İkizler Burcu Aralık 2023

İkizler Burcu Aralık 2023 – Denge Noktasını Bulmak

İkizler Burcu Aralık 2023 – Denge Noktasını Bulmak

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın son ayını konuşacağız bu kez. Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanıyoruz.

Aralık bir Merkür retrosuyla tamamlanacak. Jüpiter’in retrosu yılın son gününde bitiyor.

Bir yay yeniayı var. Bir yengeç dolunayı var.

Bu aya da etraflıca bakacağız yine.

Önce hatırlatmam geliyor. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni ikizler olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz ikizler ise bu içeriği okuyunuz.


İkizler Burcu Aralık 2023


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 7.evinizde.

Yakın ilişkiler başta olmak üzere, genel olarak bağlarımızı, iletişim ağımızı, birlikte iş yaptığımız kişileri, birlikte hareket ettiğimiz kişileri simgeliyor bu ev.

Evlilik, sevgililik, yakın dostluklar, iş ortaklıkları, iş birlikleri, danışmanlıklar, eğitimler bu evle ilgili.

Eşinizle/partnerinizle ilgili konular getirebilir Güneş burada size.

Yay burcu yolculukları anlatır. Eşinizin bir iş seyahati olabilir. Aile içi bir konu için memleketine gitmesi gerekebilir. Bir gereklilik olmasa da ailenizi görmek isteyebilirsiniz, memleketinize gidebilirsiniz birlikte.

Yabancı diller, dil kursları yay burcunun konusudur. 7.ev ise bize eşlik eden, yol gösteren, yönlendiren kişileri, eğitmenleri simgeliyor.

Bir kurs kaydınız olabilir. Bir dil eğitimine başlayabilirsiniz. Online bir şey de olabilir bu. Bir üyelik oluşturabilirsiniz. Hocalarla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Danışmanlık 7.ev konusudur. Yay burcu ise ilimleri simgeliyor. İlmi bir alanda danışmanlık alabilirsiniz. Astrolojik danışmanlık alabilirsiniz. Tam da yeni yıl gelirken önünüzü görmek isteyebilir, doğum haritanızın işaret ettiği olasılıkları öğrenmek isteyebilirsiniz.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

Bu transit sürecinde parasal konuları dengelemeye çalışabilirsiniz. Biraz zorlayabilir Güneş burada sizi.

Bunu bilerek önden, öncesinden bütçeye dikkat etmek, aciliyeti olmayan alışverişleri ertelemek, kenarda bir bütçe tutmak iyi olabilir.

Para çıkışları olabilir çünkü. Aklınızda olmayan konulara, beklenmedik şeylere gidebilir paranız. Masraflar, plansız harcamalar olabilir.

Bir şeyler bozulabilir, arızalanabilir. Yeniden satın almanız gerekebilir. Maaşınız vaktinde geçmeyebilir elinize. Plan dışı durumlar olabilir.

Oğlak burcu devleti simgeliyor. 8.ev ise yasal ödemelerle de ilgili. Devlet birimlerine ödemeleriniz olabilir. Para konusunda temkinli ilerlemek gereken bir dönem.


İkizler Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 8.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım.

Resmi ödemeler konu olabilir bu dönemde. Özellikle retroda geçmişten gelen birikmiş borçlar gündeminiz olabilir, böyle durumlar varsa.

Sigorta, prim ödemeleri. Vergi ödemeleri. Devlet birimlerine ödemeler. Böyle şeyler kastediyorum. Bunların yapılandırılması da bir olasılık. Bu da yapılabilir. Siz de yapılandırmadan yararlanabilirsiniz. Borçları bölüm bölüm, kısım kısım ödeme kolaylığı doğabilir.

Bunlar dışında sizin hak edişleriniz olan paralar geçebilir elinize. Örneğin bir tazminat. Örneğin bir dava sonucu hukuki bir hak. Hak ettiğiniz, kazandığınız hakları/paraları/para ve mülk paylaşımlarında payınızı alabilirsiniz.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 7.evinizde olacak.

Geçmiş bağlantılar hareketlenebilir retronun bu bölümünde. Akademik bağlantılar, eski hocalarınız, eski okul arkadaşlarınız örneğin. Yeniden iletişim kuracağınız kişiler olabilir. Eğitimi ve akademiyi temsil ediyor yay burcu.

Seyahat bir yay konusudur. Bir seyahatinizi erteleyebilir, bir planınızı değiştirebilirsiniz bu dönemde. ‘Şu vakitte yapmam daha iyi olur. Şimdilik kalsın bu konu’ diyebilirsiniz. Bir yolculuk içinde aksaklıklar da doğabilir. Merkür retrolarında olabiliyor böyle şeyler.

İşlemlerinize, biletinize, saatlerinize, valinize dikkat edin. Daha temkinli olun bir retro etkisi olduğu için.


İkizler Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 5.evinizde.

Hayatın keyiflerini tatmak. Keyif almak. Eğlenceli şeyler yapmak. İyi hissettiren, mutlu eden şeyleri yapmak. Böyle anlatabilirim bu evi.

5.evin çocuksu bir enerjisi var. Yaşam enerjimizle ilgili. Bizi heyecanlandıran, sevindiren, yaşam enerjimizi yükselten şeylerle ilgili.

Venüs ile güzel keyif alanları katabilirsiniz hayatınıza. Yeni bir hobi. Yeni bir etkinlik. Belki bir el işi. Bir atölye çalışması.

Güzel bağlantılar, yeni insanlar da getirir terazide bir Venüs. İyi bir eğitmen, sınıf arkadaşları, güzel ahbaplıklar var sizin için bu transitin olasılıkları içinde.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 6.evinize geliyor. Bu akrep transiti 29 Aralık’ta tamamlanacak.

İş hayatınızda finansal gücünüzü iyileştirmek, büyütmek için yapacağınız şeyler olabilir bu transitte.

Sisteminizin içinde gelişmesi gereken noktaları elden geçirebilirsiniz. Bunların da maddi kazançları, dönüşleri olabilir. Bir yapılandırma zamanı.

Bunlar dışında 6.ev sağlık konularını, akrep burcu ise cerrahi işlemleri, ameliyatları simgeler.

Sizin ya da aile içinde birinin/bir yakınınızın böyle bir konusu varsa, bu Venüs desteği kolaylaştırabilir konuyu. Olması gerekenler güzelce olabilir.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

7.ev kişilerinden, konularından gelecek şansları anlatır buradan geçen bir Venüs.

Venüs bir toprak elementi gezegeni. Birlikte çalıştığınız, birlikte iş yaptığınız, kişisel hayatınızda belki bir eğitim, belki bir koçluk/danışmanlık çerçevesinde birlikte ilerlediğiniz kişilerle, bağlantınız içinde istediğiniz yönde güzel şeyler olabilir. Birlikte akıllıca şeyler yapabilir, güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Yay burcu eğitmenleri, 7.ev ise eğitmen kişileri simgeler. Bir hoca ile çalışmaya başlayabilir, bir eğitime katılabilirsiniz.  Özel ders almaya başlayabilirsiniz bir  konuda.

Bir uzman ile iş birliğiniz olabilir. Bir konuda birlikte ilerleyebilirsiniz.

Bir danışmanlık getirebilir bu Venüs size.

Yay burcu ilimleri simgeler. Astroloji de bir ilim. Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için güzel bir transit, uygun bir zaman.


İkizler Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler. İlişkileri yürütmek. İlişkilerde denge. Alma verme dengesi. Aldıklarınızı ve verdiklerinizi eşit tutmak. Fazla almamak. Fazla vermemek. Buralarda çalıştırmak istiyor sizi bu Mars. Dersler, ödevler bu kez buralardan geliyor.

İlişkiler içinde dengeli, eşit olmayan bir şeyler sizi kızdırabilir. Mars sinirlenmek, öfkelenmek demektir. Birilerine kızabilirsiniz. Ama yanlışlarını bu vesilelerle görüyor insan, doğruyu, dengeyi öyle buluyor.

Almadıklarınızı vermeyin. Vermediklerinizi almayın ilişkiler içinde. Dengenin yolu bu.

Başka neler olabilir yaydan, 7.evden geçen bir Mars ile ?

Akademi yay burcunun konusudur. 7.ev ise hocaları, özellikle de danışman hocaları simgeliyor.

Bir tez, bir proje çalışması içinde iseniz, bir danışman hocanız varsa, onunla anlaşmak, uzlaşmak, sağlıklı bir iletişim kurmak çok kolay olmayabilir. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz, sizi yanlış anlayabilir bu kişi.

Bazen ilişkileri stratejik olarak yönetmek, yolunda tutmak gerekiyor. Akademik hayatınıza zarar vermemek adına kontrollü olun + Kendinizi iyi ifade etmeye çalışın adabınca.

Bu transit uzaklarla ticari işleri olanlara yeni bağlantılar da getirebilecek bir transit. Yeni müşteriler, eklenebilir iş ağınıza.

İthalat ya da ihracat yapanlar, başka ülkelerde şubesi/ofisi olanlar, yurt dışı bağlantılı işler içinde olanlar için hareketli bir Mars transiti.

Bizzat ilgilenmeniz, yoluna koymanız, belki gidip yerinde görmeniz gereken şeyler de olabilir. Seyahat de gerekebilir yani.

Böyle ihtimaller var.


İkizler Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 12.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok.

Bu transit önemli sizin için. Bundan sonrasında seçimlerinize yön verecek deneyimlerden geçiyorsunuz. İnsan ilişkileriniz üzerinden çalışıyor transit. Kendinizle ilişkiniz üzerinden çalışıyor. Kavramlarınız, algılarınız, bakış açılarınız, hayatla ilişkiniz üzerinden çalışıyor.

Ruhsal tarafta büyük bir açılım var. Dönüşüyorsunuz.

En çok da alma verme dengesi konunuz olabilir bu dönemde. Hayatın nerelerinde vericiliğiniz fazla ve olması gerekenden fazla veriyorsunuz ?  Vermemeniz gerekenleri veriyorsunuz ? Kendinizden veriyor, kendinizi eksiltiyorsunuz ?

İnsan ilişkileriniz içinde karşı tarafa hak etmediklerini veriyorsunuz belki.

Hak edişlerinizi fark etmiyor, hakkınız olanları hayattan talep etmiyorsunuz belki.

Jüpiter burada size : ‘Ne fazla al, ne fazla ver. Ne az al, ne az ver.’ diyor. Dengeyi öğretiyor. Bu dengeyi öğrenmenizi istiyor. Bu konuları dengesine oturtun bu dönemde. Transit bittiğinde buraları çözmüş, anlamış, halletmiş olursanız, transitten yararlanmış, Jüpiter’i doğru kullanmış olacaksınız. Sınırlarınızı oluşturmuş olacaksınız. Bu da yaşamınızda her konuya güzel şekilde yansıyacak. Hayatınızdan çıkması gerekenler çıkacak. Yerlerine iyi şeyler gelecek. Hak ettiğiniz iyi şeylere yer açmış olacaksınız.


İkizler Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

7.evinizde olacak bu yeniay.

7.ev yeniaylarında yeni bağlantılar doğar. Hayatımıza yeni insanlar gelir. Bağlantı kurarız. İş birliği yaparız. Bireysel olarak yapamayacağımız şeylerde ya da işimizi kolaylaştırmak istediğimiz noktalarda hizmetler satın alırız. Başkalarının bize eşlik etmesini isteriz. Yol göstermesini isteriz.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar 7.evin temsil ettiği kişiler arasındadır.

Ne getirebilir bu yeniay size ?

Bir konuda danışmanlık getirebilir. Yay burcu ilimleri simgeler. Astroloji de yay burcunun teması (Zodyakta özellikle yay ve kova burcu ile bağlantılı astroloji).

Bir astrolojik danışmanlık bu yeniayın olasılıkları içinde sizin için. Bu yönde bir niyet varsa, yeniayı değerlendirin. Vakit uygun, güzel bir vakit.

Eğitimleri de simgeler yay burcu. Ne dedik ? 7.ev de eğitimlerle ilgili dedik. Yolunuza rehberlik edecek bir eğitmen, öğrencisi olacağınız bir uzman kişi katılabilir hayatınıza. Böyle bir bağlantı doğabilir. Birinin öğrencisi olabilirsiniz. Bir ilmi alan olabilir bu özellikle.

Seyahatler var yayın temaları arasında ayrıca. Bir geziniz, seyahatiniz olabilir.

Özellikle nasıl olabilir ? Size eşlik edecek birileri olabilir ? Siz birileri ile gitmek isteyebilirsiniz. Bir hizmet satın alabilirsiniz. Örneğin bir tura katılabilirsiniz.

Akademi yay temasıdır. 7.ev danışmanlarımızı temsil eden alan. Akademik hayatınızda danışman hocanızla oturup konuşacağınız, kararlaştıracağınız şeyler olabilir. Teziniz ile ilgili konular örneğin. Bir proje çalışması örneğin.

Uzak bir şehirde ya da başka bir ülkede olan yakınlarınızla ilgili güzel şeyler olabilir. Oturum, yerleşim, çalışma izni, vb haklar konusunda pozitif gelişmeler olabilir. İş, ev düzeni konularında bir şeyleri yoluna koyabilirler. Güzel haberler alabilirsiniz onlardan.

Yay vizyon demektir. Yay vakitlerinde yol çizeriz. Vizyonumuzu yenileyecek, ufkumuzu büyütecek şeyler olur. Yolun bundan sonrasına şekil verecek seçimler yaparız. Bir yön belirleme zamanı. Daha fazlası, daha iyisi için geçiş noktası.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu epey güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca.

Kocaman ateş üçgenleri bunlar. Gökyüzünde ateş üçgenleri oluşuyor.

Hem de Jüpiteryen ateş. Plutonik ateş değil. Aydınlık tarafa, Jüpiteryen tarafa gidiyoruz. Güzel açılımlar var. Yaşamımıza yön verecek iyi şeyler yapacağız. Sizin için de aynı şey geçerli.

Sadece bir Neptün karesi var dikkat isteyen. Bu kare bizden fazla iyimser davranmamamızı, rasyonel ve objektif olmamızı istiyor. Bu anlamda dengede kalanlar, mantıklı seçimler yapanlar için risk yok.

Genel olarak güzel bir yeniay. Parlak bir yeniay. Jüpiteryen bir yeniay. Mutlaka siz de değerlendirin.


İkizler Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

Sizin için bir 2.ev dolunayı.

Yengeç dolunayının, Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

2.ev konularında güzel şeyler olabilir. Sonuç, sonuçlanma, netleşme demektir dolunay. O yüzden daha çok bu yönde şeyler olabilir. Bir tamamlanma olabilir. Bir belirsizliği aşabilirsiniz. Bir şey netleşebilir. Yoluna girebilir. Bir farkındalık doğabilir. Fark edeceğiniz bir şeyle bir durumu düzeltebilirsiniz.

Jüpiter ve Satürn ile iyi şeyler olacak 🙂 Aklın söylediği olacak. Mantıklı olan olacak. İyi değişimler olacak. Hak edişler gelecek. Hakkınca, layıkınca ölçüsüne giren, dengeyi bulan konular olacak.

2.ev para kazanmayı, yengeç burcu ise ev, aile konularını simgeliyor.

Gelirlerinizi artıracak şeyler yapıyor olabilirsiniz. Bu yönde girişimleriniz varsa güzel karşılıkları gelebilir bu dolunay ile. Eve, aileye daha çok katkı olabilirsiniz. Bu da size çok iyi hissettirebilir. Bu anlamda yeni bir döneme giriyor olabilirsiniz.

Aileniz için satın almak istediğiniz bir şeyi alabilirsiniz. Ev içinde yenilemek, değiştirmek istediğiniz bir şey için bir alışverişiniz olabilir.

Evinizde bir şeyi tamir ettirebilirsiniz. Bir şeyin tamiratını, onarımı yaptırabilirsiniz. Evinizi daha sıcak, daha konforlu ya da daha güvenli hale getirmek için olabilir bu şey.

Bir ev tutmak, ev kiralamak isteyenler güzel, uygun bir ev bulabilirler. Gündemi ev olanların, bu konusu çözülebilir.

Ev alma sürecinde olanlar evini alabilir.

Herkes kendi yaşam konularına göre etki alacaktır tabii.

Ev, aile, aile bütçesi, kazanç, evin huzuru, evin düzeni, evin bereketi. Tam buralarda bir şeyler iyileşiyor, güzelleşiyor. Düzene giriyor. Öyle bir resme taşıyoruz kendimizi yengeç dolunayı ile.


İkizler Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


İkizler Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


İkizler Burcu Aralık 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir ay olsun. Güzel kapatalım inşallah yılı.

En iyi olasılıklar gerçek olsun ! 🙂 Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!