Boğa Burcu Şubat 2023

Boğa Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen boğa okuyucularım !

Şubat ayı için nasıl ihtimalleriniz var, ayın transitleri ve Ay döngüleri üzerinden bakacağız birlikte.

Eğer yükseleniniz boğa ise doğru içeriktesiniz. Teknik olarak yükselen boğalar yararlanabilir bu öngörülerden.

Öncelikle buraya ayın gündemini bırakıyorum ↓↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Burası sizin 10.eviniz.

10.ev iş demektir. Kova burcu ise ekip demektir.

İşinizde ekip içi konular önde olabilir bu dönemde. Örneğin ekip içi görev dağılımı, iş bölümünde kimin nasıl bir rol üstleneceği, hangi işi kimin yapacağı gibi konular.

Ekibinizle işlerin paylaşımını yeniden yapabilirsiniz, yeni düzenlemeler olabilir. Yeni projeler doğabilir, bu projeler doğrultusunda görevlendirmeler olabilir.

Bunlar dışında teknik sistemler, elektronik aletler, dijital alanlar, internet üzerinden yapılan şeyler, teknolojik, dijital konular kova burcu ile ilgilidir.

Bu alanlarda aktif iseniz, bu yönde konularınız varsa Güneş burada iken içinde olduğunuz sistemlerin, kullandığınız dijital sistemlerin yeni düzenlemeleri olabilir. Yeni kurallar belirlenebilir. Bu kurallar doğrultusunda güncellemeniz gereken şeyler olabilir. Bu yönde bildirimler alabilirsiniz.

19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor Güneş. 1 aylık yeni transiti başlıyor. Güneş transitleri 1 ay sürer.

11.evinizde yaşayacağınız bir transit.

11.ev grupları, aynı amaç için bir araya gelen insanları, ekipleri, projeleri, eğitimleri, sınıfları, grup çalışmalarını simgeler.

Güneş burada neler getirebilir size ? Balık temalarında eğitimler, gruplar çalışmaları, sınıf ortamları getirebilir. Yüz yüze eğitimler de olabilir, online eğitimler de olabilir.

Balık spiritüel alanlarla ilgili bir burç. Sizi ruhsal konularda derinleştirecek, farkındalığınızı artıracak, güzel eğitimleriniz olabilir bu dönemde.

Bir yoga kursuna katılmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Spiritüel alanlarla ilgisi olan kişilerle tanışabilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Balık burcu sularla da ilgilidir. Havuzlar, denizler balık temasıdır. O yüzden bir yüzme eğitimi de olasılıklarınız arasında.


Merkür 11 Şubat’a kadar oğlak burcunda.

Ocak ayında retrosu sonlandı. Bir retro yaşadık burada, oğlak burcunda. Retroda aldığımız derslerle, öğrendiklerimizle yolumuzda daha doğru biçimde, daha mantıklı düşünce ve seçimlerle ilerleme şansımız var şimdi.

9.evinizde bir Merkür bu.

Yüksek öğrenim görmekte iseniz, derslerinizle, projelerinizle ilgili konularda, hocalarla iletişimlerinizde, evrak, belge konularınızda, vb beklemelerin, pürüzlü durumların ardından şimdi bir şeyler daha rahat akıyor. İlerlemek daha kolay.

Vize, pasaport konuları, yolculuklar, yurt dışı bağlantıları ticari işler yine 9.ev temaları arasında olan şeyler. Bu yönde resmi işlemleriniz de olabilir Merkür oğlakta iken. Çünkü oğlak burcu devleti, resmi kuralları, yasaları, yönetmelikleri temsil ediyor.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür. 10.evinizde olacak bu kez.

10.ev işimizle, meşguliyetlerimizle ilgili.

Kimiz ? Ne ile meşgulüz ? Hayatın neresindeyiz ? İdeallerimiz ne ? Hedeflerimiz ne ? Hedeflerimiz için yapmanız gerekenler ne ? Bunlarla ilgili bir alan.

Kova burcunun yaratıcılığı ile işinizde yeni farklı, projeler üretebileceğiniz, özgün fikirlerle büyüyebileceğimiz bir zamandasınız. Ama sadece iş olarak da düşünmeyelim.

10.ev haritanın tepe noktasıdır ve varabileceğimiz maksimum nokta gibidir. Kendimizi nerede ve ne konumda görmek istiyoruz ? Neleri başarmak istiyoruz ? İşte bunlardır 10.ev. Kişi öğrenci olabilir, çalışıyor olabilir, çalışmıyor olabilir. Güncelde nasıl bir yaşamı varsa, o yaşam içinde bir şeyleri değiştirmek, kendini yükseltmek, kendi şansını yaratmak, kendine donanımlar oluşturmak, kendini hayatın içinde layık olduğu yere konumlandırmak istediğinde istiyor olabilir. Bu transit bunun için güzel bir başlangıç noktası.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda.

Balık Venüs’ün yüceldiği yer. Burada hayli güçlü. Güzel çalışıyor balıkta.

O yüzden hepimiz için şanslı bir Venüs dönemi bu.

Siz nasıl etkiler alıyorsunuz, bakalım. 11.evinizden geçiyor olacak.

Sosyal yaşamınızda güzel şeylerin olabileceğini söylüyor buradan geçen bir Venüs.

Balık burcu barışmaları, koşulsuz sevgiyi, hoşgörüyü anlatır. Dost çevreleri içinde barışmalar, bir araya gelişler olabilir. Arkadaşlar içinde paylaşımlar, yardımlaşmalar, birbirinize destek vereceğiniz konular olabilir.

İşinizde ekip içi sorunlu durumlar tatlıya bağlanabilir.

Paylaşım, anlayış, sevgi, destek..Böyle anlatabilirim bu Venüs transitini.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Koç, zodyakta burçların ilkidir. Bir başlangıç, bir ilk, bir yenilik enerjisini temsil eder.

12.ev konularında Venüs’ün iyicil etkisini ve desteğini alıyor olacaksınız.

12.ev iç dünyamızla, psikolojimizi etkileyen konularla, duygularımızla, ruh halimizle ilgili bir ev. Venüs ile yaşamınızda ferahlık yaratacak, ruhsal anlamda değişim yaratacak, yeniliklere adım atmak için motivasyonunuzu yükseltecek güzel şeyler başlayabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars‘a bakalım.

Bir retro dönemini yakın zamanda geride bıraktık. Ortalama olarak 2,5 ay Mars retroları. Ekim ayı sonunda başladı, Ocak ortasında bitti bu retro. Sizin 3.ev konularında zorladı, yavaşlattı. Ama şimdi artık hızlı, güçlü, gümbür gümbür bir Mars var elimizde.

Artık 2.evinizde, ileri hareketinde, güçlü bir Mars var.

Daha çok kazanmak, daha büyük maddi imkanlara sahip olmak, daha konforlu yaşamak için, alım gücünüzü yükseltmek için harekete geçebileceğinizi söylüyor burada bir Mars.

Mars’ın olduğu yer heveslerimizin, hedeflerimizin, arzularımızın ve onlar doğrultusunda eylemlerimizin olduğu yerdir. Bu transitin sizin için ana konusu para, maddi olanaklar, maddesel güç.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

Uranüsyen bir dolunay bu. Uranüs’ün dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açı konumda olduğunu görüyoruz. Bir düzen değişikliği, bir bitiş, bir değişim olasılığı var.

4.evinizde gerçekleşecek.

Aile içi iletişimlerde bir uzaklaşma, bir tartışma, bir küslük olabilir. Aslan dolunayı olduğu için özellikle keyfi davranışlar, keyif odaklı davranışlar sebebiyle olabilir bu tartışmalar. Sorumluluklarımızı bilmemiz gerekiyor. Sınırlarımızı bilmemiz gerekiyor.

Çocukları olanlar için düzen değişiklikleri olası. Çocuğunuz ayrı eve çıkabilir. Evden ayrılabilir.

Küçük yaşta iseler, onlar adına siz karar alıyorsanız yaptıkları bir şeyi sonlandırabilirsiniz. Örneğin gittiği bir kurs, bir etkinlik varsa ‘Bu şey ….  açıdan çocuğuma iyi gelmiyor. Daha iyisini bulayım, daha iyisi olsun’ deyip bitireceğiniz bir şey olabilir. Bitirmek olmasa bile bir kursuyla, bir sanat/spor etkinliği ile ilgili bir konunuz, gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

11.evinizde doğacak bir yeniay.

11.ev yeniayları güzeldir. Bu ev hareketlendiğinde iletişimler artar. Sosyalleşiriz. Arkadaşlarımızla daha çok bir araya geliriz. Yeni insanlar tanırız. Sizin için de böyle ihtimaller var.

Balık temalarında olabilir bunlar daha çok. Sular, havuzlar, yüzme eğitimleri, yüzme imkanı örneğin.

Bir konuda ruhunuza iyi gelecek bir ortam. Spiritüel alanlarda eğitimler, kurslar. Psikoloji, terapi temaları da var balık burcunun konuları arasında. 11.ev ise teknoloji demek, dijital imkanlar demek. Psikolojiniz, ruhsal sağlığınız için bir aplikasyon, bir uygulama satın alabilirsiniz. Online bir hizmetten yararlanabilirsiniz.

Dijital platformlardan yararlanarak çözeceğiniz, iyi edeceğiniz, şifalandıracağınız bir konu olabilir.


Güzel bir hafta olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!