Başak Burcu Eylül 2023

Başak Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir yazın daha sonuna vardık, artık sonbaharın kapısındayız.

Nasıl bir başlangıç yapıyoruz yeni sezona ? Eylül ayı içinde neler var ? Yükselen başaklar için neler var, anlatacağım.

Evet, yükselen başaklar için diyorum. Özellikle böyle söylüyorum. Gökyüzünü her zaman yükselenimiz ile takip etmemiz gerekiyor. Çünkü öngörüler evler ile yapılıyor ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev sıralaması oradan başlıyor.


GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 1.evinizde.

Burası doğrudan bizi, yaşam yolumuzu, nasıl yol aldığımızı, yaptıklarımızı, emeklerimizi, çabalarımızı, adımlarımızı anlatan yer. O yüzden önemli bir ev.

Güneş 1.evden geçerken çoğunlukla şu oluyor :

Kendimize, yaptığımız şeylere, yaşam bileşenlerimizin güncel durumuna daha objektif bir gözle bakıyoruz.

Yakından bakınca detaylara takılıyor insan. Biraz uzaklaşıp bu kez büyük resme bakıyoruz.

Hayatımızdan memnun muyuz ? Nerelerde ilerlemekte zorlanıyoruz ? Hangi potansiyellerimizi, hangi yetkinliklerimizi aslında hakkıyla kullanmıyoruz ? Nasıl başlangıçlar toparlar bizi ? Bize yeni ne lazım ?

Kendimize daha iyi odaklanıyoruz. Sizin için de böyle bir zaman. İyi başlangıçlarınız olabilir. Bir değişim enerjisi var.

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. Bu kez 2.evinizde bir Güneş transiti olacak.

Para kazanmayı, kişisel kazançları, çalışılarak elde edilen parayı temsil ediyor bu ev. Terazi temaları aracılığı ile bir artış olabilir bu dönemde. Bir canlanma, bir yükseliş olabilir.

Terazi burcu iletişim ağımızı, bağlantılarımızı simgeliyor. Çevrenizden ahbaplarınız, bağlantılarınız başka bağlantıların doğmasına vesile olabilir örneğin. Sizin için bir konuda aracı olabilirler, sizi tanıtabilirler, referansınız olabilirler.

Bir referans ihtiyacı, bir aracılık ihtiyacı olmak zorunda değil, bir şekilde ortak ahbaplıklar vesile ile karşılaşmalar olabilir. Yeni ticari anlaşmalar doğabilir, iş birliği yapacağınız kişiler olabilir.

Terazi burcu bilgiyle yol göstermeyi, rehberlik etmeyi, koçluğu, eğitmenliği, danışmanlığı simgeliyor. Böyle bir iş yapmakta iseniz bu anlamda da şanslar var. Bağlantılar muhtemelen artacaktır.

Yatırımlarla, parayı büyütmekle de ilgilidir 2.ev. Sahip olduklarınızı büyütmek, bir yatırım aracına çevirmek niyetinde iseniz danışacağınız, görüşünü alacağınız kişiler olabilir.


Başak Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

1.evinizde bir Merkür retrosu bu. Siz 1.evin konularından etki alıyorsunuz.

Bir başak retrosu. Doğrudan sizinle bağlantılı.

1.ev retrolarında temel olarak ne oluyor ? Düşüncelerimiz değişiyor. Seçimlerimiz değişiyor. Çünkü daha önce fark etmediklerimizi fark ediyoruz.

Merkür iletişimi temsil eden gezegen. Bazı arkadaşlıkların bize göre olmadığını görüyoruz. Birilerini çıkarıyoruz hayatımızdan. İlişkilerde mesafeler değişiyor.

İşimizde pürüzler olabiliyor. Bu pürüzler iyileştirmemiz ve yenilememiz gereken yerleri gösteriyor aslında bize. Değişimlere gidiyoruz. Güncellenmeler oluyor. Bazı şeyleri daha farklı biçimde, bu kez daha iyi yapmaya başlıyoruz. Doğrusunu buluyoruz.

1.ev doğrudan bizi anlattığı için kendimizle ilişkimizi değiştirecek şeyler oluyor. Kendimize daha anlayışlı, daha şefkatli davranmayı öğreniyoruz. Hatalarımıza daha yumuşak bir tutumla, daha yüksek bir bilinçle bakıyoruz. Kendimizi anlamaya başlıyoruz.

Duygusal ihtiyaçlarımızı görüyoruz.

Yaşam becerilerimiz gelişiyor. Nerelerde eksiğimiz var ? Kendimizde neleri geliştirmemiz gerektiğini görüyoruz. Sizin için de tam böyle bir zaman.

Bir süredir görüşmediğiniz birileri ile yeniden irtibatlar doğabilir ayrıca. 1.evde bir Merkür retrosunun getirebilecekleri arasında bu da var.

15 Eylül’de retro bitiyor. 

1.evinizde gerçekleşen önemli bir retro.

Tam bir uyanış ve değişim süreci sizin için. Eksikleri, hataları fark etme, düzeltme, yenilenme fırsatı. İyi kullanmak gerekiyor. Umarım sizin için de öyle olur.


Başak Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Aslan burcunda gerçekleşti. Bu süreci 12.evinizde yaşadınız. Neler yazmıştım bu retro konusunda sizin için, hatırlayalım. Ekliyorum buraya, hatırlayalım :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Aslan burcu ego problemleri ile ilgili bir burç. Aslan sürekli görünür olmak istiyor. Çünkü ilgi ihtiyacı duyuyor. Sürekli ön planda olmak istiyor. Çünkü geride kaldığını zannediyor. Sürekli alkışlanmak istiyor. Çünkü onaylanmaya ihtiyaç duyuyor.

Size bu ihtiyaçlarınızı aşmanız, bunlardan arınmanız gerektiğini, kimsenin ilgisine ihtiyacınız olmadığını, kendi merkezinizde olmanız gerektiğini, başkalarının ilgisi ve onayı için hiçbir şey yapmanız gerekmediğini, bunu yaptıkça aslında kendinizi eksilttiğinizi gösterecek deneyimler olabilir Venüs burada retro iken.

Kendimizle merkezlenelim. Bizim için en doğru yer orası.

Duygusal yüklerinizi daha net görebileceğiniz bir zaman ayrıca. Neleri geçmişte bırakmanız gerektiğini, nelerin bugününüzü, bugün sahip olduğunuz hayatı etkilediğini daha net biçimde fark edeceğiniz bir retro.

                     

Duygusal alanda bir temizlik zamanıydı bu sizin için. Ruhu yıkamak, arındırmak, hafifletmek, özgürleştirmek, ihtiyaçlarını görmek, beslemek, yükseltmek..Ruhsal bakım zamanıydı 🙂

Kendinizle ilişkiniz, iç dünyanız, duygularınız, duygusal tepkileriniz..Tam buralarda güncellendiniz.


Başak Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 2.evinizde.

Para alanı burası. Daha çok kazanabileceğinizi, para akışınızın güçlenebileceğini düşünmek mantıklı. Çünkü Mars’ın olduğu yer hareketleniyor, canlanıyor. Mars olunca ilerlemek daha kolay oluyor, büyümek daha kolay oluyor. Çünkü motivasyonumuz oluyor. O motivasyonla girişimlerimiz oluyor.

Sizin de daha çok kazanmak için yapacağınız şeyler olabilir. Bunların karşılıklarını da alabilirsiniz.

Diğer yandan masrafları da artırır 2.evde bir Mars.

Şu da olabiliyor : Para elinizden sizi kızdırarak çıkabiliyor. Tatsız bir konu, hesapta olmayan bir masraf doğuyor mesela. Bunlar da olası.

Mars ile konunuz paranız, bütçeniz, gelirleriniz, harcama ve masraflarınız.


Başak Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlayacak. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 9.evinizde ilerliyor.

Bu retro sürecinin nasıl ihtimalleri var ?

9.evinizde bir retro. Bu ev uzaklarla ilgili.

Yurt dışı bağlantılı bir planınızı ertelemeniz gerekebilir. Bir hedefiniz değişebilir. Hedeflediğiniz bir şeyin aslında size göre olmadığını, size çok da büyük bir fayda getirmeyeceğini ya da belki sizin için gerekli olmadığını fark edebilirsiniz bu süreçte.

Bir başka ülkeye yerleşmek olabilir bu, iş amaçlı gitmek olabilir. Eğitim amaçlı gitmek olabilir. Planlarınızın değişebileceği bir zaman.

En başında söylediğim  gibi, bütünüyle vazgeçmek değilse bile şimdilik ertelemeniz mümkün. Konuya daha fazla zaman tanımak, artısını, eksisini daha iyi tartmak, biraz daha uygun koşulların oluşmasını beklemek isteyebilirsiniz.

Yabancı ülkeler 9.evin konusudur. Eğitim ve akademi temaları da bu evin konusudur. O yüzden tüm söylediklerim akademik hedefleriniz için de geçerli. Örneğin bir yüksek lisans, bir doktora kararınız üzerinde daha fazla düşünmek isteyebilirsiniz. Alan/bölüm seçme konusunda zamana ihtiyacınız olabilir.

Yurt dışı bağlantılı bir para akışınız varsa, yavaşlayabileceği bir dönem olduğunu söyleyeyim tedbirli olmanız adına. Örneğin bir aile bireyi uzaklardadır, oradan size para göndermektedir. Bu retroda akış zayıflayabilir. İlla ki böyle olacak diye bir şey yok ama ihtimal olduğu için, önlem ve güvence olarak elinizdekileri iyi korumanızı, tasarruflu harcamanızı önereceğim.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

1.evinizde, Uranüsyen güzel bir yeniay. Her zaman olmuyor böyle iyi açılar. Uranüs’ün yeniaya üçgen açısı var.

Güçlü bir değişimi, fayda getirmeyen bir hali bırakıp yeniyi başlatmayı, üzerindeki ağır enerjilerden özgürleşmeyi, değişimi, sıfırlanmayı ve yeniden başlamayı anlatıyor bu yeniay sizin için.

Merkür başak burcunda retro şu anda. Bu yeniay bu Merkür retrosunun içinde gerçekleşiyor. Son zamanlarda düzeniniz nerelerde bozuldu ? Hangi seçimleriniz size fayda getirdi, hangileri bir hayat tecrübesi oldu ? Neyi nasıl yaparsanız, konularınız yolunda olur, birçok noktada mesajlarını aldınız hayatın.

Şimdi tecrübelerinizle yolun devamını güzelleştirmek çok daha kolay olacak. İşte o yeni halin başlangıcı bu yeniay. Kendiniz için iyi kararlarınız var. İş hayatınızdan sağlığınıza, sosyal hayatınızdan günlük düzeninize, birçok noktada yeniliklere gidiyorsunuz.

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

8.evinizde bir dolunay. Para evlerinden biri burası. 2-8 aksı para hattıdır. Ama 2.ev kazançları simgelerken 8.ev para çıkışlarını anlatır. Şahıslara borçlar, devlet birimlerine borçlar, kredi kartı konuları, krediler, aylık düzenli ödemeler, sigorta, prim, vergi konuları bu evle ilgili.

Bir borcun bitiş noktası olabilir bu dolunay sizin için. Bir konunun bütünüyle kapanması, bir ödemenin son taksiti, bir alışverişin tamamlanması mümkün.

8.ev madde ile, maddesel konular ile, para ile ilgili ama başka anlamları da var. Soyut tarafta da kavramları var. Ruhsal anlamda zorlandığımız konular, zihnimizde kendini tekrar edip duran düşünceler, enerjimizi eksilten duygular ve korkular bu evle ilgili.

Dolunay bitiş, tamamlanma, sonlanma demek. Koç burcu ise burçların ilki ve yeni bir doğumu, taze bir başlangıcı temsil ediyor.

Duygu dünyanızda bir temizlik sürecindesiniz. İsteğiniz bu. İhtiyacınız bu. Dolunaya yakın günlerde karşınıza bu değişim sürecinize katkı olacak şeyler çıktığını görebilirsiniz.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, sağlıklı, bereketli bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah güzel bir sonbaharın başlangıcı olsun.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!