söylemek, anlatmak demektir. İrtibata geçmek, bilgi vermek, bilgi almak, danışmak, konuşmak, fikrini almak istediğiniz kişiler, konular varsa kullanın bu dönemi.

Merkür ile kayıt işlemleriniz olabilir ayrıca. Bir şeylere kayıt yapabilirsiniz. E-devlet ile yapacağınız işlemler olabilir. Devlet birimlerine evraklar verebilirsiniz. Bir eğitime katılabilirsiniz. Bir aplikasyon, bir dijital platform üyelik alabilirsiniz.

Merkür ile böyle olasılıklarınız var.


Akrep Burcu Ekim 2023


VENÜS

Venüs 9 Ekim gününe kadar aslan burcunda. 10.evinizde.

Son haftaların başrollerinden biri de Venüs hanım 🙂

Burada aslan burcunda bir retrosu oldu Venüs’ün. Ama çoktandır, 4 Eylül’den bu yana normal seyrinde. Artık sonuna geldik Venüs’ün bu aslan sürecinin.

Kalan kısmında neler olabilir ? 10.evinizde olduğu için işinizde, çalışma hayatınızda güzel şeyler getirebilir size. Bir yükseliş, belki yeni bir sorumluluk, yeni bir yetki. Belki iyi bir proje, belki iyi bir fikir. Belki bir projenin tamamlanması. Tanıtımı, duyurusu. İşinizde şanslı bir zaman.

Kişisel hayatınızda, hayatla ilişkinizde şu an olduğunuz yere bakıyorsunuz bir yandan. Olmak istediğiniz hal ile arada farklar var mı ? Ne olmak, nasıl olmak, nerede olmak istiyorsunuz ? İdeallerinize, hedeflerinize odaklanabileceğiniz bir Venüs zamanı.

9 Ekim 04:10 itibariyle başak burcuna geçiyor Venüs. 11.evinizde olacak.

11.ev arkadaşları temsil ediyor. Hem sosyal hayatınızı, hem iş arkadaşlarınızı, içinde olduğunuz takım ve ekipleri simgeliyor.

Başak burcunun gölgesinde kurnazlıklar var. Kişisel menfaate fazla odaklanma hali var. Adil olmakta zorlanabiliyor kimi zaman başak.

Venüs özellikle burada iken diğer gezegenlerden uyumsuz açı aldığı zamanlarda gölge yönler ortaya çıkabilir. Arkadaşlıklar içinde birilerini daha iyi tanıyabilirsiniz.

Fark ettiğiniz şeyler de sizi doğru seçimlere, doğru mesafelere, doğru davranışlara taşır tabii.

Bunlar dışında dostlarınızdan güzel destekler de gelebilir. Siz ahbaplarınıza yardımcı olabilirsiniz.

Sofra, birlik, muhabbet, kutlama demektir Venüs. Güzel vesilelerle bir araya gelebilirsiniz.


Akrep Burcu Ekim 2023


MARS

Mars 12 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 12.evinizde.

İçinizi, iç dünyanızı karıştıran, duygularınızı köpürten, huzurunuzu eksilten şeyler var gibi. Bunları nasıl çözebileceğinize odaklanabilirsiniz bu dönemde.

Mars’ın olduğu yer efor alanımızdır. Enerjiniz buraya akabilir. Çünkü bir şeyler yapmanız gerekebilir. Çünkü ‘Bu böyle devam edemez. Etmemeli. Bu durum bana iyi geliyor. Ben bu konuda artık bir şeyler yapmalıyım’ dediğiniz bir noktada olabilirsiniz.

Terapiler bu evin konusudur. Terazi burcu ise yolumuza eşlik eden, rehberlik eden, bize yol gösteren kişileri temsil ediyor. Bir terapiye başlamak da olasılıklarınız arasında o yüzden.

12 Ekim’de akrep transitine başlıyor Mars. 1.evinize geliyor.

1.ev transitleri diğer zamanlardan farklıdır. Bu ev başlamayı anlatıyor. 12 evin ardından gelen yeni döngünün başlangıç noktası burası.

Mars da başlangıçların gezegeni. Zodyakta bu evin sahibi zaten.

Yeni hedefleriniz olur, yeni yeni şeylere niyet edersiniz. Bir hareket başlıyor Mars ile yaşamınızda.

Hevesi, enerjisi yüksek bir dönem. Hayatınızın her alanında güzel sayfalar açılabilir. Rutinlerinizin dışına çıkabilirsiniz. Yeni şeyler deneyebilirsiniz. Bekleyen konular hayata geçebilir.

Ama yüksek de bir enerji bu. Kontrol altında olmalı. Hırslı, aceleci ve dürtüsel davranmamanızı, üzerinde iyice düşündüğünüz konularda harekete geçmenizi, sabırsızlık ve telaş enerjisine girmeden stratejik şekilde ilerlemenizi öneririm. Önemli olan nokta bu.

Güç dengede ise güçtür. Kontrollü ise güçtür. Bu Mars’ı doğru kullanırsanız çok güzel şeyler olur. Güzel adımlarınız olsun.


Akrep Burcu Ekim 2023


Ekim 2023 Ay Döngüleri :

14 Ekim : Terazi Burcunda Güneş Tutulması : Ay 21° Terazi, Güneş 21° Terazi

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 12.evinizde gerçekleşecek.

Merkür ile kavuşumu, Kiron’dan karşıt açısı var bu tutulmanın.

12.ev kapanışlarla ilgilidir. Zodyakta sonuncu evdir burası. Bir döngünün, dönemin sonunu, bir sürecin sonlanmasını ifade eder.

Terazi burcu ise ilişkilerle ilgili.

Boşanma hazırlığında olanlar artık konuyla ilgili hareket alabilirler. Bu şey gerçekleşebilir.

Sizi eksilttiğini, tükettiğini düşündüğünüz bir ilişkinin içinde iseniz bu ilişkiyi bitirebilirsiniz.

Bir ortaklığı, ticari bir işbirliğini sonlandırabilirsiniz.

Biz sözleşme fesh edilebililr. Bir bağlantınız sonlanabilir. Bu feshi yapan siz de olabilirsiniz.

İlişkileriniz, iş birlikleriniz, bağlantılarınız içinde bir eleme dönemindesiniz.

12.ev balık burcunun evi. Şifanın evi. Ruhumuzla, ruh sağlığımızla çok ilgili bir alan burası. Bu evde psikoloji teması, psikologlar, terapistler var.

Zaten terazi burcu da eşlik etmek anlamına geliyor ve yolumuza eşlik eden kimseleri temsil ediyor.

Ayrıca dediğim gibi bu tutulmanın içinde bir Kiron faktörü var. Şifanın temsilcisidir Kiron. Şifalanmak, hayatınızda bir şeyleri iyileştirmek için yapacağınız şeyler olduğunu söylüyor.

Bir terapiye başlayabilirsiniz. Bir uzman kişi eklenebilir hayatınıza. Böyle bir şifa yolculuğu başlayabilir. Bir arınma, değişim, iyileşme ve yeniye geçiş anlamı taşıyor bu tutulma sizin için.

28 Ekim : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 5° Boğa, Güneş 5° Akrep

7.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Dolunaydan daha güçlü bir etkiyi sembolize eder Ay tutulmaları.

İlişkiler evinde bir dolunay etkisi alıyorsunuz. Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa ya da sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili konularınızın, net kararlarınızın, gündemlerinizin olabileceği bir zaman.

Olumlu-olumsuz her anlamda, her iki yönde söylüyorum, farkındalıklar olabilir. Kararlarınız olabilir.

İlişkiler içinde bir uyanış zamanı. Ben-sen dengesini, alma-verme dengesini kurma zamanı.

İş ortaklıkları, imzalı konular, anlaşmalar, kontratlar yine 7.evin konusu.

Süresi dolan sözleşmeler olabilir. Bunları yenileyebilirsiniz. Yenilememeyi de seçebilirsiniz. Bitireceğiniz bağlantılar olabilir. Fesh edilecek sözleşmeler  olabilir. Bir iş birliğinin, bir ortaklığın içinden çıkabilirsiniz.

Şimdiye dek tolere ettiğiniz şeylere artık bir çizgi çekmek isteyebilirsiniz.

Bazı şeyler iyi de olabilir mevcut halinde. Ama belki istediğiniz kadar iyi değildir. Layıkınız değildir. Hak ettiğiniz şey daha fazlasıdır. Daha iyisi, daha güzelidir.

Bir sorun olmasına da gerek yok. Daha iyi seçenekler, daha güzel olasılıklar için bugün içinde olduğunuz bazı şeylerden çıkmayı seçebilirsiniz.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), çocuk haritası analizi, rektifikasyon (doğum saatini bilmeyenler için haritanın oluştuulması) gibi seçenekler var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güncel transitleri de ekleyeceğim buraya ↓

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023

Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!